Wycieraczki w technologii "płaskiego pióra"

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Ile, według Ciebie, wytrzymają wycieraczki cee'da?

20.000 km
107
63%
40.000 km
49
29%
60.000 km
15
9%
 
Liczba głosów : 171
AUTOR WĄTKU
adamg29
 

11 lut 2009 20:14

<span>minister</span> napisał(a):jade do Carserwisu

Rany, daj spokój z Carserwisem. To jakaś massakra. Byłem dziś na Rudzkiej - inny świat.

AUTOR WĄTKU
novee
 

11 lut 2009 20:22

<span>minister</span> napisał(a):Myślę, szukam i czytam. Tylko zależy mi na jak największej liczbie opinii. Po akurat o tych boschach to najmniej opinii jest najmniej.

Pytałeś o rozmiar, co już dawno było na forum. Ja mam Bosche od 31.12.08 jakieś 4 tys. km zrobiłem i jest na razie rewelacja. Poza tym już chyba ze 2 forumowiczów je kupiło i też się chwaliło.
Wycieraczki to raczej prosty i powtarzalny sprzęt, albo działa dobrze albo nie, czy opinii będzie 5 czy 50 to wiele nie zmieni.

Jakoś nie wydaje mi się, żeby wycieraczki, które po przebiegu 1700 km (a w zasadzie od nowości) mazały po szybie, nie podlegały wymianie gwarancyjnej.
- a coś z nimi robiłeś, czyściłeś czy coś? Firmowe u mnie na początku były całkiem dobre, tylko hałasowały.

AUTOR WĄTKU
minister
 

13 lut 2009 08:31

Czyściłem, odtłuszczałem szybę dokładnie. Nic nie daje. Przy ruchu powrotnym rozmazują. Chociaż wczoraj jechałem Pandą z boschami (ale nie aero) - to dopiero masakra, zamiast przesuwać się po szybie to cały czas skaczą, skuteczność żadna.

Co do carserwisu - tam kupiłem furę, tam znajomy pracował to może uda się powołać na jego autorytet :) a na rudzkiej byłem. Uznałem że tak drobna sprawa jak wymiana wycieraczek to bez umawiania. Ale się myliłem. I jakoś odechciało mi się do nich jechać. Może niesłusznie, bo mam najbliżej?

AUTOR WĄTKU
madagaskar1
 

13 lut 2009 12:09

minster w gwarancji pisze ze na wycieraczki jest 24 miesiące gwarancji ale uwierz mi ze bez federacji konsumentów sie nie obejdzie

AUTOR WĄTKU
minister
 

13 lut 2009 13:45

Niestety też tak myślę. Ale że bywam upierdliwy...
Podobno serwisantom nie chce się rozpatrywać reklamacji na takie pierdoły, bo łatwiej zbyć klienta, który i tak za 100 zł sobie kupi wycieraczki, niż wypełniać tonę papierów, bo reklamacja oznacza dla takiego serwisanta po prostu papieroglogię. Czym większa kwota, tym większa szansa, że klient bedzie się domagał wymiany, że bedzie upierdliwy. Przy drobnych rzeczach jest szansa że odpuści. I właśnie odpuszczać w takiej sytuacji nie można :)

AUTOR WĄTKU
Foorio
 

14 mar 2009 16:24

Wycieraczka od strony kierowcy od nowości pow. 90 km/h w deszczu nie zbierają wody "na powrocie". W serwisie oczywiście zdziwieni, bo nigy nie mieli skarg na wycieraczki. Poprawiali, przeczyścili a ona dalej jest do d... Nowa 200 zł. I mam czekać na wymianę serwisową? Chyba będę musiał a zrobiłem dopiero 15 tys. km...

AUTOR WĄTKU
Zeli
 

08 maja 2009 10:50

<span>madagaskar1</span> napisał(a):minster w gwarancji pisze ze na wycieraczki jest 24 miesiace gwarancji ale uwierz mi ze bez federacji konsumentĂłw sie nie obejdzie


nie do końca, bo w Krakowie w serwisie Pateckiego jednemu naszemu klubowiczowi (nie pamiętam w tym momencie któremu) wymienili wycieraczki na gwarancji. Można w grupie małopolskiej się zapytać komu dokładnie wymienili je.

Co do cen wycieraczek to mam najświeższe informacje co do ASO RM Filipowicz w Krakowie, bo tam znajomy kupował wycieraczki do Cee'da ledwo co, i ceny wyglądają tak:
- jedna wycieraczka przednia około 150zł
- komplet wycieraczek przednich około 130zł
- komplet 3 wycieraczek (przód i tył) około 120zł

Cena maleje z ilością - prawda że piękne :mrgreen:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 maja 2009 11:12

<span>Żeli</span> napisał(a):- jedna wycieraczka przednia około 150zł
- komplet wycieraczek przednich około 130zł
- komplet 3 wycieraczek (przód i tył) około 120zł


Komplet wycieraczek tańszy od sztuki??? Nie kumam :?
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

08 maja 2009 11:19

była sobie żabka mała rere kumkum rere kumkum........

taki chłyt meketingowy

pioter dostałeś smsa z podstawą zwolnienia z vatU?

AUTOR WĄTKU
rsimon
 

08 maja 2009 11:35

<span>Żeli</span> napisał(a):- jedna wycieraczka przednia około 150zł
- komplet wycieraczek przednich około 130zł
- komplet 3 wycieraczek (przód i tył) około 120zł

ale ceny to chyba za sztukę :?:
bo za komlet w poz 2 i 3 to jakoś tego nie widzę

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

08 maja 2009 12:32

Też mi się wydaje, że coś tu śmierdzi... i bynajmniej nie śmierdzi z klimatyzacji :wink:

A przy okazji, koledzy gdzie można sprawdzić jakiej firmy są oryginałki? Bo zdjąłem wczoraj u siebie wycieraczki i nic na nich nie pisało. No name'y jakieś.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 maja 2009 12:34

SMS doszedł - dzięki. Działam - wczoraj byłem u samej wierchuszki ;)
Co do wycieraczek - dziwne, ale w Polsce jestem skłonny we wszystkie rzeczy uwierzyć.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
kociol
 

08 maja 2009 12:37

Jezeli faktycznie cena maleje z iloscia to proponuje zakup grupowy. Zbierze sie kilkanascie osob i cena poszybuje w dol do powiedzmy 30 zl za komplet :twisted:

AUTOR WĄTKU
piotron1
 

08 maja 2009 12:50

:) tak zakup grupowy jest ok

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

08 maja 2009 21:44

A ja w serwisie zakupiłem same gumki grafitowe, wydatek rzędu 24zł plus 10 min robótek ręcznych przy wymianie .Póki co śmigają , aż miło a stówka w kieszeni 8)

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

09 maja 2009 07:17

ja gumki tez sobie raz wymieniłem i śmigały gorzej jak zużyte wycieraczki
wiec to zależny jak się trafi...

AUTOR WĄTKU
Forge
 

09 maja 2009 18:06

<span>Maikler</span> napisał(a):A przy okazji, koledzy gdzie moÂżna sprawdziĂŚ jakiej firmy sÂą oryginaÂłki? Bo zdj¹³em wczoraj u siebie wycieraczki i nic na nich nie pisaÂło. No name'y jakieÂś.


Nie jest napisane, ale widnieje charakterystyczne logo producenta - to Bosch.

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

09 maja 2009 18:13

<span>Forge</span> napisał(a):Nie jest napisane, ale widnieje charakterystyczne logo producenta - to Bosch.


Na moich całkiem nic nie pisało, żadnych oznaczeń. Czyli co, mam Valeo? 8-)

AUTOR WĄTKU
Forge
 

09 maja 2009 18:17

<span>Maikler</span> napisał(a):Na moich całkiem nic nie pisało, żadnych oznaczeń. Czyli co, mam Valeo? Cool


Przy zaczepie z tyłu powinien być taki symbol (u mnie jest - bardzo mały):
http://www.bosch.pl/content/language1/html/index.htm
Pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Maikler
 

09 maja 2009 18:28

<span>Forge</span> napisał(a):Przy zaczepie z tyłu powinien być taki symbol (u mnie jest - bardzo mały):


Następnym razem poszukam. Dzięki :wink:

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl