światła przeciwmgłowe

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 lis 2009 00:52

Gizmo121 napisał(a):...a jakie Ty miałeś początki z motoryzacją?? u was w Mieście Łodzi wszyscy jeżdżą prawidłowo?? ( bez urazy) hii


Pewno że bez urazy ... ale i tak nie rozumiem zaczepki :? Nie miałem i nie mam niebieskich lampek na antenkach 8-) , świateł używam tak, aby innych nie oślepiać. (No a tak się tworzą animozje pomiędzy warszawką a innymi miastami, chociaż osobiście lubię W-wę, przez kilka lat studiowaliśmy tam z żoną. Ale niestety nie lubię jak jeżdżą (szczególnie na trasie) kierowcy z numerami warszawskimi ... zgroza). Nie chcę zbytnio :ot:
Tematem są p/mgielne. A odniosłem się do beznadziejnej praktyki oświetlania na niebiesko wozów a nie dbania o właściwe ustawienie świateł. Nie odnoszę tego terytorialnie, więc nie rozumiem aluzji. Praktyka ta raczej przywiązana jest do kierowców o IQ 55, niż do konkretnej miejscowości.
W nawyku mam, że przed wyjazdem w trasę myję klosze reflektorów i p/mgielne, ustawiam światła w zależności od obciążenia samochodu. Myślę, że jest to standardem dla wielu kierowców. P/mgielne mam ustawione dosyć wysoko, więc doświetlenie mnie zadowala. Klosze reflektorów po myciu auta zawsze traktuje sprayem teflonowym ("niewidoczna wycieraczka" - czy jak tam to zwią). Safety first !
Tak czy inaczej pozdrawiam warszawkę hii i nie tylko ...

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 lis 2009 12:32

halus napisał(a):Witam!
Jestem posiadaczem Comfort+ i trochę brakuje mi świateł przeciwmgłowych (autko brałem z jazdy testowej, szaleć z wersją nie mogłem), więc upolowałem oryginalne lampy i przełącznik na allegro, uzbroiłem się w schematy elektryczne i uderzyłem do elektryka. Okazuje się, że brakuje następujących elementów instalacji:
- przekaźnika i bezpiecznika do świateł przeciwmgłowych w skrzynce bezpieczników w komorze silnika;
- kabli od tej skrzynki do lamp (te dwie rzeczy były raczej do przewidzenia);
- brakuje także fragmentu instalacji pomiędzy modułem sterującym i przekaźnikiem, pomiędzy przekaźnikiem a licznikiem (kontrolka), pomiędzy przekaźnikiem lamp głównych i przeciwmgłowych.
Brakujące fragmenty instalacji zaznaczyłem na czerwono na schemacie.
Sprawa komplikuje się tym bardziej, że nie tylko brakuje przewodów, ale nawet pinów w odpowiednich gniazdach.

Poniżej link do schematu elektrycznego z zaznaczonymi brakami:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/218 ... 404b0.html


Jak możesz to oddaj to co upolowałeś i kup akcesoryjne przeciwmgielne Helli albo Philipsa, bo:
1. Wyjdzie Ci ze 2x drożej niż akcesoryjne.
2. Kijowe fabryczne przeciwgielne są kompletnie, całkowicie do d...y. Świecą jak kaganki, w każdym innym znanym mi aucie świecą nieporównywalnie lepiej (poza Polonezem). Jak komuś takie wystarczają, to chyba wcześniej nie widział jak świecą normalne p.mgielne.

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 lis 2009 12:53

novee napisał(a):Kijowe fabryczne przeciwgielne są kompletnie, całkowicie do d...y. Świecą jak kaganki, w każdym innym znanym mi aucie świecą nieporównywalnie lepiej (poza Polonezem). Jak komuś takie wystarczają, to chyba wcześniej nie widział jak świecą normalne p.mgielne.

W pełni się zgadzam, niestety. Minimalną poprawę daje jednak ich regulacja - podkręcenie do góry (są przy nich pokrętła)

halus
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sty 2008 22:54
Lokalizacja: Mielec
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 110KM
2013

Re: światła przeciwmgłowe

22 lis 2009 13:45

novee napisał(a):Jak możesz to oddaj to co upolowałeś i kup akcesoryjne przeciwmgielne Helli albo Philipsa


Oddać już nie oddam, ale kosztowały mnie niewiele więcej niż w ASO zaśpiewali mi za same ramki w zderzak (w C+ są zaślepki). Jeśli Hella, to rozumiem że Micro DE, a Philips? Jakoś nie mogę się doszukać....

AUTOR WĄTKU
novee
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 lis 2009 18:21

Ja tylko rzuciłem z głowy nazwę firmy, nie sprawdzałem. Jakbyś miał dobierać akcesoryjne, to nie muszą być przecież tylko soczewki.

halus
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 30 sty 2008 22:54
Lokalizacja: Mielec
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C2 HB, 1,6 ON 110KM
2013

Re: światła przeciwmgłowe

22 lis 2009 23:30

W takim razie zabieram się za przeglądanie oferty :)

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: światła przeciwmgłowe

23 lis 2009 22:30

znajomy pytał w ASO to koszt 1300-1500 zł z częściami i okablowaniem którego nie ma. :cry:

AUTOR WĄTKU
and
 

Re: światła przeciwmgłowe

09 paź 2010 21:52

fl -światła przeciw-mgielne można podregulować kręcąc śrubą w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara - wówczas świecą wyżej

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: światła przeciwmgłowe

10 paź 2010 10:04

and napisał(a):fl -światła przeciw-mgielne można podregulować kręcąc śrubą w przeciwnym kierunku do wskazówek zegara - wówczas świecą wyżej

Tak. I najlepiej niech oślepiają innych używane często niezgodnie z przepisami czyli przy dobrej widoczności lub jeszcze lepiej podczas deszczu. :evil:

AUTOR WĄTKU
jethro59
 

Re: światła przeciwmgłowe

06 lis 2010 10:19

Witam Kolegów
zamieszczam linka http://www.hella.com/hella-pl-pl/325.html rozkład świateł przecimgielnych

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: światła przeciwmgłowe

21 sty 2011 22:30

Dzisiaj w końcu zająłem się tematem przeciwmgielnych i rzeczywiście przy światłach znajdują się pokrętła którymi można regulować wysokość.Podregulowałem światła maksymalnie w górę i widać poprawę teraz światełka świecą wystarczająco:)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: światła przeciwmgłowe

22 sty 2011 00:14

Radar napisał(a):Dzisiaj w końcu zająłem się tematem przeciwmgielnych i rzeczywiście przy światłach znajdują się pokrętła którymi można regulować wysokość.Podregulowałem światła maksymalnie w górę i widać poprawę teraz światełka świecą wystarczająco:)


bez komentarza.... :pałka :pałka :pałka :pałka :pałka :pałka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 sty 2011 12:24

Radar napisał(a):Dzisiaj w końcu zająłem się tematem przeciwmgielnych i rzeczywiście przy światłach znajdują się pokrętła którymi można regulować wysokość.Podregulowałem światła maksymalnie w górę i widać poprawę teraz światełka świecą wystarczająco:)

A sprawdzałeś czy nie oślepiają jadących z przeciwka? :pałka

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 sty 2011 13:40

Radar napisał(a):Dzisiaj w końcu zająłem się tematem przeciwmgielnych i rzeczywiście przy światłach znajdują się pokrętła którymi można regulować wysokość.Podregulowałem światła maksymalnie w górę i widać poprawę teraz światełka świecą wystarczająco:)


Teraz lepiej oświetlają dachy poprzedzających aut? :?

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 sty 2011 15:14

Sprawdziłem z dwoma osobami i nie stwierdziły że oślepiają, po za tym an przeciwmgielnych się jeździ w czasie mgły wiec raczej nie będzie z tym problemu:)
A jak będzie problem to nie będę robił nazłość innym i wrócę do wcześniejszego ustawienia:)

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 sty 2011 16:04

oby nie było za późno.....
jak ty byś się czuł, jadąc we mgle, skupiasz się na drodze, a tu nagle ktoś z naprzeciwka będzie jechał ze źle ustawionymi światłami?
obyś nie był w takiej sytuacji sprawcą wypadku.

chcesz być pewien jedź na stację diagnostyczną niech sprawdzą, czy nie świecą za wysoko.

AUTOR WĄTKU
slavo1972
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 sty 2011 16:11

Radar napisał(a): po za tym an przeciwmgielnych się jeździ w czasie mgły

Ciekawe.To dlaczego codziennie spotykam tak wielu jeżdżących na przeciwmgielnych podczas gdy ostatnia mgła w moich okolicach była tydzień temu :pałka .NIe wspomnę o tych którzy jeżdżą na nich po zmroku w czasie deszczu :pałka :pałka

Ostatnio zaobserwowałem nowy sposób zastosowania przeciwmgielnych:jako zastępcze za przepaloną żarówkę światła mijania.Tylko,że to "zastępstwo" trwa tydzień i dłużej.

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 sty 2011 16:15

c22 napisał(a):oby nie było za późno.....
jak ty byś się czuł, jadąc we mgle, skupiasz się na drodze, a tu nagle ktoś z naprzeciwka będzie jechał ze źle ustawionymi światłami?
obyś nie był w takiej sytuacji sprawcą wypadku.

chcesz być pewien jedź na stację diagnostyczną niech sprawdzą, czy nie świecą za wysoko.


Dobry pomysł, w niedługim czasie zbliża się przegląd to połączę jedno z drugim :good

slavo1972 napisał(a):Ciekawe.To dlaczego codziennie spotykam tak wielu jeżdżących na przeciwmgielnych podczas gdy ostatnia mgła w moich okolicach była tydzień temu :pałka .NIe wspomnę o tych którzy jeżdżą na nich po zmroku w czasie deszczu :pałka :pałka

Ostatnio zaobserwowałem nowy sposób zastosowania przeciwmgielnych:jako zastępcze za przepaloną żarówkę światła mijania.Tylko,że to "zastępstwo" trwa tydzień i dłużej.


No ja jeżdżę w czasie mgły.A że inni kierowcy mają na to właśnie taki pogląd ja przedstawiłeś... nic nie poradzę...
Ostatnio edytowano 22 sty 2011 16:56 przez Radar, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
c22
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 sty 2011 16:43

sprostowanie - ostatnia cytowana wypowiedź nie jest mojego autorstwa ;-)

AUTOR WĄTKU
Radar
 

Re: światła przeciwmgłowe

22 sty 2011 16:56

Mój błąd już poprawiłem :oops:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 12 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl