Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mariusz z
 

Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

21 sty 2010 21:12

Od miesiąca mam KIA CEED SW 1.6 CRDI, w wersji OPTIMUM. Po wyłączeniu silnika spod maski wydobywa się dziwny dzwięk ( stosunkowo cichy i trwający około kilku, kilkunastu sekund piiiiiii pk, dobrze go słychać w garażu gdy otworzę drzwi samochodu ). Po otwarciu maski dzwięk jest z lewej strony, tam gdzie klimatyzacja. Chcę dodać, że pierwszy raz użytkuję disla, więc może to normalne

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6529
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

25 sty 2010 09:15

Odpowiedź będzie prozaiczna - ciężko coś zdiagnozować na podstawie tak enigmatycznego opisu, ale rozumiem, ze ciężko tez taki opis zrobić. Polecam jak zawsze wizytę w ASO, w celu pokazania i diagnozowania nie musisz się umawiać.
PS. Ostatnio coś w mojej nowej firmowej Skodzie zaczęło po wyłączeniu zapłonu emitować serię trzech dźwięków "piku piku". Nie wiedziałem co - światła wyłączone, kierunek w pozycji neutralnej, wszystko w położeniu fabrycznym. Podjechałem do ASO, diagnoza w 5 sekund - to sygnał przypominający od radia Sony, że nie zdjąłem przedniego panela ... :D :D :D
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Re: Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

25 sty 2010 23:13

Czy ten pisk urywa się równie cichym stuknięciem ?

AUTOR WĄTKU
mariusz z
 

Re: Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

26 sty 2010 21:48

Tak, kończy się cichym pyknięciem. Byłem dzisiaj w ASO powiedzieli, że to normalne ( jakiś wyłącznik ), zobaczymy. A tak z innej strony, silnik ( 1.6 CRDI ) na wolnych obrotach, w te ogromne mrozy trzęsie samochodem jak galareta ( aż kierownica drży ).

zbudas
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 30 sty 2008 21:14
Lokalizacja: £ódź
Grupa: Łódzka

Re: Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

26 sty 2010 22:10

Mariusz nie pękaj masz 7 lat lipnej gwarancji :) a w ASO zawsze powiedzą że tak ma być, albo nie ma lepszego rozwiązania, albo z winy użytkownika - to chyba najczęściej uzyskane odpowiedzi od naszych "fachowców" z serwisu. Dodam tylko żeby nie było, że z auta i tak jestem bardzo zadowolony i żaden serwis tego nie zmieni!
cee'd optimum crdi 115km 5K 2007
toyota avensis 1,8 Pb 2012

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

26 sty 2010 22:26

mariusz z napisał(a):silnik ( 1.6 CRDI ) na wolnych obrotach, w te ogromne mrozy trzęsie samochodem jak galareta ( aż kierownica drży ).


Galareta to nie, ale też to zaobserwowałem. Delikatnie wyczuwalne do momentu osiągnięcia optymalnej temp. Potem ideał :wink:

Paliwko (jakość) może mieć ogromne znaczenie w tych mrozach. Brrrrrrrr :?
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
max payne
 

Re: Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

27 sty 2010 20:33

mariusz z napisał(a):Tak, kończy się cichym pyknięciem. Byłem dzisiaj w ASO powiedzieli, że to normalne ( jakiś wyłącznik ), zobaczymy. A tak z innej strony, silnik ( 1.6 CRDI ) na wolnych obrotach, w te ogromne mrozy trzęsie samochodem jak galareta ( aż kierownica drży ).

Z tego co pamiętam, bo też slyszalem ten pisk i mię to nurtowalo, jest to jakaś "kostka" na bloku silnika pomiędzy silnikiem a chlodnicą. Do kostki dochodzą przewody, czyli ustrojstwo jest elektyczne -pewnikiem jakiś przelącznik elektromagnetyczny. Poza tym jednocześnie z pyknięciem coś się dzieje z taką czarną, dluga śrubą z boku turbiny, która popycha malą dźwignie z niej wystającą. Jak przypuszczam śruba sluzy do regulacji parametrów turbiny, a po wylączeniu silnika jednocześnie z pyknięciem "kostki" ta śruba spada w dól kilka milimetrów. Chyba jednoczesna reakcja "kostki" i śruby nie jest przypadkowa.

Mnie nic nie dymi i nie trzęsie, zapala bez problemu nawet przy -15C - niższej temperatury nie zanotowalem. Może to kwestia paliwa ?

AUTOR WĄTKU
mariusz z
 

Re: Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

27 sty 2010 21:14

Tankuję na Orlenie, więc chyba dobre. Pali bez problemu ( nawet przy minus 25 ) i nie kopci, tylko to, że na wolnych obrotach głośny jak diabli ( może też tak musi być). Zobaczymy co będzie dalej, jak mróz odpuści.

AUTOR WĄTKU
mariusz z
 

Re: Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

29 sty 2010 20:29

Mróz odpuścił to i silnik ideał. Cichy nawet jak zimny.

AUTOR WĄTKU
andrewtiger
 

Re: Dziwny dzwięk po wyłączeniu silnika.

15 cze 2010 09:08

Witam. Ja mam przejechane 4tys km swoim Cee'dem i od jakiegos czasu zauwazyłem ze auto pali z dziwnym warkotem przy rozruchu. Nie zastanawiał bym sie nad tym, gdyby nie fakt ze raz odgłos jest cichy a raz głośny, raz zdarzyło mi sie ze w 1 sekunde po odpaleniu zgasł. Napiszcie czy spotkaliscie sie z tym? PS. To mój pierwszy diesel wiec nie przyzwyczajony jestem do kultury pracy, ale i tak oceniam ja wysoko.

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl