bąbelkowanie kokpitu...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: bąbelkowanie kokpitu...

10 cze 2018 15:33

powiem tak - mnie wymieniono deskę właśnie w taki sposób jaki opisał Gisio
Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: bąbelkowanie kokpitu...

12 cze 2018 05:28

No nic, mam podjechać do jednego tapicera, który ma swój zakład w Tychach - powiedział, że musi to zobaczyć bo temat byłby do zrobienia i da mi nawet gwarancje na to : ) , jak znajdę czas to się z nim umówię i zdam relacje :)
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

kozlp
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

12 cze 2018 10:12

Hehe no i mnie też dopadł problem z kokpitem: zaczęła piać kratka nawiewu pod szybą oraz kokpit przy niej. Ech na nieszczęście pół roku po gwarancji, przeglądy były terminowo w ASO robione więc może KIA to dostrzeże. Trochę denerwuje ten wygląd bo w te upały to już szpara na palec niemalże. Na razie zgłosiłem do ASO porobili zdjęcia i mam czekać.
Macie może wiedzę ile na taką decyzje się czeka.

Edit:
Już dostałem odpowiedź - niestety odmowną :sad: więc muszę sobie z problemem poradzić jakoś samemu. Szpara już się powiększyła, a idą upały to pewnie jeszcze się zwiększy - będzie można poród odebrać :).
Wiecie może jak bezpiecznie wyjąć tę kratkę nawiewu pod szybą. Od strony pasażera pieje już na ok 3cm ale od kierowcy trzyma się. Chcę ją zdjąć i spróbować przykleić te dechę klejem sar (306 lub 444) zobaczymy czy utrzyma.

Avatar użytkownika
Matikes
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 14 lis 2014 15:29
Lokalizacja: Zory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: bąbelkowanie kokpitu...

17 sie 2018 17:12

Witam i jak Panowie poradziliscie sobie z tym problemem? Bo mnie też dopadło myślałem że jest to za mną ale niestety myliłem się.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Deawo Matiz
Mazda 6
Kia Pro Ceed 1,6 DOHC 126 km Optimum Plus 2009r
Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: bąbelkowanie kokpitu...

17 sie 2018 21:00

A decha już była nowa?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
Matikes
Asystent Kierownika
 
Posty: 266
Dołączył(a): 14 lis 2014 15:29
Lokalizacja: Zory
Grupa: GOP- Górny Śląsk

Re: bąbelkowanie kokpitu...

17 sie 2018 22:15

ruszok napisał(a):A decha już była nowa?
Nie od nowości

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
Deawo Matiz
Mazda 6
Kia Pro Ceed 1,6 DOHC 126 km Optimum Plus 2009r
Obrazek

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: bąbelkowanie kokpitu...

18 sie 2018 05:49

kozlp napisał(a):Hehe no i mnie też dopadł problem z kokpitem: zaczęła piać kratka nawiewu pod szybą oraz kokpit przy niej. Ech na nieszczęście pół roku po gwarancji, przeglądy były terminowo w ASO robione więc może KIA to dostrzeże. Trochę denerwuje ten wygląd bo w te upały to już szpara na palec niemalże. Na razie zgłosiłem do ASO porobili zdjęcia i mam czekać.
Macie może wiedzę ile na taką decyzje się czeka.

Edit:
Już dostałem odpowiedź - niestety odmowną :sad: więc muszę sobie z problemem poradzić jakoś samemu. Szpara już się powiększyła, a idą upały to pewnie jeszcze się zwiększy - będzie można poród odebrać :).
Wiecie może jak bezpiecznie wyjąć tę kratkę nawiewu pod szybą. Od strony pasażera pieje już na ok 3cm ale od kierowcy trzyma się. Chcę ją zdjąć i spróbować przykleić te dechę klejem sar (306 lub 444) zobaczymy czy utrzyma.



I jak udało się? też muszę to kleić
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Haariel
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 gru 2017 12:09
Lokalizacja: Nisko
Grupa: Podkarpacka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2007

Re: bąbelkowanie kokpitu...

22 sie 2018 18:59

Witam,
również mam problem w kia z kokpitem pod szyba... Doradzcie czym mozna podkleic ten kokpit ktory sie odkleil i wykrzywia od slonca? jakiego kleju uzyc ? kratka nawiewu sama wyskakuje juz bo tak podnosi ten kokpit heh

Pozdrawiam

kozlp
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

14 wrz 2018 14:31

Na razie jeszcze z tematem nie ruszyłem tzn nie podkleiłem tego dziadostwa ale mam plan to zrobić w najbliższym czasie.
Jestem po rozmowie z tapicerem ale żeby to zrobić żeby miało to ręce i nogi to będę musiał szybę zdjąć.
Kosztowo jak gadałem to wychodzi mi to tak:
- odklejenie i przyklejenie szyby 150zł
- nowa uszczelka (to wokół szyby co widać na zewnątrz) ok 90zł
- praca tapicera 50-100zł
szyba wycinana w zakładzie co się tym zajmuje oczywiście

Muszę się tym zająć niestety w firmie zewnętrznej bo ASO od dłuższego czasu nie może się dowiedzieć jakiego kleju używa producent tych kokpitów lub po prostu nie chce, a ja się śmiesznie to zabrzmi ale wstydzę jak mi takie paskudztwo za szybą sterczy i szpeci.

Szkoda że KIA nic z tym nie robi bo teraz wiedząc co się dzieje z tymi dechami podglądam inne autka i powiem szczerze w wielu występuje ten problem. Niestety 2500 za nową dechę plus ok 1000-1500 za montaż to jest dla mnie za dużo w prawie 8 letnim samochodzie.

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: bąbelkowanie kokpitu...

14 wrz 2018 18:06

kozlp napisał(a): … ASO od dłuższego czasu nie może się dowiedzieć jakiego kleju używa producent tych kokpitów lub po prostu nie chce …


I się nie dowie bo to są poufne dane producenta kokpitów a takich informacji nie udzielą nawet KMP. Z resztą dlaczego mieliby takich informacji udzielać?

kozlp napisał(a):Szkoda że KIA nic z tym nie robi …


Owszem robi chociażby zmieniono proces produkcyjny oraz materiał. Lojalnym klientom serwisującym się w ASO Kia wymieniane są bezpłatnie nawet po zakończeniu gwarancji.

kozlp napisał(a): Niestety 2500 za nową dechę plus ok 1000-1500 za montaż to jest dla mnie za dużo w prawie 8 letnim samochodzie.


Cóż teraz przelicz czy opłacało Ci się robić przeglądy pomijając ASO.

ŻYCIE – tak powiedział B.Linda w filmie „Pitbull” scena „afera o buty”.
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: bąbelkowanie kokpitu...

15 wrz 2018 11:41

gisio napisał(a):Owszem robi chociażby zmieniono proces produkcyjny oraz materiał. Lojalnym klientom serwisującym się w ASO Kia wymieniane są bezpłatnie nawet po zakończeniu gwarancji.


Potwierdzam
Obrazek

Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: bąbelkowanie kokpitu...

17 wrz 2018 10:47

Znaczy że jak... ? Przeglądy poza ASO, a jaki klej to się chciałeś dowiedzieć w ASO ?? :scratch_one-s_head:
gisio napisał(a):ŻYCIE – tak powiedział B.Linda w filmie „Pitbull” scena „afera o buty”.

Nic dodać, nic ująć :whistle2:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

kozlp
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

25 wrz 2018 06:00

Ryba4 napisał(a):Znaczy że jak... ? Przeglądy poza ASO, a jaki klej to się chciałeś dowiedzieć w ASO ?? :scratch_one-s_head:


Nigdy w życiu przeglądów poza ASO nie robiłem (nawet ostatnio w sierpniu czyli pół roku po upływie gwarancji byłem na przeglądzie przed podróżą) więc nie wiem skąd takie podejrzenia, chyba że gdzieś coś nie jasno napisałem ale sobie nie przypominam
Na najbliższy też pewnie pojawię się w ASO

gisio napisał(a):I się nie dowie bo to są poufne dane producenta kokpitów a takich informacji nie udzielą nawet KMP. Z resztą dlaczego mieliby takich informacji udzielać?


Otóż taką informację dostałem w ASO kiedy otrzymali odmowną odpowiedź z KMP

gisio napisał(a):Owszem robi chociażby zmieniono proces produkcyjny oraz materiał. Lojalnym klientom serwisującym się w ASO Kia wymieniane są bezpłatnie nawet po zakończeniu gwarancji.

gisio napisał(a):Cóż teraz przelicz czy opłacało Ci się robić przeglądy pomijając ASO.


No to jakoś nie do końca bo od początku przeglądy w terminie (a nawet i przed) robione tylko w ASO, nawet przed wyjazdem jeździłem na sprawdzenie do ASO i z żarówkami na wymianę również, więc nie jest tak do końca jak piszesz.

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: bąbelkowanie kokpitu...

25 wrz 2018 12:36

No to wnioskuj o Goodwilla, nie może być inaczej! :spoko:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

kozlp
 

Re: bąbelkowanie kokpitu...

25 wrz 2018 13:20

Ryba4 napisał(a):No to wnioskuj o Goodwilla, nie może być inaczej! :spoko:


Sęk w tym, że wnioskowałem i dostałem odpowiedź odmowną.
W ASO mi powiedzieli że temat kokpitów jest im znany ale decyzje podejmie KMP czy wymienią na zasadzie Goodwilla.
Powiedziano mi także że może też być wersja że wymienią z jakimś tam moim udziałem własnym.
Odpowiedź jednak dostałem z ASO że KMP odmówiło naprawy i wymieniam kokpit na własny koszt lub szukam gdzieś pomocy (czyli ta moja próba klejenia u tapicera, która jeszcze nie doszła do skutku)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: bąbelkowanie kokpitu...

06 paź 2018 05:49

kozlp napisał(a):
Ryba4 napisał(a):No to wnioskuj o Goodwilla, nie może być inaczej! :spoko:


Sęk w tym, że wnioskowałem i dostałem odpowiedź odmowną.
W ASO mi powiedzieli że temat kokpitów jest im znany ale decyzje podejmie KMP czy wymienią na zasadzie Goodwilla.
Powiedziano mi także że może też być wersja że wymienią z jakimś tam moim udziałem własnym.
Odpowiedź jednak dostałem z ASO że KMP odmówiło naprawy i wymieniam kokpit na własny koszt lub szukam gdzieś pomocy (czyli ta moja próba klejenia u tapicera, która jeszcze nie doszła do skutku)
Daj znać czy pomogła naprawa u tapicera

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Andree00
Dopiero co...
 
Posty: 1
Dołączył(a): 27 maja 2019 10:32
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska

Kratka nawiewu Kia Ceed I 2007r.

29 maja 2019 16:42

Witam, chciałbym zapytać o możliwość wymiany kratki nawiewu na przednią szybę. Problem wygląda tak jak na zdjęciu albo jeszcze gorzej tylko niektóre zdjęcia nie oddają tego jak w rzeczywistości. Czy ktoś podpowie co z tym zrobić ? W niektórych miejscach nawet deska zaczyna odchodzić od tego.

link do zdjęć:
1. https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b86008ca16e7fb31
2. https://www.fotosik.pl/zdjecie/a625b27715ddc95b
3. https://www.fotosik.pl/zdjecie/29a38a8887874699
4. https://www.fotosik.pl/zdjecie/6f92ec8de8656e43

Poprzednia strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl