[C1] Dudnienie z okolic bagażnika

Układ kierowniczy, koła, opony, felgi, hamulce itp.

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Lukasz_krk
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 09 sty 2018 20:06
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb 126KM
2008, M

[C1] Dudnienie z okolic bagażnika

09 sty 2018 20:13

Witam, od jakiegoś czasu mam problem z moim Ceedem kombi, coś się niesamowicie tłucze, odgłos dochodzi z okolic kół, bagażnika (tak przynajmniej niesie), takie jak by dudnienie. Wymienione zostały łączniki, gumy stabilizatora, poduszki amorów, na szarpakach nic już nie wychodzi, wszystko sztywne jak należy. Z bagażnika wszystko wyciągnięte, próbowałem nawet na podniesionej klapie żeby wykluczyć czy to nie ona, i dalej to samo, czy miał ktoś taki przypadek bo ja juz naprawdę nie mam siły do tego, dwóch mechaników robiło i nic, nikt nie umie znaleźć przyczyny.

pioteer
 

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

09 sty 2018 20:25

Też miałem taki efekt - tłukło się z tyłu, jakby coś luźnego latało po bagażniku.
Dopiero drugi warsztat znalazł problem(w pierwszym chcieli mi już amorki wymieniać)
- okazało się że winny był drążek (łącznik wahacza) a raczej jego wybita tuleja.
Po podniesieniu auta żadnych luzów nie udawało się znaleść...

AUTOR WĄTKU
Lukasz_krk
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 09 sty 2018 20:06
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb 126KM
2008, M

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

09 sty 2018 21:33

No u mnie to wygląda jak by słychać było uderzenia z jednego i drugiego koła, czasem środek bagażnika, tylko zdaje sobie sprawę że to może się nieść, widziałem podobne przypadki na forum, wręcz identyczne, tyle że nie było w końcu odpowiedzi.

pioteer
 

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

09 sty 2018 22:14

ok, u mnie słyszałem walenie tylko z jednej strony(w czasie przejeżdżania przez nierówności), ale charakterystyczne dla niego było to, że po podniesieniu samochodu mechanik nie znajdował żadnego luzu w zawieszeniu

AUTOR WĄTKU
Lukasz_krk
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 09 sty 2018 20:06
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb 126KM
2008, M

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

10 sty 2018 09:56

A zapomniałem o najważniejszym, przebieg ok. 185000, chyba że amortyzatory się odzywaja mimo dobrego wyniku na diagnostyce?

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

12 sty 2018 21:16

No to drobny detal Ci umknął ! :biggrin: Przy takim przebiegu to bym te amory dla własnego bezpieczeństwa wymienił, no chyba że jeździsz tylko po autostradach..
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Lukasz_krk
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 09 sty 2018 20:06
Lokalizacja: Kraków
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.6 Pb 126KM
2008, M

Re: Dudnienie z okolic bagażnika

19 sty 2018 08:15

Czyli co jednak myślisz żeby postawić na amory? niby na badaniu wychodzi ok ale nie ma specjalnie już tam czego szukać, wszystko sztywne jak należy

Powrót do Zawieszenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl