[C1] Przedmuch spalin z korka wlewu oleju - D4EA 140KM

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

[C1] Przedmuch spalin z korka wlewu oleju - D4EA 140KM

15 cze 2020 20:39

Jak już pisałem w innym wątku, trochę zaryzykowałem i kupiłem Pro Ceeda ze sporym przedmuchem spalin z korka wlewu oleju (D4EA). Szczerze mówiąc byłem pewien, że to padaka i puszcza na pierścieniach ale, po wymianie rozrządu, wymieniłem też uszczelniacze olejowe wtrysków, no a przy okazji wyjąłem wtryski, no a przy okazji wymieniłem uszczelki pod wtryskiwaczami :-)
Jeden wtrysk był mocno zapieczony i wydobywałem go ze sporym stresem bo nie chciał puścić. Pechowo po wyciągnięciu uszczelka została, ale frez z allegro uratował sytuację.
Tak wyglądał wtrysk po wydobyciu:
https://drive.google.com/file/d/12-DVuL-Y8NRq_EsLGpQsTOQwDcJrlnx8/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1H3rfv0-tqxWcjeuNOuqD4eGkUK_XtTv6/view?usp=sharing
Parę godzin zeszło ale na koniec miła niespodzianka - zniknął przedmuch spalin z korka wlewu oleju!. Sprawdzałem nawet po dłuższej jeździe - jest ogromna różnica tzn podmuch z korka jest bo być musi ale nie ma spalin a wcześniej waliła smuga.
Niestety na tym samym cylindrze zauważyłem jakby wżer w tłoku (inne tłoki są czyste) co może wskazywać na lanie wtrysku. Wtryskiwacz wyjmę za jakiś czas i dam do sprawdzenia. Szczerze to bałem się, że mam już dziurę w tłoku i stąd te przedmuchy.
Fotka tłoka:
https://drive.google.com/file/d/1xxFBB9cIt2xSxqNXcjodeYhg5G6gpsf0/view?usp=sharing
Czy macie jakieś doświadczenie co może być na tym tłoku?
Jak policzę samodzielną wymianę rozrządu i dzisiejszą robotę to jestem tysiak do przodu :drinkingcheers:
I przynajmniej wiem że porządnie to zrobiłem a nie jak te mendy które wcześniej kopały w tym silniku.

pioteer
 

Re: Przedmuch spalin z korka wlewu oleju - D4EA 140KM

17 cze 2020 20:37

Piejar napisał(a):Fotka tłoka:
....


bez złośliwości, bo fajnie, że załączasz dokumentację zdjęciową do opisywanego problemu, ale to zdjęcie tego tłoka to chyba otwieraczem do piwa robiłeś? :whistle2:

AUTOR WĄTKU
Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Przedmuch spalin z korka wlewu oleju - D4EA 140KM

17 cze 2020 21:15

Robiłem kamerką/endoskopem za jakieś 80 PLN. Ma jakieś 6-7mm średnicy i fotki wychodzą jak wychodzą. Podczas wtykania przez otwór wtrysku czasem łapie się brud a pole manewru też nie jest duże. Lepsze to niż nic. Nie wiem o jaki otwieracz do piwa Ci chodzi :-)

Kawu
Asystent Kierownika
 
Posty: 273
Dołączył(a): 24 sie 2019 10:18
Lokalizacja: Legnica
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Przedmuch spalin z korka wlewu oleju - D4EA 140KM

17 cze 2020 22:05

Pioteer nie ma co poruszać.
Fajnie że jest fota. Przecież telefonu czy aparatu Tam raczej nie włożysz...
A co do fotki to może sam zarysowałes? Wygląda na odgniecenia, może komuś wpadło coś.
Kia Cee'd 1.6 Crdi: Obrazek

AUTOR WĄTKU
Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Przedmuch spalin z korka wlewu oleju - D4EA 140KM

18 cze 2020 05:34

Też się zastanawialem czy coś nie wpadło albo nie chlapnęło ale myślę że nie. Na innych tłokach nic nie widać. Szczerze, to przy wymianie uszczelek i czyszczeniu gory musiałem mocno pilnować żeby nie zasyfic góry głowicy bo był tam piach zmieszany z olejem. Póki co nie udało mi się dojść do numerów silnika bo chyba są pod pompą wys ciśnienia(?) - nie wiem czy był wymieniany ale grzebane było fest. Najważniejsze że przedmuchów już nie mam bo wcześniej postawiłem krzyżyk na tym silniku.

pioteer
 

Re: Przedmuch spalin z korka wlewu oleju - D4EA 140KM

18 cze 2020 16:04

Piejar napisał(a):Robiłem kamerką/endoskopem za jakieś 80 PLN. Ma jakieś 6-7mm średnicy i fotki wychodzą jak wychodzą. Podczas wtykania przez otwór wtrysku czasem łapie się brud a pole manewru też nie jest duże. Lepsze to niż nic. Nie wiem o jaki otwieracz do piwa Ci chodzi :-)


ok, to tłumaczy sytuację :spoko:
a otwieracz do piwa taki normalny, z funkcją robienia zdjęć :jumpeveryone:

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl