[C2 i C2FL] Interfejs do kia ceed

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
amatoramator
Przedszkolak

Grupa: Mazowiecka

[C2 i C2FL] Interfejs do kia ceed

17 cze 2020 09:38

Z tego co wyszukałem to większość wpisów kończy się kilka lat temu oraz dotyczy I generacji. Jak np:
viewtopic.php?f=45&t=11238&p=206282&hilit=interfejs#p206282
Co polecacie do diagostyki, poszukiwania usterek, sprawdzenia dawek wtrysków, DPF ? Chodzi o podstawowe parametry, żeby ocenić stan techniczny i ułatwić wykrycie usterek. Jeśli się do również programowanie jednostek, ale to pewnie będzie dostępne tylko w droższych urządzeniach.
Najchętniej całego auta, ale podobno z tym jest problem. Zatem proszę o ewnt rozgraniczenie, tylko silnik, albo silnik i które podzespoły?

1 firma i model
2 rodzaj połączenia i w jakiej formie (telefon/komputer)
3 do tego program
4 czy obsługuje generację III ?

Pisane było o Delphi 150, ELM itp
Zakres cenowy do kilkuset pln.

antos90
Przedszkolak

Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 128KM
2012, M

Re: Interfejs do kia ceed

19 cze 2020 07:23

Do kilkuset PLN to w zasadzie bez różnicy. Można zwykłego ELM-a używać z aplikacją na androida. Da się takim sprzętem poszukać błędów, skasować je, podejrzeć zamrożone ramki, odczyt parametrów Live Data silnika. Chiński DS150E nie zrobi w tej kwestii wyraźnie więcej, tylko interfejsem się różni.
Byłem kiedyś w warsztacie autoryzowanym Bosch i mieli tam oryginalnego KTS-a w najnowszej wersji i nie potrafili zajrzeć do wielu miejsc.

Do KIA/Hyundai II generacji nadaje się podobno tylko GDS - nie widziałem go nigdy w akcji na żywo. Ale cena w okolicach 2000 zł za chińską kopię.

Powrót do Tipsy i triksy ...