światła przeciwmgłowe

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

22 mar 2009 20:55

<span>zajcol</span> napisał(a):A na grzyba mu ten (jakże elegancki) przycisk na desce?

Zdaje się, że w tej wersji miał tylko zaślepki, a co za tym idzie zespół przełączników nie jest przystosowany do włączania halogenów. Czyli nie jest to wymiana oryginalnych przeciwmgielnych na Hella Micro a założenie halogenów w miejsce zaślepek.

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

22 mar 2009 21:04

N_Jay napisał(a):
<span>zajcol</span> napisał(a):A na grzyba mu ten (jakże elegancki) przycisk na desce?

Zdaje się, że w tej wersji miał tylko zaślepki, a co za tym idzie zespół przełączników nie jest przystosowany do włączania halogenów. Czyli nie jest to wymiana oryginalnych przeciwmgielnych na Hella Micro a założenie halogenów w miejsce zaślepek.


No i przy takim montazu bardzo ciezko dobrze ustawic swiatla!

AUTOR WĄTKU
Roberts
 

29 mar 2009 22:43

I tu powtarzam moje pytanie z poprzedniej strony:
-Czy ustawia się światła przeciwmgłowe?
-Jak one mają świecić, skoro mają one rozpraszające światło ?
U mnie dają światło kilka metrów przed samochód i bardziej na środek szosy -

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d69 ... 8ce03.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5c8 ... 9cabd.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/eea ... ac6b8.html

Ja też dodałem lampy, kupiłem z Niemiec po wypadku, i dodałem przycisk z Ledą, sterujący przekażnikiem i jest OK !
Pozdawiam

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

29 mar 2009 23:04

<span>Roberts</span> napisał(a):-Jak one mają świecić, skoro mają one rozpraszające światło ?


Światła przeciwmgielne nie powinny być rozproszone na wszystkie strony, tylko dobrze zogniskowane w pionie, rozciągnięte w poziomie.

Aż podjadę do ściany wieczorem i zobaczę, jak ceedowe świecą, bo w mieście nie używałem.
Prawdziwe staroświeckie lampy przeciwmgielne, takie przykręcane do zderzaka, z głęboko "ryflowanym" szkłem, z odległości kilku metrów dawały na ścianie poziomy pas wysokości ze 20cm, kąt rozwarcia w poziomie ze 30 stopni.
Powyżej i poniżej tego jasnego pasa było prawie całkiem ciemno - czym mniej światła ucieka do góry, tym lepiej.
Ustawiało się to tak, by góna granica światło/cień "ślizgała się po jezdni" na odległości ok 30m.

AUTOR WĄTKU
Roberts
 

30 mar 2009 10:08

Foto ze strony jednego z czasopism, przedstawiające ustawienie świateł przeciwmgielnych.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b97 ... 8b0b1.html

---- pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

30 mar 2009 17:27

Mam jedno pytanie,może ktoś wie czy w miejsce tych plastykowych zaślepek pasują halogeny z I30,w końcu to bliżniak to ma dużo elementów wspólnych,a wydaje mi się ,że powinny świecić lepiej! :?:

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

30 mar 2009 18:13

mireda71 napisał(a):Mam jedno pytanie,może ktoś wie czy w miejsce tych plastykowych zaślepek pasują halogeny z I30,w końcu to bliżniak to ma dużo elementów wspólnych,a wydaje mi się ,że powinny świecić lepiej! :?:

A dlaczemu mianowicie tak Ci sie wydaje?

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

30 mar 2009 18:59

Roberts napisał(a):Foto ze strony jednego z czasopism, przedstawiające ustawienie świateł przeciwmgielnych.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b97 ... 8b0b1.html

---- pozdrawiam



A niby co z tych zdjęć można wywnioskować o ustawieniu świateł przeciwmgielnych ?
Świecą (albo nie) i tyle.
Oceniać można byłoby zdjęcie oświetlonej ściany albo ekranu przyrządu do ustawiania świateł w stacji diagnostycznej.

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

03 kwi 2009 11:00

A dlaczemu mianowicie tak Ci sie wydaje?

Ponieważ jechałem nocą przed I30 z włączonymi przeciwmgielnymi i gdy mu kilka razy błysnąłem tylnym przeciwmgielnym to wyłączył i było widać sporą różnicę,a u mnie ta różnica jest minimalna!

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

03 kwi 2009 11:06

mireda71 napisał(a):Ponieważ jechałem nocą przed I30 z włączonymi przeciwmgielnymi i gdy mu kilka razy błysnąłem tylnym przeciwmgielnym to wyłączył i było widać sporą różnicę,a u mnie ta różnica jest minimalna!

A jechales przed "soba" i wylaczyles zeby zobaczyc roznice? ;)

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

04 kwi 2009 12:19

Kubeusz napisał(a):
mireda71 napisał(a):Ponieważ jechałem nocą przed I30 z włączonymi przeciwmgielnymi i gdy mu kilka razy błysnąłem tylnym przeciwmgielnym to wyłączył i było widać sporą różnicę,a u mnie ta różnica jest minimalna!

A jechales przed "soba" i wylaczyles zeby zobaczyc roznice? ;)
Jak świecą moje światła to akurat widzę i niewiem o co Ci chodzi! :?:

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

04 kwi 2009 14:11

mireda71 napisał(a):
Kubeusz napisał(a):
mireda71 napisał(a):Ponieważ jechałem nocą przed I30 z włączonymi przeciwmgielnymi i gdy mu kilka razy błysnąłem tylnym przeciwmgielnym to wyłączył i było widać sporą różnicę,a u mnie ta różnica jest minimalna!

A jechales przed "soba" i wylaczyles zeby zobaczyc roznice? ;)
Jak świecą moje światła to akurat widzę i niewiem o co Ci chodzi! :?:

Dobra, bede pisal wolniej...
Chcialbym sie dowiedziec od Ciebie, jak jednoznacznie sprawdziles lepsza jakosc swiatel przeciwmgielnych w i30 :)

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

08 kwi 2009 09:01

Kubeusz napisał(a):
mireda71 napisał(a):
Kubeusz napisał(a):
mireda71 napisał(a):Ponieważ jechałem nocą przed I30 z włączonymi przeciwmgielnymi i gdy mu kilka razy błysnąłem tylnym przeciwmgielnym to wyłączył i było widać sporą różnicę,a u mnie ta różnica jest minimalna!

A jechales przed "soba" i wylaczyles zeby zobaczyc roznice? ;)
Jak świecą moje światła to akurat widzę i niewiem o co Ci chodzi! :?:

Dobra, bede pisal wolniej...
Chcialbym sie dowiedziec od Ciebie, jak jednoznacznie sprawdziles lepsza jakosc swiatel przeciwmgielnych w i30 :)
Dobra,też będe pisał wolniej!Nie napisałem,że w I30 światła przeciwmgielne są jednoznacznie lepsze tylko że mnie się tak wydaje.To moje subiektywne odczucie,a każdy ma prawo do swojego zdania. :)

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

08 kwi 2009 09:16

mireda71 napisał(a):Nie napisałem,że w I30 światła przeciwmgielne są jednoznacznie lepsze tylko że mnie się tak wydaje.To moje subiektywne odczucie,a każdy ma prawo do swojego zdania. :)

No oczywiscie, ze tak :)
Chcialem sie tylko dowiedziec czy robiles jakies konkretne (miarodajne) porownania. A chcialem sie dowiedziec, bo ja po prostu nie mam takiego wrazenia, ot co. Peace man :)

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

08 kwi 2009 10:57

Kubeusz napisał(a):
mireda71 napisał(a):Nie napisałem,że w I30 światła przeciwmgielne są jednoznacznie lepsze tylko że mnie się tak wydaje.To moje subiektywne odczucie,a każdy ma prawo do swojego zdania. :)

No oczywiscie, ze tak :)
Chcialem sie tylko dowiedziec czy robiles jakies konkretne (miarodajne) porownania. A chcialem sie dowiedziec, bo ja po prostu nie mam takiego wrazenia, ot co. Peace man :)
No to w końcu sie dogadaliśmy. drinkss Pozdrawiam!

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

08 kwi 2009 12:35

Wy się doagadaliscie a ja dalej nic nie wiem :mrgreen:

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

08 kwi 2009 14:56

zajcol napisał(a):Wy się doagadaliscie a ja dalej nic nie wiem :mrgreen:
Jeśli chodzi o ten przycisk to N_Jay już odpowiedział,ja uważam,że ma rację. clapping

AUTOR WĄTKU
ticzer
 

13 kwi 2009 07:58

Wydaje mi się, że może być to równiez efektem złego ich ustawienia. Kolega ma nizej ustawione od moich. Obawiam się, że nich ich nie ustawiał, słowaki ustawiły i tak zostało. Juz rozmawiałem o tym w serwisie. Nastepnym razem troszku je podniesiemy (a jest mozliwość, sprawdzaliśmy). 8-)

AUTOR WĄTKU
mookie16
 

Re: światła przeciwmgłowe

07 lis 2009 23:38

czy może ktoś mi powiedzieć, które ASO w Łodzi może mi zamontować oryginalne halogeny do Comfort +.

Nowy oryginalny wyłącznik mozna kupić za: 99 zł (allegro)
zaślepki pod halogeny 2x 62 zł (autokia)
halogeny 2x 210 (autokia)

razem czesci 644 zł
+ ASO robocizna oczywiscie.
Jesli czyta to ktoś z łodzkiego ASO to czekam na ofertę.

dirtyweekender
Asystent Kierownika
 
Posty: 248
Dołączył(a): 19 lip 2009 21:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: światła przeciwmgłowe

08 lis 2009 01:03

"... do Comfort +"

przeciez w c+ sa w standarcie. WTF ?
Pro_Ceed 1,6 DOHC Optimum+ Black Pearl 17"

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl