Tylna belka do wymiany

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Tylna belka do wymiany

10 paź 2018 18:23

Przykra sprawa.
Ciekaw jestem argumentów drugiej strony. Bo jakieś musieli mieć skoro tak postąpili.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

10 paź 2018 20:49

Ja ich nie usłyszałem. Usłyszałem natomiast że rozrząd w CRDI wymienia się bez wyciągania wtryskiwaczy i zaraz po przekazaniu samochodu był telefon że jednak nie i że należałoby wyminić uszczelniacze (płatnie),

Jak przekazywałem samochód, jeszcze raz słownie zapytałem czy zakres wymian jest oczywisty i obowiązuje z uwagi na fakt że osoba która go do mnie pisała nie pracuje już w serwisie. Usłyszałem że oczywiście, że to jest jednoznaczne i jasne i że wszystko będzie tak jak ustalono...

Jak odbierałem samochód to się dowiedziałem że się czepiam, że pracownik się pomylił, że geometria jest ok i żebym się cieszył że sanki wymieniono by były dobre.

Od ASO oczekuję jednoznaczności i kompetencji - otrzymałem obsługę na poziomie wiejskiego amatora, brata szwagra mechanika. Do tej pory nie mam pewności czy rozrząd dobrze założyli bo nadal słychać metaliczne dźwięki przy przyspieszaniu (nie wiem jak odczytać korekty w tym zakresie - może ktoś by doradził).

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Tylna belka do wymiany

10 paź 2018 22:54

Z ciekawości sobie zajrzałem na kia-hotline.com i wyszło że też się kwalifikuje do kontroli. Polecam sobie tam zerknąć bo jak się kliknie na akcję serwisową to odpala się okno na którym jak na dłoni widać co muszą skontrolować i w jaki sposób mają działać. Zresztą to wygląda jak instrukcja dla ASO więc pewnie nią jest :)
Był ktoś w Gliwicach na tej akcji?
Don't Eat Yellow Snow!

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

11 paź 2018 10:03

Widziałem tą serwisówkę. Nawet ją wysłałem do ASO żeby mi potwierdzili że wykonali zakres. :) oczywiście mailem nic nie dostałem :)
Ogólnie jak ktoś ma wewnętrzne przekonanie ze klienta który o coś dopytuje należy mieć głęboko w dupie a cenić należy tylko tego który każdą wycenę potwierdza kiwnięciem głowy - to niestety taki a nie inny poziom obsługi z tego wychodzi.
Bo to nie jest tak że akurat ASO robi nie wiadomo jakie rzeczy z samochodem przy prostych elementach serwisowych jak wymiana tarcz czy klocków, oleju czy odgrzybianie klimy... Robią dokładnie to samo i w taki sam sposób jak inne zakłady mechaniczne (wiem bo wielokrotnie widziałem) - tylko kasują x4 względem cen rynkowych. Wiadomym jest że w bardziej skomplikowanych usterkach powinni być drożsi bo i wiedze i dostęp do niej mają - ale nie róbmy sobie jaj w którym sama wymiana klocków (bez materiałów) na jednej osi kosztuje w okolicach 1000 złotych. Inne marki potrafią mieć takie ceny że ludzie po prostu serwisują samochody w ASO - KIA jednak przyjęło zupełnie inny model.
No i KMP powinna zadbać o kompetentny i miły personel - bo naprawdę dużo tracą, pomimo faktu że samochody są naprawdę porządnie wykonane.

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Tylna belka do wymiany

27 paź 2018 18:08

Byłem wczoraj na akcji, auto odebrałem po czterech godzinach. Wcześniej zajrzałem pod spód, naloty korozji ale biedy nie było. Panowie zabezpieczyli całe tylne zawieszenie, bak, podłogę aż po przednie wahacze. Nie miałem jak dokładnie obejrzeć ale wygląda to nieźle a jak będzie po zimie to się okaże. Zdjęcia robione na szybko także słabo widać.( dodam też że w serwisie odłączyli moją kamerkę na czas pracy :wtf: ) :P
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

AUTOR WĄTKU
boe6666
Kierownik
 
Posty: 515
Dołączył(a): 01 kwi 2008 22:36
Lokalizacja: Bielsko-Biala
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 90KM
2007, C+

Re: Tylna belka do wymiany

29 paź 2018 10:56

Jak dla mnie, z tych zdjęć wynika że korozja jest porządna. W szczególności widać to na rantach belki. Po czasie zapewne, zamiast się przejmować starymi samochodami, kupują pistolet, podłączają do sprężarki i walą biteksem jak leci. Klient i tak tego nie zweryfikuje bo niby jak ? Tak to też wygląda u Ciebie :). Ja to rozumiem - rachunek zysków i strat - tylko po co wydają serwisówkę dla ASO ? Bo przy pierwszym zgłoszeniu że ASO nie wykonuje zaleceń producenta - KMP powinno interweniować - a tak to wygląda że pierwsze akcje może i były wykonane poprawnie - każde następne natomiast za cichym przyzwoleniem KMP - kończyło się na zarzyganiem podwozia biteksem. :)

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Tylna belka do wymiany

29 paź 2018 18:44

Ja swoja tylna belkę pomalowałem w zeszłym tygodniu Hammeritem a do środka nawaliłem wosku. Ogólnie to jak spojrzałem ostatnio na swoja belkę po pseudo konserwacji ASO to nie miałem innego wyjścia bo wyglądała gorzej niż przed :biggrin: , przedni wózek jeszcze w miarę się trzyma ale po zimie poleci pełna konserwa na podwozie. Przed hammeritem porządnie belkę wyczyściłem na ile się dało i myślę ze jeszcze kilka lat mogę spokojnie pojeździć. W lipcu napisałem maila do KMP odnośnie fuszerki jaka odwaliło ASO ale nic nie odpisali czyli olali sprawę :whistle2:,

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Tylna belka do wymiany

29 paź 2018 22:13

Jasne że w 4 godziny nie zdążyli rozebrać i wypiaskować ale mam nadzieję że chociaż trochę poczyścili. Teraz mam jakieś poczucie bezpieczeństwa że wszystko zostało sprawdzone przez autoryzowany serwis i wpisane do książki, gdyby kiedyś coś się stało...
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Tylna belka do wymiany

29 paź 2018 23:11

Sprawdź po pierwszym śniegu. Zdziwisz się. Ten bitex jest salony na żywca. Trochę podrapane i jazda.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Tylna belka do wymiany

24 mar 2019 14:24

ruszok napisał(a):Sprawdź po pierwszym śniegu. Zdziwisz się. Ten bitex jest salony na żywca. Trochę podrapane i jazda.

Zajrzałem właśnie pod auto i na tych malowanych elementach nie widać wogóle rdzy, bardzo ciekawe :o
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Tylna belka do wymiany

24 mar 2019 20:22

No to spoko. Ale różnie to robią. Serio.
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Tylna belka do wymiany

25 mar 2019 22:34

ruszok napisał(a):No to spoko. Ale różnie to robią. Serio.

Poprostu warstwa bitexu była tak gruba że nie dopuściła wody :roll:
Obrazek

Avatar użytkownika
Jerzy-Serwisant
Klubowicz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 17 lip 2009 15:31
Lokalizacja: Kę3n
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL SW, 1,6 ON 115KM
2009, Opt+,Skóra,Funkcjonalny,Machine Silver

Re: Tylna belka do wymiany

23 lip 2019 10:27

Panowie, czy ktoś się orientuje czy auto sprowadzone z zagranicy też podlega tej akcji w Polsce.
Kolega ma auto z Danii, a jego VIN jest ujęty w wykazie.Dzwonił do serwisu, mówią, że nie podlega, czy ktoś to potwierdzi, czy ma zmienić serwis?

pawdedi
Kierownik zmiany
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 mar 2018 22:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb 90KM
2012

Re: Tylna belka do wymiany

23 lip 2019 11:35

Mam auto od Niemca, normalnie zgłosiłem się na akcje.

Zadzwoń do innego serwisu podaj vin i zapytaj o akcje serwisowe, dla tego auta.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Tylna belka do wymiany

27 lip 2019 14:33

Tą akcją objęte są auta serwisowane w ASO. Jeżeli ktoś nie korzystał a usług ASO od dłuższego czasu nie ma co liczyć na wykonanie akcji.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

pawdedi
Kierownik zmiany
 
Posty: 145
Dołączył(a): 23 mar 2018 22:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1,4 Pb 90KM
2012

Re: Tylna belka do wymiany

27 lip 2019 16:18

Gisio, ja ostatni przegląd w ASO u niemca miałem w 2014 roku. W 2018 roku jak kupiłem auto to Bez problemu zrobili mi akcje zabezpieczenia podwozia.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Tylna belka do wymiany

27 lip 2019 19:41

Pawdedi to w takim przypadku ASO poniesie koszty wykonania tej akcji.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

pioteer
 

Re: Tylna belka do wymiany

28 lip 2019 00:02

gisio napisał(a):Tą akcją objęte są auta serwisowane w ASO. Jeżeli ktoś nie korzystał a usług ASO od dłuższego czasu nie ma co liczyć na wykonanie akcji.


To chyba zależy rzetelności ASO. Ja co roku robię serwis w ASo i jakoś nikt się nie zająknął o akcji konserwacji zawieszenia jak byłem tam ostatnio w 12/2018. Za to za wymianę żarówki w tablicy rejestracyjnej na tym rocznym serwisie policzyli mi 50 PLN :palka:
Obrazek

Czy może trzeba samemu czytać biuletyny akcji serwisowych KIA i wywalczyć w ASO ich respektowanie?

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: Tylna belka do wymiany

28 lip 2019 09:14

To bardzo interesujące co piszesz. Podeślij mi na pw swój VIN a ustalę dlaczego tak się stało.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

pioteer
 

Re: Tylna belka do wymiany

29 lip 2019 20:04

gisio napisał(a):Podeślij mi na pw swój VIN a ustalę dlaczego tak się stało.


poszło, dzięki za zainteresowanie
:)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl