Nowa SW w M PlusSmart

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Nowa SW w M PlusSmart

11 sty 2018 10:30

Witam
Jestem nowym użytkownikiem i chciałbym się przywitać.
Właśnie jadę odebrać mojego ceeda kombi wersja M z SmartPlusem w najmniej brudzącym kolorze Sand Track :biggrin: . Silnik to 1,6 GDI 135 KM. Mam nadzieję, że będę zadowolony. Co prawda przesiadam się z Octavii O1 kombi z silnikiem 1,9 tdi (160KM, 420 Nm :wavingyellow: ) z 2004 w najbardziej brudzącym kolorze (czarna, wypasiona wersja Celebrate). Na dzień dzisiejszy mam dość turbo diesli. Szukałem wolnossącej benzyn i rozsądnym wyborem był ceed.
Zaczynam doposażać pierdołami ;)
Jeszcze raz pozdrawiam
Zdjęcie 1 https://www.dropbox.com/s/sft9r0hoyqahq1s/20180109_120642.jpg?dl=0
Zdjęcie 2 https://www.dropbox.com/s/mnz69d075eanxpb/20180109_120741.jpg?dl=0
Ostatnio edytowano 11 sty 2018 20:19 przez gzyms, łącznie edytowano 1 raz
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

pioteer
 

Re: Nowa SW w M PlusSmart

11 sty 2018 19:24

gzyms napisał(a):Zaczynam doposażać pierdołami
Jeszcze raz pozdrawiam


coś z obrazkami nie wyszło :-(

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Nowa SW w M PlusSmart

11 sty 2018 20:25

pioteer napisał(a):coś z obrazkami nie wyszło :-(

Jeszcze wczoraj dropbox pozwalał, dzisiaj coś zdechło. Wkleiłem linki do zdjęć.
Co do samochodu - samochód w domu, pierwsze testy za mną, niestety ale brak mocy mocno zauważalny i właściwie to jedyny minus. Ale w moim wieku coraz częściej spokój jest ważniejszy ;) Na razie przyzwyczajanie się do wielu nowych rozwiązań, niektóre są lepsze niż w octavii, inne niestety nie (chyba, że to przyzwyczajenia). Ceed ma więcej miejsca wewnątrz zarówno z przodu, ale przede wszystkim z tyłu. Bagażnik - tu przewaga O1.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Nowa SW w M PlusSmart

12 sty 2018 08:06

O widoczny Solix :wink: W nowym aucie, nawet tej samej marki zawsze było coś nowego, innego jednakże szybko idzie się do tego przyzwyczaić zwłaszcza jeśli jest na plus. Ceed to dobre auto i jeśli będzie dobrze traktowane to na pewno odwdzięczy się tym samym :spoko: Oczywiście, że 160 km w silniku, to nie to samo, co 135 km, jednakże patrząc realnie to czy faktycznie potrzebujemy ich więcej jeśli większość dróg które mamy są słabej jakości. Urwanie tych kilku minut z podróży naprawdę nie robi przecież różnicy. W każdym razie witamy i życzymy frajdy z użytkowania :drinkingcheers:

Avatar użytkownika
Magikrealista
Kierownik
 
Posty: 589
Dołączył(a): 12 sie 2017 22:16
Lokalizacja: Białystok
Grupa: Podlaska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010

Re: Nowa SW w M PlusSmart

12 sty 2018 14:59

Fajny fajny a co to znaczy że doposażasz pierdołami? Jakieś plany? 8-)
Obrazek

Avatar użytkownika
piotek_szalik
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 29 sie 2017 14:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 ON 136KM
2017, M Smart+

Re: Nowa SW w M PlusSmart

12 sty 2018 15:02

Też mam Smart Plusa i pomijając brak automatycznie składanych lusterek i czujników parkowania z przodu to auto wydaje się dość kompletne. No chyba że pisząc pierdoły masz na myśli zapach do auta :mrgreen:
Wódka, koks, karnawał w Rio... to nie dla mnie, jeżdżę KIĄ

Avatar użytkownika
N_Jay
Dyrektor
 
Posty: 701
Dołączył(a): 28 cze 2008 02:29
Lokalizacja: W-M
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 Pb 126KM
2010

Re: Nowa SW w M PlusSmart

12 sty 2018 16:28

stempel1 napisał(a):O widoczny Solix

Solixu już nie ma. Jest JD Kulej.
Oddali plac pod salon Forda a nowe autka upychają teraz gdzieś na zapleczu :icon_evil:
Ceed HB 1.6 Opti + ESP, po FL - od 04/2010
Ceed HB 1.4 OptiPlus, So-Red - do 04/2010

dzygi
Kierownik zmiany
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 cze 2017 13:52
Lokalizacja: NDM
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C2 SW, 1,6 ON 128KM
2013

Re: Nowa SW w M PlusSmart

12 sty 2018 17:20

gzyms napisał(a): Bagażnik - tu przewaga O1.


Tylko ze wg danych bagażnik w ceed kombi i w O1HB jest taki sam a to nie prawda raczej czyli 528L

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Nowa SW w M PlusSmart

12 sty 2018 21:36

stempel1 napisał(a):Oczywiście, że 160 km w silniku, to nie to samo, co 135 km, jednakże patrząc realnie to czy faktycznie potrzebujemy ich więcej jeśli większość dróg które mamy są słabej jakości. Urwanie tych kilku minut z podróży naprawdę nie robi przecież różnicy. W każdym razie witamy i życzymy frajdy z użytkowania :drinkingcheers:

Tu nie chodzi o urwanie kilku minut tylko o sprawne i bezpieczne wyprzedzanie. Do tego moc jest bardzo przydatna. Zobaczymy, na razie odkrywam nowoczesne technologie (np. światła dostosowujące się do otoczenia itp. ), których w O1 nie było aczkolwiek jest nieźle wyposażona :)

Magikrealista napisał(a):Fajny fajny a co to znaczy że doposażasz pierdołami? Jakieś plany? 8-)

Tak na początek to parę rzeczy bez, których trudno mi funkcjonować ;) - podstawa to uchwyt na telefon. Niestety projektant nie dał możliwości umiejscowienia jakoś sensownego uchwytu na telefon. W O1 miałem podstawkę firmy Brodit z prawej strony radia, podobnie jak tutaj w ceedzie tylko wyżej http://brodit24.pl/product-pol-1145-ProClip-do-Kia-Ceed-12-17.html ale to rozwiązanie w ceedzie jakoś będzie za nisko, nie pod ręką. Na kratkę nawiewu raczej nie, zostanie pewnie tylko szyba.
Kolejna sprawa to bagażnik - mata plastikowa/gumowa (sprawdza się, łatwo utrzymać porządek), oraz rozciągliwa siatka (pewnie zabiorę z O1).
Dalej to belki bagażnika na dach pod uchwyty na rowery. Stare niestety nie podejdą, a mam je jakieś 11 lat (jakiejś japońskiej firmy).
Zamówiłem niedawno również ładowarkę BlitzWolf® BW-C10 QC3.0 bo oczywiście urządzeń pełno ;) W rodzinnej trasie to są trzy telefony, tablet i kamera. O i właśnie kamera - zastanawiam się nad przekładką - mam w O1 starawą już G1WH ale działa. Będzie musiała wystarczyć. I tu problem - jak poprowadzić kabel. W O1 pociągnąłem kabel pod deską, słupkiem, wcisnąłem pod tapicerkę dachu i wtyczka wystawała obok lusterka, zero zwisów (muszę poczytać jak tu jest to rozwiązane).
Zdobyłem dzisiaj również nakrętki zabezpieczające do felg, gratis ;)
Aha dywanik na tunel środkowy - przy dziecku bardzo ważny ;)
To tak na szybko
piotek_szalik napisał(a):Też mam Smart Plusa i pomijając brak automatycznie składanych lusterek i czujników parkowania z przodu to auto wydaje się dość kompletne. No chyba że pisząc pierdoły masz na myśli zapach do auta :mrgreen:

Składane lusterka fajna rzecz, nam brakuje również podłokietnika z tyłu. Fajne jest doświetlanie zakrętów oraz funkcja coming-home - podświetlane na przywitanie i pożegnanie ;) Dzisiaj próbowałem podłączyć samochód pod internet, router wifi na S7 i qupa. Nie chce się połączyć, jutro wezmę mobilny router. Ale i problem jest z android auto (nie działa w Polsce ;)

dzygi napisał(a):
gzyms napisał(a): Bagażnik - tu przewaga O1.

Tylko ze wg danych bagażnik w ceed kombi i w O1HB jest taki sam a to nie prawda raczej czyli 528L

Nie rozumiem. Ja mam O1 kombi i tu jest wg producenta 548 l, w ceedzie 528 l (jak piszesz) i wizualnie jest więcej miejsca (pół garażu wożę, w ceedzie to nie zmieści się :), ale za to miejsce na tylnej kanapie to bomba. Lotnisko w porównaniu do O1.
Dzięki za opinie.
Ostatnio edytowano 13 sty 2018 00:38 przez gzyms, łącznie edytowano 1 raz
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Nowa SW w M PlusSmart

12 sty 2018 21:48

Ja mam uchwyt iOttie w kratce nawiewu i jest super.

Tapatalk @ Honor 8
Obrazek

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Nowa SW w M PlusSmart

13 sty 2018 00:11

vonski napisał(a):Ja mam uchwyt iOttie w kratce nawiewu i jest super.

Którą? Tylko nie magnetyczną. Możesz dać jakiś link?
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Nowa SW w M PlusSmart

13 sty 2018 00:32

Coming home :-))))
P.S. miałem Sand Track i zmartwię Cię, brudzi się tak jak czarny...

Matę kupisz za jakieś 80/100zł z pezesyłką. Wybieraj firmy Razewplast, gdyż jest gumowa, a nke plastikowa.

Jak poprowadzić kabel? Identycznie jak to zrobileś w O1.

Ceed to świetne auto, szerokości!
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Nowa SW w M PlusSmart

13 sty 2018 00:59

Geegles napisał(a):Coming home :-))))

Ha ha, poprawione. W mojej O1 (sory, że porównuje ciągle ale sentyment) nazywa się to "Funkcja oświetlenia drogi do domu (Coming-Home)" i uruchomienie jest trudne do zapamiętania ;)

Geegles napisał(a):P.S. miałem Sand Track i zmartwię Cię, brudzi się tak jak czarny...

Qrde łapie za słówka. Tak, ale pierwsze 2 cm brudu nie widać, po kolejnych 2cm sam odpada :)
A czarna parła tragedia, po umyciu już jest brudny ;)

Geegles napisał(a):Matę kupisz za jakieś 80/100zł z pezesyłką. Wybieraj firmy Razewplast, gdyż jest gumowa, a nke plastikowa.

Myślałem o czymś takim bo Rezew-plast to mini 150 zł, więc cena jak oryginał.
http://allegro.pl/mata-do-bagaznika-miarowa-kia-cee-d-ii-sw-od-2012-i7009363100.html?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=YmUzOGUxZWItNzZmOS00YmJjLTg0MWMtYjk0YWQzMjA3NDAwAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=d8d3ee28-64d3-43cd-9a46-20644099a884

http://allegro.pl/kia-ceed-sw-kombi-od-2012-bagaznik-mata-wys-24h-i7123799477.html

Geegles napisał(a):Jak poprowadzić kabel? Identycznie jak to zrobileś w O1.
To można rozbierać deskę rozdzielczą i słupek i nie traci się gwarancji, a co z podsufitką?

Geegles napisał(a):Ceed to świetne auto, szerokości!
Nie wątpię, mam nadzieję, że się nie rozczaruję. To już drugi koreański samochód w mojej historii.

Mam jeszcze pytanie - ceramizował ktoś lakier?
A i jeszcze zastanawiam się na d pokrowcami na siedzenie. Szczególnie przydatne przy dzieciach.
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
piotek_szalik
Klubowicz
 
Posty: 65
Dołączył(a): 29 sie 2017 14:22
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 ON 136KM
2017, M Smart+

Re: Nowa SW w M PlusSmart

15 sty 2018 10:13

gzyms napisał(a):. Ale i problem jest z android auto (nie działa w Polsce ;).


Działa. Ściągasz plik apk z jakiegokolwiek mirrora np. TU.
Wódka, koks, karnawał w Rio... to nie dla mnie, jeżdżę KIĄ

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Nowa SW w M PlusSmart

15 sty 2018 16:31

piotek_szalik napisał(a):
gzyms napisał(a):. Ale i problem jest z android auto (nie działa w Polsce ;).


Działa. Ściągasz plik apk z jakiegokolwiek mirrora np. TU.
Wywalało apkę google i to powodowało problemy (androida auto ściągnąłem już wcześniej). Dopiero wyczyszczenie pamięci podręcznej i w ogóle odblokowanie tej apki umożliwiło korzystanie z AA. Teraz dziala. Ale nie będę korzystał bo nie dziala wtedy yanosik.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Nowa SW w M PlusSmart

15 sty 2018 17:00

Ale i tak w AA nie masz właściwie nic ciekawego oprócz googlemaps.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Nowa SW w M PlusSmart

15 sty 2018 17:33

Geegles napisał(a):Ale i tak w AA nie masz właściwie nic ciekawego oprócz googlemaps.
Zgadza się. Zwykłe bt i wifi po lte wystarczy i z yanosika można korzystać.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Nowa SW w M PlusSmart

15 sty 2018 18:57

N_Jay napisał(a):Solixu już nie ma. Jest JD Kulej. Oddali plac pod salon Forda a nowe autka upychają teraz gdzieś na zapleczu :icon_evil:

No patrz, kilka miesięcy temu jeszcze był :wink: Mam nadzieję, że poziom obsługi jest dalej dobry, bo za trzy tygodnie muszę się bujnąć na przegląd gwarancyjny :o

Avatar użytkownika
AUTOR WĄTKU
gzyms
Dyrektor
 
Posty: 973
Dołączył(a): 11 sty 2018 10:13
Lokalizacja: NO
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2FL SW, 1.6 Pb 135KM
2017, M SmartPlus

Re: Nowa SW w M PlusSmart

15 sty 2018 19:08

stempel1 napisał(a):No patrz, kilka miesięcy temu jeszcze był :wink: Mam nadzieję, że poziom obsługi jest dalej dobry, bo za trzy tygodnie muszę się bujnąć na przegląd gwarancyjny :o


Mam nadzieję że nawet jeszcze lepszy. Ja dopiero zaczynam. Za 2kkm jadę na pierwszą wymianę oleju. Zobaczymy jak przyjmą info że mam swój olej.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
"Piwo tylko z kija, auto tylko z Kia ..." Henryk Sawka
Co do baru nie mam problemu z wyborem, ale do ASO w mojej okolicy coraz częściej obawiam się jechać ....

stempel1
Brygadzista
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 gru 2015 20:59
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Grupa: Warmińsko-Mazurska
Model cee'd:
C2 SW, 1.6 Pb 135KM
2012

Re: Nowa SW w M PlusSmart

15 sty 2018 19:51


Oj taka mata do bagażnika to musi być - ja mam właśnie taka i jest ok, jednakże kolejny raz, to bym kupił taką gumową bo ta tutaj to jest plastikowa - nic się nie rozlewa, jest sztywna jednakże rzeczy potrafią latać w bagażniku albowiem ten środek się wykrusza :palka:

Następna strona
Powrót do Pochwal się swoją Kia cee'd :D

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl