wymiana silnika w ceed

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
mazifox
 

wymiana silnika w ceed

15 maja 2018 09:35

Hej,

Posiadam ceed'a JD benzyna 1.4 rok 2012. Silnik do wymiany (pokrzywione zawory, misa olejowa porysowana, napinacz zle 'napial') po przejechaniu 60 000km.

Koszt remontu > koszt uzywanego silnika G4FA

Pytanie moje jest następujące, na allegro jest mnostwo silnikow g4fa, z roznych rocznikow..

Ktory bedzie na 100% pasowal do mojego auta? z tego co sie orientuje to na pewno z tego samego ceeda oraz i30, ale na przyklad czy z vengi z 2012 tez bedzie ok?

z gory dziekuje za pomoc.

e:

troszke dla potomnych:

silnik w venga z 2013 ma kod katalogowy z56412bz00
silnik w ceed jd 2012 ma kod katalogowy z61812bz00

wszystkie schematy do silnikow mozna znalezc tutaj :

https://kia.7zap.com/en/eur/

najlepiej wpisac VIN.

z tego co przegladalem, wiekszosc sie pokrywa, sa jakies roznice ale.. sam niestety na autach sie nie znam.



Kazdy sprzedawca na allegro zarzeka sie ze G4FA nawet z roku 2008 bedzie pasowal do ceeda z 2013 (jeden nadmienil tylko ze roznica jest w rozdzielaczu wody czy cos w tym stylu).

Nikt w ASO nie jest w stanie powiedziec czy silnik ten mozna zastapic wymienionym wyzej z Vengii.
Jeden Pan w ASO zauwazyl ze silnik G4FA z 2010 nie pasowal do auta z 2012 roku bo byla inna glowica.

Nowych silnikow juz nie da sie kupic (przynajmniej w ASO) a ich koszt wynosil 20 000zl.


e2: na ww. stronie 7zap po wpisaniu VIN otrzymujemy informacje nt kodu silnika jaki w danym aucie powinien sie znajdowac.

Przydac sie to moze przy zakupie uzywki w celu sprawdzenia czy zakupiony silnik i jego kod = numerowi VIN o ktory nalezy poprosic sprzedawce przy zakupie.
Dzieki temu mozna sprawdzic czy otrzymany silnik jest z faktycznie auta jakie deklaruje sprzedawca, a tym samym jesli byly jakies wpisy w ksiazce:

a) sprawdzic czy nie jest poszukiwany :D
b) jesli byl serwisowany w ASO to sprawdzic przebieg o ile trafimy na milego Pana z ASO..

e3:

wspominalem ze opcja remontu jest drozsza (ASO) ale po milionie telefonow do sprzedawcow z allegro, nikt nie okazal sie rzetelny, kazdy ma problem albo z wyslaniem vin, albo z wyslaniem nr silnika, przebieg w jednym silniku w tygodniu numer 1 wynosil 20 000, w tygodniu numer 70 000.. a jak juz dostane vin to sie okazuje ze silnik wcale nie jest tak jak sprzedawca mowil z ceed'a tylko okazuje sie ze z i30, no zalamac sie idzie :D

Avatar użytkownika
gisio
V kolumna
 
Posty: 1359
Dołączył(a): 23 gru 2009 17:51
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Cadenza 3,5 V6 A/T 286 KM

Re: wymiana silnika w ceed

15 maja 2018 19:48

Masz auto z 2012 roku więc przy prawidłowym serwisowaniu powinno być na 7-mio letniej gwarancji- no chyba , że przekroczyłeś limit 150 tys km?
„ … kiedy jestem trzeźwy i w dobrej formie krzywdzę ludzi … „

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: wymiana silnika w ceed

15 maja 2018 22:08

gisio napisał(a):Masz auto z 2012 roku więc przy prawidłowym serwisowaniu powinno być na 7-mio letniej gwarancji- no chyba , że przekroczyłeś limit 150 tys km?

Nawet jeśli przekroczył to czy KMP nie powinno zareagować ? Jeśli w tak nowym aucie silnik się sypie...
Obrazek

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: wymiana silnika w ceed

16 maja 2018 02:01

Kolega kupił auto z przebiegiem 55kkm i zrobił całe 5kkm, więc na blacie wisi 60 kkm. Pytanie jak było auto serwisowane i dlaczego zostało sprzedane przy przebiegu 55kkm. Co KMP powinno a czego nie, to KMP wie najlepiej, a powinien to przede wszystkim nowy użytkownik zadbać o serwis, aktualność przeglądów i wpisów w KG, a potem przyjrzeć się historii auta i poprzedniego właściciela. Słowo klucz - rękojmia. Importer nie jest odpowiedzialny za głupotę i zaniedbania serwisowe użytkowników. Mało to w PL klientów, co po zakupie do ASO zgłosili się 1 raz dopiero jak z silnika zaczęły dochodzić dziwne odgłosy, a na blacie było już 100kkm ??
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
mazifox
 

Re: wymiana silnika w ceed

16 maja 2018 21:52

Gwarancji brak z mojej głupoty, a właściwie komisu od którego auto nabyłem - nie ma to w tym momencie znaczenia i nie chce o tym pisać jako, że sprawa trafi do sądu na dniach.

Możemy wrócić do mojego pytania :)? Aczkolwiek sam sobie chyba w większości już odpowiedziałem :p da się jakoś sprawdzić jeszcze taki używany silnik, który już jest zdemontowany? (poza porowaniem kodu silnika z tym co według vin wyszło z fabryki?

Możecie rozwinąć skrót kmp :D? bo jedyne co znajduję to Komenda Miejska Policji :P

Dzięki Panowie.

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: wymiana silnika w ceed

16 maja 2018 21:57

mazifox napisał(a):Możecie rozwinąć skrót kmp :D? bo jedyne co znajduję to Komenda Miejska Policji :P


:yah: :yah: :yah: :yah: dobre ....my znamy ten skrót jako Kia Motors Polska :cool:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: wymiana silnika w ceed

16 maja 2018 22:18

Ja myślałem że kolega ma go od nowości stąd moje zdziwienie....Mam nadzieję że wygrasz w sądzie z tym bydłem komisowym. ;-)
Obrazek

AUTOR WĄTKU
mazifox
 

Re: wymiana silnika w ceed

17 maja 2018 11:24

Witam ponownie, orientujecie się czy silnik z tego i30 pasowałby :)? (link jako przykładowy, silnik byłby z innego auta ale chodzi o model)

https://www.otomoto.pl/oferta/hyundai-i ... dcc53bbb68

albo z tej vengi ?

https://www.copart.co.uk/lot/31031878

silnik jest g4fa, w vendze moc 90km ale to podobno jest sterowane przez komputer.. :drinkingdrunk:

mat3j861
Przedszkolak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 01 lut 2020 08:18
Lokalizacja: Zamość
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1FL HB, 1.4 Pb 90KM
2009

Re: wymiana silnika w ceed

27 mar 2020 22:21

Czy posiadając silnik G4FA mogę go wymienić na inny G4FA (z Hyundai czy Venga) bez zadnych komplikacji na zasadzie wykręcić stary, wkrecic nowy? Czy jest możliwość włożenia do cee'da 1fl zamiast posiadanego silnika silnik 1.6 G4FC?

Avatar użytkownika
Maximos
Dopiero co...
 
Posty: 7
Dołączył(a): 28 wrz 2017 18:55
Lokalizacja: Wro
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL PRO, 1,4 Pb 90KM
2011

Re: wymiana silnika w ceed

25 maja 2020 13:18

Podbijam temat.
Szukam silnika G4FA do swojej fury. Awaria rozrządu i koszty naprawy są powalające. Taniej będzie wymienić ale potrzebny mi porządny egzemplarz na podmianę. Ma ktoś coś odpowiedniego? W chwili awarii mój ma 90 tyś przejechane więc szukam coś z podobnym przebiegiem lub mniejszym. ^^

Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: aviator i 33 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl