[C2 FL] C2 GT by S6Sbk

lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

03 gru 2021 16:35

Moim skromnym zdaniem nie masz się czym martwić (na podstawie samego wykresu), a ubytek mocy jest niewielki. Co do dołka na wykresie to u mnie był właściwie w tym samym miejscu.

Ty masz "pik" na początku, ale zwróć uwagę, że po wyjściu z dołka u Ciebie i u mnie widnieje ta sama wartość momentu: 300 Nm (z kolei u Ciebie szybciej dalej opada, a u mnie wolniej).

A Twoje auto jest nie tylko ładne, ale bardzo ładne ;)

Obrazek

ps. Jeżeli jednak czujesz, że coś jest nie tak to trzymam kciuki za wyeliminowanie problemu (żeby nie było u Ciebie sytuacji jak u mnie, gdzie czułem, że coś jest nie tak i zgłosiłem to do ASO, niestety nic z tym nie zostało zrobione i silnik w i30N wybuchł).

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

03 gru 2021 19:33

Wiadomo że "na oko" i bez konkretnej diagnostyki ciężko coś stwierdzić, ale po samym przejeździe po rolkach Wrocławski stwierdził, że to charakterystyczne wibrowanie na jałowym MOŻE mieć coś z tym wspólnego i wg. niego może to być spowodowane wypadaniem zapłonu i/lub problemem na zaworach, które nie do końca się domykają (że niby nagar). Nie wiem, narazie zobaczę czy uda mi się coś ugrać z którymkolwiek ASO (jeśli nie Środula to może Etrans, w końcu tam auto było kupowane) i zrobić choćby check potencjalnych błędów.

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

07 gru 2021 16:11

Muszę przyznać, że jestem zaskoczony, bo jak narazie odpowiedź ASO to "przyjedź pan na diagnostykę, będziemy sprawdzać. Szczerze mówiąc to spodziewałem się czegoś w stylu "Moc może nie katalogowa, ale nikt nie gwarantował że katalogowa będzie. Nie ma check engine, pchaj się pan". W przyszłą środę mam im auto zostawić i będą patrzeć zarówno na kwestie mocy i tego co widać na wykresie, jak i tego niesławnego trzęsienia na jałowym po rozgrzaniu.

lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

07 gru 2021 18:06

Dobra informacja. Drążcie temat do skutku :)

Są ASO i ASO (i jeszcze ACO ;) ). Na podstawie historii z moim i30N wiem, że lepiej jechać od razu nawet na drugi kraniec Polski - jeżeli znajdzie się polecane/porządne/chętne do pracy. BTW w takim właśnie polecanym moje N dostało nowy silnik i od odbioru wszystko pięknie działa :)

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

07 gru 2021 21:00

Na lepsze Turbo też się załapałeś?

Tapatalk @ Huawei P30
Obrazek

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

07 gru 2021 23:19

lobo napisał(a):Dobra informacja. Drążcie temat do skutku :)

Są ASO i ASO (i jeszcze ACO ;) ). Na podstawie historii z moim i30N wiem, że lepiej jechać od razu nawet na drugi kraniec Polski - jeżeli znajdzie się polecane/porządne/chętne do pracy. BTW w takim właśnie polecanym moje N dostało nowy silnik i od odbioru wszystko pięknie działa :)


Narazie to nie był jeszcze wybór między ASO a "ASO". Zobaczę co mi powiedzą po chałupą i jeśli nic z tego nie wyjdzie, to mam jeszcze co najmniej dwa polecane w okolicy GOPu, do których mogę uderzyć (Euro-Kas W Gliwicach i to na Paderewskiego w Kato, JKK bodajże).

lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

08 gru 2021 09:21

vonski napisał(a):Na lepsze Turbo też się załapałeś?


Niestety nie, ale i tak dostałem więcej niż się spodziewałem ponieważ z gwarancji mam też nowy akumulator, rozrusznik, gpf, katalizator, wszystkie chłodnice i dwumasę. Hyundai pokazał, jak powinna wyglądać gwarancja, a ASO w którym to było wszystko robione - jak wygląda solidna praca. Nie chciałbym robić za dużego oftopu w nie moim wątku, więc jeżeli postanowię, że zostawiam N to założę w końcu dedykowany mu wątek :)

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

09 gru 2021 11:28

Zauważyłem, że czujnik światła zaczął mieć fochy. W pozycji "Auto" włącza światła mijania bez problemu (np. wjeżdżając do tunelu), ale niestety nie wyłącza ich po ponownym wyjechaniu na światło dzienne. Muszę przerzucić pokrętło na światła mijania, a potem z powrotem na "Auto", żeby zostały same DRLe. Kolejna rzecz do zgłoszenia przy okazji wizyty w ASO.

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

09 gru 2021 16:56

Przy takiej szaroburej pogodzie czujniki zawsze nie dają rady.

Tapatalk @ Huawei P30
Obrazek

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

09 gru 2021 17:18

Też tak na początku myślałem, ale to samo działo się w tych kilku (nielicznych ostatnio) momentach, kiedy było względnie słonecznie. Skoro samochód i tak będzie stał na warsztacie to sprawdzić zawsze mogą.

Avatar użytkownika
marcin255
Dyrektor
 
Posty: 756
Dołączył(a): 23 kwi 2017 17:28
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6 Pb 225KM
2017, GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

09 gru 2021 21:55

S6Sbk napisał(a):Zauważyłem, że czujnik światła zaczął mieć fochy. W pozycji "Auto" włącza światła mijania bez problemu (np. wjeżdżając do tunelu), ale niestety nie wyłącza ich po ponownym wyjechaniu na światło dzienne. Muszę przerzucić pokrętło na światła mijania, a potem z powrotem na "Auto", żeby zostały same DRLe. Kolejna rzecz do zgłoszenia przy okazji wizyty w ASO.

Też to zgłaszałem w Aso, dokładnie jak piszesz i powiedzieli mi, że brak błędów i jest OK
SPRZEDAM
KIA Cee'd 1.6 T-GDI GT Red
225 KM 331 Nm

Obrazek

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

09 gru 2021 23:46

marcin255 napisał(a): brak błędów i jest OK


To jest chyba jakaś mantra, której ich uczą na tych gówno-szkoleniach z obsługi klienta. "Nie ma błędów to nie ma problemu". Gardzę w opór.

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

17 gru 2021 15:45

Taki update gdyby kogoś interesowało: dostałem dziś telefon z ASO i diagnozę: walnięte dwa wtryskiwacze. Podobno się nie domykały tak jak powinny, więc zakładam że strasznie windowały AFR, co powodowało że na jałowych trzęsło jak się rozgrzał a u góry zdychał. Zalany był i tyle. Na przyszłą środę/czwartek auto ma być do odbioru, wszystko robione z gwarancji.
Mam nadzieję, że to rozwiąże oba problemy.

Avatar użytkownika
Dymin
Przedszkolak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 01 paź 2018 20:18
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6T Pb 204KM
2016, GT XL

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

18 gru 2021 14:03

Cześć.

Coś mi się wydaje, że może mnie to też niestety interesować niedługo. Zauważyłem drgania na luzie, ale na "górze" nic się nie dzieje. Przynajmniej nie wyłapałem niczego niepokojącego. Czy mógłbyś więcej opisać dokładniej jak zdiagnozowali walnięte wtryski, ewentualnie jak już odbierzesz samochód, może mógłbyś się podzielić więcej informacjami.

Jakby co opisałem więcej o objawach u mnie:
viewtopic.php?f=36&t=10380&p=212395#p212395
---------------------------------------
Bez Kia nie podchodź.... 8-)

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

18 gru 2021 16:48

Na ten moment nie wiem nic więcej. Podczas rozmowy przez telefon z szefem serwisu powiedział tylko że podpinali auto pod kompa, sprawdzali kompresję na cylindrach (wyszła ok), zmieniali świece i cewkę żeby wykluczyć kwestie zapłonowe. Chociaż nie wiem i nie dopytałem czy po prostu wymienili świece, czy wykręcali aktualne razem z cewką w celu sprawdzenia syfu i potencjalnych problemów. Świece były wymieniane jakieś 14k km temu, więc są względnie świeże. No i tym sposobem jakoś dotarli aż do wtryskiwaczy. Wypytam o co będę mógł przy odbiorze. We wtorek mają przyjść części, więc prawdopodobnie w środę auto będzie z powrotem u mnie i będę dawał znać.
Patrząc jeszcze na Twój post w sąsiednim temacie to tak:

- u mnie nie ma znaczenia ile rzeczy jest włączone w obwodzie elektrycznym. Jedyne co, to bardziej trzęsie jak silnik osiągnie docelowe i prawdziwe (nie wskaźnikowe) 90 stopni. Czyli tak po około 15 minutach jazdy. Mogę mieć wyłączone wszystko, włącznie z DRLami a i tak się telepie jak gość z alzheimerem na delirze po tygodniowym maratonie walenia spirytusu.
- u mnie akumulator jest na końcówce żywota (wyszło podczas przeglądu), ale jeszcze go nie zmieniałem więc nie wiem na ile to może mieć jakiś związek
- Nagar sugerował mi gość u którego byłem na hamowni, ale też nie pytałem jeszcze czy coś tam znaleźli. Mogłoby to mieć sens (chyba), jeśli to właśnie nagar blokował domykanie się wtrysków. Nie wiem, dopytam.

Avatar użytkownika
Dymin
Przedszkolak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 01 paź 2018 20:18
Lokalizacja: Lublin
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C2FL HB, 1.6T Pb 204KM
2016, GT XL

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

18 gru 2021 17:25

Czyli czekamy na pozytywne rozwiązanie tematu. Dzięki.
---------------------------------------
Bez Kia nie podchodź.... 8-)

lobo
Asystent Kierownika
 
Posty: 223
Dołączył(a): 17 cze 2017 17:07
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C3 Brak, 1,6 T-GDI Pb 204KM
2021, XL+PRE+AEB+PNS

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

20 gru 2021 17:33

@S6Sbk wybuch silnika w moim i30N był spowodowany właśnie przez wadliwy wtryskiwacz. Coś z tymi wtryskami słabo ostatnio. Z drugiej strony fajnie, że trafiłeś na ASO z ludźmi, którym chce się pracować (ja zgłaszałem w 2 ASO w Wawie podejrzewanie awarii wtryskiwacza przed wielkim bum).

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

23 gru 2021 15:38

Auto wciąż nie złożone -.- Skład na serwisie im się posypał, ludzi brak, robić ni ma komu. "Będzie po świętach"...
Dostałem zastępcze za friko w formie C3 kombi w hybrydzie i z automatem. Nie wiem co za benzyna tam siedzi, ale na Teutatesa i wszystko co nieświęte - jak to bardzo nie jedzie to nie mam pytań. Nie miałem styczności jeszcze z tą skrzynią, a hybrydą nie jeździłem w ogóle, ale daleko mi do stwierdzenia że takie połączenie mi się podoba. Nie wiem, może kwestia przyzwyczajenia do aut o innej charakterystyce przekładania mocy/momentu na koła, ale tutaj autentycznie nic się nie dzieje. Nigdzie. Z dołu zamuł, w środku zamuł, do góry nawet mi się nie chciało kręcić, bo sensu to nie ma absolutnie żadnego. Sposobu redukcji przy próbach dynamicznego przyspieszenia (i mówimy tu o prędkościach rzędu, dość dynamicznie z 70 do 120 przy wyskakiwaniu na lewy pas na ekspresówce) nawet nie będę komentował. Żeby uzyskać podobny efekt szarpnięcia i dźwięku przypominającego katowanie cylindrów z pejczem w łapie, to musiałbym chyba w manualu zredukować do 2jki. Bez rev matcha. Niech mi ktoś z właścicieli C3 powie, że to tylko kwestia auta zastępczego a nie tego, że w taki sposób pracują wszystkie egzemplarze skrzyń uważanych przez połowę motoryzacyjnego światka za "świetne" ; D Bo naprawdę:

Obrazek

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

24 gru 2021 12:05

Wszystkie hybrydy z tego segmentu są mułowate.

Tapatalk @ Huawei P30
Obrazek

AUTOR WĄTKU
S6Sbk
Brygadzista
 
Posty: 123
Dołączył(a): 18 sty 2021 17:18
Lokalizacja: Czeladź
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2FL PRO, 1.6 Pb 204KM
2017, XL GT

Re: [C2 FL] C2 GT by S6Sbk

28 gru 2021 09:58

Dziennik pokładowy, dzień 14: epopei ciąg dalszy - wyszedł też nagar na zaworach. Będzie czyszczone, ETA odbioru wciąż nieznane. Nie wiem jak bardzo poprzedni właściciel musiał katować auto, żeby przy 70 tysiącach pojawił się nagar w silniku, w którym nie jest to znana bolączka z powodów wad konstrukcyjnych.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl