Zalety ceeda

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

motto
 

11 maja 2008 00:34

e2rdo napisał(a):dla mnie na + jest to że w standardzie ma 6 jaśków ;) oraz to że zgniata się na piątkę ;)


Yyyy ja mam 10 a Ty tylko 6?

e2rdo
 

11 maja 2008 06:54

motto napisał(a):
e2rdo napisał(a):dla mnie na + jest to że w standardzie ma 6 jaśków ;) oraz to że zgniata się na piątkę ;)


Yyyy ja mam 10 a Ty tylko 6?

Poduszki powietrzne czołowe dla kierowcy i pasażera
Poduszki powietrzne boczne
Kurtyny powietrzne
w sumie 6...
http://www.kia.pl/ceed_bezpieczenstwo.htm

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

11 maja 2008 18:57

motto napisał(a):
e2rdo napisał(a):dla mnie na + jest to że w standardzie ma 6 jaśków ;) oraz to że zgniata się na piątkę ;)


Yyyy ja mam 10 a Ty tylko 6?


Ty masz tylko 10 plakietek z SRS Airbag :-) Poduszek masz 6. Dwie przednie, dwie boczne i dwie kurtyny.
Wojtek Piszczek

motto
 

11 maja 2008 22:08

Ja mam 10, tak mówili w serwisie (żona pamięta) tak w dokumentach napisane. Nie wiem o co biega.

Avatar użytkownika
wpiszczek
Nadworny Informatyk
 
Posty: 510
Dołączył(a): 23 sty 2008 12:14
Lokalizacja: PZ

11 maja 2008 23:42

motto napisał(a):Ja mam 10, tak mówili w serwisie (żona pamięta) tak w dokumentach napisane. Nie wiem o co biega.


To proste: jeżeli policzysz ilość plakietek "SRS airbag" w samochodzie, to doliczysz się dziesięciu (na kierownicy, na kokpicie od pasażera, dwie metki w siedzeniach i sześć plakietek na słupkach). Co w sumie stało się lokalnym dowcipem. Natomiast fizycznie masz sześć poduszek. Rzecz w tym, że jeżeli w serwisie powiedzieli, że masz 10 to Cię paskudnie zrobili w jajo. Jeżeli masz w papierach 10 poduszek (w co wątpię), to zapytaj się serwisantów, gdzie te poduszki są i jakim cudem wyszło im dziesięć. Bo nawet licząc dwie kurtyny jako cztery (przód i tył) wychodzi tylko osiem. A o tym, aby w ceedach montowano poduszki ochraniające kolana jakoś mi nic nie wiadomo.
Wojtek Piszczek

KZ
 

12 maja 2008 06:56

motto napisał(a):Ja mam 10, tak mówili w serwisie (żona pamięta) tak w dokumentach napisane. Nie wiem o co biega.


Gratulacje ! Masz jedynego na świecie Cee'da z 10-ma poduszkami...

e2rdo
 

12 maja 2008 08:36

co zabawne to w ogłoszeniach samochodowych też można znaleźć ceedy z 10 poduszkami...

vitaras
 

12 maja 2008 12:42

<span>e2rdo</span> napisał(a):co zabawne to w ogłoszeniach samochodowych też można znaleźć ceedy z 10 poduszkami...

I dobrze, jaki świetny argument przy odsprzedaży. :wink:

motto
 

12 maja 2008 22:58

wpiszczek napisał(a):
motto napisał(a):Ja mam 10, tak mówili w serwisie (żona pamięta) tak w dokumentach napisane. Nie wiem o co biega.


To proste: jeżeli policzysz ilość plakietek "SRS airbag" w samochodzie, to doliczysz się dziesięciu (na kierownicy, na kokpicie od pasażera, dwie metki w siedzeniach i sześć plakietek na słupkach).


Dziś popatrzyłem i jest dokładnie tak jak mówisz. A w książce tam gdzie są one pokazane 6 miejsc jest oznaczonych tym samym numerkiem. Czyli już się wszystko zgadza. Tylko, że w ASO na pewno Pan mówił o 10 (szkoda, że nie nagrałem).

_alek_
 

13 maja 2008 08:24

<span>e2rdo</span> napisał(a):co zabawne to w ogłoszeniach samochodowych też można znaleźć ceedy z 10 poduszkami...


Jeśli trafi sie na jakiegoś leszcza to spokojnie wmówi mu się że Ceedek ma 10 poduszek... :lol: :lol:

popmart
 

13 maja 2008 10:06

jak widać na załączonym obrazku ;)


_alek_ napisał(a):
<span>e2rdo</span> napisał(a):co zabawne to w ogłoszeniach samochodowych też można znaleźć ceedy z 10 poduszkami...


Jeśli trafi sie na jakiegoś leszcza to spokojnie wmówi mu się że Ceedek ma 10 poduszek... :lol: :lol:

e2rdo
 

25 maja 2008 21:32

kolejna zaletą jest to że pasażer jadący z przodu nie widzi aktualnej prędkości po przekroczeniu 80km/h ;)

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

26 maja 2008 08:42

e2rdo napisał(a):kolejna zaletą jest to że pasażer jadący z przodu nie widzi aktualnej prędkości po przekroczeniu 80km/h ;)

hahahahahahahah dokładnie po tygodniu też to odkryłem :D jako zaletę

kanciak2
 

26 maja 2008 10:44

No dobra - pro ceed
Jeżeli jest 10 nalepek "airbag" to ciekawi mnie gdzie są te poduszki a gdzie ich nie ma, to może zaznacze sobie flamastrem gdzie są a gdzie nie
:lol:

macur
 

26 maja 2008 11:08

Za duzo tych zalet;) Ja podam wade, ktora mnie wpie... niemilosiernie. Mianowicie: nie da sie zaintalowac sensownie boxu dachowego.

Masakra!! :(

macur
 

26 maja 2008 11:09

Oczywiscie chodzilo mi o SW :(

kanciak2
 

26 maja 2008 11:49

Spokojnie można wziąć dziewczynę do lasu na romatyczną noc , wystarczy tylko kocyk, autko dosć wygodne :P

krisder
 

05 cze 2008 18:39

Na temat wad i zalet Cee'da nie mogę się wypowiedzieć z bardzo prostej przyczyny, jeszcze go nie posiadam. Śledzę forum regularnie i korzystam z doświadczeń kolegów. Początkowo trochę się przeraziłem ilością wykrywanych niedociągnięć. Między innymi dlatego trafiłem do salonu hultaja i stwierdziłem że cena zakupu Kia już nie jest tak atrakcyjna. I 30 SW ma zmienione pakiety wyposażenia i odpowiednik cee'd optimum wersja komfort ma już klimatyzację automatyczną. Czujniki cofania kosztują 696 pln a nie 1000 jak Kia. Alarm jest w standardzie . Promocja w KIa jest trochę naciągana, chodzi o alarm i owe czujniki cofania. W Hyundaiu promocja to lakier metalik gratis, ubezpieczenie również gratis i całkiem fajna nawigacja Sony. Za i30 przemawia również wnętrze i o niebo ładniejsze i bardziej czytelne zegary czy pokrycie podłokietnika.
Pozostanę jednak przy Cee'd gdyż wygląd zewnętrzny, rozmiar i marka opon i najważniejszy dla mnie walor bagażnik deklasuje Hyundaia. Moje dotychczasowe auto ani nie jest stare ani się nie psuje (choć na "F") ale pomimo podeszłego wieku przybył mi nowy członek rodziny i kombi za rozsądne pieniądze stało się niezbędne. W tym porównaniu i30 ze swoim bagażnikiem porównywalnym z liderami w nadwoziu hatback przegrał z kretesem. Swoją drogą gdzie oni zgubili te dodatkowe 5cm w rozstawie osi w stosunku do Cee'da SW.
Za jedną rzecz można Hyundaiowi podziękować. Dzięki zmianie opcji wyposażenia i aktualnej promocji, przyszli klienci Kia otrzymali niezłą kartę przetargową podczas negocjacji z dealerami.
Posiadaczy cee'da pocieszę że niedoskonałości waszych aut to pikuś w porównaniu z płonącymi 307 czy zamarzającymi odmami w silnikach VW.

Abi
 

24 cze 2008 19:04

muszę pochwalić autko za całkiem niezłe zachowywanie się w terenie :) Znajomi śmieją się, że mam najmniejszą terenówkę ;)

Dzisiaj wybraliśmy się do lasu, w dość ciężkie warunki... Coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że przejadę przez bród... Auto zachowało się idealnie, jakby było do tego stworzone :)

Foty w mojej galerii :D

e2rdo
 

24 cze 2008 19:07

Abi napisał(a):muszę pochwalić autko za całkiem niezłe zachowywanie się w terenie :) Znajomi śmieją się, że mam najmniejszą terenówkę ;)

Dzisiaj wybraliśmy się do lasu, w dość ciężkie warunki... Coś mnie podkusiło i stwierdziłam, że przejadę przez bród... Auto zachowało się idealnie, jakby było do tego stworzone :)

Foty w mojej galerii :D
na tej focie http://mojaceed.pl/forum/album_pic.php?pic_id=976 auto wygląda jak by się otrzepywało z wody, niczym piesek ;]
ot, tak mi się skojarzyło ;)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl