Demontaż plastiku z fotela kierowcy.

... czyli porady dla zdezorientowanych, co i jak wymienić, poprawić lub zrobić w cee'd'ku. Linki i doświadczenia własne użytkowników

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Muti
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 sie 2019 20:36
Lokalizacja: Polska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2012

Demontaż plastiku z fotela kierowcy.

09 sie 2019 21:16

Witam.
Mam pewien problem. W moim Ceed II 2012 rok w jakiś sposób udało się uszkodzić plastik z lewej strony fotela kierowcy (ten pod siedziskiem). A dokładniej została urwana wajcha od podnoszenia/obniżania fotela i wyłamany zaczep z przodu i plastik wisi i dynda. Dopóki nie kupię nowego chciałem to pokleić ale ma problem z demontażem. Z tego co widzę montaż polega na wsunięciu przedniego zaczepu i coś z tyłu trzyma resztę.

Wajcha od podnoszenia fotela jest urwana i reszta plastiku została pod śrubą która wygląda jak torx (ale nie jestem pewien). Wie ktoś jaki klucz jest do tego i rozmiar? Natomiast nie wiem jak zdjąć pokrętło od oparcia fotela a nie chce i tego urwać. Poniżej zdjęcie ściągnięte z sieci jak to wygląda, nie mam teraz dostępu do samochodu i nie mogę zrobić zdjęcia jak to wygląda teraz u mnie:

Obrazek

Wie ktoś jak zdemontować całość? I gdzie dokupić taki plastik? Nie mogę na allegro nigdzie znaleźć.

PS: Po kliknięciu zdjęcia zrobi się większe.

AUTOR WĄTKU
Muti
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 sie 2019 20:36
Lokalizacja: Polska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Demontaż plastiku z fotela kierowcy.

10 sie 2019 11:32

Ok udało mi się zdjąć cały ten plastik nie robićc dodatkowych szkód (pokrętło zsuwa się). Pokleiłem to klejem do twardych plastików ale nie wiem czy będzie to trzymało. Jak siedzi się na fotelu to zawsze miękkie części fotela naciskają na bok trochę i pewnie zaraz to odleci. Ale teraz nie mam pojęcia gdzie szukać takich części do fotela. Na allegro znalazłem dźwignię do fotela ale tylko do Sportage czy Sorento i ona ma inne mocowanie z tego co widzę na zdjęciu.

Plastików też trochę jest ale też nie pasują bo mój ma dodatkowy otwór na przycisk od sterowania odcinkiem lędźwiowym. Gdzie szukać czegoś takiego? Próbowałem sklepy online z częściami KIA ale nic nie znalazłem. Na odwrocie była taka naklejka, myślałem że to numer części ale nic nie wyskakuje jak wpisuje w google. Pozostaje tylko ASO?

Obrazek

Avatar użytkownika
Peter007
Asystent Kierownika
 
Posty: 213
Dołączył(a): 29 cze 2019 15:33
Lokalizacja: Opoczno
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 ON 128KM
2013, L

Re: Demontaż plastiku z fotela kierowcy.

10 sie 2019 11:42

Szukaj po szrotach a na allegro szukaj rozbitych i pytaj sprzedającego. Takich plastików raczej nikomu nie chce się opisywać i wystawiać w ogłoszeniach, więc musisz sam im wskazać czego szukasz.
Swoją drogą dobrze, że ten wątek zalożtłeś, bo może mnie to zmotywuje do naprawy swojego fotela. U mnie wcięło gdzieś ten zaczep z rogu fotela i wkurza podczas jazdy bo trzeszczy.

AUTOR WĄTKU
Muti
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 sie 2019 20:36
Lokalizacja: Polska
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Demontaż plastiku z fotela kierowcy.

10 sie 2019 14:42

Eh, jeżeli klej odpadnie to spróbuje jeszcze pożyczyć pistolet do klejenia na gorąco na te laski kleju, może to mocniejsze będzie. Na złomy nie liczę bo raczej fotele w całości sprzedają a jak leżą jakieś szroty to pewnie wersja nie będzie pasować.

Najwyżej do ASO pojadę ale tam pewnie zażyczą sobie ze 100 zł za plastik + kolejne 100 za wajchę.

yetiwest
Przedszkolak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 22 mar 2016 14:04
Lokalizacja: SDeeee
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 SW, 1591 Pb/LPG 126KM
2007

Re: Demontaż plastiku z fotela kierowcy.

10 sie 2019 21:18

Klej na gorącą nie będzie trwały. Ja bym poszedł na twoim miejscu w spawanie plastiku, znajdź w swojej okolicy jakiegoś magika to zrobi to w dobrych pieniądzach i będzie się trzymać.

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Demontaż plastiku z fotela kierowcy.

11 sie 2019 04:51

Pytaj w sklepach on-line poprzez kontakt. Kiedyś w tym mi pomogli, choć czasem kontakt jest długi http://www.kiasklep.pl/

jakub
Klubowicz
 
Posty: 30
Dołączył(a): 09 maja 2016 08:21
Lokalizacja: lubelskie
Grupa: Lubelska

Re: Demontaż plastiku z fotela kierowcy.

09 mar 2020 13:18

Witam wszystkich, też mam potrzebę demontażu plastiku boku fotela w moim Ceed II. Do tego muszę zdemontować pokrętło regulacji oparcia. Jak tego dokonać, żeby czegoś nie urwać?

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Demontaż plastiku z fotela kierowcy.

09 mar 2020 16:30

Po prostu pociągnij do siebie.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

Powrót do Tipsy i triksy ...
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl