[C1] Ubytek mocy - Pro Ceed 2008, 1.6/LPG

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

[C1] Ubytek mocy - Pro Ceed 2008, 1.6/LPG

14 lip 2018 00:36

Tak, to znowu ja :)
Skończyłem właśnie przekopywać forum w poszukiwaniu ewentualnych podobnych tematów i rozwiązań ale do końca nie jestem usatysfakcjonowany. Stąd ten temat.
Słuchajcie co trapi mojego prosiaka. Od jakiegoś czasu coś mi nie pasuje i kilka dni temu wpadłem na to że chyba nie dysponuje pełną mocą auta. Na moje nieszczęście nie była to utrata mocy z dnia na dzień itp. Samochód nie wchodzi w żaden tryb awaryjny. Da się go rozbujać do 150-160km/h ale jak sięgam pamięcią wstecz - wcześniej robił to dużo żwawiej. Teraz jakby po prostu miał z 30 koni mniej. Jest jakby zamulone, na lpg i na pb. Nie wiem jak to lepiej wyjaśnić. Najchętniej to bym wybrał się na hamownie, ale muszę poczekać na jakiś zastrzyk gotówki. Ewentualnie chętnie spotkałbym się z jakimś forumowiczem ze Śląska/Zagłębia żeby się karnął moją rakietą i stwierdził czy mam urojenia czy rzeczywiście idzie jakby chciał a nie mógł.
Do tego dochodzi to cholerne dzwonienie które na forum już jest wałkowane od X lat(słynne klekotanie i dzwonienie - łańcuch/zawory/zmienne fazy rozrządu/panewki/zatkane kanały olejowe przy wariatorze) i praktycznie zero rozwiązania. Na zimnym silniku w przedziale ok 2-2,5tyś obrotów słychać takie dzwonienie. Nagram jutro najlepiej jak się da i wstawię. W innych tematach podejrzenia padały na rozciągnięty łańcuch, ale do cholery wymieniałem rozrząd jakieś 40tyś km temu.
Procek ma nalatane 203tyś. Zalogowałem się właśnie na kia-hotline.com i z napraw/akcji serwisowych niemiaszka wynika, że przebieg mam nie kręcony.
Dzisiaj sprawdzałem kompresje i wyszło 11,8/11,8/12/12,2
Olej który leje to Valvoline 5w40 maxlife i wymiana co 10tyś. Zakładałem wątek o apetycie mojego silnika na olej. W międzyczasie zakupiłem antykoks i psiknąłem w cylindry. Przed tą akcją silnik brał prawie litr/1000km. Teraz jeszcze czekam z 300km i zobaczymy. Auto nie kopciło na zimnym ani ciepły i nie kopci dalej. Wycieku brak. Wszystko chyba wskazuje na uszczelniacze. Świece wymienione i wyglądają po 300km wzorowo, stare też wyglądały ładnie. To tyle jeśli chodzi o olej. Sprawdzałem też czy nie ma spalin w płynie chłodniczym - brak.
Samochód raz na jakiś czas po odpaleniu krztusił się przy wciśnięciu pedału gazu - przy ruszaniu czy wrzuceniu dwójki dławił się. Wymieniłem więc filtr paliwa i sitko i tu problem zniknął póki co.
Pytanie moje - co jeszcze mogę sprawdzić/wyczyścić w związku z utratą mocy? Na pewno zajrzę do przepustnicy. Jeśli jutro nic dziwnego się w moim życiu nie wydarzy (a przez ostatnie 2 miesiące to mam takie przygody, że film nakręcą o mnie jak zdechne) to podepnę auto pod kompa.
Od 3 tygodni nie mogę też dojechać na sprawdzenie luzów na zaworach, non stop jakiś fakap i już dwa terminy przekładałem. Tak jak pisałem wyżej - klątwa wisi nade mną.
Co jeszcze mógłbym sprawdzić w domowych warunkach? I czy jest na Śląsku/Zagłębiu jakiś zaklinacz Ceedów??? Przy okazji trzepania forum trafiłem kilka razy na takiego magika z wrocka - Szczur - ale on na forum ostatnio był w 2016 więc nawet nie piszę pw do niego...
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: Ubytek mocy - Pro Ceed 2008, 1.6/LPG

15 lip 2018 18:51

Procek podpięty pod kompa - zero błędów.
Podpowie ktoś gdzie szukać przyczyny ubytku mocy i co ewentualnie przeczyścić?
Don't Eat Yellow Snow!

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl