[C1FL] Jakiej marki częsci do zawieszenia?

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Areczek1988
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 04 maja 2019 02:10
Lokalizacja: Płock
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, L

[C1FL] Jakiej marki częsci do zawieszenia?

11 mar 2020 22:13

Witajcie. W moim ceedzie odzywa się zawieszenie z przodu i będzie trzeba wymienić. Diagnozy jeszcze nie ma ale chciałbym się Was forumowiczów zapytać jakiej marki części najlepiej zamontować aby zaraz wszystko się nie posypało? Mówię tu o sworzniach wahacza, tulejach, końcówkach drążków. Z opinii w necie wynika że lemforder najlepszy ale może ktoś z Was ma zainstalowane coś tańszego i sobie chwali np febi, meyle, moog. Proszę bardzo o sugestie. Z góry dziękuję.

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Jakiej marki częsci do zawieszenia?

12 mar 2020 08:13

Areczek1988 napisał(a):Witajcie. W moim ceedzie odzywa się zawieszenie z przodu i będzie trzeba wymienić. Diagnozy jeszcze nie ma ale chciałbym się Was forumowiczów zapytać jakiej marki części najlepiej zamontować aby zaraz wszystko się nie posypało? Mówię tu o sworzniach wahacza, tulejach, końcówkach drążków. Z opinii w necie wynika że lemforder najlepszy ale może ktoś z Was ma zainstalowane coś tańszego i sobie chwali np febi, meyle, moog. Proszę bardzo o sugestie. Z góry dziękuję.



To wszystko tańsze co wymieniałeś to syf, przerabiałem temat i nawet 10 tyś nie dobiłem.
Najlepiej jedne z droższych marek, ewentualnie porównaj ceny z ASO, mam parę części za które "niby" przepłaciłem, ale nic się z nimi nie dzieje od dłuższego czasu i mam papiery na to
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

AUTOR WĄTKU
Areczek1988
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 04 maja 2019 02:10
Lokalizacja: Płock
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, L

Re: Jakiej marki częsci do zawieszenia?

12 mar 2020 16:15

Pitrek napisał(a):To wszystko tańsze co wymieniałeś to syf, przerabiałem temat i nawet 10 tyś nie dobiłem.
Najlepiej jedne z droższych marek, ewentualnie porównaj ceny z ASO, mam parę części za które "niby" przepłaciłem, ale nic się z nimi nie dzieje od dłuższego czasu i mam papiery na to


Właśnie dzwoniłem do serwisu Kia w płocku i cenowo jest drogo :). Sworzeń- 160 zł, tuleja 1- 91zł, tuleja 2- 76. Wszystko koreańskie ale jaka dokładnie firma to robi Pan w serwisie nie wie. Po prostu są to części produkcji koreańskiej. Oczywiście wiem że najlepiej założyć te części z serwisu bo autko ma 136 tysięcy i ma do tej pory oryginalne części. Zakładam że od nowości bo w książce serwisowej nie ma żadnej naprawy zawieszenia. To jak lemforedera kupić czy trw ? A co zaszaleje nie będę zakładał lipy :).

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Jakiej marki częsci do zawieszenia?

12 mar 2020 20:09

Na przód brałem swego czasu łączniki lemfordera. Nalatane mają koło 60k i cisza. Teraz odezwał mi się prawy tył i póki co wleciały łączniki ctr, a w kolejce czekają tuleje wahacza poprzecznego ctr i drążki reakcyjne również ctr. Nie jest najtaniej ale też nie najdrożej, a chytry wiadomo co :)
Wielowahacz to bajka w łukach ale jak się zacznie sypać to miłość szybko znika co niektórym hehe. Zawsze można robić tylko jedną stronę ale to już wybitne mózgi praktykują :D
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Jakiej marki częsci do zawieszenia?

12 mar 2020 21:29

Tylko CTR

AUTOR WĄTKU
Areczek1988
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 04 maja 2019 02:10
Lokalizacja: Płock
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, L

Re: Jakiej marki częsci do zawieszenia?

12 mar 2020 21:31

kryzys napisał(a):Na przód brałem swego czasu łączniki lemfordera. Nalatane mają koło 60k i cisza. Teraz odezwał mi się prawy tył i póki co wleciały łączniki ctr, a w kolejce czekają tuleje wahacza poprzecznego ctr i drążki reakcyjne również ctr. Nie jest najtaniej ale też nie najdrożej, a chytry wiadomo co :)
Wielowahacz to bajka w łukach ale jak się zacznie sypać to miłość szybko znika co niektórym hehe. Zawsze można robić tylko jedną stronę ale to już wybitne mózgi praktykują :D


Z tego co widzę to 17 zł różnica ctr vs lemforeder na strone. Oczywiście lem droższy. Ogólnie to nie wiadomo jakich różnic w cenach nie ma. Przykładowo miedzy lemforderem a delphi jest 7 zł różnicy a np Trw droższy od lemfordera o 5zł. Lemforder a delphi to chyba przepaść jakościowa a parę groszy różnicy. Nie wiem czy mogę nazwę sklepu podać to zainteresowani by sobie porównali. Sam już nie wiem co myśleć. Chcę kupić jak najlepsze a w głowie pustka.

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Re: Jakiej marki częsci do zawieszenia?

12 mar 2020 22:54

Kiedyś kupiłem łącznik na przód z lemfordera. W worku był ctr. Gdzieś na forum jest nawet moje zdjęcie. Także lemforder to tylko pakowacz. Nie wiem jak teraz bo to było kilka lar temu.
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Jakiej marki częsci do zawieszenia?

13 mar 2020 13:00

ples napisał(a):edyś kupiłem łącznik na przód z lemfordera. W worku był ctr.

Potwierdzam, a na forum jest co najmniej kilka wątków wałkowanych, a przytoczę najlepszy:
viewtopic.php?f=41&t=9415
:biggrin: :biggrin: .
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Areczek1988
Przedszkolak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 04 maja 2019 02:10
Lokalizacja: Płock
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 Pb 126KM
2010, L

Re: Jakiej marki częsci do zawieszenia?

18 mar 2020 16:20

A więc tak. Diagnoza wykazała zużycie sworznia zwrotnicy/wahacza. W tym aucie są 2 rodzaje sworzni. Jest taki przykręcany na dwie śruby a drugi typ jest wkręcany w zwrotnicę. Nie miałem wyjścia i kupiłem mooga. Miałem do wyboru też Yamato. Odradzono mi. Ogólnie trzeba uważać przy doborze części bo są dwa typy montowane w sw fl. Właśnie te sworznie i wcześniej wymienione były amory i też są dwa typy. Jeden od drugiego różnią się kielichem gdzie opiera się sprężyna. Amory w tej wersji która ja mam są ciężko dostępne. Takie uprzykrzenie życia.

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl