[C1] Problem z odpalaniem

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

[C1] Problem z odpalaniem

01 lip 2019 09:08

Co by za nudno nie było to prosie się znowu buntuje.
Problem jaki świnie trapi wygląda tak, że po nocy lub dłuższym postoju nie potrafi odpalić. Kręci i kręci, budą telepie i nic. Za drugim razem - od razu, ale chodzi nierówno, czasami wchodzi sam na obroty i za chwile schodzi. Do tego jak się jej depnie to silnik łapie czkawkę - trzęsie silnikiem przez jakąś sekunde i dopiero za chwilę wkręca się na obroty. Akurat na filmie to zjawisko nie wystąpiło. Trwa to jakąś minutę, może z dwie.
Myślałem, że to rozrusznik i poszedł do regeneracji. Rozrusznik co prawda okazał się w stanie ciężkim, ale nie rozwiązało to problemu.
Co to może być? Jakieś pomysły?

https://youtu.be/byb_QYzddb0
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Problem z odpalaniem

01 lip 2019 10:29

Może pompa paliwa? Albo nie daje właściwego ciśnienia, albo puszcza zaworek i po nocy paliwo schodzi z układu. Zanim pompa nabije i się układ odpowietrzy to może być taki objaw.
Skóra i ćwieki na wieki.....

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Problem z odpalaniem

01 lip 2019 10:58

Pangenitor napisał(a):Może pompa paliwa? Albo nie daje właściwego ciśnienia, albo puszcza zaworek i po nocy paliwo schodzi z układu. Zanim pompa nabije i się układ odpowietrzy to może być taki objaw.


Nie wiem na ile to wyklucza pompę, ale próbowałem pewnego ranka przed odpaleniem, 3 razy przekręcić na zapłon i z powrotem żeby pompa dobiła i nic to nie dało.
Tak się zastanawiam, że jakby to była pompa to problem występowałby przy każdym odpaleniu nie? A u mnie jest typowo po dłuższym postoju.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Problem z odpalaniem

01 lip 2019 12:11

No ja takie objawy miałem w poprzednim samochodzie. W pokrywie pompy był regulator ciśnienia paliwa, i nie padł on tylko oring. który go uszczelniał. Efekt był taki że paliwo po kropelce uciekało z układu do baku, tak że po nocy nie szło odpalić. Dopiero zapalało za drugim trzecim razem i z takimi efektami jak u Ciebie. Tam miałem przy listwie wtryskowej taki zaworek ala wentyl, w który się wkręcało manometr i można było sprawdzić jakie ciśnienie utrzymuje się w układzie, nie wiem jak jest w tym silniku. Chyba że regulator ciśnienia paliwa?? Hm...??
Generalnie zaczął bym od pomiaru ciśnienia paliwa po włączeniu pompy, a później trzeba by zostawić manometr na noc i zobaczyć jak się utrzymuje ciśnienie w układzie.
Skóra i ćwieki na wieki.....

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Problem z odpalaniem

01 lip 2019 21:17

Dzięki. Spróbuję jutro dowiedzieć się czy mam taki zawór na listwie i trzeba będzie sprawdzić ciśnienie.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Problem z odpalaniem

08 lip 2019 20:52

Auto masz z lpg wymień zawór z filtrem LPG fazy ciekłej ten co zazwyczaj jest gdzieś na ścianie grodziowej przymocowane i problem zniknie. Zawór przepuszcza gaz i podczas opalania auto podaję benzynę i gaz i nie zapali. Dość często spotykany temat.

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Problem z odpalaniem

09 lip 2019 06:10

Auto masz z lpg wymień zawór z filtrem LPG fazy ciekłej ten co zazwyczaj jest gdzieś na ścianie grodziowej przymocowane i problem zniknie. Zawór przepuszcza gaz i podczas opalania auto podaję benzynę i gaz i nie zapali. Dość często spotykany temat.
Nie trzeba go od razu wymieniać, wystarczy na parę dni zakręcić gaz przy butli i pojeździć na benzynie . Wtedy będziesz wiedział czy ma to jakiś związek z LPG. Nawet jeżeli zawór się nie domyka, dalej gazu nie powinny puścić wtryskiwacze LPG, prędzej może być winny reduktor, który może puszczać gaz rurką podciśnienia, do kolektora dolotowego. Zdarza się tak, gdy już membrany w reduktorze są zużyte. Ale tak jak wcześniej napisałem jeżeli chcesz wyeliminować winę po stronie LPG. Najprościej zakręcić gaz przy butli.
Skóra i ćwieki na wieki.....

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Problem z odpalaniem

09 lip 2019 15:59

Mam niusa. Przekopałem internety i nasze kochane forum. Wyczytałem co by wyjeździć stare paliwo i sprawdzić czy ono nie bruździ.
Tak zrobiłem - posmigalem pareset km na benzynie i co? I kurde jest lepiej. Nie chcę się cieszyć na wyrost bo dopiero wczoraj wróciłem do LPG, ale za kilka dni zdam raport jak świnia pali z rana.
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Pangenitor
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 30 gru 2017 23:02
Lokalizacja: Sosnowiec
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

Re: Problem z odpalaniem

09 lip 2019 19:39

No to jest jeszcze jedna opcja, złe ustawienia LPG rozjechały mapy benzynowe na wolnych obrotach. Po tym jak pojeździłeś na samej benzynie , komputer nauczył się nowych ustawień pod benzynę i dla tego jest lepiej.
Skóra i ćwieki na wieki.....

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Problem z odpalaniem

10 lip 2019 09:34

Pangenitor napisał(a):No to jest jeszcze jedna opcja, złe ustawienia LPG rozjechały mapy benzynowe na wolnych obrotach. Po tym jak pojeździłeś na samej benzynie , komputer nauczył się nowych ustawień pod benzynę i dla tego jest lepiej.


W tym lub przyszłym tygodniu będę się umawiał na przegląd gazu to zwrócę uwagę gaziarzowi na to.
Dzisiaj z rana delikatne zająknięcie, ale odpaliła za pierwszym.
Don't Eat Yellow Snow!

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl