Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Jaki olej silnikowy stosujecie w swoich cee'dach?

LOTOS ECONOMIC 5W/30
76
16%
CASTROL Magnatec 5W/30; SLX 0W/30PF; EDGE
229
48%
MOBIL 1 ESP Formula 5W30 ; 5W/50
54
11%
ORLEN Platinum Maxenergy 5W/30
9
2%
VALVOLINE Synpower MST 5W/30
32
7%
AGIP synthetic PC 0W/40
1
0%
ARAL supertronic 0W/40
1
0%
ELF Solaris LSX 5W30; Excellium 5W/40
25
5%
MIDLAND Synova 5W/40
5
1%
MOTUL 8100 Eco-nergy 5W/30
48
10%
 
Liczba głosów : 480
AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

06 mar 2010 06:37

ja go stosuje od początku już 3 raz nalałem ....

jest super ostatnio kupiłem w Warszawie i Wrocku sa sprowadzane z Niemiec 5l za 140PLN miałem stracha ale jest wszystko OK

super olej silnik chodzi miód.. a dlatego go wybrałem bo w/g parametrów to bardzo dobry produkt i ma najwyższe własności odsiarczające z popularnych produktów

POLECAM

AUTOR WĄTKU
StaszekN
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

09 mar 2010 10:27

Ja stosuję Castrol SLX Professional 5W-30

AUTOR WĄTKU
mholka
 

jaki wreszcie ma być ten olej ?

18 mar 2010 10:30

W nowej instrukcji do CEDA FL 1,4 109 KM olej powinien mieć klasę API Sl lub SM i ACEA A5 w starej instrukcji przed FL była mowa o klasie ACEA A3 przy tym samym silniku 1,4 zalecane oleje to shell helix i lotos ale żadne z nich nie mają klasy ACEA A5 tylko ACEA A3. Napisałem do KIA MOTORS i czekam na odpowiedź. Serwisy leję różne oleje w tym także lotos, castrol, mobil, nową instrukcję można ściągnąć ze strony http://ceedonline.info/ru/Usermanuals.aspx?CatId=1 i tam także widnieje ACEA A3 więc chyba coś tu nie gra :oops:

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: jaki wreszcie ma być ten olej ?

18 mar 2010 13:33

z importowane z innego tematu :

Zeli napisał(a):Tutaj macie wyciąg z instrukcji nowego Cee'da FL, dotyczący środków smarujących.

http://i50.tinypic.com/28l82uq.jpg

http://i47.tinypic.com/2r7o9lf.jpg

http://i47.tinypic.com/o1a13.jpg

Zalecany olej dla Europy jak widać w tabeli Shell Helix


Z tego co ja wyczytałem to w książce pisze : API Klasa jakości SL lub SM, ACEA A3 lub wyższa

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: jaki wreszcie ma być ten olej ?

18 mar 2010 13:34

Nieważne jakiego Cee'da masz, lej olej taki jak w instrukcji albo lepszy.

AUTOR WĄTKU
mholka
 

Re: jaki wreszcie ma być ten olej ?

18 mar 2010 20:51

mholka napisał(a):W nowej instrukcji do CEDA FL 1,4 109 KM olej powinien mieć klasę API Sl lub SM i ACEA A5 w starej instrukcji przed FL była mowa o klasie ACEA A3 przy tym samym silniku 1,4 zalecane oleje to shell helix i lotos ale żadne z nich nie mają klasy ACEA A5 tylko ACEA A3. Napisałem do KIA MOTORS i czekam na odpowiedź. Serwisy leję różne oleje w tym także lotos, castrol, mobil, nową instrukcję można ściągnąć ze strony http://ceedonline.info/ru/Usermanuals.aspx?CatId=1 i tam także widnieje ACEA A3 więc chyba coś tu nie gra :oops:


Mam już odpowiedź z KIA MOTORS POLSKA

Witam
Jestem posiadaczem samochodu KIA CEE`D FL 1,4 109 KM o numerze nadwozia U5YHB511AAL188796 rok produkcji 2009. Proszę o informację jakim olejem zalewany jest silnik przez producenta. Pytanie może wydawać się banalne ale jest dużo informacji z których nic nie wynika ale do rzeczy.
1. W instrukcji którą wczoraj odebrałem ( przy kupnie auta w ubiegłym roku dostałem instrukcję od Kia Ceed ale z przed FL gdyż nowa nie była dostępna ) rozdział 8 strona 5 widnieje informacja „Zalecane dla Europy Shell Helix klasa API SL lub SM ACEA A5
2. W tej samej instrukcji na wewnętrznej stronie okładki znajduje się informacja że KIA MOTORS zaleca produkty LOTOS.
3. Żaden produkt LOTOS ani SHELL nie posiada klasy ACEA A5 więc nie bardzo rozumiem instrukcję
4. W poprzedniej instrukcji którą miałem była informacja o klasie ACEA A3 i właśnie taką klasę posiadają w/w oleje.
5. Instrukcję obsługi można pobrać ze strony http://ceedonline.info/ru/Usermanuals.aspx?CatId=1 i tam także widnieje informacja o klasie oleju ACEA A3

Proszę więc o niezwłoczną informację jaki olej stosowany jest przez producenta oraz jakie parametry powinien spełniać zalecany olej silnikowy to znaczy (SAE ?, API ?, ACEA ?) mam nadzieję że tym razem otrzymam informację gdyż poprzednia moja uwaga odnośnie starej instrukcji została bez echa a szkoda w związku z powyższym myślę że nie będę musiał konsultować się w tej sprawie z Panem Dyrektorem Wojciechem Szyszko z którym miałem już przyjemność korespondować przy okazji łuszczącego się lakieru w moim poprzednim aucie.

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

A oto odpowiedź

Szanowny Panie,
Dziękuję za przesłaną informację. Nie ukrywam, że jestem zaskoczony pojawieniem się w Instrukcji Obsługi wymogu stosowania oleju w specyfikacji ACEA A5 dla silników benzynowych. Zaskoczeni byli również nasi Koledzy z fabryki Kia w Żylinie. Ostatecznie okazało się, iż wymóg będzie obowiązywał w odniesieniu do silników spełniających normatywy Euro5. Natomiast pojawienie się takiej informacji w bieżącej partii Instrukcji Obsługi jest błędem. Przekazując powyższe potwierdzam jednocześnie, że wymogiem jest stosowanie olejów ACEA A3. Proszę o podanie adresu do korespondencji, tak abyśmy mogli przesłać Panu poprawną wersję Instrukcji Obsługi.
Za powstałe zamieszanie przepraszam.

Z poważaniem

Adam Maciejewski

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

20 mar 2010 19:04

Witam,
Jaki olej kupić najlepiej do diesla? Czy ma mieć C3 czy B4? Dzięki

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

20 mar 2010 19:31

Masz od cho..ry postów o olejach na forum i instrukcję do swojego auta. Jeszcze za mało? :o

AUTOR WĄTKU
popmart
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

21 mar 2010 09:48

no to miałem nosa ze lałem sheel ultra extra :)

AUTOR WĄTKU
Darek_Korbik
 

Re: jak długo zamierzacie jeździć ceedem?

03 kwi 2010 18:59

Witam,
A jaki olej zaleca KIA do CEED`a po FL w CRDI? Który jest the best i wytrzyma 30.000km? Czy to są te same oleje co mają wytrzymać w moim Ceedzie z 2007 - 20.000 km w CRDI?
Dzięki za info.

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

25 kwi 2010 21:21

Darek_Korbik napisał(a):Witam,
Jaki olej kupić najlepiej do diesla? Czy ma mieć C3 czy B4? Dzięki


Jak widać wiedza o olejach samochodowych nie zawsze jest wystarczająca .
Może ta informacja poszerzy taką wiedzę ...
http://www.commaoil.pl/olej_warto_wiedziec/

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

13 cze 2010 08:45

Air napisał(a):A co myślicie o oleju Shell Helix Ultra Extra 5w30?


Za dwa tygodnie 1-szy przegląd ... i taki olej zamówiłem sobie na alle**o.
To wg. mnie aktualnie jeden z lepszych olei ... no i w przystępnej cenie go znalazłem.

AUTOR WĄTKU
karolfm
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

15 cze 2010 19:59

novee napisał(a):Masz od cho..ry postów o olejach na forum i instrukcję do swojego auta. Jeszcze za mało? :o

Novee, ale tu się nie ma co wściekać. Przeczytałem cały temat i sam bym nie wiedział co wybrać. Ja miałem po 2 tys. km. wymianę i wlali w Łowiczu
CASTROL Magnatec 5W/30; SLX 0W/30PF; Nazwa taka długa że nie mieści się na naklejce. Prawie 70 zeta za litr. Szukałem po sklepach i był 5 zł tańszy tylko nie sprzedają go w większych niż litrowe butelki. No i najciekawsze ma logo VW. Znaczy się dobry :twisted: Pan w serwisie powiedział że można też dostać podróbkę jak oryginał.
Przynajmniej nie będę w Turbo Kamerze. Nie z powodu oleju :wink:

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

15 cze 2010 20:19

karolfm napisał(a):wlali w Łowiczu CASTROL Magnatec 5W/30; SLX 0W/30PF
- Jaki olej Ci wlali? :? Jest w ogóle takie cudo? Z tego co wiem, to MGT leje/lało SLX Professional 5w30.

A wracając do mojego starego postu sprzed 3 mies., to ile można pytać o olej, jak konkluzja jest jasna - ma spełniać normy opisane w instrukcji. Koniec i kropka.

W normalnym użytkowaniu 99,9% dostępnych olei na rynku spełniających te normy będzie zachowywał się tak samo. Każdy spełniający normy będzie dobry.
Reszta jest subiektywnym doznaniem kierownika fury. Chcesz dobrze dla auta i silnika? Zmieniaj 2x częściej niż zalecane w książce serwisowej.

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

29 cze 2010 11:34

Kijankę zalałem Lotosem Quazar'em. Silnik pracuje troszkę ciszej od Mobila, a jeśli chodzi o spalanie i konkretną opinię, zamieszczę po urlopie

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

29 cze 2010 13:05

Po pierwsze nowy olej, po drugie zawsze jest takie czysto subiektywne wrażenie, że jest lepiej, ciszej itd. Ja takie miałem jak wlałem Texaco 5w-40 że lżej się wkręca.
Myślisz że jakiekolwiek, mierzalne, obiektywne różnice będą?

AUTOR WĄTKU
bociek
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

29 cze 2010 21:09

novee napisał(a):Po pierwsze nowy olej, po drugie zawsze jest takie czysto subiektywne wrażenie, że jest lepiej, ciszej itd. Ja takie miałem jak wlałem Texaco 5w-40 że lżej się wkręca.
Myślisz że jakiekolwiek, mierzalne, obiektywne różnice będą?


Zobaczymy po urlopie. Mam czułe ucho dlatego dam Quazarowi czas do testów.
Jestem jednak zaskoczony ceną- pozytywie.

Avatar użytkownika
Renegade
Weteran
 
Posty: 3743
Dołączył(a): 23 lis 2009 01:41
Lokalizacja: SLU
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Marka i model samochodu: OPTIMA PHEV 2.0 205 KM

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

03 lip 2010 10:14

Jakie są wasze opinie o CASTROL Magnatec 5W/40 czy warto ? bo można go dostać w przystępnej cenie i tak się właśnie zastanawiam.
Obrazek
OPTIMA PLUG-IN 2.0 205 KM - C3S (aluminium silver) '16
SOUL 1.6 DOHC 124 KM '12
CEE'D HB 1.6 DOHC 126 KM '09
CEE'D HB 1.4 DOHC 109 KM '08
SHUMA 1.5 DOHC '97

AUTOR WĄTKU
dankat
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

03 lip 2010 13:27

Miałem takie samo pytanie jak kupiłem ceed'a. Po półrocznym przeglądaniu forum (na pozostałych forach też olej jest jednym z najgorętszych tematów) doszedłem do wniosku. Leję to co spełnia zalecenia producenta i jest w dobrej cenie. Tak się składa, że jest to ten olej co wymieniłeś. Zrobiłem 175kkm i nic się nie stało. Pewnie jak zalałbym każdym innym który spełnia normy byłoby tak samo. No poza kujawskim z pierwszego tłoczenia. :D

AUTOR WĄTKU
Robson23
 

Re: Jaki olej silnikowy zalecacie/stosujecie w swoich cee'dach?

04 lip 2010 22:23

bociek napisał(a):Zobaczymy po urlopie. Mam czułe ucho dlatego dam Quazarowi czas do testów.
Jestem jednak zaskoczony ceną- pozytywie.


A można wiedzieć, gdzie i za ile był kupowany?

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl