[C1] Wymiana przełącznika zespolonego świateł/kierunkowskazów

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
dzejbi
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 03 lip 2018 18:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 103KM
2008, Comfort+

[C1] Wymiana przełącznika zespolonego świateł/kierunkowskazów

03 lip 2018 19:12

Witam,

Trochę szukałem na forum ale chyba nikt tego wątku jeszcze nie poruszał.

Otóż sam nie jeżdżę Kią Cee'd ale jeździ nią mój tata. Jest to model z Hatchback z 2008 roku. tata ma ją od nowości. Jeszcze jak Kia była na gwarancji, zaczął szwankować lewy kierunkowskaz (to znaczy przełącznik od niego) i polegało to na tym, że po wyprostowaniu po skręcie w lewo koła kierownicy do pozycji do jazdy na wprost, kierunkowskaz lewy się nie wyłączał. Nie miało znaczenia jak duży skręt z kierunkowskazem auto pokonało. Tata niestety nie zgłosił tego faktu na gwarancji i tak jeździ już z tą usterką prawie 10 lat (przyzwyczaił się).
Kupiłem mu wreszcie w prezencie używany ale wizualnie w dobrym stanie cały włącznik zespolony świateł/ kierunkowskazów wraz z kostką i zakładam, że jest on sprawny. Problem tylko w tym, że nie znam aż tak dobrze tego autka i nie wiem jak się za to zabrać.
W zasadzie moje najważniejsze pytanie jest takie, czy w tej wersji Kii przy wymianie takiego włącznika istnieje konieczność demontażu airbaga, potem kierownicy i dopiero wówczas można się dostać do włączników, czy być może da radę się tam dogrzebać demontując obudowę kolumny kierowniczej i nie ruszając samej kierownicy?

Przegrzebałem już chyba cały internet (albo i ze dwa :) ) i nawet na YouTube niczego podobnego do tej wersji nie znalazłem. Może ktoś z Was już przerabiał podobny temat i dysponuje mądrymi radami? Będę ogromnie wdzięczny.

Aha, chcę tacie zrobić niespodziankę tą wymianą i zależy mi na czasie.

Jeśli czegoś ważnego nie dopisałem, wybaczcie. Jak będę wiedział coś jeszcze, dopiszę.

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Wymiana przełącznika zespolonego świateł/kierunkowskazów

03 lip 2018 22:12

Obrazek
Witaj, żeby zdjąć te plastiki i wymienić manetkę będziesz musiał prawdopodobnie wykręcić srubki widoczne na zdjęciu. Chyba że przedlift ma to inaczej poskładane ale nie wydaje mi się. :spoko:
Obrazek

AUTOR WĄTKU
dzejbi
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 03 lip 2018 18:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 103KM
2008, Comfort+

Re: Wymiana przełącznika zespolonego świateł/kierunkowskazów

03 lip 2018 23:59

Czyli jednak czeka mnie rozbieranie kierownicy z odłączaniem airbaga? Czy ktoś wobec tego może mnie nakierować jak się do tego zabrać po kolei, żeby niczego nie połamać?

brylek
Kierownik zmiany
 
Posty: 180
Dołączył(a): 09 maja 2016 21:23
Lokalizacja: Gdańsk
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb 122KM
2007, Comfort

Re: Wymiana przełącznika zespolonego świateł/kierunkowskazów

04 lip 2018 00:43

Aby odkręcić te śruby i zdjąć plastikową osłonę wystarczy przekręcić kierownicę w lewo i prawo. Przełącznik zamontowany jest na zatrzasku i wydaje mi się ze da rade go wymienić bez demontażu kierownicy.
http://prokiaceed.ru/kia-ceed/5-3.html

AUTOR WĄTKU
dzejbi
Dopiero co...
 
Posty: 4
Dołączył(a): 03 lip 2018 18:54
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1,4 Pb 103KM
2008, Comfort+

Re: Wymiana przełącznika zespolonego świateł/kierunkowskazów

04 lip 2018 10:49

Spróbuję zatem z obrotem kierownicy. Oby tak się udało. Dzięki za schematy :)

Marcin1108
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 06 gru 2017 20:58
Lokalizacja: Lodz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb/LPG 109KM
2007

Re: Wymiana przełącznika zespolonego świateł/kierunkowskazów

04 lip 2018 22:23

Przekręć kierownicę w lewo odkręć jedną śrubkę, potem przekręć kierownicę w prawo i odkręć kolejną. Ściągnij obudowę i załóż nowy przełącznik zespolony, tylko o identycznym oznaczeniu co stary. Na pewno nie ma potrzeby odłączania airbag, bo sam to robiłem parę dni temu.

tom937
Brygadzista
 
Posty: 85
Dołączył(a): 01 maja 2016 07:48
Lokalizacja: Kwidzyn
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 2,0 ON 140KM
2007, OPT+

Re: Wymiana przełącznika zespolonego świateł/kierunkowskazów

23 lut 2022 18:37

Podłączę się pod temat. Czy nieodbijający kierunkowskaz to jest wina samego przełącznika zespolonego? Czy trzeba wymienić coś jeszcze? I drugie moje pytanie odnośnie załączonego kierunkowskazu-mam brak odgłosu podczas załączonego kierunku. Za to odpowiedzialny jest przekażnik?
KIA CEED 2.0 CRDI 2007 HATCHBACK-optimum +

Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl