Automat - pisk (dzwiek) podczas zmiany z 3 na 4 bieg

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
krzys3103
 

Automat - pisk (dzwiek) podczas zmiany z 3 na 4 bieg

29 cze 2009 10:59

Witam.

Moj Ceed 1,6 CRDI Automat przy predkosci okolo 90 km/h podczas automatycznej zmiany biegow, z 3 na 4 dziwnie piszczy, (dzwiek podobny do najechania na pasy boczne drogowe).
Czy ktos mial taki przypadek? Zastanawiam sie czy to nie jest efekt dluzszego przechodzenia z biegu na bieg. Jezeli ktos z was mial podobny problem prosze o rady.

Avatar użytkownika
Mario50
Brygadzista
 
Posty: 117
Dołączył(a): 14 paź 2008 17:15
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto

Re: Automat - pisk (dzwiek) podczas zmiany z 3 na 4 bieg

29 cze 2009 11:33

krzys3103 napisał(a):Witam.

Moj Ceed 1,6 CRDI Automat przy predkosci okolo 90 km/h podczas automatycznej zmiany biegow, z 3 na 4 dziwnie piszczy, (dzwiek podobny do najechania na pasy boczne drogowe).
Czy ktos mial taki przypadek? Zastanawiam sie czy to nie jest efekt dluzszego przechodzenia z biegu na bieg. Jezeli ktos z was mial podobny problem prosze o rady.

Nie rozumiem stwierdzenia "podczas automatycznej zmiany biegow". To sugeruje że zmieniacz ręcznie. Czas przechodzenia z biegu na bieg jest krótki, prawie niezauważalny. U mnie często o zmianie biegu widzę po obrotach silnika. Jest płynna no i oczywiście bez dodatkowych efektów dźwiękowych. Jeżeli te efekty występują u Ciebie to proponuję jednak wizytę w serwisie.
CEE'D 1,6 DOHC OPT, ESP, HB, ASB, KompassBlue

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Automat - pisk (dzwiek) podczas zmiany z 3 na 4 bieg

29 cze 2009 12:10

Jak zwykle mało danych. Jaki przebieg. Data produkcji auta (to ważne). Sprawdzałeś stan oleju. Czy nie czujesz spalenizny. Jaki kolor ma olej na bagnecie. Różowo-czerwony czy brązowy. Ja zrobiłem swoim 45000 KM i takich objawów nie miałem. Możesz udać się do serwisu niech się Pan przejedzie z tobą z wpiętym komputerem i sprawdzi czy podczas zmiany z 3 na 4 nie wyskakują jakieś błędy. Podaj datę (przybliżoną produkcji to może powiem Ci coś więcej).

AUTOR WĄTKU
krzys3103
 

Re: Automat - pisk (dzwiek) podczas zmiany z 3 na 4 bieg

29 cze 2009 12:14

Rok produkcji 2009 - 06 - 17. Samochodem przejechalem 1500 km. Z olejem wszystko jest ok.

AUTOR WĄTKU
teon
 

Re: Automat - pisk (dzwiek) podczas zmiany z 3 na 4 bieg

29 cze 2009 12:19

To nic mi nie przychodzi do głowy. Może to nie skrzynia. Podepnij go pod komputer. U mnie jak padła skrzynia w ceedzie to nie było lampki check engine ale jak podpięli pod komputer to sypało błędami podczas jazdy. Skąd jesteś??

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl