KIA BLUETOOTH

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

KIA BLUETOOTH

03 lis 2009 23:06

Czy ktoś ma FLa z fabrycznym zestawem Bluetooth?

Pytanie, czy jak wybieracie numer z telefonu, to automatycznie sie aktywuje wam tryb glosnomowiacy, czy trzeba to przelaczyc?

U mnie po wybraniu numeru z telefonu automatycznie sie wlacza opcja "private call" - czyli rozmowa przez aparat telefoniczny, dopiero jak jest polaczenie z rozmowca, moge bezproblemo sie przelaczyc na zestaw.

Sprawdzalem na 3 telefonach - (2x Nokia, 1xHTC Touch pro) - we wszystkich to samo.

I nie wiem, czy moj egzemplarz ma blad oprogramowania BT czy tak ma byc, zeby za duzo nie dzwonic :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA BLUETOOTH

05 lis 2009 12:52

zaintrygowało mnie to i mam dwa pytania:
1. napisałeś, że dopiero po połączeniu z rozmówcą możesz przełączyć na głośnik..czyli dopiero jak ktoś odbierze telefon czy dopiero jak zaczniesz słyszeć sygnał w słuchawce? ta pierwsza opcja wydaje mi się nieprawdopodobna bo zestaw nie ma pojęcia czy ktoś odebrał czy też słyszysz sygnał np zajętośći..doprecyzuj jeśli możesz
2. napisałeś, że wspomniana sytuacja ma miejsce jeśli to ty inicjujesz połączenie, a co jeśli ktoś dzwoni do ciebie i odbierzesz wciskając zieloną słuchawkę na telefonie? czy jest różnica między odebraniem rozmowy za pomocą przycisku na aparacie i za pomocą przycisku na kierownicy?

doszukuje się logiki w działaniu tego systemu 8-)
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: KIA BLUETOOTH

05 lis 2009 13:39

jjs napisał(a):1. napisałeś, że dopiero po połączeniu z rozmówcą możesz przełączyć na głośnik..czyli dopiero jak ktoś odbierze telefon czy dopiero jak zaczniesz słyszeć sygnał w słuchawce? ta pierwsza opcja wydaje mi się nieprawdopodobna bo zestaw nie ma pojęcia czy ktoś odebrał czy też słyszysz sygnał np zajętośći..doprecyzuj jeśli możesz


No właśnie jakby system rozpoznawał to - jak jest sygnał zajętości, to nie przełącze na zestaw. Jak ktoś odbierze, mogę już przełączyć. I jest to baaardzo dziwne zachowanie

jjs napisał(a):2. napisałeś, że wspomniana sytuacja ma miejsce jeśli to ty inicjujesz połączenie, a co jeśli ktoś dzwoni do ciebie i odbierzesz wciskając zieloną słuchawkę na telefonie? czy jest różnica między odebraniem rozmowy za pomocą przycisku na aparacie i za pomocą przycisku na kierownicy?


Zestaw ma opcję private call. jeżeli odbiore "na kierownicy", rozmowa idzie na głośniki samochodu. Jeżeli na telefonie, idzie przez słuchawkę telefonu. To jest akurat logiczne i tak również działały zestawy słuchawkowe BT, których używałem do tej pory.

Natomiast p.1 jest dla mnie kompletnie niezrozumiały, chociaz ostatnio przypadkiem raz zadziało "normalnie", tzn poszlo od razu na zestaw. Sprawdzę to jeszcze na democarze w salonie, bo akurat maja też z BT. Być może jakiś feler oprogramowania radia ...

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA BLUETOOTH

05 lis 2009 15:01

a próbowałeś może takiej sekwencji: wybór numeru na klawiaturze telefonu a następnie zainicjowanie połączenia z kierownicy?
i jeszcze po za konkursem pytanie ogólne..jaka jest jakość dzwięku? tzn bardziej jak ludzie Ciebie słyszą? czy jest tzw pogłos? czy zdarza się że ktoś kto z tobą rozmawia słyszy z pewnym opóźnieniem swój własny głos? (bardzo częsta przypadłość zestawów handsfree)
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: KIA BLUETOOTH

05 lis 2009 20:18

jakosc rozmów na przyzwoitym poziomie - narazie tylko raz taki jeden admin z naszego forum marudził coś ;)

natomiast naciśnięcie przycisku na kierownicy zawsze wybiera ostatni numer. DZisiaj sprawdziłem w innym ceedzie - jest tak samo.

chyba napisze do KIA Europe z prośbą o komentarz :)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA BLUETOOTH

05 lis 2009 20:43

a instrukcja obslugi milczy na temat tego czego mozna sie spodziewac po tym systemie>?
PRO CEED 1.6pb

bociek
 

Re: KIA BLUETOOTH

05 lis 2009 21:20

gbear napisał(a):jakosc rozmów na przyzwoitym poziomie - narazie tylko raz taki jeden admin z naszego forum marudził coś ;)


Nie marudził , nie marudził...tylko prosił żebyś ściągnął wiadro z głowy jak rozmawiasz przez blue :P :lol:

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: KIA BLUETOOTH

05 lis 2009 21:56

jjs napisał(a):a instrukcja obslugi milczy na temat tego czego mozna sie spodziewac po tym systemie>?


pozwolisz, ze o generalnie o instrukcjach do ceeda nie będę sie wypowiadal, bo wypowiedzi beda tendencyjne i to bardzo :)

wspomina i trybie private i odbieraniu rozmow. O wybieraniu numerow nie ma mowy, poza ostatnio wybieranym numerem

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
Jerzy-Serwisant
Klubowicz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 17 lip 2009 15:31
Lokalizacja: Kę3n
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Opt+,Skóra,Funkcjonalny,Machine Silver

Re: KIA BLUETOOTH

20 lis 2009 08:29

gbear napisał(a):Czy ktoś ma FLa z fabrycznym zestawem Bluetooth?

Pytanie, czy jak wybieracie numer z telefonu, to automatycznie sie aktywuje wam tryb glosnomowiacy, czy trzeba to przelaczyc?

U mnie po wybraniu numeru z telefonu automatycznie sie wlacza opcja "private call" - czyli rozmowa przez aparat telefoniczny, dopiero jak jest polaczenie z rozmowca, moge bezproblemo sie przelaczyc na zestaw.

Sprawdzalem na 3 telefonach - (2x Nokia, 1xHTC Touch pro) - we wszystkich to samo.

I nie wiem, czy moj egzemplarz ma blad oprogramowania BT czy tak ma byc, zeby za duzo nie dzwonic :)

pzdr


Mam dokładnie tak samo (Nokia E51), czyli TTTM.
Przyzwyczaiłem się już do tego, a najszybszy sposób telefonowania to wybranie numeru z książki telefonu, połącz, po sekundzie rozłącz i z kierownicy jako ostatnio wybierany.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA BLUETOOTH

20 lis 2009 09:50

Jerzy-Serwisant napisał(a):
gbear napisał(a):Czy ktoś ma FLa z fabrycznym zestawem Bluetooth?

Pytanie, czy jak wybieracie numer z telefonu, to automatycznie sie aktywuje wam tryb glosnomowiacy, czy trzeba to przelaczyc?

U mnie po wybraniu numeru z telefonu automatycznie sie wlacza opcja "private call" - czyli rozmowa przez aparat telefoniczny, dopiero jak jest polaczenie z rozmowca, moge bezproblemo sie przelaczyc na zestaw.

Sprawdzalem na 3 telefonach - (2x Nokia, 1xHTC Touch pro) - we wszystkich to samo.

I nie wiem, czy moj egzemplarz ma blad oprogramowania BT czy tak ma byc, zeby za duzo nie dzwonic :)

pzdr


Mam dokładnie tak samo (Nokia E51), czyli TTTM.
Przyzwyczaiłem się już do tego, a najszybszy sposób telefonowania to wybranie numeru z książki telefonu, połącz, po sekundzie rozłącz i z kierownicy jako ostatnio wybierany.

w takim razie jest to idiotyczne oprogramowanie.. :? (być może jest to programowalne za pomocą jakiejś sekwencji klawiszy :?: ) a że jeszcze z ciekawości zapytam, głośność podczas rozmowy reguluje się pokrętłem głośnosci radia?
PRO CEED 1.6pb

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: KIA BLUETOOTH

20 lis 2009 21:28

jjs napisał(a):a że jeszcze z ciekawości zapytam, głośność podczas rozmowy reguluje się pokrętłem głośnosci radia?


tak - z radia lub kierownicy

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Ślepy
 

Oryginalny zestaw Bluetooth-problem

23 lis 2009 18:01

Witam wszystkich,

Mam problem z oryginalnym zestawem. Mam problem z wykonywaniem połączeń z telefonu (testowałem na nokii 6230i i 6700). Jeśli wybieram nr z tel. to rozłącza mi sie połączenie bluetooth i musze gadac przez tel. W trakcie rozmowy moge sie przełączyć ale nie zawsze to działa ( nie wiem dlaczego). Odbieranie połączeń działa ok. Teraz jak chce sie połączyć to wybieram nr i szybko sie rozłączam tak aby połączenie z bluetoothem sie nie zerwało i później naciskam słuchawke w kierownicy i wybiera mi ostatnie połączenie. Ale ten sposob troche denerwuje. Można jakoś zablokować, żeby sie nierozłączał jak chce wybrac nr z tel.? Wcześniej używałem innych zestawów bluetooth i takiego problemu nie było.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: KIA BLUETOOTH

23 lis 2009 22:09

no właśnie wkurza mnie to - puściłem maila do KIA International, moze coś odpiszą ;)

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: KIA BLUETOOTH

24 lis 2009 11:22

Dostałem odpowiedź z KMP :)

"Szanowny Panie,

Odpowiadając na zgłoszenie informuję, iż system Bluetooth, w który wyposażony jest zestaw Audio w samochodzie cee’d F/L został tak zaprojektowany, aby w przypadku wybierania numeru z telefonu sparowanego z systemem, rozpoznawać połączenie jako prywatne. W takim przypadku transmisja dźwięku do zestawu Audio nie nastąpi. W zależności od funkcji jakie udostępnia producent danego modelu telefonu w obszarze połączeń Bluetooth, rozmowa po uzyskaniu połączenia może być transmitowana do zestawu Audio poprzez wybranie opcji z menu telefonu przeniesienia rozmowy do urządzenia Bluetooth.

Jeśli model telefonu nie pozwala na użycie opisanej funkcji w czasie połączenia, alternatywą jest wybranie numeru, odczekanie do pierwszego sygnału oczekiwania na połączenie, rozłączenie połączenia, a następnie skorzystanie z zestawu Audio poprzez wciśnięcie przycisku słuchawki, co spowoduje połączenie z ostatnio wybieranym numerem.

Reasumując powyższe informacje, opisane przez Pana działanie systemu BT nie stanowi nieprawidłowości, i jest zgodne z zamysłem projektantów systemu.

Z poważaniem."

Czyli tak ma być - wkurzające, ale cóż ..

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: KIA BLUETOOTH

01 gru 2009 23:19

gbear napisał(a):Dostałem odpowiedź z KMP :)

(...)W zależności od funkcji jakie udostępnia producent danego modelu telefonu w obszarze połączeń Bluetooth, rozmowa po uzyskaniu połączenia może być transmitowana do zestawu Audio poprzez wybranie opcji z menu telefonu przeniesienia rozmowy do urządzenia Bluetooth.

Jeśli model telefonu nie pozwala na użycie opisanej funkcji w czasie połączenia, alternatywą jest wybranie numeru, odczekanie do pierwszego sygnału oczekiwania na połączenie, rozłączenie połączenia, a następnie skorzystanie z zestawu Audio poprzez wciśnięcie przycisku słuchawki, co spowoduje połączenie z ostatnio wybieranym numerem.

Reasumując powyższe informacje, opisane przez Pana działanie systemu BT nie stanowi nieprawidłowości, i jest zgodne z zamysłem projektantów systemu.


Zrobiłem dziś test z dwoma telefonami. Nokia N95 oraz iPhone. Oba posiadają możliwość, podczas połączenia, a PRZED ODEBRANIEM połączenia przez rozmówcę, wymuszenia trybu HF - funkcja, o której wspomina człowiek z KMP.
Niestety, pomimo, iż oba telefony, będąc uzbrojone w tę opcję, usiłują przełączyć połączenie z prywatnego na HF, bluetooth Ceed'a na to nie zezwala i odrzuca żądanie telefonu. Dopiero po odebraniu połączenia przez rozmówcę, da się to zrobić. Jutro umieszczę filmik to obrazujący, choć i tak wielu z Was ma iPhone'y i możecie to sami sprawdzić. Dodatkowo, teorię człowieka z KMP obala fakt, że po wybraniu w tych telefonach opcji "telefon", audio jest wyłączane i następuje przejście w tryb HF. Niby po jaką cholerę? Pzrzecież to przeczy przedstawionej przez niego polityce prywatności "zgodnej z zamysłem projektantów"! Gdy mając na iPhonie włączonego TomToma, gdy iPhone jest w trybie BT i lektor TomToma coś mówi, audio przechodzi w tryb BT i komunikat z navi ma priorytet nadrzędny. Oczywiście czas potrzebny na przełączenie powoduje, że słyszę tylko końcówkę komunikatu, np. ".......łeś do celu". Ergo, moim zdaniem facet z KMP plecie bzdury, a problem w BT Ceed'a jest wynikiem błędu programisty.
Reasumując, tłumaczenie gościa z KMP (wycieranie gęby prywatnością) trochę przypomina sytuację, gdy użytkownik roweru narzeka, że przy przechyleniu spada łańcuch, a producent odpowiada, że przechył roweru oznacza dużą prędkość na zakręcie, więc projektant celowo założył spadanie łańcucha, żeby użytkownik sobie nie zrobił krzywdy.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Sasan
 

Re: KIA BLUETOOTH

10 gru 2009 00:15

Niedawno naszło mnie, żeby przelać swoje sugestie i niezadowolenie z działania zestawu bluetooth na formularz na stronie międzynarodowej Kia. Gimnastykowałem swój umysł tak, aby jak najskuteczniej przekazać koreańskim inżynierom swoje zdanie przy użyciu nadal obcego dla mnie języka angielskiego.
Okazało się, że moje wypociny i tak zostały automatycznie przekazane do lokalnego przedstawiciela, czyli do KMP. :?
Jednakże mój trud nie poszedł na marne, bo dostałem odpowiedź, którą tu ośmielę się zacytować (myślę, że treść listu usprawiedliwia jej upublicznienie na niniejszym forum):

"...Odpowiadając na przesłaną korespondencję potwierdzam, iż system Bluetooth w samochodzie Kia cee’d nie został przygotowany do obsługi książek telefonicznych, jak również logika jego działania zakłada traktowanie rozmów wychodzących jako połączenia prywatne. O ile obsługa książki telefonicznej nie została przewidziana, o tyle przełączenie rozmowy wychodzącej do zestawu audio wymaga od użytkownika dodatkowej czynności. Dodatkowa czynność jest uzależniona od modelu posiadanego aparatu telefonicznego. Jak Pan zauważył w niektórych przypadkach zachodzi konieczność zakończenia połączenia i powtórnego połączenia z ostatnim numerem za pomocą przycisku na kierownicy oznaczonego słuchawką. Natomiast w dużej ilości aparatów średniej klasy wystarczy nacisnąć przycisk funkcyjny na telefonie, aby rozmowa została przełączona do zestawu audio.

Rozumiem, że system w obecnej postaci nie zapewnia oczekiwanej przez Pana i wielu innych użytkowników nowego modelu cee’d funkcjonalności. Jeśli za Pana pośrednictwem mogę prosić o przekazanie listy nr nadwozi samochodów, których użytkownicy podkreślają niezadowolenie z systemu Kia Bluetooth, będę mógł załączając tę listę przygotować raport jakościowy dla fabryki, z sugestią wprowadzenia zmian.

Czy poza obsługą książki telefonicznej oraz odwróceniem logiki w odniesieniu do połączeń wychodzących, jakieś dodatkowe sugestie Państwo macie? Jeśli tak proszę o informację...
"


Wobec powyższego (najciekawsze pogrubiłem) proszę szanownych użytkowników Ceeda FL niezadowolonych z funkcjonowania zestawu bluetooth i zarazem chcących zmiany o zrobienie listy numerów VIN. Można je przysyłać do mnie bezpośrednio na PW. Gdy zbierze się nas grupka jest szansa, że przyniesie to jakiś pozytywny efekt. Być może to tylko pobożne życzenia, ale może jednak marka Kia wyróżni się wyjątkową obsługą posprzedażną na tle innych marek. Takie elastyczne podejście do klienta i bezpośrednie uwzględnianie jego sugestii byłyby znakomitą opinią mającą niemały wpływ na decyzje kolejnych nabywców. good

Co do ostatniego zdania z listu myślę, że kilka rzeczy możnaby wymienić (choćby dziwne działanie autoblokady drzwi lub światło w schowku pasażera), ale to chyba kwestie na osobny temat, np. "Propozycje poprawek". Oczywiście nie wszystko da się zmienić, ale kwestie przede wszystkim software'owe nie wymagają od producenta specjalnych nakładów finansowych, a ewentualne poprawione wersje softu możnaby instalować przy przeglądach.
Podsumowując szanse są, więc do dzieła! clapping

rawemon
Dyrektor
 
Posty: 732
Dołączył(a): 10 paź 2007 21:40
Lokalizacja: warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: KIA BLUETOOTH

10 gru 2009 09:14

Za 300PLN można kupić zestaw samochodowy bluetooth Nokia HF-510 z książką telefoniczną na 600 numerów, z wyświetlaczem i ładowarką samochodową. Niech KIA się schowa ze swoim BT!

Avatar użytkownika
jerry
Kierownik
 
Posty: 415
Dołączył(a): 21 lis 2009 11:25
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C3 SW, 1,6 ON 136KM
2018, L+BL+JBL+FUN+AEB+7DCT

Re: KIA BLUETOOTH

10 gru 2009 11:52

Sasan napisał(a):Niedawno naszło mnie, żeby przelać swoje sugestie i niezadowolenie z działania zestawu bluetooth na formularz na stronie międzynarodowej Kia. (...)


Jak wynika z zacytowanego przez Ciebie listu, jego autor potwierdził to, co napisałem w poprzednim poście: jeśli telefon posiada funkcję wymuszenia trybu, to zestaw POWINIEN się przełączyć na HF. A nie przełącza się :) Czyli to jest softbug.
Natomiast twierdzenie, że konstrukcja zestawu głośnomówiącego zakłada wymuszone używanie połączeń prywatnych to jakiś oksymoron - po co mi zestaw głośnomówiący skoro mam rozmawiać przez słuchawkę :?:
BTW: a kto jest w ogóle producentem tego radia, bo nie zaglądałem tam jeszcze?

Na PW podałem Ci swój vin, dołącz mnie proszę do listy.
Nie bombardujcie mnie na PW w kwestii schematów rozwiązań, jakie opisywałem na forum lata temu. Nie mam już ani tych schematów, ani starego Cee'da.

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: KIA BLUETOOTH

10 gru 2009 23:18

jest jakis blad w sofcie - tylko musze skrobnac do KMP znowu i zapytac Pana jak to sie ma tego, co zaobserwowalem

przy pierwszym polaczeniu wybiera numer jako private call, ale potem juz z telefonu leci jak ta lala wszstkie rozmowy, tylko nie dziala za bardzo wtedy odbieranie z kierownicy ...

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: KIA BLUETOOTH

11 gru 2009 09:07

gbear napisał(a):jest jakis blad w sofcie - tylko musze skrobnac do KMP znowu i zapytac Pana jak to sie ma tego, co zaobserwowalem

przy pierwszym polaczeniu wybiera numer jako private call, ale potem juz z telefonu leci jak ta lala wszstkie rozmowy, tylko nie dziala za bardzo wtedy odbieranie z kierownicy ...

pzdr

tylko obawiam się, że naprawa tego to nie wgranie nowego softu a zmiana urządzenia..mówię "obawiam się" bo pewnie oznaczać to będzie, że KIA niechętnie będzie robiła takie wymiany
PRO CEED 1.6pb

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Majestic-12 [Bot] i 32 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl