[C1FL] Wymiana pasów bezpieczeństwa

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
W92
 

[C1FL] Wymiana pasów bezpieczeństwa

02 gru 2018 22:55

Cześć Wszystkim,

W najbliższym czasie czeka mnie wymiana pasów bezpieczeństwa, kupiłem niedawno egzemplarz z 2009r po lifcie, ma mocno uszkodzony pas bezpieczeństwa kierowcy, ponoć przytrzaśnięty drzwiami . Moja prośba i pytanie jest taka... czy wymieniał już ktoś pasy? Chętnie poczytam o wszelkich wskazówkach jak to zrobić, czy lepiej jechać do mechanika, czy serwisu. Pas już zamówiłem na allegro, po niedzieli ma do mnie dojść kurierem. Pokopałem już tu troche na forum ale nic nie znalazłem o demontażu pasów. Nie chce nic uszkodzić, jak sie do tego zabrać, jak zdemontować te plastiki na słupku itp. Może ma ktoś jakieś foty u siebie i może sie nimi podzielić.
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Avatar użytkownika
marcus9550
Kierownik zmiany
 
Posty: 198
Dołączył(a): 14 mar 2017 21:23
Lokalizacja: Puławy
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL PRO, 1,6 Pb 126KM
2011, XL

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

03 gru 2018 08:10

Myślę, że te schematy Ci nieco rozjaśnią.
Generalnie żeby zdjąć plastiki musisz podważyć delikatnie ten owalny element z napisem "SRS Airbag", tam jest śrubka a reszta na zatrzaski. Z wyczuciem aby nie pourywać. A później montaż nowego analogicznie do tego jak będziesz demontował stary. Oczywiście przy odpiętym akumulatorze ;-)

Obrazek
Obrazek

EDIT.
Jeszcze takie coś znalazłem :wink:

Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

03 gru 2018 20:09

No i w takich momentach brakuje mi przycisku "pomógł" "daj plusa/browara" czy coś... PIOTERRRRRR!!!
Marcus brawo! :hi:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

03 gru 2018 20:44

Nie ma filozofii. Trochę roboty z plastikiem na słupku będzie i problemy z zapięciem przy fotelu bo jest przykręcony do fotela na lince. Sprawdzałeś na kompie czy nie ma błędów z czujników zderzeniowych przód/bok i kasowanie kompa od SRS ?

AUTOR WĄTKU
W92
 

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

04 gru 2018 22:22

czesc, dziekuje za wszystkie odpowiedzi.
Dopiero dziś dotarł pas z allegro, ale mam nadzieje ze wszystko z nim jest ok bo w rękach nie moge go ani cm rozwinąć z bębna. Dziś sie nie wyrobiłem zeby sie za to zabrać ale jak jutro wejde do garazu to wymienie, zeby sie tylko dał rozwinąć. Błędów nie sprawdzałem bo generalnie wszystko jest ok, tylko ze jest paskudny postrzępiony i zachacza mi jak chce go zapiąć gdy wsiadam. Schematy bardzo pomogą. Dziękuję.
Gość z allegro odpisał mi tylko ze pas rozwija się tylko w takiej pozycji w ktorej jet zamontowany, probowałem na różne sposoby go trzymać ale za nic nie chce sie rozwinąć chociaż cm. ehhh może jutro puści :D

edytowany:
ufff puściło, rozwija sie, nawet ładny. jutro bede robił podejscie do wymiany. Przy okazji odpięcia aku, zweryfikuje swoje średnie spalanie na kompie w faktycznym ze zbiornika. :D

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

05 gru 2018 06:57

On się rozwija i zwija tylko w jednej pozycji pod pewnym kątem.

AUTOR WĄTKU
W92
 

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

10 gru 2018 10:28

Czesc

jeszcze raz dziekuje za wszystkie porady. Pasy wymienione tekże pełen sukces.

Podziele sie może na świeżo:

Bardzo przydatna suszarka do podgrzewania plastików, pieknie sie poddawały.

1.Demontujemy plastiki na progach przód i tył, one są na zatrzaskach, takich blaszkach z ząbkami
2.odkręcamy śrubę ukrytą za zaślepką z napisem "airbag" (Uwaga! ten górny element jest przykecony 3 śrubami, dwie są na dole) Ja szarpałem najpierw, dobrze że nie urwałem :)
3.zdejmujemy uszczelke na słupku
4.Podważamy i wyszarpujemy dolny czarny plastik na słupku, ten największy, mocowany jest na 6 kołkach
5.Odkrecamy dwie dolne śruby górnego plastiku
6.odkręcamy Pasy, 4 śruby (3 większe i jedna mniejsza)
7. Zdejmujemy wtyczkę z pasów.

Montaż to juz każdy sie domyśli, najwyżej jak zapomni przełożyć pasów przez górny plastik to pasy bedzie przykręcał dwa razy :D
Nie wiem jak tu dodać foto, bo dodałbym jakiś odręczny swój schemat.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

11 gru 2018 06:56

W92 napisał(a):Nie wiem jak tu dodać foto


Wrzucasz na jakiś darmowy hosting typu fotosik.pl i linkujesz.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

beba81
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 09 lut 2019 20:35
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 Pb 122KM
2008

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

09 lut 2019 20:58

Witam całe szanowne grono. :welcome:
W czwartek stałem się szczęśliwym posiadaczem kia ceed. Rok 2009 hatchback.Auto jest w dobrym stanie ,ale ma jeden mankament.Tylny lewy pas jest postrzępiony i noszę się z zamiarem jego wymiany. Nowy (używany) kupiłem na allegro.Ktoś wymieniał go może i podpowie jak się do tego zabrać?

Avatar użytkownika
emilemil
Dyrektor
 
Posty: 779
Dołączył(a): 09 kwi 2014 15:44
Lokalizacja: Polska
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 109KM
2010, M

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

10 lut 2019 08:41

Pewnie plastiki boczne i kanape odkręcasz.

AUTOR WĄTKU
W92
 

Re: Wymiana pasów bezpieczeństwa

12 lut 2019 09:03

Ja odkąd kupiłem swoją w listopadzie ciągle coś przy niej robię, już żona zaczyna się śmiać: "co tam Ci jeszcze zostało do naprawy?" Wczoraj powiedziałem jej, że tylko lewe tylne koło, tzn hamulec zaczyna trzymać, a potem przypomniało mi się, że kilka dni temu przestał działaś włącznik świateł przeciwmgłowych przecież, dobrze że po przeglądzie a nie przed. ehhh
:spoko:

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl