Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

16 paź 2010 13:09

Witam, proszę o infiormację, przy jakim przebiegu wymienialiści tarcze hamulcowe z przodu? Proszę również o info, ile kompletów klocków hamulcowych wytrzymały ( 1 czy 2)?
Proszę również o informację, przy jakim przebiegu zmienialiście tarcze hamulcowe z tyłu i ile kompletów klocków hamulcowych wytrzymały - 1 czy 2?

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
abes99
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 05 paź 2007 14:30
Lokalizacja: SRC
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: Hyundai i30 / 1,6MPI (120KM) / LPG / Comfort / '12

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

16 paź 2010 16:42

W przyszłym tygodniu wybieram się na przegląd po 75kkm. Klocki się już na pewno skończyły, bo od kilku dni trą niemiłosiernie (sygnał akustyczny zużycia klocka :twisted:), tarcze nie wiem - ale pewnie też już się kończą, bo na ostatnim przeglądzie przy 60kkm mam wpisane, że miały 24,5mm grubości, a minimalna ich grubość to 24mm (klocki miały 5mm, minimum ma być 2mm). Zresztą tak czy siak mam już dosyć tych rdzewiejących oryginalnych tarcz. Tak więc zanabyłem na razie na przód komplet tarcz Mikoda GT nawiercanych i nacinanych + klocki Lucas TRW (za całość dałem 461zł z przesyłką, zakup na Allegro). Tył zobaczę po przeglądzie w jakim będzie stanie (przy ostatnim przeglądzie tarcze miały 10mm na minimum 8mm, a klocki też jak przód 5mm na minimum 2mm). Jak wymienię będę mógł zdać relację jak się spisują...
Narka i pozdruffka, abes99
:: Hultaj i30 1.6MPI, '12, Comfort, LPG STAG 300 Premium
:: była Kia Cee'd 1.6MPI, '07, Optimum + ESP, A/C

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

16 paź 2010 18:10

Dzięki za info. pozdrawiam

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

17 paź 2010 11:35

Ja w swoim ceedzie zmieniałem klocki przednie po 25tyś km a tyłne po 31tyś km. Powód: mieszkam w 100licy auto dużo jeździ po mieście ( 2ch kierowców) 8-)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Anisto
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

18 paź 2010 07:05

Ja właśnie wymieniałam komplet - tarcze i klocki przód i tył po 45 tys. km

AUTOR WĄTKU
Daniel
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

17 lis 2010 15:37

Wytrzymałość tych elementów zależy w dużym stopniu od warunków i techniki jazdy. U mnie klocki przód wytrzymały 80 tys. tarcze ok, tył wymiana klocków po 70 tys. tarcze ok. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
magbob
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

17 lis 2010 21:51

U mnie była dziwna sprawa.

Klocki tylne wymienione przy przeglądzie po 60kkm, a przednie po 70kkm

Czy nie powinno być odwrotnie ... może piętą hamuję :lol:

AUTOR WĄTKU
matyk
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

17 lis 2010 22:20

może na zaciągniętym ręcznym jeździsz ;-)

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

17 lis 2010 22:44

a moze na wstecznym gania caly czas ? ^^:D

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

21 lis 2010 22:41

matyk napisał(a):może na zaciągniętym ręcznym jeździsz ;-)

ręczny nie hamuje klockami, tylko szczękami. Z tyłu mamy tarczobębny

AUTOR WĄTKU
Romek
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

17 gru 2010 20:08

Kia Ceed 1.6 benzyna. W grudniu bylem na przeglądzie po 60 000 km, zaproponowano mi wymianę tylnych klocków hamulcowych za kwotę 400 zł. Pan który się mną zajmował oświadczył, że przednie klocki mają jeszcze 4 mm a tylne są natychmiast do wymiany, ale słysząc cenę nie wymieniłem klocków w serwisie. Postanowiłem wymienić je sam, okazało się, że jest to proste. Klocki oryginalne kupiłem za 200 zł, kiedy przystąpiłem do wymiany okazało się, że klocki tylne są zużyte nawet nie w połowie, w związku z czym ich nie wymieniłem a klocki przydadzą się za może 30.km. Problem w tym, że pomyślałem, iż serwis chciał mnie naciągnąć na wymianę dobrych jeszcze klocków, ale boję się, że to po prostu ich niewiedza, gdyż grubości, przynajmniej oryginalnych tylnych klocków nie da się ocenić bez zdejmowania zacisku. Oryginalne klocki nie mają jednakowej wysokości na całej powierzchni, po prostu bez zdjęcia zacisku widać tylko najniższą jego grubość, która nie przylega do tarczy. Sam się na to nabrałem zaglądając na klocki przy wymianie opon, ale ja nie jestem fachowcem, a w serwisie powinni tacy być. Wyobrażam sobie ilu ludzi zapłaciło za wymianę dobrych klocków ?

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

18 gru 2010 10:13

Widzisz tak to jest, niezła kicha - wszędzie ludzi naciągają. Ja mam w swojej KIA CEED przejechane 125.800 km i jeszcze klos\cki nie zapiszczały. Ostatnio chcieli mi na przeglądzie na 120.000 km wymienić bo mówili że starczy Panu max. na 1-2 tysiące km a tu proszę przejechałem 5.600 i jeszcze dają radę. Przedwczesna wymiana klocków to naciąganie wielu serwisów, koledze w Peugeocie na 40.000 km wymienili klocki z przodu. Siemanko

Avatar użytkownika
acieslin
Nadworny babiszon
 
Posty: 821
Dołączył(a): 25 cze 2008 07:38
Lokalizacja: Sulejówek
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Toyota Auris TS 2015
Peugeot 308 SW 2019

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

19 gru 2010 08:38

a ja sobie myślę że moje będą do wymiany przy najbliższym przeglądzie (czyli 45 tys.) bo jak wymieniałam opony na zimowe to na oko już dość cieniutko klocków było (a do przeglądu zostało jeszcze jakieś 4 tys.)
Fiat UNO 1,0 Fire 1994 - czerwona rakieta
Daewoo Lanos 1,4 1999
CEE'D 1.4 C+ w kolorze blue 2008 - RIP 2013
Honda Civic UFO 1,4 2007
Aktualnie: Toyota Auris TS 2015 & Peugeot 308 SW 2019

AUTOR WĄTKU
Romek
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

20 gru 2010 19:15

Myślę, że wymiana tylnych klocków po 45 tys. km to szybko, ale możliwe. Ja także przy wymianie opon stwierdziłem, że tylne klocki są do wymiany a po zdjęciu zacisku okazało się, że nawet połowa nie została zużyta. Oryginalne klocki mają taki kształt, że bez zdjęcia zacisku z tyłu nie widać grubości klocków, chyba, że są to inne klocki.

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

20 gru 2010 19:36

less napisał(a):ręczny nie hamuje klockami, tylko szczękami. Z tyłu mamy tarczobębny

herezja !? pokaż mi te swoje szczęki w ceedzie?! :pałka

Avatar użytkownika
CEEDEEROM
Żandarmeria
 
Posty: 1113
Dołączył(a): 18 mar 2008 19:53
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 140KM
2020, BL3, 7DCT

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

20 gru 2010 21:34

less ma rację. Trochę szacunku dla Derektora :smile:
A tu masz np wzmiankę o tym przez serwisanta: viewtopic.php?p=59259#p59259
Robert M / Ceed III BL3, 1,4 GDI, oczywiście automat 7DCT, Cosmo Blue, mój od 11 maja 2020

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

20 gru 2010 21:46

i tak jest we wszystkich ceedach? sw i pro tez? wydaje mi sie to glupota ale cos. Przyznaje racje less'owi xd

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

24 mar 2011 13:01

Chyba dotychczasowy rekord.
Klocki i tarcze przód i tył nie były jeszcze wymieniane - a przebieg 134.500 km. Podczas wymiany kół widziałem że jeszcze trochę okładziny jest więc do przeglądu na 140.000 km jakoś się doczołgam i zmienię. Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

28 mar 2011 15:48

Darek_Korbik napisał(a):Klocki i tarcze przód i tył nie były jeszcze wymieniane - a przebieg 134.500 km


Darek a może ty nogami hamujesz ? ja u siebie to już się pogubiłem ile razy mieniałem co i jak ;)

No ale 134kkm bujnąć na serii :fiu gratulacje

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Tarcze i klocki hamulcowe - ile wytrzymują?

15 kwi 2011 19:49

U mnie wytrzymały 137.000 km - wyminiono tarcze i klocki przód i tył. Pozdrawiam

Następna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl