Problem z ryglowaniem drzwi

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
lemanc
 

Problem z ryglowaniem drzwi

26 cze 2020 09:45

Witam.

Na wstępie chciał bym się przywitać ponieważ jestem tutaj nowy i jest to mój pierwszy post :)

Wczoraj zepsuł mi się zamek w przednich prawych drzwiach. Nie rygluje się. Przy przekroczeniu 40km/h drzwi u mnie ryglują się automatycznie. Niestety centralny ze względu na awarie zamka świruje i po zaryglowaniu działających drzwi nie idzie otworzyć ich z poziomu przycisku na konsoli. Odpowiedź, że mam dwa razy pociągnąć za klamkę mnie nie satysfakcjonuje ponieważ auto jeździ na taxi i pasażerowie muszą jakoś wsiąść z zewnątrz do auta :) Czy ktoś orientuje się czy idzie wyłączyć jakoś automatyczne ryglowanie drzwi do czasu wymiany zamka ? Ewentualnie czy jest jakiś bezpiecznik odpowiedzialny za centralny ? Z góry dziękuje za odpowiedz :) Pozdrawiam :)

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Problem z ryglowaniem drzwi

26 cze 2020 11:41

Z tego co kojarzę to z panelu-przyciskami na kierownicy możesz to wyłączyć.
Dodam też, że podobny przypadek miałem w Oplu z drzwiami z tyłu (tylko w drugą stronę, że nie zamykał już centralny wybranych drzwiach pozostałe się domykały).
Do sprawdzenia masz przewody w osłonie gumowej PP drzwi. Pewnie już jest przetarta izolacja lub naderwany przewód.
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl