Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Dawid_Atv
 

Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

22 sie 2009 08:08

Witam mam pytanie jak w temacie jak oceniacie ten samochod . Chodzi mi o wszytko silnik . wyglad, komfort jazdy ,spalanie itd ;)

Czekam na wasze opinie .

Pozdrawiam :P

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

22 sie 2009 08:35

na początku to witaj. forum to kopalnia wiedzy- wszystko masz posegregowane
a w prawym górnym rogu masz szukajke- skorzystaj z niej i dowiesz się
wszystkiego co Cię interesuje :)

Pozdrawiam

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

22 sie 2009 09:29

wprawdzie nie pro, ale 2.0 D

viewtopic.php?f=38&t=230

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

22 sie 2009 10:52

Silnik poprawny- kiepska skrzynia biegów, auto sprawuje się najlepiej przy wyprzedzaniu ze średnich prędkości, sprint lipa- biegi non stop haczą, pali raczej sporo w porównaniu z konkurencją, jest dość żwawy, jeżeli trzyma się go powyżej 1800 o/min, kultura pracy poprawna. Raczej mało awaryjny.

Wygląd- w sumie dość dziwne pytanie, ale po mojemu pro-ceed wygląda lalusiowato, podobnie jak większość tego typu "pseudo coupe"- brakuje różowego w palecie i byłoby OK. I białej misiowej tapicerki. No i po co było pytać?

Komfort jazdy..? No jak w compakcie- przeciętny. Zawieszenie jest troszkę hałaśliwe, a trzyma tak sobie, ale ogólnie sa gorsze w tej klasie. Ujdzie w tłoku. Wyposażenie jest ok w wersji O+

Ogólnie auto całkiem, całkiem , ale jako HB lub SW.

AUTOR WĄTKU
szady
 

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

22 sie 2009 12:12

moon napisał(a): brakuje różowego w palecie i byłoby OK. I białej misiowej tapicerki.


Kierowniczko jestem ciekawy jaki ty masz kolorek i jakie sobie pokrowce
założyłaś w swoim SW :P

Sorry za :ot:

AUTOR WĄTKU
moon
 

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

22 sie 2009 12:24

Ot- oczywiście jedyny słuszny- czarny.
Pokrowcy nie posiadam- jasna skóra:P:P łatwo umyć.

jjs
Dyrektor
 
Posty: 664
Dołączył(a): 10 lut 2009 14:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

22 sie 2009 17:06

moon..w Twoich postach najbardziej wkurzające jest to, że...na ogół nie sposób się z ich treścią niezgodzić.
Oczywiście nie zgadzam się z "lalusiowatością" wyglądu procka..moim zdaniem w całej trójce wygląda najlepiej. Tyle tylko, że wygląd w zestawieniu z mizeria osiągów faktycznie jest pretensjonalny.
Nie jeździłem 2.0crdi natomiast co do reszty która jest wspólna z 1.6 pb powiem tyle:
- układ kierowniczy przeciętny, za silne wspomaganie, nie jest źle ale bez rewelacji
- zawieszenie moim zdaniem jakby "bezmyślnie" twarde, twardość sama w sobie jest moim zdaniem zaletą, ale przydałaby się charakterystyka która lepiej wybiera małe nierówności, samochód fajnie jeździ jak ma się z tyłu głowy że to KIA i patrzy się nieco przez palce, zestawienie z focusem czy golfem raczej nie miałoby sensu.
- to co uważam za prawdziwą porażkę to opony
- średnia skrzynia, niby gładko i lekko chodzi ale czasem haczy

Cały samochód oceniam jako przyzwoity, jednak dopiero niska cena jest dobrym argumentem przemawiającym za takim wyborem.

Mały OT: Kupując teraz ceed kupiłbym chyba 1.6crdi wydaje mi się sensowniejsze na codzień od 2.0crdi. Benzyna którą jeżdżę ma niezłe osiągi ale żeby je wydobyć trzeba samochód kręcić i spalanie w mieście na poziomie 10L nietrudno osiągnąć, 126KM na papierze robi wrażenie, w praktyce nie zauważam różnicy w porównaniu ze 105KM VW w seacie toledo II mojego ojca, 2.0 crdi bym nie kupił bo..w tej cenie jest już magentis :twisted:
PRO CEED 1.6pb

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

24 sie 2009 10:11

jjs napisał(a):...
Nie jeździłem 2.0crdi natomiast co do reszty która jest wspólna z 1.6 pb powiem tyle:
- układ kierowniczy przeciętny, za silne wspomaganie, nie jest źle ale bez rewelacji
- zawieszenie moim zdaniem jakby "bezmyślnie" twarde, twardość sama w sobie jest moim zdaniem zaletą, ale przydałaby się charakterystyka która lepiej wybiera małe nierówności, samochód fajnie jeździ jak ma się z tyłu głowy że to KIA i patrzy się nieco przez palce, zestawienie z focusem czy golfem raczej nie miałoby sensu.
- to co uważam za prawdziwą porażkę to opony
- średnia skrzynia, niby gładko i lekko chodzi ale czasem haczy

Mały OT: Kupując teraz ceed kupiłbym chyba 1.6crdi wydaje mi się sensowniejsze na codzień od 2.0crdi....

Zawieszenie - dokładnie to samo odczucie. Przydały by się choćby lepsze amortyzatory. Kiedyś używałem takich które tłumiły bardziej przy dużym skoku koła, a mniej przy niewielkich drganiach - komfort jazdy i przyczepność na wybojach były o klasę lepsze od standardowych, (a w amortyzatorach nie było wcale elektroniki, tylko zmienna ilość kanalików olejowych na długości cylindra). Przydały by się takie do Ceeda w każdej wersji.

1,6CRDi - brak tylko 6 biegu na autostradę, więc jego obecność w 2,0 CRDi to zaleta.
SW 1,6 CRDi Beżowy oczywiście :)

AUTOR WĄTKU
Dawid_Atv
 

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

27 sie 2009 16:19

dlatego własnie wybralem 2,0 zeby byl ten 6 bieg :P

pytam o wszystko bo narazie nei mialem okazji jezdzic tym samochodem a mój jest dopiero gdzies w fabryce :(

AUTOR WĄTKU
krisder
 

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

27 sie 2009 18:39

Dawid_Atv napisał(a):dlatego własnie wybralem 2,0 zeby byl ten 6 bieg :P

pytam o wszystko bo narazie nei mialem okazji jezdzic tym samochodem a mój jest dopiero gdzies w fabryce :(


Nie jestem pewien ale wersja po lifcie ma mieć skrzynię 6-kę w wersji 1.6 CRDI.

AUTOR WĄTKU
Dawid_Atv
 

Re: Co sądzicie o pro_ceed 2,0 Crdi optimum plus .

28 sie 2009 15:59

no to by bylo fajnie juz 6 biegów w 1,6 :P

Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl