Hak holowniczy w Ceedzie

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
pxk
 

Hak holowniczy w Ceedzie

09 wrz 2007 21:23

Witam Wszystkich!
Moje pytanie dotyczy haka w kii cee'd SW.....?
Czy w ogóle jest? Czy w standardzie? Jak ewentualnie można go dostać?
Bo jest to troche niejasne, a ze zdjęc niewiele mozna wywnioskować....
Pozdrawiam Piotr

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

09 wrz 2007 21:26

W standardzie napewno nie ma

Jezeli jest, to pewnie w tej chwili jeszcze pozostaje tylko salon, zeby o kupic

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
pxk
 

hak

10 wrz 2007 09:25

Właśnie kontaktowałem się z salonem w Łaziskach Górnych
Okazało sie że z hakiem nie ma problemu, montują na miejscu,
oczywiście za dopłatą;
od najtańszego do najdroższego..(ze wskazaniem na jakość)
od 600pln do 1800pln

pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Obellix
 

03 mar 2008 10:42

Czy ktoÂś montowaÂł hak do Cee'da poza ASO? DzwoniÂłem do firmy, ktĂłra montuje haki i stwierdzili, Âże sam hak to 200zÂł. Tylko, Âże podobno komputer gÂłupieje i trzeba zakupiĂŚ jakiÂś magiczny moduÂł za 300zÂł, czy ktoÂś coÂś wie na ten temat?

AUTOR WĄTKU
krzycho_47
 

Hak do cee'da

03 mar 2008 15:38

Witam

TeÂż mnie temat montaÂżu haka interesuje.
Z tego co wiem to autko jest przystosowane do montaÂżu haka. (intrukcja obsÂługi str 5.20)
Wynika z tej instrukcji, Âże po zakupieniu haka dedykowanego do Cee'da
(np firmy BOSAL ) montaÂż mechaniczny sprowadza siĂŞ do skrĂŞcenia 6 szt Âśrub M12 - pozostaje elektryka.
WstĂŞpnie rozmawiaÂłem z serwisem - sÂą otwarci na propozycje.
Pozostaje wiĂŞc tylko wybĂłr i zakup samego haka. SiĂŞ rozglÂądam.
Jestem tylko mocno uczulony na jakoœÌ wykonania samego haka. W ostatnim u¿ytkowanym przezemnie aucie hak by³ tylko malowany. Po 3 latach by³o to ognisko korozji - wkurzaj¹ce. Chcia³bym teraz tego unikn¹Ì.

Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Obellix
 

Re: Hak do cee'da

04 mar 2008 11:59

krzycho_47 napisał(a): W ostatnim użytkowanym przezemnie aucie hak był tylko malowany. Po 3 latach było to ognisko korozji - wkurzające. Chciałbym teraz tego uniknąć.

Pozdrawiam


Jakie inne metody zabezpieczania przed korozja się stosuje, anodowanie czy inne techniki malowanie jak np proszkowe?

AUTOR WĄTKU
tstwi
 

15 kwi 2008 15:11

Czy ma już ktoś hak w SW ,jaki polecacie i ile kosztuje z montażen w serwisie? w okolicach Warszawy.

AUTOR WĄTKU
MM
 

Re: Hak do cee'da

15 kwi 2008 18:04

Obellix napisał(a):
krzycho_47 napisał(a): W ostatnim użytkowanym przezemnie aucie hak był tylko malowany. Po 3 latach było to ognisko korozji - wkurzające. Chciałbym teraz tego uniknąć.

Pozdrawiam


Jakie inne metody zabezpieczania przed korozja się stosuje, anodowanie czy inne techniki malowanie jak np proszkowe?



Zdecydowana większość haków w Polsce jest malowana proszkowo (chodzi mi o polskich producentów) - 3 stosuje powłoki proszkowe natomiast 1 lub 2 ciekłe. Wszystko zależy od jakości farby i przygotowania materiału. Żaden z polskich producentów nie zabezpiecza haków dodatkowo (np. cynkowania bo znacznie podnosi to cenę wyrobu); jest to farba poliestrowa nakładana na czarną stal, która powinna byc wypiaskowana lub przygotowana chemicznie.

AUTOR WĄTKU
MM
 

15 kwi 2008 18:08

Jak ktoś chce więcej info to mogę podać namiary na producentów haków...

AUTOR WĄTKU
TTomek
 

07 maja 2008 19:33

Chciałem aby zamontowano mi hak tak go mieć już przy odbiorze samochodu, jednak wtedy nie było jeszcze do SW (bynajmniej w tym salonie). Cena na wtedy (październik 2007) to ok. 700zł. Temat odpuściłem i niedawno dzwoniłem spytać o cenę i zdębiałem:
1. Koszt haka i robocizny po zniżce to 1000zł. Normalnie 1450!!!. W ASO gdzie zamawiałem auto.
2. 1250zł u konkurencji.

Powaliły mnie ceny i szukam teraz możliwości jak to zrobić dużo taniej i nie stracić gwarancji. Ma ktoś może jakieś doświadczenie - ma już hak w swoim aucie? Jak to wyglądało u Was?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
wir
 

Hak holowniczy do SW

23 maja 2008 10:56

Witam,

Czy ktos montowal sobie juz moze hak holowniczy do SW?
Czy hak proponowany przez ASO jest ok? (estetyka montazu, funkcjonalnosc itp). Hak przydalby mi sie od czasu do czasu, ale nie chce tez, zeby mi ktos tylek w sredniowieczna twierdze zmienil + np. zabral schowek pod podlaga bagaznika.

WIR

AUTOR WĄTKU
Dynamic
 

06 lip 2008 19:57

Witam,
hak z aso jest ok, dobrze wyglada. Instalację tez mi dobrze podlaczyli.
Pozdr
Rob

AUTOR WĄTKU
lemur
 

07 lip 2008 07:41

A jaki jest koszt takiego haka?

AUTOR WĄTKU
java
 

07 lip 2008 15:12

lemur napisał(a):A jaki jest koszt takiego haka?

Hak marki Brink
hak - 600pln
montaz - 300pln

AUTOR WĄTKU
wik
 

07 lip 2008 17:38

Nie mam zamiaru zakładać haku, więc moje pytanie jest wyłącznie z ciekawości.
Czy prawdą jest i czy słyszeliście, że na Zachodzie w niektórych państwach zabrania się zakładania stałych haków?
Nie byłoby to takie głupie, bo nawet przy lekkim uderzeniu można sobie masakrę zrobić.

AUTOR WĄTKU
java
 

08 lip 2008 07:10

wik napisał(a):Nie mam zamiaru zakładać haku, więc moje pytanie jest wyłącznie z ciekawości.
Czy prawdą jest i czy słyszeliście, że na Zachodzie w niektórych państwach zabrania się zakładania stałych haków?
Nie byłoby to takie głupie, bo nawet przy lekkim uderzeniu można sobie masakrę zrobić.

Właściwie teraz nie produkuje/montuje sie takich stałych haków. Każdy hak ma zdejmowalna końcówkę, badź to poprzez jakis systemowy zaczep lub poprzez odręcenie/przykręcenie dwóch śrub.
Oczywiście kwestią pozostaje kiedy taka końcowka powinna być zdemontowana, a kiedy nie musi.

AUTOR WĄTKU
lukikme
 

29 lip 2008 14:03

Pytanie do osób, które już hak montowały...

Czy do instalacji haka wystarczyła zwykła wiązka, czy konieczny był zakup dodatkowego modułu? Chodzi o sterowanie światłami przez komputer.

W autoryzowanym salonie KIA`i zażyczyli sobie za hak 1300zł (zdejmowana kula). W serwisie specjalizującym się w hakach taka przyjemność kosztuje 600zł na zwykłej wiązce lub 1000 na tym specjalnym module, który podobno wymagany jest przy nowszych samochodach ze światłami sterowanymi przez komputer (ten podobno przy zwykłej wiązce potrafi zgłupieć).

Zależy mi na jak najniższym budżetowo rozwiązaniu montażu haka. W dodatku hak ma służyć do ciągnięcia przyczepki z motocyklem, czyli nic ciężkiego, ani wielkiego. Jaka jest inna możliwość przycięcia kosztów przy instalacji haka?

Btw.
1300zł? Rozbój w biały dzień. Niewiele więcej będzie kosztować mnie przyczepka...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

29 lip 2008 14:35

chyba w Holandi tak jest że jak nie masz przyczepki to hak musi być zdemontowany
jak jedziesz z hakiem zamontowanym i ktoś ci wjedzie w dup...ę to dokładasz się do szkody

wiem że gdzies byłem w Europie i ktoś demontował co chwile i potem mi to tłumaczył
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
TTomek
 

29 lip 2008 19:34

<span>lukikme</span> napisał(a):1300zł? Rozbój w biały dzień

Mnie podobna kwota (1400zł) też dobiła - tyle mi powiedzieli za montaż haka w ASO. Zastanawiam się czy można zamontować hak gdzieś taniej - bez późniejszych później problemów bo z tego co mi ASO "wciskało" to tylko u nich należy montować :evil:

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

30 lip 2008 08:27

<span>sensor</span> napisał(a):chyba w Holandi tak jest że jak nie masz przyczepki to hak musi być zdemontowany
jak jedziesz z hakiem zamontowanym i ktoś ci wjedzie w dup...ę to dokładasz się do szkody



Pracowałem w NL przez 1,5 roku tam jezdza z hakami i nie widziale zeby ktokolwiek go demontował :) Ja takze jeżdziłem z sefem baz przyczepki i podczas kontroli nikt nie zwrocił nam uwagi ze jest hak a nie ma przyczepki :)

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl