Sprawy do poprawienia w ceed

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
klucho
 

Sprawy do poprawienia w ceed

27 sie 2007 10:39

czesc,
jezdze swoim ceedkiem juz pol roku (przebieg tylko 7000) ale troche moge juz napisac o nim. generalnie auto sprawuje sie miodnie ale jak kazdy uzytkownik mam troche zastrzezen. Moje uwagi to:
1. brak sterowania komputerem w kole kierownicy (spora wada). Chetnie zamienilbym przycisk mute na trip na konsoli (Moze ktos wie jak to zrobic w miare bezinwazyjnie?)
2. brak podlokietnika na tylnej kanapie (osobiscie nie jezdze z tylu ale mogloby to sie pojawic dla poprawy komfortu pasazerow)
3. chyba bajer ale ... brak kierunkowskazów w lusterkach ;) skoro inni maja to czemu ceed mialby nie miec? W sumie tu otwiera sie pole do popisu dla tuningowców.
przy okazji pozdrawiam wszystkich ceedziarzy.

AUTOR WĄTKU
wilam
 

27 sie 2007 19:45

Jedyne co bym poprawił w ceedzie to wytłumienie zawieszenia. Reszta dla mnie jest optymalna lub już się przyzwyczaiłem (np sterowanie komputerem).

AUTOR WĄTKU
Puhaal
 

mi brakuje reflektorów ksenonowych...

27 sie 2007 21:23

nawet w najdroższej wersji nie ma ich za dopłatą…. Oprócz modelu OPIRUS, Kia nie oferuje ksenonów na rynek Polski. Z ciekawostek mogę powiedzieć, że widziałem Sorento na niemieckich blachach z reflektorami ksenon oraz Magentisa o dziwo na PL blachach ale jak się przyjrzeć ofercie salonów Kia w Polsce nigdzie nie ma takiej opcji, więc można domniemywać że samochód jest chociażby z DE.

AUTOR WĄTKU
Mat
 

Re: mi brakuje reflektorów ksenonowych...

28 sie 2007 09:18

Puhaal napisał(a):Z ciekawostek mogę powiedzieć, że widziałem Sorento na niemieckich blachach z reflektorami ksenon oraz Magentisa o dziwo na PL blachach ale jak się przyjrzeć ofercie salonów Kia w Polsce nigdzie nie ma takiej opcji, więc można domniemywać że samochód jest chociażby z DE.


Niektórzy desperaci wkładają sobie ksenony na własną rękę... kupują gdzieś przetwornice, lampy itd wszystko za jakieś 1500 i wkładają to sobie w wózek u znajomego elektryka...

Tylko po co?

Jeśli miałbym się przyczepić do świateł, to wolałbym mieć w ceedzie światła do jazdy dziennej ;)

AUTOR WĄTKU
MikeTNK
 

Re: mi brakuje reflektorów ksenonowych...

28 sie 2007 11:06

Mat napisał(a):Jesli mialbym sie przyczepic do swiatel, to wolalbym miec w ceedzie swiatla do jazdy dziennej ;)


Co ciekawe - sa w standardzie w wersji SW, wiec nie rozumiem czemu nie ma ich w ogole w opcjach normalnej wersji.

AUTOR WĄTKU
sevi
 

30 sie 2007 08:56

Z przyjemnością zmieniłbym klakson na bardziej donośny i mocniejszy bo ten przypomina mi trochę klakson z malucha :D

AUTOR WĄTKU
KZ
 

30 sie 2007 08:58

sevi napisał(a):Z przyjemnością zmieniłbym klakson na bardziej donośny i mocniejszy bo ten przypomina mi trochę klakson z malucha :D


To prawda - klakson to porażka...

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

30 sie 2007 10:47

o to muszę potrą…bić sobie i sprawdzić :D
przełącznik kompa przy kierownicy że nie ma - też musiałem się przyzwyczajać

AUTOR WĄTKU
sevi
 

30 sie 2007 10:57

Sprawdź, sprawdź i podziel się spostrzeżeniami :D

Edit 31.08.2007r.
No i przeglądają…c nasze forum znalazł się link strony Holenderskiej gdzie oferowana jest skrzynia 6 co utwierdziło mnie jeszcze mocniej w przekonaniu, że 6 bieg by się przydał.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

14 wrz 2007 20:41

a po co ten 6? dla oszczędności paliwka? bo prędkości mi starcza na razie:D
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
gbear
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 1289
Dołączył(a): 10 sie 2007 10:37
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk

Re: mi brakuje reflektorów ksenonowych...

14 wrz 2007 20:47

MikeTNK napisał(a):
Mat napisał(a):Jesli mialbym sie przyczepic do swiatel, to wolalbym miec w ceedzie swiatla do jazdy dziennej ;)


Co ciekawe - sa w standardzie w wersji SW, wiec nie rozumiem czemu nie ma ich w ogole w opcjach normalnej wersji.


Nie ma ich wersji SW

pzdr
ADMIN - Antypatyczny Dreczyciel Masowo Inwigilowanych Niewiniatek :-)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
Sławek
 

14 wrz 2007 21:24

Witam
ja mam cee'da sw benzyna wersja comfort plus. Jak na razie przebieg 1600 km. podzielam opinie użytkowników - samochód jest super. Za każdym razem dostrzegam same pozytywy. Jedynie co mnie trochę irytuje to jasny kolor plastików na nadprożach. Górna połowa plastików na drzwiach jest czarna dolna ma jasny siwy kolor i progi też zrobili jasne. Mogliby dać albo czarne progi lub zastosować jakieś inne rozwiązanie. Jeżeli chodzi o mnie to jeszcze pół biedy ale kiedy do samochodu wsiada moja czteroletnia córka to od razu widać wadę tego rozwiązania. Przecież nie będę za każdym razem wycierać progów jak jedzie ze mną… córka. Wiem, że w dodatkowych akcesoriach jest jakaś nakładka na te progi ale chyba poczekam aż ktoś zacznie robić jakieś podróbki (cena !!!!!) Po za tym nie wiem jak pozostali użytkownicy ale ja wolałbym mieć relingi w kolorze czarnym a nie w srebrnym (mam czerwony kolor samochodu). Może ktoś wie czy można je wymienić w salonie (nawet za dopłatą…). Jak na razie na wszystkich zdjęciach widziałem tylko te srebrne. Jeszcze jedna sprawa nie wiem jak Was ale mnie trochę śmieszy, że boczne listwy traktuje się jak coś extra. Według mnie powinny być w standardzie. Zawsze jest to jakaś ochrona przed przypadkowym porysowaniem samochodu na parkingu. Poprzednio jeździłem matizem i tam od razu dostałem listwy boczne. To tyle. Poza tym samochód jest naprawdę ok.

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

15 wrz 2007 08:37

Sławek, teraz taka moda że nie ma listew bocznych w autach, ostatnio się przypatrzyłem kilku nowym autom i widać taką… modę styliści wymyślili
tak jak np. kierunki w lusterkach -szkoda że nie mamy ich zresztą…
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
xedo
 

30 wrz 2007 15:59

ja tam za dużo wad się nie doszukuję w tym cee'dzie, zrobione już 4,5tys km ale na razie jest dobrze, może to zawieszenie mogłoby być cichsze ale w porównaniu z meganą… od wujka jest zdecydowanie lepsze:) no i ostatnio też miałem okazje jechać alfą… 147 no i muszę powiedzieć że też dawało znać o sobie. 8)

AUTOR WĄTKU
cyberstorm
 

30 wrz 2007 19:25

Jeszcze swojego nie użytkuje, ale wg. mnie do poprawy to jest tylko oferta wyposażenia przygotowana na nasz rynek (na taką jak w cennikach zachodnich).

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 paź 2007 10:48 przez cyberstorm, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
masiu
 

30 wrz 2007 21:15

Faktycznie większość nowych modeli nie ma listw bocznych - taka moda
Ostatnio edytowano 17 paź 2007 10:26 przez masiu, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

08 paź 2007 18:00

Jedną rzecz zmieniłbym zdecydowanie - wspomaganie elektryczne kierownicy na hydrauliczne. Przy przekraczaniu setki powoli zaczynam tracić czucie, co to kółka robią na asfalcie. No ale ponieważ jest to auto dla żony - to elektryczny "kręciołek" jest oczywiście super. No i faktycznie - sam zawias trzyma prawie jak w ideale czyli Focusie I - ale przydałaby się cichsza praca na nierównościach ....
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
reality
 

SKRZYPI KULKA

08 paź 2007 19:29

witajcie-ja mam 2 wady w swoim ceedzie:
1.przy przedniej szybie są 2 kulki - po lewo i po prawo:to jakieś czujniki czy coś w tym stylu - nie miałem czasu doczytać. Ten po stronie pasażera strasznie drga, wibruje i hałasuje na nierównościach - nie wiem co z nim zrobić bo się go nie da zdemontować - chyba podjadę do serwisu...
2. wypada mi notorycznie cała lampka podświetlania bagażnika z tego materiałowego boczku którym obciągnięta jest komora bagażnika. Wcale się nie chce trzymać - irytują…ce - to też pojadę naprawić w serwisie...

poza tym jak na przejechane 2 tys km. (mam go miesiąc) to poza głośnym zawieszeniem wszystko ok!

no i oczywiście zamiast przycisku MUTE na kierownicy mógłby być przełącznik DO KOMPUTERA POKŁADOWEGO....


pozdro - reality

AUTOR WĄTKU
KZ
 

Re: SKRZYPI KULKA

08 paź 2007 19:40

reality napisał(a):no i oczywiście zamiast przycisku MUTE na kierownicy mógłby być przełącznik DO KOMPUTERA POKŁADOWEGO....
pozdro - reality


No nieee, przycisk MUTE to podstawa, używam go bardzo często...

AUTOR WĄTKU
surtoip
 

Re: SKRZYPI KULKA

08 paź 2007 20:15

reality napisał(a):witajcie-ja mam 2 wady w swoim ceedzie:
1.przy przedniej szybie są 2 kulki - po lewo i po prawo:to jakieś czujniki czy coś w tym stylu - nie miałem czasu doczytać. Ten po stronie pasażera strasznie drga, wibruje i hałasuje na nierównościach - nie wiem co z nim zrobić bo się go nie da zdemontować - chyba podjadę do serwisu...
2. wypada mi notorycznie cała lampka podświetlania bagażnika z tego materiałowego boczku którym obciągnięta jest komora bagażnika. Wcale się nie chce trzymać - irytują…ce - to też pojadę naprawić w serwisie...

poza tym jak na przejechane 2 tys km. (mam go miesiąc) to poza głośnym zawieszeniem wszystko ok!

no i oczywiście zamiast przycisku MUTE na kierownicy mógłby być przełącznik DO KOMPUTERA POKŁADOWEGO....


pozdro - reality


To coś to czujnik wilgotności do klimy. Poczytaj więcej w instrukcji

Następna strona
Powrót do Wady i zalety

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl