[C2] Automatyczna skrzynia - zablokowała sie po rozładowaniu aku

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
TOMEK
Dopiero co...

Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2015

[C2] Automatyczna skrzynia - zablokowała sie po rozładowaniu aku

03 wrz 2018 19:03

Witam.
Problem ze skrzynią, jakieś czary mary :-(
Czy miałby ktoś jakiś pomysł co mogło się stać ze skrzynią automatyczną kia ceed 2015 1,6 crdi 128 PS, nie można zmienić przełożenia z P na cokolwiek innego. Auto postawiłem w lipcu do garażu, przez ten czas nie jeździło, rozładował się akumulator (chyba nie domknięta klapa) i teraz po naładowaniu akumulatora jest zablokowana skrzynia, pozostał na ustawieniu P i nie można zmienić ustawienia, shiftlock nie działa, komputer nie ma żadnych błędów :-( auto stoi w garażu i nie można w żaden sposób go ruszyć.
Może zdejmował ktoś z Was mieszek od biegów, podzielicie się instrukcją jak to zrobić. pozostaje mi tam zajrzeć i zobaczyć co się dzieje z tym przyciskiem odblokowania skrzyni... inaczej już pomysłów nie mam :-( pierwsza KIA, nie zdążyłem się nacieszyć i już jestem załamany ;-(
jakiś pomysł, ktoś miał coś podobnego, może ktoś z Was słyszał o jakimś podobnym problemie ? ? Serwis Kia TORUŃ dał mi instrukcję, żeby założyć drugi akumulator, przez minutę włączyć zapłon, żeby się wszystko poustawiało i można jeździć. Niestety tak prosta instrukcja nie działa.... :-(

Pomocy, każdy pomysł na wagę złota...

pozdrawiam

Ryba4
Nadworny błazen

Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Automatyczna skrzynia - zablokowała sie po rozładowaniu

04 wrz 2018 10:36

Assistance nie masz? Niech przyjeżdżają, zabierają auto na lawetę (na wózkach) i do serwisu. Nie wydaje mi się by problem krył się pod mieszkiem :/
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
TOMEK
Dopiero co...

Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2015

04 wrz 2018 16:11

Auto sprowadzone, nie kupione w polskim salonie, także na razie assistance brak. Może ktoś miał coś podobnego? Pozdrawiam Tomek

Gizmo121
Koordynator Regionalny

Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

05 wrz 2018 10:27

TOMEK napisał(a):Auto sprowadzone, nie kupione w polskim salonie, także na razie assistance brak.

a gwarancja??
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Pangenitor
Przedszkolak

Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.4 Pb 100KM
2017, M SMART+

05 wrz 2018 12:35

Nie wiem jak jest w Kia, ale jak miałem Vectre C w automacie, to w przypadku rozładowania aku, aby przełożyć wybierak automatu, to trzeba było wyciągnąć wkład popielniczki i tam był otwór w który należało wepchnąć śrubokręt i skrzynia się odblokowywała. Może tu też jest jakiś myk opisany w instrukcji?

hevimental
Klubowicz

Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 SW, 1600 ON 128KM
2013, na wypasie

05 wrz 2018 13:29

z instrukcji obsługi:

System blokowania zmiany biegów (jeżeli są w wyposażeniu)
Ze względów bezpieczeństwa użytkowników, automatyczna skrzynia biegów posiada układ blokowania zmiany biegów, który zapobiega zmianie biegów skrzyni biegów z pozycji P lub Ndo pozycji R, zanim pedał hamowania nie zostanie wciśnięty.
Zmiana biegów skrzyni biegów z pozycji P (Postój) lub N (Luzu) do pozycji R (Biegu wstecznego):
1.Należy wcisnąć i przytrzymać pedał hamulca.
2.Uruchomić silnik lub obrócić wyłącznik zapłonu w położenie ON.
3.Przesunąć dźwignię zmiany biegów.
Jeżeli pedał hamulca będzie na przemian wciskany i zwalniany, w czasie gdy dźwignia zmiany biegów znajduje się w pozycji P (Postój), w pobliżu dźwigni zmiany biegów słychać będzie terkot.
Jest to normalny stan.
Obejście blokady zmiany biegów
Jeśli dźwignia zmiany biegów nie może być przesunięta z położenia P (Postój) ub N (Luz) w położenie R (Biegu wstecznego) przy wciśniętym pedale hamulca, należy w dalszym ciągu przytrzymywać wciśnięty pedał hamulca i wykonać następujące czynności:
1.Naciśnij przycisk zwalniający blokadę zmiany biegów.
2.Przesuń dźwignię zmiany biegów.
3.Zalecamy, aby system został sprawdzony przez autoryzowanego sprzedawcę Kia.
Kia Ceed SW 2013 crdi
Hyundai i30 CW 2008 lpg
Aprilia Shiver 2009
:hi:

Ryba4
Nadworny błazen

Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

06 wrz 2018 10:09

Prawdziwy mężczyzna nie czyta instrukcji obsługi :cool:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Silniki i skrzynia biegów