Kia czy Hyundai?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Kia czy Hyundai?

16 wrz 2009 19:20

Mam dylemat :( Kia ceed sw czy Hyundai 30i cw ?
Jakie Wasze typy i dlaczego?
Zakładam podobne wyposażenie 1,6 optimum/komfort.
Czekam na wasze opinie!!

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Kia czy Hyundai?

16 wrz 2009 19:52

Poza kwestiami wizualymi w kombi jest jedna zasadnicza różnica:
Ceed - rozstaw osi 2650 mm i bagażnik ponad 500 litrów
I30 - rozstaw osi 2700 mm i bagażnik nieco ponad 400 litrów

AUTOR WĄTKU
vois
 

Re: Kia czy Hyundai?

16 wrz 2009 20:43

less napisał(a):Poza kwestiami wizualymi w kombi jest jedna zasadnicza różnica:
Ceed - rozstaw osi 2650 mm i bagażnik ponad 500 litrów
I30 - rozstaw osi 2700 mm i bagażnik nieco ponad 400 litrów

hehe kwestie wizualne w tym przypadku to podstawa, w koncu samochody to poniekąd blixniaki, ale dla mnie hyundai jest po prostu brzydki :P
jeszcze to SW jak cie mogę ale hb totalna klapa.
poza tym ceed świeżo przeszedl face-lift i moim zdaniem zawsze warto kupic coś co jest świeższe niż konkurent

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Re: Kia czy Hyundai?

17 wrz 2009 22:05

Jeżeli pojemność bagażnika jest ważna, to oczywiście Ceed.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Kia czy Hyundai?

19 wrz 2009 09:37

witam

Na tym forum masz osobny dział o I30 jest tutaj :

viewforum.php?f=55

A reszta oczywiście o ceed :) Miłego czytania i porównywania :)

Do mnie osobiście nie przemawia sylwetka I30 a przy kupnie nie miałem
takiego problemu bo nie wiedziałem nawet o jego istnieniu :)

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

Re: Kia czy Hyundai?

23 wrz 2009 10:01

ceed
nie tylko większy bagażnik,
ale i brak progu załadunkowego, a w i30cw jest
tylne siedzenia po rozłożeniu w ceedzie licują się prosto z podłogą bagażnika, w i30cw nie - są lekko pochylone do góry
zmniejsza to możliwości praktyczne auta
no i kia znacznie ładniejsza, ale to już kwestia gustu

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: Kia czy Hyundai?

23 wrz 2009 18:59

Dzieki za wszystkie podpowiedz!
W najblizszym czasie Ceed sw 1,6.
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
ncb
 

Re: Kia czy Hyundai?

14 paź 2009 17:44

Jeśli pojemność bagażnika, to ceed, bo jednak znacząco się od i30 w wersji kombi. Ja zdecydowałem się na hatchbacka i wybrałem i30 i właśnie na niego czekam.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Kia czy Hyundai?

14 paź 2009 18:49

Z racji ceny, wyglądu, funkcjonalnosci i innych podobnych zdecydowanie cee'd - ale jak widze wyboru już dokonałeś, czyli zamówienie złożone?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
ncb
 

Re: Kia czy Hyundai?

14 paź 2009 20:20

pioter napisał(a):Z racji ceny, wyglądu, funkcjonalnosci i innych podobnych zdecydowanie cee'd - ale jak widze wyboru już dokonałeś, czyli zamówienie złożone?

W moim przypadku zamówienie już złożone. Poprzeglądałem forum, obejrzałem oba auta po kilka razy i ja oczekuję na i30, ale gdybym rozważał kombi, to pewnie wziąłbym ceeda ze względu na znacznie większy bagażnik.

AUTOR WĄTKU
JarquezWar
 

Re: Kia czy Hyundai?

14 paź 2009 20:27

Co do mnie, to od dwóch tygodni, posiadam już Ceed SW 1,6 comfort plus.
Jestem zadowolony.
Zdecydował bagażnik i znajoma ,miła obsługa w serwisie KIA plus gratisy.
POZDRO!!

AUTOR WĄTKU
i30_CW
 

Re: Kia czy Hyundai?

20 paź 2009 13:22

Ja mam i30 CW 1.4 benz 110KM, a tata dziewczyny Ceeda SW 1.6 diesel 115KM, którym sporo jeździłem w wakacje, więc mam jakie takie porównanie :D

Otóż bagażnik w Kii jest zdecydowanie większy, ale za to w Hyundaiu jest znacznie więcej miejsca dla pasażerów tylnej kanapy. Jeśli chodzi o wygląd, to oba są dosyć poprawne, w sumie różnią się tylko tyłkiem, i30 jest bardziej "sportowy" i mimo że mają praktycznie taką samą długość, "na żywo" obok siebie Hyundai zdaje się być krótszy. W środku bardziej podoba mi się i30: większy wyświetlacz od radia i komputera pokładowego, przyjemne podświetlanie na niebiesko, poza tym KIA ma dziwne trzaski w desce rozdzielczej przy przyśpieszaniu 1600-2200 obrotów. Do tego dochodzą takie duperele jak to że i30 ma schowek zamykany na kluczyk a Ceed nie, Ceed blokuje drzwi przyciskiem na konsoli centralnej a i30 z boku pod regulacją lusterek itp. I jeszcze jedno: wydaje mi się, że i30 ma ciut miększe zawieszenie - możliwe że to inne nastawy, ale możliwe że to różnica benzynowy-diesel (diesel jest o 100kg cięższy, więc amortyzatory mogą być po prostu bardziej obciążone i ciężej chodzą).

Poza tym czytając testy oby aut, praktycznie wszędzie wypominali że i30 ma w środku lepsze materiały i spasowanie niż Ceed, ale obiektywnie rzecz biorąc ciężko mi to potwierdzić, bo samochodem jeżdżę, a nie macam deskę rozdzielczą. Może jeśli ktoś zwraca na takie rzeczy uwagę to faktycznie tak jest, ale nawet jeśli to i tak uważam że Ceed jest pod tym względem przyzwoity.

Przyśpieszenie podobne o ile kręcimy benzynowego w przedziale 4-6,5 tyś. obrotów, ale to różnica wynikająca z charakterystyki silnika, a nie z marki :)

Avatar użytkownika
George
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 2618
Dołączył(a): 18 lip 2008 12:33
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,6 L Pb 204KM
2018, GT

Re: Kia czy Hyundai?

20 paź 2009 13:49

i30_CW napisał(a):Ja mam i30 CW 1.4 benz 110KM, a tata dziewczyny Ceeda SW 1.6 diesel 115KM, którym sporo jeździłem w wakacje, więc mam jakie takie porównanie...


Witaj na forum hii

Tak dla pełnego porównania Hyundai powinien wypuścić swojego Pro Ceed'a :wink:

Od znajomego wiem co z resztą nie jest tajemnicą, że Kia w porównaniu z Hyundaiem powinna wypadać " troszkę słabiej. Uzasadnione to ma być lepszym wykonaniem i bardziej komfortowym zawieszeniem, bo jak wiadomo Ceed ma twardsze.
Prawda w moim przypadku jest taka że przygotowałem się do zakupu najlepiej jak mogłem. Odwiedziłem ASO jednego i drugiego. Traf chciał że akurat były targi motoryzacyjne (Pń) i nadotykałem się abu do woli ( bo nie ma jak zestawienie i porównanie w jednym miejscu ).
No i padło na Ceed'a. Osobiście bardziej przypadło mi wnętrze , ale to przecież kwestia gustu.
Gwarancja też miała tu duuuże znaczenie.

Praktycznie to samochody o tym samym sercu, innych butach ( zawieszenie ) i innym garniturku ( światła i deska rozdz.)
Wszelkie za i przeciw biorą się z przyzwyczajenia do marki lub koloru wyświetlacza :)

Ps. gdzieś czytałem że Ceed jest przeznaczony dla młodych (duchem ) a i30 dla dziadków ( ze względu na komfort zawieszenia ) :P
Nie wierzcie w to :!:
Kontakt: Grupa Wielkopolska
- - - - - - - - - - - - - - -
onegdaj - Cee'd 1,6 CRDI 2008
aktualnie - Cee'd GT black perl 2018
Obrazek

AUTOR WĄTKU
tomek_b
 

Re: Kia czy Hyundai?

04 lis 2009 13:52

Kia czy Hyundai?

Cena prawie taka sama, wyposażenie, silniki też. Długość, szerokość bardzo podobna.
Podstawowa różnica dla mnie: Ceed SW z homologacją ciężarową jest 4 osobowy, i30cw 5 osobowy. Dlaczego? Dealer Hyundaia powiedział mi, że ponoć sobie wychodzili w ministerstwach. W tej chwili jest to największy minus Kii. Co prawda Golf Variant, Peugeot 308 itp. również są 4 osobowe. Ale jednak, Hyundai mógł a Kia nie...

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: Kia czy Hyundai?

18 lis 2009 21:49

ja osobiscie polecam KIA bo Hyundai i30 jest dla mnie zbyt "koreański" czyt. wiejski (zegary, lampy z niebieskimi wstawkami itp.)

Pamietać trzeba ze KIA-Hyundai to jedna korporacja jak np, BOSCH- SIEMENS, JVC-SONY, rozwiązania te same, jakość ta sama a różnią się tylko designem (nie zawsze ciekawszym) i ceną oczywiście!!!
Dlategio KIA jest optymalnym wyborem

AUTOR WĄTKU
less
 

Re: Kia czy Hyundai?

18 lis 2009 22:47

mookie16 napisał(a):Pamietać trzeba ze KIA-Hyundai to jedna korporacja jak np, BOSCH- SIEMENS, JVC-SONY, rozwiązania te same, jakość ta sama a różnią się tylko designem (nie zawsze ciekawszym) i ceną oczywiście!!!

Akurat jest dość duża różnica przy wersjach kombi. Rozstaw osi w Hyundaiu jest większy o 5 cm co znacznie zwiększa ilość miejsca na tylnych siedzeniach ale zmniejsza bagażnik

Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl