silnik nie odpala

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
max
 

silnik nie odpala

31 gru 2008 13:24

witam mam taki mały problemik- a mianowicie -po przejechaniu na zimnym silniku krótkiego odcinka np .200m i wyłączeniu go -ponowna próba jego uruchomienia jest nie możliwa ,dopiero za drugim razem po przekręceniu zaplonu auto odpala--co Wy na to jaka może być przyczyna

Avatar użytkownika
cisco
Dyrektor
 
Posty: 616
Dołączył(a): 14 paź 2007 19:55
Lokalizacja: okolice Wawy
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 ON 136KM
2016, Business Line

31 gru 2008 13:28

<span>max</span> napisał(a):witam mam taki mały problemik- a mianowicie -po przejechaniu na zimnym silniku krótkiego odcinka np .200m i wyłączeniu go -ponowna próba jego uruchomienia jest nie możliwa ,dopiero za drugim razem po przekręceniu zaplonu auto odpala--co Wy na to jaka może być przyczyna

częste podróże na krótkim odcinku powodują rozładowanie akumulatora, który nie ma okazji sie podładować od alternatora.
Takie jest moje zdanie :wink:
CEED SW 1,6 Crdi 7DCT 2016 Business Line - Black Pearl :yah:

AUTOR WĄTKU
matyk
 

31 gru 2008 13:31

Diagnoza po podłączeniu kompa powinna Ci podpowiedzieć co jest nie tak

AUTOR WĄTKU
Hazael
 

31 gru 2008 14:15

To pewnie problem z anteną immobilisera u mnie było tak samo. Wymiana 0,5h oczekiwanie na część 3 dni (AS motors nadarzyn).

AUTOR WĄTKU
lalas
 

31 gru 2008 15:46

cisco napisał(a):
<span>max</span> napisał(a):witam mam taki mały problemik- a mianowicie -po przejechaniu na zimnym silniku krótkiego odcinka np .200m i wyłączeniu go -ponowna próba jego uruchomienia jest nie możliwa ,dopiero za drugim razem po przekręceniu zaplonu auto odpala--co Wy na to jaka może być przyczyna

częste podróże na krótkim odcinku powodują rozładowanie akumulatora, który nie ma okazji sie podładować od alternatora.
Takie jest moje zdanie :wink:


z tego postu wynika, że akumulator kręci rozrusznikiem, a auto odpala dopiero po drugim przekręceniu stacyjki, czyli naładowanie akumulatora nie ma tu nic współnego, bardziej pasuje problem z immobilizerem 8-)

AUTOR WĄTKU
damian23
 

31 gru 2008 16:31

spróbuj odpalac drugim kluczkiem(zapasowym)...jesli moze to byc immobiliser

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

31 gru 2008 22:29

Nie panikowałbym. Spróbuj pokręcić dłużej, pewnie odpali - na zimnym silnik na rozruchu dostaje spore dawki paliwa - mieszanka jest bardzo wzbogacona. Przy tak krótkim działaniu po wyłączeniu może być, że nie odpali od razu - paliwo skropliło się na zimnych jeszcze elementach i trzeba kilku obrotów, aby cylindry i świece przewietrzyć.
To zresztą mniej więcej taki sam efekt, jak przy próbie odpalenia zduszonego przed chwilą silnika (np. gdy zgaśnie przy ruszaniu) - przed zatrzymaniem dostał z automatu więcej paliwa, aby przeciwdziałać zgaśnięciu właśnie.
Wojtek Piszczek

AUTOR WĄTKU
e2rdo
 

01 sty 2009 15:34

a ja miałem raz sytuację gdy wystawiłem z ciepłego garażu bolida ma mróz
zgasiłem go na zewnątrz i po 5 minutach znów chciałem odpalić
to za pierwszym podejściem nie zaskoczył
a przy drugim, pokręciłem go dłużej niż zwykle i już hasał bez problemu
śmieje się że dostał wstrząsu termicznego ;)
więcej problemów z odpalaniem nie było, może dlatego że nie mam swojego garażu :(

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

01 sty 2009 19:50

Ja miałem ewidentny przypadek o którym pisze cisco. moja żona ma ok 2km do pracy i jak tak pojedziła sobie do pracy autem akumulator padł i musiałem prostownikiem go potraktować bo nie dał znaku życia:(

AUTOR WĄTKU
Łukasz
 

01 sty 2009 19:51

...ale skoro silnik normalnie kręci to problem tkwi gdzie indziej

AUTOR WĄTKU
marko
 

02 sty 2009 06:43

także miałem taki przypadek! ASO podpowiedziało abym miał drugi komplet kluczyków ze sobą i jak nie odpala to spróbował tym drugim kompletem, czyli wskazanie na imobilajzer :evil:

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

04 sty 2009 08:49

max - to niestety dosyć normalny objaw u większości silników spowodowany tym, co opisuje wpiszczek - podczas odpalania zimnego silnika auto pracuje na "ssaniu" (nie jak w CC 700 włączanym dźwignią tylko komp podaje duże dawki paliwa na wtryski) i masz je załączone aż do uzyskania roboczej temperatury pracy (stąd większe obroty od nominalnych stopniowo się zmniejszające w miarę rozgrzewania silnika). Jeśli przejedziesz kilkset metrów i zgasisz silnik to bardzo prawdopodobne, że świece ulegną zalaniu wtryśniętą bogatą mieszanką i stąd konieczność dłuższego kręcenia przy kolejnej próbie rozruchu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
max
 

04 sty 2009 10:56

ok dzięki za wpisy---najważniejsze że jeździ :)

AUTOR WĄTKU
erzet
 

Re: silnik nie odpala

23 mar 2012 08:14

Tu wlasnie nie chodzi o temperatury powietrza, rodzaj paliwa itp. problem to immobiliser.. U mnie juz byl wymieniany po paru miesiacach. Rok temu pare razy mi nie odpalil, ale pozniej juz bylo OK. Teraz znow mam ten problem - nie pomoże tu drugi komplet kluczyków. Przy podłączeniu do komputera pokazuje zero błędów.

Niestety 200km temu skończyła mi się gwarancja i muszę sam z tym walczyć, chociaż podczas gwarancji "przegniły" mi tylne czujniki cofania, to serwis powiedział że to koszt 800zł, bo na wiele podzespołów elektronicznych są 2 lata gwarancji tylko.

U mnie problem z immobiliserem pojawia się jak przypadkowo pare razy zamknę auto mimo otwartych drzwi, czy bagażnika. Wtedy po przekręceniu kluczyka patrzę czy pojawia się kontrolka "auto z kluczykiem", jeśli nie to znow przekrecam i tak czasem pare razy. Poki nie pojawi to nie ma szans na odpalenie, a jak się pojawi to wtedy przekrecam do konca i auto odpala od razu. Jak sie nie pojawi ta kontrolka to nie ma sensu kręcić rozrusznika... Czasem jak już z 5 razy się nie pojawi ta kontrolka, to uzbrajam i odzbrajam alarm i wtedy jest OK.

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: silnik nie odpala

23 mar 2012 09:27

erzet napisał(a):U mnie problem z immobiliserem pojawia się jak przypadkowo pare razy zamknę auto mimo otwartych drzwi, czy bagażnika. Wtedy po przekręceniu kluczyka patrzę czy pojawia się kontrolka "auto z kluczykiem", jeśli nie to znow przekrecam i tak czasem pare razy. Poki nie pojawi to nie ma szans na odpalenie, a jak się pojawi to wtedy przekrecam do konca i auto odpala od razu. Jak sie nie pojawi ta kontrolka to nie ma sensu kręcić rozrusznika... Czasem jak już z 5 razy się nie pojawi ta kontrolka, to uzbrajam i odzbrajam alarm i wtedy jest OK.

Problem znany.
Trzeba rozebrać stacyjkę i ją przesmarować. Sprawa opisana w TSB.
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
pchela13
 

kijanka ceed nie odpala mi

02 sty 2013 23:37

witam wszystkich mam problem z kijanką ceed 1,6 crdi 115kM nie zawsze mi odpala100000 tys km

od ok poł roku co jakiś czas nie chce mi odpalać z tym ze nie jest to regularne nie ma znaczenia czy jest ciepły czy zimny akumulator mam nowy rozrusznik kręci a kijanka nie odpala.
ostatnio nie odpalila mi na 3 razem po przejechaniu 40km zgasilem silik i przez 20 minut nie udalo sie jej odpalic.po 10 mintach sprubowalem jeszcze raz i od razu zaskoczyla. była w serwisie podlaczona pod kompa i nie ma zadnego bledu i powiedziano mi ze jest to szukanie igly w stogu siana ze MOŻE pompa paliwa.

CZY KTOS miał podobne problemy albo moze mi cos podpowiedziec z góry wielki dziex

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: silnik nie odpala

03 sty 2013 08:00

Ja bym zaczął od sprawdzenia immobilisera - dość często był on powodem problemów o opisywanych objawach. Poza tym kolego najpierw użyj szukajki zanim założysz nowy wątek - o problemach z odpalaniem nieraz już pisano na forum :pałka
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
lysy8702
 

Re: silnik nie odpala

08 kwi 2013 21:11

na wasze problemy ja mam najlepszy sposób jak wyjedziesz z garażu to jedź do celu a nie stawiasz go zaraz po wyjechaniu i dziwisz się że nie chce odpalić silniki nie lubią być zapalone i zaraz zgaszone , bo na zimnym ciężko rozpalić drugi raz ,ja ostatnio jak musiałem sprawdzić drugi akumulator , odpaliłem i od razu zgasiłem tak na drugi dzień nie mogłem go odpalić bo się zbuntował
a poza tym kiedyś czytałem , że jedno odpalenie na zimnym silniku skraca jego przebieg o 400 km więc szanuję swój silnik i nie robię mu tej krzywdy wam też tak radzę i jak na razie nie mam z nim żadnych problemów zawsze rozpala z pierwszego

AUTOR WĄTKU
pawel199016
 

Re: silnik nie odpala

01 sty 2017 19:57

Witam
Mam problem moja kia ceed 2012 jak spadnie temperatura poniżej 10 stopni nie odpala od razu tylko dopiero za 3-4 razem, a jak jest minus 8 to odpala od razu. ktos moze mi powiedziec co moze byc grane???

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: silnik nie odpala

01 sty 2017 21:14

Świece ok ? Bo tu bym stawiał . Filtr paliwa wymieniony ?

Następna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl