Brzęczenie w okolicy napinacza

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

Brzęczenie w okolicy napinacza

24 mar 2008 19:31

Witajcie od jakiegoś czasu mam taki dźwięk jak by była jakaś luźna blaszka.
Na zimny słychać to głośniej a potem jak już się wszystko rozgrzeje to delikatne brzęki dochodzą mi z okolic napinacza.
W innym Ceed-ku też to słyszę, ale dużo ciszej.U mnie przebieg 10.000 a w tym, co sprawdzałem to około 2000.
A jak u was, usłyszeliście coś u siebie takiego??

lesnik
 

24 mar 2008 22:54

Tak. Tez to slysze. bylem z tym w serwisie.. ale tam nic nie bylo slychac.. ciepl silnik. poczekalismy az wystygnie troche, pozniej zostali z seedem sami mechanicy i stw ze to pasek klinowy.. sam w to nie wierze.. ale zobacze co bedie jak mi go wymienia.. jak sie okazuje musza go sprowadzic!!!!!!!!!!
moj silniczek 1.6 crdi 90KM 5500 przebiegu

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

24 mar 2008 23:27

hm u mnie nic takiego nie wystepuje (przebieg 5400) czyzby to ujawialo sie tylko w dieselkach :?:
pozdrawiam
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
SebolE
Nadworny fotograf
 
Posty: 330
Dołączył(a): 25 sie 2007 17:48
Lokalizacja: Gdañsk,Sopot,Gdynia,W-wa

25 mar 2008 14:18

cisco napisał(a):hm u mnie nic takiego nie wystepuje (przebieg 5400) czyzby to ujawialo sie tylko w dieselkach :?:
pozdrawiam

Tak coś myślę.Bo w kilku już słyszałem i same diselki.

_alek_
 

25 mar 2008 14:40

<span>cisco</span> napisał(a):hm u mnie nic takiego nie wystepuje (przebieg 5400) czyzby to ujawialo sie tylko w dieselkach Question
pozdrawiam


U mnie też nic takiego nie występuje...

kris
 

25 mar 2008 14:47

o jaki tu napinacz chodzi ?
jest w benzynie a nie ma w dieslu ?
co to jest ?
:?

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

Re: Brzęczenie w okolicy napinacza

25 mar 2008 18:13

SebolE napisał(a):Witajcie od jakiegoś czasu mam taki dźwięk jak by była jakaś luźna blaszka.
Na zimny słychać to głośniej a potem jak już się wszystko rozgrzeje to delikatne brzęki dochodzą mi z okolic napinacza.
W innym Ceed-ku też to słyszę, ale dużo ciszej.U mnie przebieg 10.000 a w tym, co sprawdzałem to około 2000.
A jak u was, usłyszeliście coś u siebie takiego??

:roll:
No właśnie o jakim napinaczu mowa???
A może chodzi ci o napinacz łańcucha rozrządu???
:roll:
Mark
1,6crdi

itl
 

07 lut 2009 21:09

Czy u Was dźwięk znikał przy dodawaniu gazu? W korkach to masakra - radio na "8" dopiero to zagłusza. W serwisie nie radzą sobie...

lesnik
 

16 lut 2009 23:33

byłem dziś na wymianie rolki napinacza. w sumie wszystko ok. ale jak zrobilem 200km to teraz slychac na maxa i to nie juz takie lekkie szmery tylko normalnie jakby w lozysku byly kamienie.. przy dodawaniu gazu nasila sie by przy odjeciu rozbrzmiec chrobotaniem. jutro dzwonie do serwisu co takiego znow zmajstrowali... :/

przy okazji musze podjechac do znajomego mechanika czy momzna tak z tym jezdzic..

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

17 lut 2009 01:07

Rolka napinacza paska klinowego???

lesnik
 

17 lut 2009 23:25

oj jesli chodzi o naprawe samochodow to jestem noga..
po prawej stronie patrzac od przodu masz pelno rolek i pasek i wlasnie tam mi wymieniali napinacz... cdri 90KM jesli ma to cos do rzeczy. nie wiem czy napinacz paska klinowego a napinacz osprzetu to to samo (?)

wiecej tutaj
http://mojaceed.pl/forum/viewtopic.php?p=50785#50785

a co do chrobotania to moze bylem przerazliwiony znajomy mechanik mi powiedzial ze to turbina w ten sposob hamuje - i tak zapytam jeszcze o to serwisKIA

fazi100
 

Re: Brzęczenie w okolicy napinacza

30 mar 2009 19:23

SebolE napisał(a):Witajcie od jakiegoś czasu mam taki dźwięk jak by była jakaś luźna blaszka.
Na zimny słychać to głośniej a potem jak już się wszystko rozgrzeje to delikatne brzęki dochodzą mi z okolic napinacza.

Koledzy może i odgrzewam starego kotleta ale u mnie ciągle występują te dziwne dźwięki podobne właśnie do obluzowanej wibrującej blaszki i za groma nie wiem co to może być.
Początkowo stwierdzono w ASO że hałasuje napinacz lecz po wymianie nic się nie zmieniło.
Zaczyna mnie zastanawiać czy nie jest to przypadkiem dźwięk z rozrządu :?
Kolego SebolE lub inni, którzy zaobserwowali coś podobnego, jak u was ta sprawa się przedstawia obecnie?
Coś zrobiono mądrego w ASO i przestało dzwonić? Strasznie irytujące to brzęczenie -będę wdzięczny za pomoc w diagnozie :roll:

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

30 mar 2009 19:37

Pozwolę sobie zacytować Marka z innego wątku:

Głośną pracę łańcucha rozrządu, zauważyła moja żona zaraz po zakupie cee'da, czyli było to od nowości. Ten odgłos, ja nazywam cykaniem zegara( szybkiego zegara) po prostu metaliczny szmer obracającego się łańcucha, tak jakby ocierał o pokrywę. Słyszalne to było tylko na biegu jałowym, w zacisznym miejscu np. garażu. W czasie jazdy nie słyszałem tego. Może zagłuszał to silnik, szum powietrza itd.
Z początku sprawę bagatelizowałem ale podczas wizyty w serwisie zwróciłem im na to uwagę. Mówili początkowo, że to pasek klinowy ale po sprawdzeniu wykluczyli pasek i oczywiście rozłożyli ręce. Potem jeszcze raz sygnalizowałem sprawę i znowu nic się nie dowiedziałem. Chodziło mi o to czy taka praca łańcucha jest normalna. Dopiero podczas chyba trzeciej lub czwartej wizyty w ASO, poprosiłem Pana który mi sprzedał autko o uruchomienie cee'da z takim samym silnikiem, który jeździł u nich jako demo. Okazało się, że w ich aucie łańcuch pracował ciszej. Więc oficjalnie zgłosiłem usterkę, bo tak to traktowałem. Sprawą zajął się Pan odpowiedzialny za naprawy gwarancyjne. Trochę się to ciągnęło, bo najpierw pytali się KMP, potem nie mieli jakiegoś specjalnego ściągacza do kół zębatych. Ale nie naciskałem, tylko cierpliwie czekałem. Po ok 5 miesiącach od oficjalnego zgłoszenia, zostałem zaproszony do serwisu, na usunięcie usterki. Na miejscu okazało się, że nie byli za bardzo przygotowani do takiej naprawy. Mieli tylko napinacze łańcucha i ten ściągacz do kół zębatych. Natomiast mechanicy po dostaniu się do rozrządu ( żeby się tam dostać, trzeba było bardzo dużo zdemontować), wytypowali do wymiany łańcuch. Ale muszę przyznać, że serwisant Pan Marek Lipa z ASO Technotop Konopnica k/ Lublina, stanął na wysokości zadania, na cito ściągnął łańcuch i już na drugi dzień auto było gotowe i wielkie dzięki mu za to. Wymiana łańcucha pomogła, silnik na biegu jałowym pracował ciszej.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

fazi100
 

30 mar 2009 20:07

Kurcze zaczynam już wątpić o co chodzi z tym brzęczeniem.
Odgłosy niby podobne do tych o których piszesz (czytałem ten wątek) tylko że ja je słyszę nawet jak wyjadę z garażu i tylko przy zimnym silniku. Bardziej mi ten dźwięk przypomina wpadającą w rezonans blachę :?
Najdziwniejsze jest w tym to, że najlepiej jest słyszalne dopiero tak po upływie około jednej minuty od uruchomienia silnika -jak sobie chwilkę poklekocze na biegu jałowym.
Po rozgrzaniu wszystko jest ok.
Żeby było zabawniej to po pracy jak zapalam sinik (jest już zimy) jest normalnie a rano powtórka z rozrywki :( znowu barabani. :?:

stj
Dyrektor
 
Posty: 843
Dołączył(a): 23 kwi 2008 16:44
Lokalizacja: Łódź

30 mar 2009 20:15

Nie chodzi tylko o problem z łańcuchem, ale również o sposób naprowadzenia ASO na usterkę:

<span>supertatajakuba</span> napisał(a):Mark: ... poprosiłem Pana który mi sprzedał autko o uruchomienie cee'da z takim samym silnikiem, który jeździł u nich jako demo. Okazało się, że w ich aucie łańcuch pracował ciszej.
SW CRDi 115 Solid Red-Nissan Qashqai+2 2.0 dci AT

fazi100
 

30 mar 2009 20:29

Dzięki wielkie -będę próbował dalej walczyć ale jakoś czarno to widzę, zwłaszcza że teraz rodzinka mi się powiększa :) i nie bardzo będę miał czas na szarpaninę z ASO.
Zastanawiam się czy nie nagrać te dźwięki i zaprezentować w ASO lecz obawiam się, że wezmą mnie za wariata bo jak wspomniałem tylko porządne wystudzenie silnika powoduje powstanie tej muzyki :P :lol:

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl