Problem z nadmuchem powietrza w kabinie

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Problem z nadmuchem powietrza w kabinie

27 cze 2014 18:27

Sepior napisał(a):trza dziś zamówić filtr, żeby przyszedł przed wyjazdem


Jeśli mieszkach w Markach (tych pod Warszawą) to masz "pod nosem" dobry sklep na ul.Cmentarnej 2 tu link http://allegro.pl/my_page.php?uid=11857908 ;)
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

AUTOR WĄTKU
Sepior
 

Re: Problem z nadmuchem powietrza w kabinie

27 cze 2014 19:28

Gizmo121 napisał(a):
Sepior napisał(a):trza dziś zamówić filtr, żeby przyszedł przed wyjazdem


Jeśli mieszkach w Markach (tych pod Warszawą) to masz "pod nosem" dobry sklep na ul.Cmentarnej 2 tu link http://allegro.pl/my_page.php?uid=11857908 ;)


dzięki, miej więcej co drugi dzień przejeżdżam obok tego sklepu a nie przyszło mi do głowy, żeby sprawdzić czy w rozsądnych cenach ma towar, jutro podjadę i zakupię ten filtr, a później tylko wymiana :fiu

AUTOR WĄTKU
Sepior
 

Re: Problem z nadmuchem powietrza w kabinie

03 lip 2014 21:02

filtr wymieniony w niecałe 10 min, teraz to czuć że mam nadmuch :good dzięki za poradę, a tak przy okazji chcę polecić sklep na ul.Cmentarnej 2 w Markach, profesjonalna obsługa, aby tak dalej :ok

Pablo 8610
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 03 sie 2018 22:40
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1.6 ON 128KM
2014

Klimatronik - świruje temperatura nadmuchu

05 sie 2018 10:11

Witam,
Potrzebuję pomocy!!! Nadmuch w mojej kijance świruje. Ustawiam pożądaną temperaturę na klimatroniku np. 19 st. Zaczyna lecieć chłodne powietrze z nadmuchu, następnie zaczyna lecieć ciepłe, nieraz gorące powietrze po czym znowu zimne i tak cały czas. Dodam że skoki temp. wdmuchiwanego powietrza występują z włączoną klimatyzacja jak również bez. Klima jest szczelna i nabita, a na ukrytym menu klimatronika nie występują żadne błędy. Co może być przyczyną wariującej temp. powietrza bo nie wiem gdzie szukać. Podejrzewam czujnik temp. wewnętrznej, pytanie czy występuje on osobno czy w całości z panelem klimatronika. Z góry dziękuję za pomoc!!!!

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Klimatronik - świruje temperatura nadmuchu

05 sie 2018 11:27

Ewetualnie mechanizm/silownik regulacji temperatury ( zapomnialem jak to sie nazywa) gdzies na forum widzialem o tym

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Klimatronik - świruje temperatura nadmuchu

05 sie 2018 13:44

Aktuator!!! Witamy na forum!!! :devil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Pablo 8610
Dopiero co...
 
Posty: 2
Dołączył(a): 03 sie 2018 22:40
Lokalizacja: Bochnia
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1.6 ON 128KM
2014

Re: Klimatronik - świruje temperatura nadmuchu

07 sie 2018 21:07

Dzisiaj diagnoza na komputerze... czujnik temperatury nadmuchu - pokazuje różne dane od -15 do 25 st. po za tym w ciągu paru minut skakał w tym zakresie. Pytanie czy ten czujnik można dokupić osobno czy występuje on tylko z panelem klimatyzacji?? Dodatkowo czy ktoś wie jak po kolei rozbierać kokpit żeby zdemontować panel klimatronika?? Z góry dziękuję

ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Nawiew dmucha ciepłym powietrzem zamiast zimnym

14 wrz 2018 13:05

Cześć.
Mam problem z nawiewem w swoim samochodzie. Od wiosny prawie zawsze miałem włączoną klimę, więc problemu nie widziałem - klima dmucha prawidłowo zimnym powietrzem. Problem jest gdy wyłączę klimę i zostawię zwykły nadmuch. Pomimo ustawionej niskiej temperatury (16-18 stopni) z nawiewu leci bardzo ciepłe powietrze. Problem nie pojawia się na zimnym silniku, tylko gdy już przejadę kilka kilometrów i silnik osiągnie te 50 stopni lub więcej. Co ciekawe po dłuższej jeździe problem ustaje... ale po jakimś czasie znowu potrafi zacząć dmuchać ciepłym zamiast chłodnym powietrzem.
Co to może być? Nie chciałbym, żeby w serwisie naciągnęli mnie na duże koszty, więc wolałbym się wcześniej zorientować co mogło się uszkodzić i z jakimi kosztami mam się liczyć.
Dodam, że klimatyzację w aucie mam automatyczną.

Avatar użytkownika
Doman
Przedszkolak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 25 wrz 2018 19:19
Lokalizacja: Szczecin/Piła
Grupa: Szczecińska

Klimatronik

23 lis 2018 11:45

Witam. Posiadam klimatronik i po ustawieniu manualnym temperatury z np. 25 stopni i zmiany na 18 stopni jest uczucie jakby powietrze było tak samo ciepłe. Po dłuższej jeździe, temperatura się obniża.. Odczuwalna.

Arni_STI
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 wrz 2018 15:36
Lokalizacja: Siedlce
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb KM
2007

Re: Nawiew dmucha ciepłym powietrzem zamiast zimnym

09 kwi 2020 11:44

ceedek napisał(a):Cześć.
Mam problem z nawiewem w swoim samochodzie. Od wiosny prawie zawsze miałem włączoną klimę, więc problemu nie widziałem - klima dmucha prawidłowo zimnym powietrzem. Problem jest gdy wyłączę klimę i zostawię zwykły nadmuch. Pomimo ustawionej niskiej temperatury (16-18 stopni) z nawiewu leci bardzo ciepłe powietrze. Problem nie pojawia się na zimnym silniku, tylko gdy już przejadę kilka kilometrów i silnik osiągnie te 50 stopni lub więcej. Co ciekawe po dłuższej jeździe problem ustaje... ale po jakimś czasie znowu potrafi zacząć dmuchać ciepłym zamiast chłodnym powietrzem.
Co to może być? Nie chciałbym, żeby w serwisie naciągnęli mnie na duże koszty, więc wolałbym się wcześniej zorientować co mogło się uszkodzić i z jakimi kosztami mam się liczyć.
Dodam, że klimatyzację w aucie mam automatyczną.


Odpkopuję

Heh miałem podobnie ale się pogorszyło. Początkowo było jak piszesz; zimne powietrze tylko przy klimie; wybór albo klima albo nawiew ciepłego powietrza, szczególnie gdy silnik już ciepły. Ustepowało nieco przy dłuższej trasie ale podejrzewam że to po prostu powietrze z zewnątrz lepiej owiewało.

Teraz spaprało się tak, że nawet z włączoną klimą dmucha na ciepło...robi się 20 stopni na zewnątrz, a ja uchylam okno i wszystkie nawiewy pozamykałem, bo niedługo będzie sauna...

Jakieś pomysły? Nie wiem czy przecietny mechanik oganie, czy trzeba do jakiegoś elektro-mechanika prowadzić :/
1,6 bezyna, proceed 1, klima auto

Pedzel1993
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 08 wrz 2022 17:28
Lokalizacja: Poznań
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1FL SW, 1400 Pb 90KM
2010, Comfort

Nawiew ciepło z lewej zimno z prawej

28 wrz 2022 18:21

Witam.
Mam dość ciekawa sytuacje.
Klima manualna ale przy ustawieniu temperatury na max ciepło z lewych kratek wieje aż gorąco tak jak powinno być natomiast z prawej strony i to kratki przy radiu wieje ledwo co letnie powietrze w momencie gdy ustawie nawiew na full leci ledwo letnie. Sytuacja ma się podobnie z działaniem AC. Ktoś z was może miał podobną sytuację? :thankyouyellow: :wtf:

Piejar
Kierownik
 
Posty: 403
Dołączył(a): 13 maja 2020 06:50
Lokalizacja: Śląsk
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 2,0 ON 140KM
2008, COMFORT

Re: Nawiew ciepło z lewej zimno z prawej

28 wrz 2022 22:18

Ja miałem podobną sytuację choć w zupełnie innej marce auta. Przyczyną było zapowietrzenie układu chłodzenia - nagrzewnica była zapowietrzona.
Spodziewam się że podobnie może być przy znacznym zanieczyszczeniu nagrzewnicy.

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Nawiew ciepło z lewej zimno z prawej

29 wrz 2022 06:57

Pedzel1993 napisał(a):Ktoś z was może miał podobną sytuację?


Tak, wielu miało podobną sytuację, w celu rozwiązania problemu użyli - O ZGROZO - SZUKAJKI w prawym górnym rogu, a nie zakładali oddzielny wątek (ten łączę z odpowiednim tematem w prawidłowym dziale). :palka: :palka: :palka:
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl