Bagażnik kia ceed 2015

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

08 kwi 2018 20:32

Mam małe pytanko. Czy ktoś orientuje się czy trzy uchwyty rowerowe thule freeride 530 zmieszczą się na belkach typu edge (Thule Wingbar Edge, Inter Pack Quiet, Whispbar Flush)? Oczywiście dwa z rowerami kierownicą do przodu i jeden (środkowy) kierownicą roweru do tyłu. Działało to w poprzednim samochodzie (octavia) ale belki wystawały poza obrys dachu, co prawda uchwyty były ustawione "wewnątrz" belki, miedzy osłonami zamków belek (octavia jest węższa niż ceed). No i czy przy belkach oryginalnych (podobno Mont Blanc z napisem Kia, mam okazję dosyć tanio kupić) jest problem z takimi uchwytami - montowanie belek w otworach w relingach nie jest zbyt odsunięte i czy będzie możliwość otwarcia bagażnika? No i czemu te belki Wingbar Edge są takie drogie? :sad:
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

23 cze 2018 11:38

Postanowiłem dzisiaj dołożyć kawałki uszczelek w belkach thule wingbar (nie edge). Dokupilem nieoryginalne. Niestey jedna nie starczy na dwie przy trzech uchwytach freeride 530. Zobaczymy czy będzie ciszej. Jednak sądzę że niewiele to zmieni. Dodam, że jak była założona tylko jedna belka to gwiazdało jak cholera, powyżej stówy. Po dołożeniu dwóch gwizdy ustały i ogólnie jakoś ciszej zrobiło się. Dołożyłem też uszczelki w rowkach belek pod spodem. Są trochę węższe.ObrazekObrazek
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

wojtarr
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 kwi 2018 06:59
Lokalizacja: internet
Grupa: Łódzka

Re: Bagażnik kia ceed 2015

22 lip 2018 20:18

Hej

proste pytanie (nie chcę się doktoryzować z tej materii) : czy taki zestaw Thule WingBar 961 + Rapid System 753 będzie pasował do kia ceed sw 2014 ze zintegrowanymi relingami?

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

22 lip 2018 20:41

Na zdjęciach powyżej masz taki zestaw z tym, że belki są czarne (961B). Na stronie thule zestaw taki jest dedykowany do naszych SW.
Tylko kit montażowy musi być 4031.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Bagażnik kia ceed 2015

22 lip 2018 22:42

może ktos zainteresowany bagażnikiem rowerowym albo uchwytem na narty ? co prawda pod marką VOLVO, ale wykonanie bodaj thule... moge załatwić dobrą cene :)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Bagażnik kia ceed 2015

05 maja 2019 21:05

Witam,
Przekopałem parę tematów na tym forum odnośnie bagażnika (belek) i mam mętlik.
Od niedawna jeżdżę Ceedem 2 SW. Z poprzednich aut mam boks Taurus na obejmy, który chętnie zabieramy na wakacje. Dlatego też rozglądam się za belkami na relingi zintegrowane. Ponieważ jednak z boksem jeździmy rzadko nie chciałbym wydawać na belki dużych pieniędzy. Pomyślałem o kwocie maks 500zl :szok: Zdaję sobie sprawę, że to będą belki niskiej jakości ale czy w tej cenie jest coś co jest bardziej warte kupna?
Chciałbym aby belki nie odstawały od dachu za bardzo i żeby miały dodatkowo rowek T (może się kiedyś przydać)
Czy ktoś może miał, montował albo jeździł z takimi cudami i mógłby podzielić się ze mną swoimi spostrzeżeniami:
- InterPack Quiet
- Menabo Pick-up
- Aguri
- Cruz
- oraz belki widziane gdzieś na allegro do Kadjara i Ceeda - wygląd ładny tylko jakieś totalne no name.

Czy są jeszcze jakieś inne budżetowe belki z rowkiem T na zintegrowane relingi?

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

05 maja 2019 21:18

sirmike napisał(a):Czy są jeszcze jakieś inne budżetowe belki z rowkiem T na zintegrowane relingi?


Ja kupiłem thule wingbar (nie edge) używany. Zmieniłem łapy na dedykowane do ceeda i było to w sumie 500 zl. Sprawdzają się. Przed zakupem jakiejkolwiek bazy sprawdź czy uchwyty boksa obejmą belki.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Bagażnik kia ceed 2015

05 maja 2019 21:33

Ja kupiłem te InterPack Quiet i dają radę. Są ciche i z tego powodu postanowiłem ich w ogóle nie ściągać z dachu. I tak już od 3 lat :-)
W przekroju są jak skrzydło więc musisz sprawdzić czy ci obejmie mocowanie boxa. Ja mam boxa na montaź do rowków.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

05 maja 2019 21:46

Yankee napisał(a):Ja kupiłem te InterPack Quiet i dają radę. Są ciche i z tego powodu postanowiłem ich w ogóle nie ściągać z dachu. I tak już od 3 lat :-)
W przekroju są jak skrzydło więc musisz sprawdzić czy ci obejmie mocowanie boxa. Ja mam boxa na montaź do rowków.
Kolega pewnie ma boksa na wsuwki T. BTW Też chciałem te quiety ale coś mi nie pasowały. Niepamiętam co. :(
Co do cichości - kwestia co jest na bagażniku.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Bagażnik kia ceed 2015

05 maja 2019 22:01

gzyms napisał(a):Kolega pewnie ma boksa na wsuwki T.
....
Co do cichości - kwestia co jest na bagażniku.


Ja mam na wsuwki T. Autor pytania ma na obejmy.

Pisząc o cochości mam na myśli same belki. Dlatego ich nie ściągam z dachu. Trochę ipierdliwy jest ich pierwszy montaż a poza tym dopasowanie tego do boxa i klapy bagażnika aby się swobodnie otwierał na Maxa trochę czasu mi zajęło.

Problem z tymi niskimi belkami jest jeden - Antena. Albo mikro bacik, albo płetwa ale tu też może być na styk w zależności od boxa.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

05 maja 2019 23:06

Fakt, pisze o obejmach, sam zresztą o tym wspomniałem. Co do anteny to w mim cf2 jest płetwa. Ja wożę tylko rowery, trzy, a na zimę dementuje. Właśnie wczoraj bagażnik wrócił na dach czas sezon zacząć i spadł śnieg. A ja na nartach nie jeżdżę. ;)
A tak zimują belki i uchwyty rowerowe. Obrazek
Plan to zamocowanie zestawu do sufitu na systemie bloczków.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Bagażnik kia ceed 2015

06 maja 2019 04:45

Panowie, a czy jak boks jest na obejmy to czy wyklucza to zastosowanie wsuwek? Bo myślałem, że właśnie będę mógł je wykorzystać.
Co do interpacka to gdzieś na forum wyczytałem że są duże kłopoty z montażem - nawet docinanie belki.
Znowu co do Menabo to wydaje mi się że on stosują nietypowy rozmiar wsuwek (gorzej dostępne? droższe?)

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Bagażnik kia ceed 2015

06 maja 2019 05:36

Żadnego docinania belek w interpacku nie ma. Te belki sa po prostu wykonane w sposob adekwatny do ceny :-) ale sa solidne i stabilne. Z obejmami jest tak, że musisz sprawdzić Max szerokość belki jaką jest ta obejma w stanie złapać i czy obejmie interpacka. Zawsze można też wymienić system mocowania w boxie na ten do rowka T. Belki aerodynamiczne, które mają kształt skrzydła samolotu są szersze niż starego typu belki prostokątne. Stąd problem obejm może się pojawić.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

06 maja 2019 06:37

sirmike napisał(a):Panowie, a czy jak boks jest na obejmy to czy wyklucza to zastosowanie wsuwek? Bo myślałem, że właśnie będę mógł je wykorzystać.
Co do interpacka to gdzieś na forum wyczytałem że są duże kłopoty z montażem - nawet docinanie belki.
Znowu co do Menabo to wydaje mi się że on stosują nietypowy rozmiar wsuwek (gorzej dostępne? droższe?)
Możesz jednocześnie zamontować boksa na obejmy a obok uchwyt na rower na wsuwki. Ale do boksów są pewnie wsuwki, które można dokupić. Ja w swoich uchwytach rowerowych wymieniłem obejmy na wsuwki.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Bagażnik kia ceed 2015

06 maja 2019 06:49

Yankee napisał(a):Żadnego docinania belek w interpacku nie ma. Te belki sa po prostu wykonane w sposob adekwatny do ceny :-) ale sa solidne i stabilne. Z obejmami jest tak, że musisz sprawdzić Max szerokość belki jaką jest ta obejma w stanie złapać i czy obejmie interpacka. Zawsze można też wymienić system mocowania w boxie na ten do rowka T. Belki aerodynamiczne, które mają kształt skrzydła samolotu są szersze niż starego typu belki prostokątne. Stąd problem obejm może się pojawić.



A czy tego InterPacka można zamocować w każdej pozycji na relingach auta czy tylko w miejscach gdzie od tylu relinga są otwory?
Czy może ktoś coś wie nt. AGURI czy Menabo ? Albo te co są na allegro do Kadjara i Ceeda?

Z tego co tak patrzę to chyba lepsze byłyby belki przelotowe (wychodzące poza łapę mocującą) bo więcej chyba można upchnąć na dachu ?

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

06 maja 2019 08:03

sirmike napisał(a):
Yankee napisał(a):Żadnego docinania belek w interpacku nie ma. Te belki sa po prostu wykonane w sposob adekwatny do ceny :-) ale sa solidne i stabilne. Z obejmami jest tak, że musisz sprawdzić Max szerokość belki jaką jest ta obejma w stanie złapać i czy obejmie interpacka. Zawsze można też wymienić system mocowania w boxie na ten do rowka T. Belki aerodynamiczne, które mają kształt skrzydła samolotu są szersze niż starego typu belki prostokątne. Stąd problem obejm może się pojawić.



A czy tego InterPacka można zamocować w każdej pozycji na relingach auta czy tylko w miejscach gdzie od tylu relinga są otwory?
Czy może ktoś coś wie nt. AGURI czy Menabo ? Albo te co są na allegro do Kadjara i Ceeda?

Z tego co tak patrzę to chyba lepsze byłyby belki przelotowe (wychodzące poza łapę mocującą) bo więcej chyba można upchnąć na dachu ?
Zgadza się.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Yankee
Dyrektor
 
Posty: 823
Dołączył(a): 28 lip 2013 16:59
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1.5 Pb 160KM
2022, L+BL+BLplus+AEB

Re: Bagażnik kia ceed 2015

06 maja 2019 20:21

Interpacka możesz zamontować w każdym miejscu a nie tylko w punktach montażowych. To nieco ułatwia kombinacje box/klapa/Belki.

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

06 maja 2019 20:26

Yankee napisał(a):Interpacka możesz zamontować w każdym miejscu a nie tylko w punktach montażowych. To nieco ułatwia kombinacje box/klapa/Belki.
Thule również. Tak to wyglada od wewnątrz. . ObrazekObrazek
Do tego są szersze - wychodzą poza relingi - można więcej włożyć na dach, oczywiście szerokość może być minusem. Mają również kształt skrzydeł samolotu. Niestety są droższe.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

sirmike
Brygadzista
 
Posty: 106
Dołączył(a): 10 wrz 2017 09:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,6 Pb 135KM
2016, L + BUSINESS LINE

Re: Bagażnik kia ceed 2015

14 lip 2019 06:13

Idąc za radą jednej z osób z forum chyba sie zdecuduje na Thule tyle ze uzywane. Wiem ze musze miec stopy 753, kit 4031 i belki. I wlasnie czym sie roznia Wingbar 961 od WingBar evo 118 ?
Czy ktos moglby zmierzyc dokladnie mi szerokosc tych belek. Moja obejma wewnatrz ma dokladnie szerokosc 8,2 - 8,3 cm. Czy w przypadku szerokosci belki 8 cm ten margines 2-3 mm wystarczy zeby bezproblemowo obejma weszla na belke?

Avatar użytkownika
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Bagażnik kia ceed 2015

15 lip 2019 08:45

sirmike napisał(a):Idąc za radą jednej z osób z forum chyba sie zdecuduje na Thule tyle ze uzywane. Wiem ze musze miec stopy 753, kit 4031 i belki. I wlasnie czym sie roznia Wingbar 961 od WingBar evo 118 ?
Czy ktos moglby zmierzyc dokladnie mi szerokosc tych belek. Moja obejma wewnatrz ma dokladnie szerokosc 8,2 - 8,3 cm. Czy w przypadku szerokosci belki 8 cm ten margines 2-3 mm wystarczy zeby bezproblemowo obejma weszla na belke?
Niestey nie mam belek pod ręką ale wg instrukcji szerokość to 8 cm, grubość 2.8 cm. Evo to nowa wersja 961. Ma podobno możliwość montowania w rowku T bez usuwania lub docinania uszczelki. Uszczelka chyba rozsuwa się na boki.
https://youtu.be/LDRuuJXUkC0
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl