[C1FL] ESP zapala się i gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
flak
Klubowicz
 
Posty: 50
Dołączył(a): 09 lis 2017 21:32
Lokalizacja: pl
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 113KM
2010

[C1FL] ESP zapala się i gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika

21 paź 2018 20:42

Raz na jakiś czas zapala mi się kontrolka ESP podczas uruchamiania silnika. Jak tylko zgasze silnik i odpale znowu to kontrolka znika.
Jakieś pomysły co to może być?

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: ESP zapala się i gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika

21 paź 2018 21:03

Proponuje sprawdzić czujnik światła stopu, który jest " gdzieś " w pobliżu pedału hamulca. Problem opisany kilkakrotnie na forum, użyj szukajki i znajdź
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

jacoch
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 09 lut 2016 18:46
Lokalizacja: kuj.pom.
Grupa: Kujawska

Re: ESP zapala się i gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika

21 gru 2018 20:39

miałem podobny problem - wymiana czujnika świateł STOP przy pedale hamulca pomogła

Kristof
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16 lut 2019 13:32
Lokalizacja: Kalisz
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2012

Re: ESP zapala się i gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika

16 lut 2019 13:36

Witam.
Mam obecnie podobny problem, lecz kontrolka ESP zapala się po rozruchu lecz podczas tego rozruchu występują dziwne objawi bo na chwilę zapala się i miga kontrolka świec żarowych i może jeszcze jakaś (szybko miganie) no i na końcu pozostaje zapalony ESP. Zgaszę silnik i odpalę ponownie to problem znika choć i zdarza się, że się powtórzy i to jest nawet na ciepłym silniku.
Oddaję do mechanika na diagnozę ale zaciekawiło mnie to rozwiązanie o czujniku STOP. Czy objawy opisane powyżej były podobne przy Waszej usterce? Do tej pory nie było żadnych problemów.

Ceed SW 1.6 CRDi 115km 2012r

Dzięki za odpowiedź.

cyganowicz
 

Re: ESP zapala się i gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika

17 mar 2019 11:06

Witam,

Mam ten sam problem, tylko że SW '08. Losowo odpala się "ESP", nie zauważyłem, żadnej zależności z pedałem hamulca (czasami błąd pojawia się podczas odpalania na luzie, bez wciskania stop, czasem z wciskaniem pedała). Podłączyłem samochód pod komputer i wyskoczyły takie dwa błędy:
C1611 - CAN czas przerwy EMS (system zarządzania silnikiem) - nieciągły
C1260 - Czujnik kierownicy - nieprawidłowa wartość - nieciągły
Błędy oczywiście skasowałem ale nie rozwiązało to problemu, pojawia się co jakiś czas nadal.
Czy ktoś ma jakiś pomysł?

cyganowicz
 

Re: ESP zapala się i gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika

08 cze 2019 18:49

Problem został rozwiązany po wymianie 'CZUJNIKA POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO'. Czujnik zakupiony oryginalny w serwisie KIA, wymienił znajomy mechanior. Kłopot znikł, od tej pory żaden incydent z "wyłączaniem się samochodu" podczas jazdy bądź długim kręceniem go zanim odpalił znikł - czujnik podawał złą temperaturę (za wysoką) i komputer dlatego gasił samochód. ESP już się nie pojawia.

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: ESP zapala się i gaśnie po ponownym uruchomieniu silnika

08 cze 2019 21:14

cyganowicz napisał(a):Problem został rozwiązany po wymianie 'CZUJNIKA POŁOŻENIA WAŁU KORBOWEGO'. (...) czujnik podawał złą temperaturę (...).

Od kiedy to czujnik położenia wału podaje temperaturę :?: :o Totalna bzdura... :scratch_one-s_head:
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl