Warunki Gwarancji

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

gisio
V kolumna

Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: OPTIMA 2.0 GDI PHEV 2016, XL+LPK+TEC (205 KM)

Re: Warunki Gwarancji

05 gru 2018 19:41

Ketchup – mam wrażenie, że masz małą wiedzę o przepisach RODO.
Wyjaśnię w skrócie- dla każdego z przechodniów numer rejestracyjny auta nie jest daną osobową ale dla urzędnika, który ma dostęp do danych osobowych lub innych informacji przypisanych do tego numeru już tak.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Ryba4
Nadworny błazen

Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

06 gru 2018 00:03

Przykład dobry, ale spudłowany. Pracownik ASO jest procesorem danych, ma cały czas dostęp do wszystkich danych jakie chce, ale ujawniając przebieg klientowi, nie ujawnia żadnych danych osobowych.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Ketchup
Kierownik zmiany

Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2018, M

06 gru 2018 07:54

gisio napisał(a):Ketchup – mam wrażenie, że masz małą wiedzę o przepisach RODO.
Wyjaśnię w skrócie- dla każdego z przechodniów numer rejestracyjny auta nie jest daną osobową ale dla urzędnika, który ma dostęp do danych osobowych lub innych informacji przypisanych do tego numeru już tak.
To masz złe wrażenie - na codzień pracuje przy jednych z największych baz danych w Europie. Jak już ktoś wcześniej zauważył Twój przykład jest totalnie z czapy do tego co napisałem. Samo sprawdzenie czy auto jest na gwarancji czy nie, albo jaki ma przebieg ni jak się ma do RODO ponieważ nie jesteś w stanie zidentyfikować danej osoby. Co rejestracji to zupełnie inna para kaloszy - w sprzyjającej sytuacji (z dodatkowymi parametrami ) można za pomocą tego numeru zidentyfikować daną osobę.
PS. Gwarancję i wiele innych danych sprawdziłem przez internet.

Wysłane z HTC U11

Mazur
Dopiero co...

Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL Brak, 1.6 CRDI ON 110KM
2015, L

06 gru 2018 17:21

Im firma obraca większą kasą tym bardziej boi się słowa RODO ze względu na sankcje finansowe.
Czyli aby zakupiona KIA CEED II mająca poniżej 7 lat i 150 tys KM miała gwarancję udaję się z właścicielem do ASO. Pytam czy auto nadal jest objęte gwarancją. Czy to jest odpłatne, czy odpłatny jest wydruk wszystkich napraw serwisowych auta?
Na 99% będę w ASO sprawdzał kupowane auto. Ile to kosztuje obecnie dla Ceed II? Na forum Sportage piszą o 500 zł, w jednym wątku tutaj ktoś podaje 120 zł ale trefne auto i nie podłączali pod kompa.
Dostaję wydruk z potwierdzeniem stanu auta, ASO wpisuje coś do książeczki, że jest zmiana właściciela?

gisio
V kolumna

Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: OPTIMA 2.0 GDI PHEV 2016, XL+LPK+TEC (205 KM)

06 gru 2018 19:45

@Ketchup
Właśnie nie jest z czapy ponieważ dla Ciebie numer nadwozia nie jest daną osobową ale dla pracownika serwisu czy importera (czyli tego przysłowiowego urzędnika) już jest. W związku z tym jak pójdziesz do serwisu sprawdzić auto po numerze VIN to pracownik będzie przetwarzał czyjeś dane osobowe przypisane do tego VIN (o ile użytkownik/właściciel ich nie zastrzegł). Oczywiście piszę o autach krajowych bo te sprowadzane to zupełnie inna bajka.

@Ryba4 Masz rację ale tylko w części ponieważ są różne rodzaje/etapy zgód na które wyraża użytkownik zaznaczając tak lub nie.

Wracając do tytułowego wątku …

Ketchup napisał(a):PS. Gwarancję i wiele innych danych sprawdziłem przez internet.

Przez internet mogłeś co najwyżej sprawdzić historię napraw gwarancyjnych a nie to czy auto ma gwarancję. Brak informacji o blokadzie gwarancji nawet bezpośrednio w systemie gwarancyjnym Kia wcale nie oznacza, że auto ma ważną gwarancję producenta. Najczęściej użytkownik dowiaduje się o tym jak zaczynają się problemy, które wymagają akceptacji importera. Wtedy wychodzą kwiatki a to, że auto jest po szkodzie całkowitej a to naprawiane poza ASO i użytkownik nie ma na to żadnego „kwitu”, serwisowane w warsztacie niezależnym niemającym pojęcia o samochodach marki Kia i wiele innych przypadków nawet tych zagrożonych odpowiedzialnością z tytułu k.k.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji