Padł akumulator

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Ryszard48
 

Padł akumulator

31 mar 2014 23:05

Miałem w niedziele oto taki przypadek pojechałem na mały spacer około 150 km i po powrocie zamykam auto jak zawsze z pilota. Była gdzieś 17 ta około 20 tej patrze a tu świecą się światła ,zdziwiłem się jak to możliwe ,auto zamknięte a lampki świecą. Otwieram sprawdzam ,wszystko jest jak powinno być ,zapalam ,atu choinka i akumulator padł (jaka przyczyna nie wiem) do tego jak chciałem wyciągnąć akumulator to następny problem bo nie da się włożyć kluczyka do zamka tylko grot wchodzi do połowy :lol: czyżby za duży :mrgreen:

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Padł akumulator

01 kwi 2014 06:42

Jak chodzi o kluczyk to pewnie z powodu nieużywania go przez 5 lat. Pomimo otwierania drzwi z pilota powinno się raz na kilka miesięcy kluczykiem wszystkie zamki kilkukrotnie otworzyć i zamknąć. Trochę WD40 a później wazelina albo oliwa techniczna powinny pomóc go rozruszać.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
Ryszard48
 

Re: Padł akumulator

01 kwi 2014 11:01

I tu masz racje że grocik nie był używany przez długi czas ,a i tak nie wiem czy WD pomoże ,popsikałem ale na razie bez rezultatu
A tak na marginesie co miałeś na myśli "wszystkie zamki" jest jeden a może aż tylko jeden B)

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Padł akumulator

01 kwi 2014 12:08

Nie zwróciłem uwagi czy po stronie pasażera zamek też jest. :lol:
Jeszcze w obecnym samochodzie opisanej procedury nie zastosowałem.
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Padł akumulator

01 kwi 2014 16:47

No powiem Wam, że ostatni się zdziwiłem jakie cuda działa WD - w jednym z firmowych seicento, jak otwierało się drzwi to klamka kierowcy zostawała w pozycji "otwartej" i trzeba było ją dopchnąć w dół, bo w przeciwnym razie nie dało się zatrzasnąć drzwi :lol: Ja myślałem, że coś tam w środku się zrypało, ale kto by się tam tym przejmował, jak nie jeździ :D A moja luba się uparła i przez tydzień codziennie psikała "gdzieś tam pod klamkę" WD40 i teraz działa normalnie :lol:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Ryszard48
 

Re: Padł akumulator

01 kwi 2014 22:41

To takie rzeczy tylko w seicento >W>łaśnie D>ziała

AUTOR WĄTKU
fabrykant
 

Re: Padł akumulator

12 wrz 2014 22:15

Mój ceed jest bardzo czuły na pobory prądu w trakcie parkowania. Wystarczy, że klapa bagażnika nie zostanie domknięta. Najgłupszy przypadek zdarzył mi się, gdy zostawiłem wtyczkę od nawigacji w gnieździe zapalniczki. na wtyczce była dioda i następnego dnia rano auto nie chciało odpalić. Mechanik z assistansa mówił mi że ceed'y często mają kłopoty z akumulatorami. radził mi nawet przed wyłączeniem silnika przełącznik świateł przednich ustawiać na wyłączone.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: Padł akumulator

12 wrz 2014 22:39

fabrykant napisał(a):Mój ceed jest bardzo czuły na pobory prądu w trakcie parkowania. Wystarczy, że klapa bagażnika nie zostanie domknięta. Najgłupszy przypadek zdarzył mi się, gdy zostawiłem wtyczkę od nawigacji w gnieździe zapalniczki. na wtyczce była dioda i następnego dnia rano auto nie chciało odpalić. Mechanik z assistansa mówił mi że ceed'y często mają kłopoty z akumulatorami. radził mi nawet przed wyłączeniem silnika przełącznik świateł przednich ustawiać na wyłączone.


Gdyby dioda przez noc rozładowała to by znaczyło, że akumulatorowi zostało kilka procent pojemności.
Gniazdo zapalniczki jest wyłączone po wyjęciu kluczyka (jeśli ktoś nie przerabiał) więc musiała byś jakaś inna przyczyna.

AUTOR WĄTKU
fabrykant
 

Re: Padł akumulator

12 wrz 2014 22:52

Nikt nie przerabiał, ale to była zima minus 15 w nocy. Dodatkowo był to 2 akumulator, po wymianie w ASO. Rzekłbym całkiem świeży. W moim pro cee’d często mam kłopoty z rozładowanym akumulatorem. Nawet jak są niedomknięte drzwi. Ładowanie alternatora jest OK i myślę że to jakaś wada wrodzona.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Padł akumulator

13 wrz 2014 18:32

a wystarczy zmierzyc pobór prądu na spoczynku... dioda może migac nawet rok i akumulator wytrzyma... więc albo lipny akumulator, albo gdzieś prą Ci ucieka co trzeba naprawić... ogólnie w motoryzacji: radio, alarm...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
kubah
 

Re: Padł akumulator

15 wrz 2014 21:49

Mi też padł akumulator :( Po weekendowym postoju w garażu, rano nie dał się otworzyć (mam kluczyk "smart"). Nie miałem czasu na eksperymenty, więc dopiero wieczorem skorzystałem z Kia Assistance. Po 30 minutach przyjechał do mnie Pan z mobilnego serwisu i "pożyczył prąd". Wykonał test akumulatora: napięcie 12,13V; zmierzone 126A EN wartość znamionowa 440A EN. Zalecił wieczorną wycieczkę, a jutro wizytę w ASO.
Wcześniej nic dziwnego się nie działo, a w piątek odstawiłem samochód jak zwykle - żadnych urządzeń podłączonych do zapalniczki, światła wyłączone "z automatu", radio wyłączone itd.
Przez 9 miesięcy przejechałem ponad 13 tys km. Codziennie jeżdżę 2x10 km bez korków, a co jakiś czas zdarzają mi się wycieczki po kilkaset kilometrów. Klimatyzacja, radio, bluetooth - stale włączone podczas jazdy. Czy to jest eksploatacja, która mogła tak niekorzystnie wpłynąć na akumulator?

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Padł akumulator

16 wrz 2014 05:05

Nie. Coś innego musi być. Masz dokładamy alarm, albo jakieś inne cudo?

Tapatalk
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
kubah
 

Re: Padł akumulator

16 wrz 2014 05:59

Nic, wszystko fabryczne, tak jak z salonu wyjechało.
Poranna próba odpalenia wypadła pomyślnie, więc do ASO może dojadę...

Avatar użytkownika
argo
Kierownik zmiany
 
Posty: 164
Dołączył(a): 13 lis 2013 22:20
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2015, M

Re: Padł akumulator

16 wrz 2014 07:11

kubah napisał(a):Nic, wszystko fabryczne, tak jak z salonu wyjechało.

To, że tak wyjechało z salonu to nie znaczy, że fabryczne. Najczęściej rozbudowany alarm i czujniki są montowane przez ASO a nie zamawiany fabryczny. Zarabiają na tym parę stówek a my później mamy problemy :pałka
cee'd sw JD 1.6 GDI M + DFA Dark Gun Metal MY 2016 :)
był cee'd sw JD 1.6 GDI M 2013, skradziony ;(
był VW Polo 6N2 1.4 MPI

AUTOR WĄTKU
jazz3
 

Re: Padł akumulator

16 wrz 2014 09:19

Witam. U mnie padł akumulator po 3 dniach postoju ceeda w garażu ( w domku). Samodzielne próby doładowania nie udały się. Prostownik działający prawidłowo przy innym aucie w ceedzie „ szalał". Auto zaliczyło lawetę, ASO. Akumulator przetestowali, naładowali i do dzisiaj spoko. Prawdopodobna przyczyna rozładowania: automatycznie składane lusterka zewnętrzne. Funkcja „auto" wyłączona i jest ok.

AUTOR WĄTKU
kubah
 

Re: Padł akumulator

16 wrz 2014 19:58

Podsumowując moją przygodę: samochód trafił do ASO około 11.00. Został na ładowanie akumulatora. O wymianie nie było mowy. O 17.00 odebrałem autko. W serwisie nie stwierdzono żadnych błędów, nie wiadomo co mogło być przyczyną rozładowania akumulatora. Akumulator został uznany za sprawny, w dobrej kondycji.
Nie pozostaje mi nic innego jak spokojnie jeździć dalej i nie zgubić telefonu do assistance ;)

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Padł akumulator

17 wrz 2014 08:56

jazz3 napisał(a):... Auto zaliczyło lawetę, ASO. Akumulator przetestowali, naładowali i do dzisiaj spoko. Prawdopodobna przyczyna rozładowania: automatycznie składane lusterka zewnętrzne. Funkcja „auto" wyłączona i jest ok.

Mam ustawione na "auto" cały czas i z akumulatorem wszystko ok. :fiu
Obrazek

AUTOR WĄTKU
jazz3
 

Re: Padł akumulator

17 wrz 2014 13:06

U mnie już po fakcie członkowie rodziny potwierdzili samowolne składanie lusterek :( Musiał więc ceed łapać jakimś cudem sygnał z kIuczyka. Ktoś zasugerował chowanie kluczyka w domu do metalowej puszki ( pustej) ;)

AUTOR WĄTKU
kubah
 

Re: Padł akumulator

09 lis 2015 20:21

Piszę drugi raz w tym wątku. Miałem dziś identyczną przygodę, jak we wrześniu ubiegłego roku. Przyszedłem rano do garażu i... cisza. Zero reakcji na kluczyk (smart). Drzwi otworzyłem kluczykiem mechanicznym, ale nic więcej się nie udało.
Samochód przez równy miesiąc był w serwisie (efekt kolizji). Na koniec miał wykonany pierwszy przegląd gwarancyjny i nie stwierdzono niczego złego. Autko odebrałem we czwartek, w piątek przejechałem nim ze 20 km. Przez week-end stał w garażu, a dziś rano brak współpracy.
Po pracy przyjechał do mnie Pan z mobilnym serwisem (z kia assistance), uruchomił samochód, a ja zrobiłem sobie wycieczkę, tak nieco ponad 100 km.
Jutro chcę pojechać do serwisu żeby sprawdzili co się dzieje, ale jaka jest Wasza opinia? Czy to efekt tego miesięcznego postoju? A może jakaś wada akumulatora, któremu chyba kończy się gwarancja?

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Padł akumulator

09 lis 2015 20:43

Do zamków jest biały smar a ni WD. Każdy nauczył się używać WD do wszystkiego a niestety nie nadaje się "do wszystkiego"

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl