5 najbardziej nieudanych rzeczy w KIA CEE`D SW 1.6 CRDI

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

13 paź 2008 17:37

1. światła sa tragiczne i to jest pewnik
2.przeciwmgielne to faktycznie tylko atrapa
3. co do wymiany żarówek -to czepialstwo tak sie robi obecnie bo ni ma miejsca w renio od wnęki koła sie wymienia np.
4. sprzęgło tez jest coś nie tak i tez to jest pewnik
5. jakbym nie mógł czarnych boczków dostać to napewno bym dzis nie śmigał ceedem
6. co do plastików to poza wibracjami przy 3000 obrotów
w obecnym puki co nawet nie jękną -kierownice to nasiła wyginałem i nawet nie piśnie a konsola srokowa to w porównaniu do pierwszego ceda jest taka sztywna jakby pianką wypełniona cąła była
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
wik
 

14 paź 2008 12:36

Beznadziejne nalepki na osłonach przeciwsłonecznych.
Niezasłonietę zaślepkami dziury w suficie.
Za bardzo czułe hamulce.
Twarde zawieszenie.
Za krótkie relingi. -> Niepotrzebnie piąte drzwi zajmują tyle dachu.

AUTOR WĄTKU
mziutek
 

18 paź 2008 14:19

wik napisał(a):Beznadziejne nalepki na osłonach przeciwsłonecznych.
Niezasłonietę zaślepkami dziury w suficie.
Za bardzo czułe hamulce.
Twarde zawieszenie.
Za krótkie relingi. -> Niepotrzebnie piąte drzwi zajmują tyle dachu.


Większość z Twoich "wad" ja uważam za zalety.

Nalepki - chodzi Ci o wielojęzyczne ostrzeżenia? Taki jest przepis chyba na całym świecie - muszą być.

Hamulce - bardzo mi się podoba czuły hamulec, tylko przy przesiadce do innego auta muszę o tym pamiętać
bo w pierwszej chwili mam wrażenie, że np. Lanos w ogóle nie ma hamulców.

Zawieszenie - fakt, w porównaniu do mojej byłej Leganzy trochę trzęsie ale trzyma się drogi doskonale.
Europejscy konstruktorzy Ceeda nie wzięli poprawki na tragiczne polskie drogi.
Po Słowacji (niemieckich autostrad mój Ceed jeszcze nie próbował) jeździło mi się świetnie, kręgosłup nie bolał.
Koła mam fabryczne 16", na zimę 15".

Tylna klapa - bardzo lubię, przynajmniej w łeb się nie walę.

AUTOR WĄTKU
qzim
 

18 paź 2008 14:36

1. troche slaba ta benzyna 1.6 (heh nie doczytalem konca tematu wątku:)) ale to raczej subektywne odczucie bo po Poznaniu i tak zapier..m za szybko (a disla nie wezme bo nie uznaje takiej kultury jazdy - turbo dziura, halas itepe)
2. czujnik parkowania czasami mnie zawodzi (raz wjechalem w karton w garazu, raz w barierke na parkingu w starym browarze i raz komus zderzakiem do zderzaka dojechalem...)
3. cos mi tam trzeszczy w tyle samochodu, ale to tylko slychac jak jezdze po dziurawych drogach, a na prostym to tylko szum opon
4. cholera wie co jeszcze...a no te sprzeglo czasami cos smierdzi...
5. moze to ze nawet do kiosku po gazete chce mi sie jechac samochodem:D

AUTOR WĄTKU
Boski
 

18 paź 2008 15:07

1.Rdzewiejące blachy
2.Bardzo kiepska praca amortyzatorów (głośne szczególnie te z tyłu, kiepsko tłumią nierówności przez co ma się czasem wrazenie sportowej charakterystyki zawieszenia)
3.trzeszcząco pukające plastiki
4.grzechocząca kolumna kierownicy
5.łączniki stabilizatora
Więcej grzechów nie pamiętam....

AUTOR WĄTKU
siuto
 

22 paź 2008 13:11

@Boski

a w ktorych miejscach ci to sie dzieje?
ta blacha i plastiki?
normalnie szok ja tam w swojej nic takiego nie mam.

normalnie szok co piszesz z ta blacha - moment i bylbym juz w serwisie.
kolumna, laczniki - kurde ile ty zrobiles juz km swoja cedzarka?

chyba jakiegos musiales auta dostac z poniedzialku he he he

AUTOR WĄTKU
novee
 

22 paź 2008 13:24

Boski napisał(a):1.Rdzewiejące blachy
2.Bardzo kiepska praca amortyzatorów (głośne szczególnie te z tyłu, kiepsko tłumią nierówności przez co ma się czasem wrazenie sportowej charakterystyki zawieszenia)
3.trzeszcząco pukające plastiki
4.grzechocząca kolumna kierownicy
5.łączniki stabilizatora
Więcej grzechów nie pamiętam....


Mam to wszystko poza rdzewieniem. Zamiast rdzewienia mam dudnienie :P

AUTOR WĄTKU
MarcinCeed
 

29 paź 2008 22:31

Wymiana żarówek w przednich lampach :!: :evil:

Avatar użytkownika
IrKo
Kierownik
 
Posty: 382
Dołączył(a): 15 lis 2007 22:57
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 Pb 140KM
2020, M

30 paź 2008 08:10

Przenoszone wibracje silnika na wolnych obrotach na nadwozie ( zanika powyżej 800)
Zawieszenie twarde, OK!
Pewne trzymanie się drogi OK!
- ale czy musi tak przenosić te nierówności na nadwozie! np. kostka!?

AUTOR WĄTKU
esliwinski
 

30 paź 2008 08:40

1. Trzeszczące elementy plastikowe w kierownicy przy kręceniu
2. Mało płynna praca sprzęgła, mimo starań często haczy
3. Nie można w mp3 przesuwać katalogów z koła kierownicy
4. Problemy ze wstecznym, trzeba uważać żeby dobrze wszedł
5. Trudna wymiana żarówek z przodu i z tyłu (kombi)

AUTOR WĄTKU
Foorio
 

30 paź 2008 10:44

Z tego co czytam, to njaczęściej się na rzeka na zawieszenie i światła. Z zawieszeniem trzeba się pogodzić. Mi nie przeszkasza a wręcz uważam, ze to zaleta. Światła? Żarówki H7 Phillips za 50-60zł/szt.-najlepsze i najdroższe na rynku, ale rozwiązują problem.

AUTOR WĄTKU
asfilm
 

30 paź 2008 16:35

1. Sygnalizator niezapięcia (zapięcia) pasów z tyłu (wizualny) - który zapala się po każdym ruszeniu... bezsens

2. Czujnik w siedzeniu pasażera - jak położę laptopa lub zakupy piszczy buzzer.

3. brak
4. brak
5. brak ;)

Ot tyle co mnie denerwuje...

Avatar użytkownika
linsky
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 04 cze 2008 08:23
Lokalizacja: Małkinia Górna

30 paź 2008 18:36

2. Czujnik w siedzeniu pasażera - jak położę laptopa lub zakupy piszczy buzzer.


Też miałem ten problem jak piesek jeździł ze mną jako pasażer, ale wystarczy zapiąć te pasy i jest spokój :P
Żyj i pozwól żyć innym!!!

AUTOR WĄTKU
Grzechu
 

30 paź 2008 21:14

No to i ja się dopiszę.

1 Zawieszenie mało komfortowe
2 Pukająca kolumna kierownicy
3 Ogólnie tandetna i brzydka kierownica (materiał, wykonanie i ten znaczek Kia jak wytłoczony w puszce po tyskim)
4 Odbojniki klapy tylnej - huk skrzypienie itd
5

Zalet zdecydowanie więcej !!!

AUTOR WĄTKU
Boski
 

30 paź 2008 22:06

moja ceed ma przejehane 70kkm Tylna klapa juz 2 raz zardzewiała do tego rdzawe zacieki we wszystkich drzwiach Grzechoczaca kolumna sie rozsypala wymienili na nową równie grzechoczącą, dwa łączniki stabilizatora poza tym rewelacja:)

kotin
Asystent Kierownika
 
Posty: 314
Dołączył(a): 31 paź 2008 11:17
Lokalizacja: Tczew
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, optimum

31 paź 2008 12:08

1 O rdzy jeszcze nic oficjalnie nie wiem, obym się nie przekonał.
2 O wymianie żarówek też, ale już widać... :oops: .
3 Krótkie biegi - do 70 tki trzeba kręcić, po 140 km/h wyje, pali i w ogóle brakuje szóstki, no ale trzeba sobie było kupić 2.0 :oops: .
4 Amortyzatory które łatwo wyprowadzić z równowagi jednym nawet większym wybojem. Psują obraz bardzo dobrego zawieszenia. Przydały by się takie z charakterystyką jaką pamiętam z Sensatrack (Monroe), które miały więcej kanalików (miękkość) w najczęściej spotykanym zakresie skoku kół, a mniej kanalików na skraju skoku (twardniały przy skrajnych wychyleniach koła). Dawało to poczucie większego komfortu i bezpieczenstwa również na mocno wyboistych drogach.
5 Odgłosy pracy zawieszenia porównywalne z FIATem, meteliczne - pożałowali na elementy metalowo gumowe? Wiem że to "żadna" wada, ale ma się wrażenie "taniości" marki, tym bardziej jak dojdzie roleta w SW. Wrażenie którego poza tym się przecież nie czuje.

PS Wspomaganie - kierownica nie daje informacji o drodze i zachowaniu się kół. Na suchym, a nawet w deszczu to nie przeszkadza, do raidów i wyczynowej jazdy się tego samochodu i tak nie używa, ale boję się o zimę.

AUTOR WĄTKU
motto
 

15 sty 2009 00:23

pioteer napisał(a):jezdze duzo noca i roznica oswietlenia miedzy zarowkami halogenowymi a ksenonami jest zdecydowana - gdyby byly dostepne fabryczne to napewno bym zamowil...

To jednak nie jeździsz dużo nocą, albo masz problemy i musisz iść do okulisty. Światła w Cee'd są ok, problemem jest brak spryskiwaczy reflektorów. Jak Ci kiepsko świecą to zatrzymaj się i przetrzyj sobie światła.

AUTOR WĄTKU
Daru
 

15 sty 2009 07:15

Czy rdzewienie wystepuje w kolorze czerwonym czy też w innych?
U mnie narazie nie zauważyłem i mam nadzieję że tak zostanie.
Wiele tych wad przez was wymienionych uważam za zalety. Generalnie twarde zawieszenie najbardziej mnie drażniło szczególnie po przesiadce z citroena z hydrozawieszeniem - ale do wszytskiego można się przyzwyczaić.

AUTOR WĄTKU
DeeCann
 

15 sty 2009 08:30

Krotko jezdze bo zaledwie dni 4 ale po tym czasie stwierdzam co nastepuje:
1. Przerzucanie katalogow mp3 w kierownicy - ktos pisal i potwierdzam
2. Czujniki pasow na tylnych siedzeniach z tym czestym zapalaniem i gaszeniem - bezsensu
3. Plastik na boczkach drzwi - tandeta, bede obszywal kierownice to sie zapytam czy dadza rade cos z tym zrobic
4. Ciezko wchodzi jedynka i wsteczny - trza cholernie uwazac
5. Hamulce - piszecie ze dobre ale mam zupelnie inne odczucia w porownaniu z megane lub konkurencja i30 cw
6. Za niskie spyskiwacze przedniej szyby
7. Wspomaganie kierownicy - w punto dzialalo lepiej, na parkingu manewrowanie to byla czysta przyjemosc ( nie mowie o wlaczonym trybie city )
8. Schowek w podlokietniku - brakuje doslownie 2mm szerokosci zeby plyta CD weszla w pozycji stojacej
9. Ah xenony, nasze xenony - szkoda ze nawet w ofercie nie maja
10. Czujnik parkowania z tylu - dzialanie dziwne bo czasem nie wiadomo skad zaczyna piszczec ( chyba ze mam cos zwalone - bede testowal )
11. Naglosnienie "takiesobie". Dzwiek plaski jak decha od prasowania, ale to juz moze moje zboczenie :P
12. Zamiast tego odblasku w drzwiach mogli dac normalne swiatlo - nie sadze zeby to byl jaksi straszny koszt
13. Brak dzielonej tylnej klapy w SW - i to uwazam za duzy minus :(
14. Podlokietnik z tylu - nawet nie wiem czy wogole jest mozliwosc zalozenia bo w ofercie nie znalazlem

Moze wybrzydzam ... na poczatek to chyba tyle ;)

AUTOR WĄTKU
Daru
 

15 sty 2009 09:07

DeeCann napisał(a):13. Brak dzielonej tylnej klapy w SW - i to uwazam za duzy minus :(

A co masz konkretnie na myśli? Klapy?? może kanapy??

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl