Cee'd - sukces czy KASZANA... ??? ;)

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Cee'd - sukces czy kaszana

Ankieta wygasła 31 paź 2007 08:29

SUKCES
49
94%
KASZANA
3
6%
 
Liczba głosów : 52
AUTOR WĄTKU
Jamyz
 

Cee'd - sukces czy KASZANA... ??? ;)

24 paź 2007 08:29

Witam wszystkich forumowiczów!

Mam do Was prośbę o opinie. Poważnie zastanawiam się nad zakupem cee'da (być może pro_cee'da) no i wiadomo - szukam jak najwięcej informacji. Spędziłem trochę czasu na tym forum i naczytałem się różnych rzeczy, w tym o usterkach...

Mam pytanie: CZY TAK OGÓLNIE JESTEŚCIE ZADOWOLENI Z ZAKUPU TEGO SAMOCHODU I MIMO PEWNYCH USTEREK UWAŻACIE, ŻE BYŁO WARTO? CZY MOŻE PO PRZEJECHANIU PARU (PARUNASTU) TYSIĘCY UWAŻACIE, ŻE TO BYŁ BŁĄD I TRZEBA BYŁO KUPIĆ COŚ INNEGO?

Czytając forum widzę, że różne rzeczy się zdarzają ale myślą sobie, że może to nie jest nic bardzo dziwnego - w końcu to masowo produkowane urządzenie i coś tam zdarzyć się może :wink: Na innych forach (np. opla itp.) też zdarzają się narzekania na różne rzeczy. Wynika to chyba z faktu, że właśnie problemy są tym, o czym się mówi. Nikt przecież nie pisze, że ładnie mu się domyka bagażnik, czy że migacze mrugają z właściwej strony :)

Stąd moja prośba o ogólną oceną. Cena, gwarancja i wyposażenie kuszą, ale może nie ma co się napalać i kupić słabiej wypasionego focusa czy astrę???

Będę wdzięczny za opnie.
pozdrawiam!!!

AUTOR WĄTKU
popmart
 

24 paź 2007 10:43

ogólnie ja nie mam usterek .... chyba że lekko pobrzękującą nakładkę na klakson nazwamy usterką ...ja jestem zadowolony nawet bardzo .... choć po obnizkach u innych producentów (WV) mocno bym się zastanawiał ... ogólnie jestem zadowolony ... i jestem jednym z wielu którzy nie maja jakiś usterek ... choć odrazu muszę przyznać eksploatuje auto bez przesadnej ostrożności ale i z zachowaniem dobrych reguł. (lubię czasem na kaszubskich drogach trochę porajdować ;) )

AUTOR WĄTKU
Black
 

24 paź 2007 11:38

ja mam autko lekko podand miesiac mam juz naklepane 3,3tys km i jestem bardzo zadowolony jak za ta cene to jest wate uwagi :) i to spalanie fajne jak tylko patrze na kompa i widze 4,0 ropki to mam mega banana na twarzy :] hehehe... jedyne co mnie czasem denerwuje to jakies tam podstukiwania w konsoli i czasem wiesza mi sie radio jak wsadze 2gb pen driva, a tak poza tym jest naprawde oki.

AUTOR WĄTKU
Kusybox
 

24 paź 2007 15:18

Jeżdżę od kwietnia, mam 16 tys. przebiegu i jak narazie raz zawiesiło mi się radio (wszyscy chyba to mieli) a poza tym NIC. Zwróć również uwagę, że wymieniane przez formumowiczów usterki (byla ostatnio robiona ich lista) to kompletne PIERDOŁY. Nie ma jednej poważniejszej awarii, a przy przebiegu kilku - kilkunastu tysięcy u konkurencji się to zdarza.

POWODZENIA W WYBORZE!!! :wink:

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

24 paź 2007 15:40

anonimowe badanie rynku? niech będzie. 20 554 km i tylko problem z szybą. Resztę sam sobie dopowiedz. :) i tak ceed bedzie autem roku. :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

24 paź 2007 18:02

y a mi radyjo sie nie zawiesiło -uf choc jedno oki :D


a może JAMYZ z KIA POLSKA JESTEŚ:D:D:D:D:DD:


to ja nie odpowiadam

albo inaczej popracować jeszcze duuuuuuuuużo trzeba nad wnętrzem i AUTO BATOŻY WSZYSTKO zresztą nie wymagajmyza duzó przecież ceed nie jest nowa laguną:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
Jamyz
 

24 paź 2007 18:34

Dzięki Wam bardzo za komentarze i głosy w ankiecie :D
Nie jestem szpiegiem od Kii, ale swoją drogą to niech czytają forum i poprawiają to co szwankuje :)
Serio planuję zakup i mam twardy orzech... Myślę o 122 KM benzynie w raczej wyższej wersji wyposażenia i tak jak pisałem wcześniej wolałbym chyba trzydrzwiówkę (mają być w grudniu). Byłem ostatnio na jeździe próbnej i samochód zrobił dość dobre wrażenie. Ale z drugiej strony niewiele można powiedzieć na pewno po przejechaniu 10 km. Stąd analizuję forum i poprosiłem Was o pomoc.
Jechałem też ostatnio astrą z porównywalnym silnikiem (115 KM) i jakoś mnie nie powaliło - silnik zero ekscytacji, środek poprawny ale nuuudny, za porównywalną cenę słabsze wyposażenie. Ale to Opel...
Jeszcze się rozglądam ale Kia mnie kusi i może niedługo będę jednym z Was :wink:

AUTOR WĄTKU
Pajączek
 

24 paź 2007 19:55

hej, miałem tez sam dylemat - porównywalem wiele marek - w końcu za 75tys mozna nie jedno ładne autko kupić , ja Ci polecam silniczek 1,6 CRDi - niesamowicie dynamiczny i ekonomiczny ....myśle, ze i tak obstaniesz przy Cee`dzie ;) Poki co jestem baaardzo zadowolony - Pozdro

AUTOR WĄTKU
lemur
 

24 paź 2007 20:13

Pajączek napisał(a):hej, miałem tez sam dylemat - porównywalem wiele marek - w końcu za 75tys mozna nie jedno ładne autko kupić , ja Ci polecam silniczek 1,6 CRDi - niesamowicie dynamiczny i ekonomiczny ....myśle, ze i tak obstaniesz przy Cee`dzie ;) Poki co jestem baaardzo zadowolony - Pozdro


100% POPIERAM! :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
Jamyz
 

25 paź 2007 15:33

lemur napisał(a):
Pajączek napisał(a):hej, miałem tez sam dylemat - porównywalem wiele marek - w końcu za 75tys mozna nie jedno ładne autko kupić , ja Ci polecam silniczek 1,6 CRDi - niesamowicie dynamiczny i ekonomiczny ....myśle, ze i tak obstaniesz przy Cee`dzie ;) Poki co jestem baaardzo zadowolony - Pozdro


100% POPIERAM! :mrgreen:


Nie planowałem wydać aż tyle... Disel jest sporo droższy niestety. Ale będę liczył miedziaki i się zobaczy :D
Cieszę się przynajniej, że jak na razie wynik ankiety jest zdecydowanie na +. To znaczy, że mimo drobnych wtop uważacie samochód za dobry.

AUTOR WĄTKU
less
 

25 paź 2007 16:17

trzeba by taką ankietę zamieścić na forum Golfa czy Astry a wyniki byłyby zupełnie inne :D

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

25 paź 2007 17:36

less napisał(a):trzeba by taką ankietę zamieścić na forum Golfa czy Astry a wyniki byłyby zupełnie inne :D

Co masz na myśli :?:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
sevi
 

25 paź 2007 18:18

No to wiadomo jakie były by wyniki. Nasze Kijanki otrzymałby odrazu wyroki odpowiednie :D

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

25 paź 2007 19:28

A może spróbować :twisted:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
less
 

25 paź 2007 19:41

zucio1 napisał(a):
less napisał(a):trzeba by taką ankietę zamieścić na forum Golfa czy Astry a wyniki byłyby zupełnie inne :D

Co masz na myśli :?:

Każdemu polakowi podoba się taka piosenka, którą już kiedyś słyszał, .... a samochód ten którym jeździ :wink:

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

25 paź 2007 20:01

Nie zgodzę się, nie mam bm-ki 7 a podoba mi się :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6542
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

25 paź 2007 20:08

Ja mam doświadczenie z kilkunastu samochodów którymi przejechałem już ponad 1 mln km - jak dla mnie cee'd jest bardzo dobrym wyborem - i gdybym teraz jeszcze raz miał wybierać tak jak w styczniu (Skoda Fabia / Seat Leon lub Altea / Honda City / Opel Astra / Ford Focus / VW Golf / Toyota Auris) - ponownie wybór padłby na cee'd-a - tylko dorzuciłbym do silnika 1,6, bo w Chorwacji w górach i na autostradzie w Austrii te parę dodatkowych kucyków by się przydało. I tak jak napisali koledzy powyżej - lista usterek to jak na razie raczej pierdoły - nie ma jakiejś poważnej dyskwalifikującej to auto jako normalny, europejski kompakt.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
zucio1
Koordynator Regionalny
 
Posty: 1339
Dołączył(a): 29 lip 2007 14:23
Lokalizacja: Olsztyn
Grupa: Warmińsko-Mazurska

25 paź 2007 20:10

Popieram i nie dlatego , że to ZIOMAL clapping :mrgreen: clapping :mrgreen: clapping :mrgreen:
Obrazek
Kia ceed 1,6GDI M+comfort '13
Kia venga 1,4 '12
Ceed 1,6 C+ '09
Ceed 1,4 C+ '07
Fabia 1,4 16V
Matiz
VW Golf II 1,6
Polonez 1,6 Caro
Fiat 126p
Obrazek

AUTOR WĄTKU
masiu
 

26 paź 2007 08:34

ja jestem bardzo zadowolony :)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

26 paź 2007 14:31

P(Skoda Fabia / Seat Leon lub Altea / Honda City / Opel Astra / Ford Focus / VW Golf / Toyota Auris) Pioter a opiszesz czemu który odpadł????/////
skada fabie - nie ta klasa
Leonik ładniutki miodek -aczkolwiek toledo taniej bym miał
city --nie ta kalasa
astra 3 nie analizowałem nawet i nie przyglądałem się autku nawet cenowo i wizualnie
FOCUs - no tu nie wiem czy bym nie brał tylko co z rdzą?
golf -nie ta cena i ukradną
auris -strasznie ciasne auto
TYLE JA
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl