[C1] Trzeszczące plastiki tu i tam...

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

[C1] Trzeszczące plastiki tu i tam...

06 cze 2018 10:31

Cześć.
Jeśli nieodpowiedni dział to przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego. Żaden dział do końca mi nie pasował, ale ten ma podtytuł "Problemy z cee'd'em" więc postanowiłem napisać tu.

Co mnie drażni i odbiera mi radość z jazdy samochodem to wszechobecne trzeszczące plastiki wewnątrz samochodu. Czy da się z tym uporać niedużym kosztem? Udało mi się jedynie wygrać z podłokietnikiem - psiknąłem trochę WD40 w zawiasy i trzeszczenie zmniejszyło się o 90% :)
Jednak nadal trzeszczą:
1) Kierownica - tu też psiknąłem WD40 ale nic to nie dało. Zapewne trzeba zdemontować kierownicę i nasmarować gdzieś w środku.
2) Uchwyty na drzwiach.
3) Listwa wentylacyjna pod szybą czołową - nie jestem na 100% pewien, ale wydaje mi się że to ona brzęczy kiedy jadę powyżej 100 km/h. Kiedy ją naciskam ręką na postoju to trzeszczy niemal na całej długości.
4) Fotel kierowcy - tu akurat nie mam do czynienia z trzeszczeniem plastiku, ale są jakieś niewielkie luzy zarówno w siedzisku jak w oparciu. Często podczas wsiadania do auta słychać lekkie puknięcie i tak samo przy wchodzeniu w zakręty podczas jazdy (nie zawsze, ale sporadycznie się zdarzają).

Ktoś by powiedział, że najlepiej włączyć głośno muzykę i nie przejmować się takimi pierdołami :) Ja jednak chciałbym coś z tym zrobić, ale demontowania elementów na własną rękę raczej się obawiam, więc pytanie mam: czy są jakieś serwisy które się tym zajmują? W ASO, o ile zajmują się takimi rzeczami, pewnie skasują jak za zboże... Do zwykłego mechanika z takimi rzeczami raczej się nie jeździ, więc gdzie?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Trzeszczące plastiki tu i tam...

06 cze 2018 12:24

Poz.2 - była mowa na forum
Poz.3 - szukaj na forum jak demontować boczki drzwi.
Jeśli umiesz trzymać poprawnie śrubokręt w ręku i wiesz do czego on służy myślę ,że uporasz się sam z w/w problemami.

WD40 to raczej chwilowo poprawi akustykę .
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Slowik8609
Dyrektor
 
Posty: 628
Dołączył(a): 14 kwi 2015 13:59
Lokalizacja: Radom
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 ON 115KM
2008, Optimum +

Re: Trzeszczące plastiki tu i tam...

06 cze 2018 19:05

przede wszystkim należy zapamiętać, że WD40 to nie jest preparat smarujący! Mimo tego co wiele osób myśli. To, że ze wzg. na pewne swoje właściwości coś smaruje, nie oznacza że jest środkiem smarnym w stricte tego słowa znaczeniu (choć widzę, że nawet Wikipedia podaję, że niby jest . WD40 to Water Displacement czyli preparat usuwający wodę z czegoś i generalnie do tego służy.
Bardzo dobrym środkiem smarująco-konserwującym jest np. Brunox. Działa moim zdaniem dużo lepiej niż WD40
Obrazek

Obrazek

AUTOR WĄTKU
ceedek
Klubowicz
 
Posty: 67
Dołączył(a): 21 gru 2017 10:43
Lokalizacja: Gdynia
Grupa: Trójmiasto
Model cee'd:
C1 HB, 1.4 Pb 109KM
2008, Comfort+

Re: Trzeszczące plastiki tu i tam...

07 cze 2018 08:57

Gizmo121 napisał(a):Poz.2 - była mowa na forum
Poz.3 - szukaj na forum jak demontować boczki drzwi.
Jeśli umiesz trzymać poprawnie śrubokręt w ręku i wiesz do czego on służy myślę ,że uporasz się sam z w/w problemami.

WD40 to raczej chwilowo poprawi akustykę .

Nie do końca rozumiem :) Punkt dwa mówi o uchwytach, a nie trzeci. Więc o uchwytach drzwi była mowa, a o kierownicy też czy nie?
Wiem, że można samemu, ale to nie kwestia trzymania śrubokrętu. To większość rzeczy jest na zatrzaski i trzeba wiedzieć gdzie i czym podważyć żeby nie uszkodzić.
Zresztą do tej listwy wentylacyjnej pod czołową szybą nawet nie wiem jak miałbym się dobrać.
Wiem też, że WD40 nie służy do smarowania, ale nie miałem nic innego i nie miałem też pewności, że to cokolwiek pomoże. Sądziłem że po prostu pokrywa podłokietnika się ugina pod ciężarem i trzeszczy, a okazało się że to zawiasy.
Czyli mam rozumieć, że nie ma serwisów zajmujących się takimi rzeczami i trzeba to ogarniać na własną rękę?
Swoją drogą na innym forum czytałem, że poleca się używać silikon w sprayu do takich rzeczy.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: Trzeszczące plastiki tu i tam...

07 cze 2018 11:15

Slowik8609 napisał(a):Punkt dwa mówi o uchwytach, a nie trzeci. Więc o uchwytach drzwi była mowa, a o kierownicy też czy nie?


Moja pomyłka w wypunktowaniu :
listwa na podszybiu była mowa
boczki drzwi - jak je zdejmować też.
W miejsca gdzie się obcierają plastiki niektórzy dawali gąbki - te do uszczelniania okien.
ceedek napisał(a):Zresztą do tej listwy wentylacyjnej pod czołową szybą nawet nie wiem jak miałbym się dobrać.

dlatego skorzystaj z opcji szukaj na naszym forum....temat znany i były nawet wstawiane foty co jest potrzebne i jak sie do tego dobrać...potrzebne są chęci :wink:
A jak sie boisz ..to już tylko szukanie kogoś kto się tego podejmie i kasa..kasa...kasa.
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl