Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
seriale1
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sty 2020 12:35
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb/LPG 90KM
2008, Comfort+

Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

30 sty 2020 12:51

Witam
szukałam ma forum i nie ma tego czego potrzebuje

Kupiłam auto sprowadzane z zagranicy i nie dostałam książki serwisowej. A potrzebuję zdjęcie / ksero strony tytułowej
oraz strony z informacją producenta jakie jest spalanie auta.

Nie wystarczy mi informacja znaleziona w internecie, muszę mieć to ksero stron z ksiażki

Mam auto Kia Ceed 1 rocznik 2008 silnik 1,6 oryginalnie na benzynę,
przerobione na gaz ( nie wiem czy w książce serwisowej jest informacja z zużyciem gazu ?)

Bardzo prosze o pomoc, w internecie znalazłam nawet oryginalną instrukcję w PDF po polsku, ale nie książkę serwisową.
Może ktoś może zrobić zdjęcia i mi wysłać?

Gdyby kogoś interesowało po co mi to?
Urząd Miasta Chorzów wymyślił sobie, że tylko w taki sposób udowodnie spalanie mojego auta, bo tego wymaga ustawa oświatowa by obliczyć wysokość zwrotu kosztów dowozu dziecka niepełnosprawnego do szkoły.
Panna Anna :spoko:

Avatar użytkownika
ples
Kierownik
 
Posty: 474
Dołączył(a): 01 kwi 2012 13:51
Lokalizacja: Żory, PL
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb 126KM
2008

Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

30 sty 2020 20:02

Jeśli chodzi o Cee’d 1 to mam samochód z 2008r. Przejrzałem książkę gwarancyjną i nie ma w niej nic na temat spalania. W instrukcji obsługi też nic nie ma. A przynajmniej ja nic nie znalazłem. Wydaje mi się, że nie ma takich informacji w dokumentach, które się dostawało przy zakupie auta. Dodatkowo, żaden Cee’d pierwszej generacji nie miał montowanej instalacji gazowej oryginalnie przez Kia. Na pewno nie te z polskich salonów. Także spalania gazu na pewno nie znajdziesz w tych dokumentach. Wydaje mi się, że pozostaje Ci szukanie u producenta instalacji gazowej.

Wydaje mi się, że potrzebne informacje możesz znaleźć w świadectwie homologacji swojego samochodu. Jednak skąd je wziąć? Przykro mi, nie wiem. Możesz spróbować dowiedzieć się o nie w najbliższym salonie Kia. Być może oni udzielą Ci stosownych informacji.
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

31 sty 2020 22:21

O jezusie, czego to urzędasy nie wymyślą..bez jaj. To już nie lepiej jakby kilometrówkę zastosowali??
Spalania w książeczce serwisowej nie ma, jedynie w wyciągu z homologacji, do wydobycia od importera, ale nie wiem czy KMP coś pomoże przy aucie sprowadzonym.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

01 lut 2020 21:55

W cenniku będzie info o spalaniu, ale warte to coś?

No i w homo.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

01 lut 2020 22:21

W homo-niewiadomo ;)
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

02 lut 2020 08:52

seriale1 napisał(a):Mam auto Kia Ceed 1 rocznik 2008 silnik 1,6 oryginalnie na benzynę,
przerobione na gaz ( nie wiem czy w książce serwisowej jest informacja z zużyciem gazu ?)


Wysłałem Ci świadectwo homologacji WeTransferem. W książce serwisowej nie ma info o spalaniu. Nigdzie nie ma też info o spalaniu gazu, ponieważ cee'd nie był wyposażony w fabryczną instalację LPG.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

03 lut 2020 00:37

Ryba, tak dla Twojej informacji, to nie urzędasy z UM w Chorzowie uchwalają lub zmieniają przepisy ustaw. :wink: Ta konkretna sprawa dotyczy zmiany wprowadzonej w 2019 roku do ustawy Prawo oświatowe. Zmianę tę wprowadzili wybrańcy Suwerena, czyli nasi posłowie i senatorowie. Dziwnie się tak jakoś składa, że nikt swoich pretensji nie kieruje do swoich posłów i senatorów, Rady Ministrów itp., tylko używa sobie właśnie na tych przysłowiowych urzędasach w urzędach miast lub gmin. :-)

Wracając do tematu. Tu link do źródła "problemu" koleżanki seriale1: http://bip.chorzow.eu/index.php?id=157925146718286594, który opisany jest w §4.

Zgodnie z w/w ustawą, prezydent musi jakoś wyliczyć to nieszczęsne spalanie na 100 km - w ustawie jest nawet wzór matematyczny, wg którego to się oblicza. :wink:
Osobiście myślę, że najlepszym rozwiązanie będzie, jak koleżanka zadzwoni sobie do odpowiedniej komórki w urzędzie i powie, że nie ma tych dokumentów, i zapyta co w tym przypadku ma zrobić.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

03 lut 2020 14:36

Przecież ja to doskonale wiem, może zbytniego skrótu myślowego użyłem, aczkolwiek równie dobrze tego typu przepis mogła spłodzić odpowiednia uchwała RG ;)
To tak jak z tym zakazem palenia w KRK - wszyscy psioczą na rząd, a tu zonk bo to uchwała sejmiku. Co oczywiście nie znaczy, że ja nie psioczę :biggrin:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
seriale1
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 30 sty 2020 12:35
Lokalizacja: Chorzów
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 Pb/LPG 90KM
2008, Comfort+

Re: Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

19 lut 2020 09:59

Bardzo wszystkim dziękuję za informacje/ rady.
Nie zdążyłam odebrać pliku, bo mail wpadł mi do spamu :(
Do Urzędu dzwoniłam i pytałam i tam Panie wiedzą chyba mniej niż ja, skoro w uchwale miasta jest książka serwisowa, to tak ma być.
Mam jeszcze parę miesięcy na załatwienie tego jakoś, popytam innych rodziców co im się udało załatwić.
A w ustawie jest tylko informacja, że rozliczenie będzie na podstawie danych samochodu od producenta, ale w uchwale Chorzowa jest konkretnie że książka serwisowa jest potrzebna
c) dokument potwierdzający ilość spalania paliwa na 100 km, wg danych producenta samochodu. Dokumentem tym powinna być kserokopia strony z książki serwisowej pojazdu opisana odręcznie przez rodzica/opiekuna lub dodatkowo kserokopia strony tytułowej ww. książki,


Jeśli dostanę tę homologację, i w niej są potrzebne dane to mam nadzieję, że to wystarczy.

Tu na forum ludzie są naprawdę życzliwi :)
Dzięki forum sama znalazłam co się działo z moją Kią 2 lata temu, auto nie odpalało w zależności od kaprysu i gdy tylko na lawecie jechałam do mechanika to mi mówili, że wszystko ok, a następnego dnia znowu ZONK. Poczytałam, poszukałam i powiedziałam mechanikowi, żeby wymienił mi czujnik położenia wału. Zrobili to baaaardzo niechętnie, powiedzieli, że sobie coś wyobrażam itd. bo auto nie pokazuje żadnych błędów, że na moją odpowiedzialność i koszty jak to nie będzie to i rzeczywiście po wymianie problem zniknął :)
Panna Anna :spoko:

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Książka serwisowa poszukiwana Kia Ceed 1

19 lut 2020 13:16

seriale1 napisał(a): dokument potwierdzający ilość spalania paliwa na 100 km, wg danych producenta samochodu. Dokumentem tym powinna być kserokopia strony z książki serwisowej pojazdu

No i takich mamy właśnie ustawo/uchwało dawców... :whistle2:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Powrót do Akcesoria i wyposażenie

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl