Nakrętki do felg stalowych 15'

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
j0anna
 

Nakrętki do felg stalowych 15'

06 lis 2008 21:30

Gdzie kupię nakrętki do felg stalowych 15' (Alcar 8077 5.5Jx15, 5x114.3)?
Oryginalne w salonie to 220 zł za komplet! Mam nadzieję dostać jednak jakieś chociaż o połowę tańsze. W Kia niestety nie są w stanie / nie chcą podać mi informacji jaki to rozmiar itd. (podobno tylko nr katalogowy widzą i nic poza tym).

AUTOR WĄTKU
novee
 

06 lis 2008 22:13

W pierwszym lepszym serwisie od opon i felg albo sklepie internetowym :)
Komplet pewnie z 5 razy taniej niż ta cena w salonie.

AUTOR WĄTKU
j0anna
 

06 lis 2008 22:23

Chodziło mi raczej o to jaka średnica i skok gwintu.
Wynalazłam: 12x1.50 na klucz 19 (88 zł komplet) - czy to będzie ok?

AUTOR WĄTKU
chudy
 

07 lis 2008 10:06

Jeśli masz oryginalne felgi aluminiowe, to nakrętki pasują do felg stalowych. Już taki patent przerabiałem. Natomiast oryginalne nakrętki do felg stalowych nie podejdą do aluminiowych.

AUTOR WĄTKU
elza2008
 

07 lis 2008 11:36

A nie 12x1.25 przypadkiem?
I używanie nakrętek z alufelg do stalówek zdecydowanie odradzam - są inne. Jeżeli coś Ci się stanie z tego powodu stracisz gwarancję na zawieszenie.

AUTOR WĄTKU
ziomas
 

Re: Nakrętki do felg stalowych 15'

07 lis 2008 13:24

j0anna napisał(a):Gdzie kupię nakrętki do felg stalowych 15' (Alcar 8077 5.5Jx15, 5x114.3)?
Oryginalne w salonie to 220 zł za komplet! Mam nadzieję dostać jednak jakieś chociaż o połowę tańsze. W Kia niestety nie są w stanie / nie chcą podać mi informacji jaki to rozmiar itd. (podobno tylko nr katalogowy widzą i nic poza tym).


ja kupowalem tu http://www.top-serwis.com/index.php
brakowało mi jeden sztuki cena 7zł z hakiem

AUTOR WĄTKU
fazi100
 

07 lis 2008 13:31

chudy napisał(a):Jeśli masz oryginalne felgi aluminiowe, to nakrętki pasują do felg stalowych. Już taki patent przerabiałem. Natomiast oryginalne nakrętki do felg stalowych nie podejdą do aluminiowych.


Ja dostałem drugi komplet nakrętek do stalówek od sprzedawcy.
Dokonując wstępnej oceny metoda organoleptyczną stwierdzam, że do stalówek są na pewno dłuższe, i mają inny rozmiar -klucz dostałem również gratis 8-) 8-) 8-) :P :P :P :P :P :P

AUTOR WĄTKU
j0anna
 

07 lis 2008 16:35

elza2008 napisał(a):A nie 12x1.25 przypadkiem?
I używanie nakrętek z alufelg do stalówek zdecydowanie odradzam - są inne. Jeżeli coś Ci się stanie z tego powodu stracisz gwarancję na zawieszenie.



To też chcę kupić osobne nakrętki tylko nie wiem jakie :? pomocy :( :( :(

AUTOR WĄTKU
novee
 

07 lis 2008 19:26

Po co sobie życie komplikujesz? Ja nawet nie wiem jaki mam gwint. Podjedź do pierwszego lepszego serwisu oponiarskiego i kup albo dowiedz się i finito.


<span>elza2008</span> napisał(a):I używanie nakrętek z alufelg do stalówek zdecydowanie odradzam - są inne. Jeżeli coś Ci się stanie z tego powodu stracisz gwarancję na zawieszenie.

elza, skąd ta wiadomość o gwarancji???

AUTOR WĄTKU
krisder
 

07 lis 2008 21:51

j0anna napisał(a):Chodziło mi raczej o to jaka średnica i skok gwintu.
Wynalazłam: 12x1.50 na klucz 19 (88 zł komplet) - czy to będzie ok?



Nie wiem jaki to gwint ale to raczej nie będą te. Oryginalne nakrętki do stalówek są na klucz 21. Pozdrawiam! :oops:

AUTOR WĄTKU
steganos
 

07 lis 2008 23:47

j0anna napisał(a):Chodziło mi raczej o to jaka średnica i skok gwintu.
Wynalazłam: 12x1.50 na klucz 19 (88 zł komplet) - czy to będzie ok?


Twoje dane są prawidłowe.
Gwint: M12x1,5 na pewno. Dla informacji podam Ci też dane śrub specjalnych (zabezpieczających przed kradzieżą kała): McGuard M12x1,5 No 24157 SU (uznany producent, dobre notowania w testach, dostępne np. w sklepach Norauto lub podobnych). Nr katalogowy oryginalnych śrub (wg.KIA) do felg stalowych podam Ci jutro bo takie sobie kupiłem. Moim zdaniem nie powinnaś na tym oszczędzać bo śruby wpływają na bezpieczeństwo jazdy i nie jest to tylko dobór własciwego gwintu czy jego długości. Należy zwrócić również uwagę na np. rodzaj materiału, jego obróbkę, dokładność obróbki czy kąt stożka śruby dociskającego felgę. Materiału i jego obróbki nie jesteś w stanie sama sprawdzić i możesz przekonać sie o jakości podróbek dopiero jak śruba pęknie lub się odkręci (gwint naciety zużytym gwintownikiem)). Czy dla zaoszczędzenia ok. 100 - 120 zł. warto eksperymentować i ryzykować?
Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
novee
 

08 lis 2008 09:51

<span>steganos</span> napisał(a):Należy zwrócić również uwagę na np. rodzaj materiału, jego obróbkę, dokładność obróbki czy kąt stożka śruby dociskającego felgę.

steganos, sorry, ale nie przesadzaj. sprawdzasz w tabelach wytrzymałości z jakiego materiału są śruby i mierzysz suwmiarką i kątomierzem wymiary i kąty? Znasz kogoś kto to sprzedaje i te kąty, wymiary i materiał zna?
Kupujesz śruby czy nakrętki porządnej firmy i koniec.

Niektórzy to sobie potrafią problem z niczego stworzyć :roll:

AUTOR WĄTKU
steganos
 

08 lis 2008 15:56

novee napisał(a):
<span>steganos</span> napisał(a):NaleÂży zwrĂłciĂŚ rĂłwnieÂż uwagĂŞ na np. rodzaj materiaÂłu, jego obrĂłbkĂŞ, dokÂładnoœÌ obrĂłbki czy kÂąt stoÂżka Âśruby dociskajÂącego felgĂŞ.

steganos, sorry, ale nie przesadzaj. sprawdzasz w tabelach wytrzymaÂłoÂści z jakiego materiaÂłu sÂą Âśruby i mierzysz suwmiarkÂą i kÂątomierzem wymiary i kÂąty? Znasz kogoÂś kto to sprzedaje i te kÂąty, wymiary i materiaÂł zna?
Kupujesz Âśruby czy nakrĂŞtki porzÂądnej firmy i koniec.

NiektĂłrzy to sobie potrafiÂą problem z niczego stworzyĂŚ :roll:



Przeczytaj dokÂładniej co napisaÂłem bo sam sobie przeczysz. ZwrĂłciÂłem uwagĂŞ, Âże nakrĂŞtka niewiadomego pochodzenia jest na pewno taĂąsza ale ryzykowna dlatego sugerowaÂłem zakup wÂłasnie w PORZÂĄDNEJ firmie co niestety droÂżej kosztuje. JeÂśli kupujĂŞ cokolwiek w PORZÂĄDNEJ firmie to wiem, Âże to "coÂś" wszystkie parametry trzyma, nie muszĂŞ ich sprawdzaĂŚ bo mam gwarancjĂŞ i za to pÂłacĂŞ. ZnajÂąc jednak "mozliwoÂści" domorosÂłych producentĂłw wyraziÂłem swojÂą opinie, ktĂłra byÂła odpowiedziÂą na pytanie Joanny i nie byÂła kierowana do "ekspertĂłw" pod dyskusjĂŞ.
A tak na marginesie to porz¹dne firmy produkuj¹ nakrêtki/œruby o ró¿nych k¹tach sto¿ka - nie wiesz po co robia sobie taki k³opot?
Nie stwarzam sobie problemĂłw z niczego ale do Nieba mi sie jakoÂś nie spieszy bo.....chciaÂłbym jeszcze trochĂŞ pojeÂździĂŚ Ceed'em.
Pozdrawiam.

AUTOR WĄTKU
steganos
 

08 lis 2008 16:01

Wg. KIA Nr kodowy nakretek do Ceed'a to: 52950 17000.

AUTOR WĄTKU
autokia
 

23 gru 2008 16:45

Zapraszam do
http://kia.auto.pl/nakretka-kola-kia-ceed-p-640.html
oryginalne nakrętki KIA

AUTOR WĄTKU
KZ
 

23 gru 2008 19:41

autokia napisał(a):Zapraszam do
http://kia.auto.pl/nakretka-kola-kia-ceed-p-640.html
oryginalne nakrętki KIA


Miło że zadajesz sobie trud oszukania wątków w którym możesz zaprezentować swoją ofertę, ale zaczyna to zalatywać spamem. Zapraszam do giełdy na prezentację swojej oferty w jednym poście, najlepiej z jakąś promocją dla forumowiczów...

AUTOR WĄTKU
autokia
 

23 gru 2008 20:38

OK :)
pozdrawiam

AUTOR WĄTKU
Kalix
 

14 sty 2009 17:47

a wie ktoś gdzie można dostać takie nakrętki z zabezpieczeniem? Wymieniłbym sobie po jednej w każdym kole.

Avatar użytkownika
arturo
Kierownik
 
Posty: 545
Dołączył(a): 09 lip 2008 09:57
Lokalizacja: Kaźmierz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C3 HB, 1,4 Pb 100KM
2020, m classic

14 sty 2009 17:52

Kia Ceed 1.4 C+ HB 2008r.
Obrazek
Kia Ceed 1.6 GDI L SW 2015r.
Obrazek

kokosz1981
Kierownik zmiany
 
Posty: 126
Dołączył(a): 29 mar 2013 22:09
Lokalizacja: Crawley, UK
Grupa: Łódzka

Re: Nakrętki do felg stalowych 15'

25 cze 2013 20:07

odkurzę starego schaba bo nie znam tematu nakrętek;
mam alu na lato a na zimę kupiłem stalówki (mazda6 jeśli ważne) i według powyższego potrzebuję innych nakrętek do tychże, tylko jakich z nazwy bo jest ich kilka, np:
Obrazek
były:
Corolla E12 2005 1.4vvti
Vectra C SRi 2005 1.9cdti 120KM
Laguna 1999 1.8 16V
Obrazek

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 24 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl