Czy warto kupić pro ceed-a?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: pro ceed vs soul

05 kwi 2010 18:37

darek_kia napisał(a):
wujekcybul napisał(a):Mam juz dosc pro ceeda, tak pechowego auta nie mialem noigdy ...

Można prosić o kilka słów wyjaśnienia tej pechowości ? Pytam , bo przymierzam się do kupna procka i każda opinia na wagę złota.

Ja mam odmienne zdanie. Mój procek sprawuję się bardzo dobrze. Miał kilka napraw, typu łącznik stabilizatora, czy wymiana radia, ale wszystko było zrobione na gwarancji. Jedyna poważna usterka to cieknąca przednia szyba, ale to też już historia załatwiona w ASO Malibu. Ludzie mnie czasami pytają o opinie na temat kijanki i szczerze polecam, bo uważam że to bardzo udany samochód.

AUTOR WĄTKU
GrzesG
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

26 kwi 2010 18:09

A jak jest z miejscem dla pasażerów na tylnej kanapie w procku?

AUTOR WĄTKU
Artemenes
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

26 kwi 2010 19:04

GrzesG napisał(a):A jak jest z miejscem dla pasażerów na tylnej kanapie w procku?


Napiszę tak ... dwóch Pudzianowskich podróżuje komfortowo :)

Miejsca jest wyjątkowo sporo i to nie odosobniona opinia ... i co ważne - wsiada się do tylu wyjątkowo dobrze z uwagi na szerokie przednie drzwi.
Szerokie przednie drzwi na co dzień kierowcy dają też sporą frajdę przy wsiadaniu.

AUTOR WĄTKU
gala
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

13 gru 2010 21:42

Kalkuluje się zakupić nowego CEED-a ale w dieslu i SW, silnik 1,6 (90km lub 115km). Z pewnością będzie sprawiał mniej kłopotów serwisowych niż niemiecka myśl techniczna :szok

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

13 gru 2010 22:14

Górnik czy archeolog? :he
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
danrut
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

14 gru 2010 02:39

Prawda taka, że trzeba by zamykać tematy sprzed co najmniej 3 miesięcy powiedzmy :P

AUTOR WĄTKU
Kierownik
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

13 maja 2011 10:33

Pro Ceed tak jak przedmówcy już napisali jest całkiem przyjemnym autem. Poprzednio z małżonką jeździliśmy Corollą E12, po tym, jak nagle Nas tego auta pozbawiono przesiedliśmy się na "Procka", okazuje się, że jest znacznie przestronniej a do tego i kuferek nieźle wygląda:) Obecnie Procek wozi już troje nie dwoje ludków i szczerze mówiąc w dalszym ciągu jest nie najgorzej:) Wyjazd na tydzień z dzieckiem nie oznacza, że graty i manele trzeba upychać po całym aucie :D Owszem nie wszytko się da się upchnąć w kufrze, ale w dalszym ciągu podróżujemy w całkiem niezłym komforcie:)

AUTOR WĄTKU
Silver
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

05 cze 2012 07:25

Oj warto :) na razie jestem jeszcze zbyt bardzo podjarany żeby racjonalnie myśleć (użytkuje go od tygodnia).To co mnie bardzo zaskoczyło to przestronność i wykonanie :)wygląda jak przystało na te czasy a nie jak np;golf -smutno i nudno;),silnik 1,6 crdi 90 km zbiera się pięknie i jak dla mnie nie brakuje mu elastyczności ale każdy ma inne oczekiwania.

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

05 cze 2012 07:43

Silver napisał(a):Oj warto :) na razie jestem jeszcze zbyt bardzo podjarany żeby racjonalnie myśleć (użytkuje go od tygodnia).To co mnie bardzo zaskoczyło to przestronność i wykonanie :)wygląda jak przystało na te czasy a nie jak np;golf -smutno i nudno;),silnik 1,6 crdi 90 km zbiera się pięknie i jak dla mnie nie brakuje mu elastyczności ale każdy ma inne oczekiwania.


Oj racja. Mnie przede wszystkim urzekło wnętrze. Jak zaglądam do Skody czy VW to nie wiem czy się śmiać czy płakać, że ludzie płacą za to tyle pieniędzy.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
cihens
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

16 lip 2012 22:06

Cześć,
nie wiem czy to dobre miejsce ale.. ;-) mam do Was duża prośbę o pomoc:

Zamierzam kupić ceeda 2007 1.6 CRDI 101 tys przebiegu.

autko sprawdziłem w ASO i co wyszło?

-do lakierowania zderzak przód (ktoś kiepsko mył auto że aż zdarł lakier;/)
- łączniki stabilizatora tył
- hamulec ręczny do wyregulowania

Generalnie autko jest wyposażone w pełni full wypas - czyli jasne eko skóry, klimatronic, czujnik parkowania itd.

Zastanawiam się jak to jest z łuszczycą - póki co nie widać żadnych oznak (kolor czerwony)

Co do ogólnego wrażenia o aucie to jak najlepsze - w środku zadbane, przebieg prawdziwy, serwisowane w aso, bez DPF i fajne wyposażenie -

Cena: 26500zł

To co mnie martwi to kwestia łuszczycy - czy wyjdzie no i te eko skóry :)

Jeżeli ktoś może doradzić - proszę o pomoc :)

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

16 lip 2012 22:45

Krajowe? Jak aso stwierdziło że niebite to brać, łuszczycą się nie martw, może jeszcze obejmuje to gwarancja?
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
cihens
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

16 lip 2012 22:59

Cześć,

tak niebite - z tym jest akurat ok.

No i krajowe- jeździło w firmie ale powiedzmy że "w miarę" zaufanej :)

No właśnie póki co nie ma żadnych oznak łuszczycy - a jeżeli się pojawi to jak wygląda sytuacja, jest jakiś limit czasowy napraw łuszczycowych?

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

16 lip 2012 23:51

cihens napisał(a):-do lakierowania zderzak przód (ktoś kiepsko mył auto że aż zdarł lakier;/)

zdarł lakier bezbarwny?? czy do żywego??
Jeśli bezbarwny to masz już łuszczycę :o
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
cihens
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 00:19

Cześć,

tak tylko bezbarwny :/ aha to miło wiedzieć, ale Panowie w ASO powiedzieli że zderzak nie podlega gwarancji pod to:/?

AUTOR WĄTKU
hacker
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 06:45

Zdarcie bezbarwnego to jeszcze nie łuszczyca. Przecież ktoś mógł być głupszy od 10 latka myjąc auto i darł błoto i wszystko niszcząc lakier i teraz powstał efekt zmatowienia. :P Mogło się to stać przy usilnym usuwaniu owadów ze zderzaka jakąś gąbką do naczyń -,- itp.

AUTOR WĄTKU
cihens
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 06:53

Też tak mi się wydaje, bo to schodzi takim płatem całym, no ale gdyby to była łuszczyca to w tym momencie jak wygląda gwarancja nadal to robią?
Czy w ogóle nie wchodzić w kolor łuszczycowy :)?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 07:26

cihens napisał(a):Zastanawiam się jak to jest z łuszczycą - póki co nie widać żadnych oznak (kolor czerwony)


Gizmo121 napisał(a):Jeśli bezbarwny to masz już łuszczycę :o


hacker napisał(a):Zdarcie bezbarwnego to jeszcze nie łuszczyca.


Opisz to miejsce (złuszczenia, wytarcia) bezbarwnego. Bo skłaniam się do wypowiedzi Gizmo121 że to typowy objaw łuszczycy. Sprawdź czy auto nie miało poprawek lakierniczych bo te elementy nie były by ponownie lakierowanie w przypadku łuszczycy. Kampania ta nadal trwa i polega na zakwalifikowaniu całego auta do lakierowania w przypadku stwierdzenia łuszczycy. Ale musi być na aucie oryginalny lakier. Więc się zastanów. Jak czerwony to bardzo prawdopodobne że auto albo było lub będzie się nadawało do renowacji lakierniczej oczywiście jak są WSZYSTKIE przeglądy lakiernicze wbite do książki co 12 miesięcy.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
cihens
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 07:36

Cześć,

na przednim zderzaku wygląda jakby ktoś zdarł powłokę bezbarwną, po prostu jest kawałek w którym możnaby ją odrywać jak z pleców opalonej osoby ;)

sprawdzili lakier - jedyne wątpliwości mięli apropo drzwi, że to inny lakier - ale powiedzieli że mogłoby być w fabryce ponownie lakierowane, bo wszystkie przeglądy lakiernicze także ma wbite do książki.

No i co do tego zderzaku/a powiedzieli że nawet jeżeli byłaby to ta łuszczyca to i tak zderzak nie jest w tym ujęty?

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 09:17

cihens napisał(a):a powiedzieli że nawet jeżeli byłaby to ta łuszczyca to i tak zderzak nie jest w tym ujęty?


Taa, cały samochód jest objęty kampanią ponownego lakierowania. Są na to odpowiednie biuletyny serwisowe. Lecz trzeba spełniać te warunki które opisałem wyżej. To jest łuszczyca :!! :!! :!! Więc decyzja należy do Ciebie. Czy chcesz auto ponownie lakierować.

Niezmiennie zgłoszenie musi zawierać:

- nr nadwozia samochodu,

- przebieg samochodu w dniu zgłoszenia,

- potwierdzenie wykonania przeglądów okresowych, jak i przeglądów stanu nadwozia, w postaci elektronicznej kopii odpowiednich stron z książki gwarancyjnej,

- potwierdzenie, że samochód nie podlegał naprawom blacharskim i/lub lakierniczym, zarówno gwarancyjnym, jak i pozagwarancyjnym, wraz z mapą grubości powłoki lakierowej nadwozia,

- imię, nazwisko i adres korespondencyjny Użytkownika pojazdu, jak również Właściciela pojazdu,

- zdjęcia elementów nadwozia, na których ujawniła się wada oraz zdjęcie tabliczki VIN.

Po otrzymaniu informacji zwrotnej potwierdzającej akceptację naprawy, zamówienia naklejki VIN

P.S.

Nie każde ASO lakieruje te egzemplarze!!!
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
cihens
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 09:23

Esz, to chyba nie ma co się pchać w łuszczycę :/

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl