[C1] Świecąca Kontrolka AirBag, głównie rano

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
maniako
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 05 lip 2018 21:28
Lokalizacja: Piła
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Comfort+

[C1] Świecąca Kontrolka AirBag, głównie rano

05 lip 2018 21:56

Witam,
Jestem od niedawna posiadaczem Kia Ceed kupionej po małej kolizji parkingowej.
Wszystko działało idealnie do momentu wyprania tapicerki.
Otóż po praniu zaczęła się zapalać kontrolka Airbag głownie rano lub w ciągu dnia w chłodniejszy dzień bez upałów ( w ciągu dnia jak auto stoi na słońcu wszystko jest ok - gaśnie po kilku sekundach )
Auto było diagnozowane u dwóch mechaników od elektryki samochodowej - błąd jaki widnieje z rana to B 2500 przepalona lampka kontrolna nic więcej.
Niestety mechanik poddał się ze względu , że jest to niestały błąd - nie potrafi naprawić auta, które w ciągu dnia jest często sprawne.
Między czasie zauważyłem , że brakuje ostrzeżenia przed niezapiętym pasem bezpieczeństwa kierowcy , więc kupiłem używaną spinkę , co o dziwo pomogło ( jeżdżąc prawie tydzień z nową zapinką , która leżała podłączona pod siedzieniem wszystko było ok ), niestety po zamontowaniu na stałe błąd powrócił, przy okazji wymiany przeczyściłem wszystkie styki środkiem K2 KONTAKT SPRAY łącznie ze stykami pod siedzeniem pasażera dodatkowo przetarłem pinką czyszczącą siedzenia oraz pasy, więc może przy okazji naprawy coś popsułem.

dalej przy diagnostyce wyświetla ten sam błąd B2500 ,
ostrzeżenie przed niezapiętym pasem działa.

Nie mam totalnie pomysłu co z tym zrobić podobnie jak mechanik - może ktoś ma jakieś sugestię ?

Avatar użytkownika
pioter
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 6510
Dołączył(a): 04 paź 2007 20:06
Lokalizacja: Ostróda
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C3 SW, 1,5 Pb 160KM
2021, M

Re: Świecąca Kontrolka AirBag, głównie rano

06 lip 2018 06:19

Ewidentnie jest jakiś problem z rozpoznaniem przez kompa, że pasy bezpieczeństwa zostały zapięte. Sprawdź wiązkę, może podczas prania doszło do jakiegoś przetarcia przewodu.
Kia CEED 1,5 T-GDI M 160 KM 2021

była Kia cee'd 1,6 CRDI M+DFA 110 KM 2016

R.I.P. Kia cee'd 1,6 CVVT Opt 2009 (ex 2007 1,4 CVVT C+)

Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia, a mimo to milczą.

AUTOR WĄTKU
maniako
Dopiero co...
 
Posty: 3
Dołączył(a): 05 lip 2018 21:28
Lokalizacja: Piła
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Comfort+

Re: Świecąca Kontrolka AirBag, głównie rano

06 lip 2018 17:32

A czy ktoś może podpowiedzieć w jaki sposób prawidłowo zachowują się wskaźniki zapięcia pasów obok przycisku świateł awaryjnych?
Czy po zapięciu odpowiedniego pasa każda zapala się na zielono ? u nie tak jest w przypadku tylnych , natomiast po zapięciu pasa pasażera totalnie gaśnie ( brak koloru zielonego )
Czy kontrolki po chwili jazdy gasną , czy powinny palić się cały czas, np. jak nie ma pasażera z przodu ( na czerwono ) lub jest zapięty pas tylny ( na zielono )?
czy w ogóle siedzenie kierowcy ma jakikolwiek wpływ na wskaźnik zapięcia pasów ?

Czy błąd b 2500 może wskazywać jakiś problem z napinaczami , czy w takim przypadku jest bardziej precyzyjna informacja podczas diagnostyki?

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Świecąca Kontrolka AirBag, głównie rano

09 lip 2018 16:28

Po zapięciu pasów przód - gasną , tył zmiana koloru na zielony. ( przynajmniej tak u mnie jest ;) )
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Bezpieczeństwo
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl