Żarówki do cee'da

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Mariusz
 

Żarówki do cee'da

18 sty 2008 17:29

Witam wszystkich..chcialem was zapytac o rodzaje zarowek do cee'd.otorz chcialby pokupywac sobie zapasowe a nie chcialbym demontowac tych istniejacych,gdyby ktos mogl mnie naprowadzic jaki to tym zarowek.interesuja mnie kazde,swiatla mijania ,postojowe,drogowe do kierunkowskazow,bardzo dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 sty 2008 17:52

kup sobie pudełeczko - zestaw gdzie duza to H7 i oki będzie

Avatar użytkownika
mark
Weteran
 
Posty: 1309
Dołączył(a): 23 lut 2008 12:27
Lokalizacja: Lubelskie
Grupa: Lubelska
Model cee'd:
C1 HB, 1,6 ON 115KM
2007, C+

23 lut 2008 21:42

Żarówki w Ceed:
światła mijania H7
światła drogowe H1
lampy pozycyjne przód 5 W
lampy kierunkowskazów boczne 5W żółte
lampa oświetlenia tablicy rejestr, bagażnika, przedniego schowka
-5W rurkowe jak do samoch. japońskich, są troszkę krótsze od typowych
reszta jest w danych technicznych

AUTOR WĄTKU
GROTH
 

24 lut 2008 19:36

Witaj ja u siebie zalozylem zarowki blue vision Philipsa daja swiatlo podobne do ksenonow :D

AUTOR WĄTKU
cerates24
 

28 lut 2008 16:06

I. Czy aby te żarówki blue vision Philipsa nie dają więcej ciepła niż zwykłe żarówki bo czytałem, ze w samochodach z kloszami reflektorów z poliwęglanu wyższa temperatura może je zmatowić, lub złuszczyć odbłyśnik?

II. Czy jest jakaś znacząca poprawa w widoczności?

III. Jak z dostępem do żarówek? Jaka wersja silnikowa?

AUTOR WĄTKU
Webster
 

28 lut 2008 16:25

1.Osobiście nie używałem Blue vision tylko Silverstar Osramu ale zasada jest ta sama żarówki mają standardową moc 55W więc nie dają więcej ciepła różnią się jedynie budową bańki i jej zawartością.

2.Moim zdaniem różnica jest.Nie jest to niewiadomo ile ale zawsze coś.

3.We Wrocku nie maiłem nigdy problemu,zawsze można przez internet zamówić.
Nie wiem o co biega tylko z tą wersją silnikową:)

Jeżeli napisałem coś nie tak to proszę o poprawę. :P

AUTOR WĄTKU
arturo_1.6crdi
 

28 lut 2008 16:55

Osobiście nie polecalbym zarowek blue vision Philipsa i innych tego typu imitujacych ksenony. To jest towar na 2-3 miesiace, u mnie blue vision Philipsa chodzily 1,5 miesiaca. Zaszedlem z tym do sprzedawcy, o on powiedzial ze niby czego mialem sie spodziewac po tych zarowkach :?

AUTOR WĄTKU
GROTH
 

28 lut 2008 19:06

To dziwne ja te zarowki caly czas uzywalem w skodzie fabii i wytrzymywaly mi ponad rok,jestem z nich bardzo zadowolony :P

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

28 lut 2008 19:26

Osobiście nie polecalbym zarowek blue vision Philipsa i innych tego typu imitujacych ksenony. To jest towar na 2-3 miesiace, u mnie blue vision Philipsa chodzily 1,5 miesiaca. Zaszedlem z tym do sprzedawcy, o on powiedzial ze niby czego mialem sie spodziewac po tych zarowkach

Potwierdzam.U mnie w corolli wytrzymywały maksymalnie pół roku.Światła dawały więcej niż inne,ale ze względów ekonomicznych zmieniłem na równie dobre osram night breaker.

EMWU
Asystent Kierownika
 
Posty: 335
Dołączył(a): 02 wrz 2007 20:59
Lokalizacja: Przemyśl

28 lut 2008 21:35

studzio napisał(a):
Osobiście nie polecalbym zarowek blue vision Philipsa i innych tego typu imitujacych ksenony. To jest towar na 2-3 miesiace, u mnie blue vision Philipsa chodzily 1,5 miesiaca. Zaszedlem z tym do sprzedawcy, o on powiedzial ze niby czego mialem sie spodziewac po tych zarowkach

Potwierdzam.U mnie w corolli wytrzymywały maksymalnie pół roku.Światła dawały więcej niż inne,ale ze względów ekonomicznych zmieniłem na równie dobre osram night breaker.


hmmm, dziwne - miałem Philips BV w poprzednim aucie. sam jeździłem na nich ok 3 lat. po sprzedaniu autka jeździ na nich już rok mój sąsiad. nie wymieniał jeszcze na bank... może miałeś jakieś podróbki...
sam się zastanawiałem, żeby do cee'da założyć te żarówki...

AUTOR WĄTKU
zajcol
 

29 lut 2008 22:52

studzio napisał(a):Potwierdzam.U mnie w corolli wytrzymywały maksymalnie pół roku.Światła dawały więcej niż inne,ale ze względów ekonomicznych zmieniłem na równie dobre osram night breaker.


Philips Blue Vision i Osram Cool Blue maja z założenia krótsza żywotność od żarówek "standardowych". Mają na bańkę nałożony niebieski filtr i aby wyrównać straty które on powoduje żarniki są w nich OIDP z żarówek typu "+30%".

Efekt +% osiągany jest przez zastosowanie mniejszego żarnika który rozgrzewa się do wyższej temperatury i świeci jaśniejszym światłem ale cierpi na tym niestety wytrzymałość. Nic za darmo.

W Ceedzie, w którym dostep do świateł jest fatalny, raczej odradzałbym wszelkie tego typu żarówki, bo wymiana w trasie jest bardzo trudna a moze i niemozliwa.

AUTOR WĄTKU
lalas
 

01 mar 2008 00:34

dodam tylko, ze halogeny to żarowki H3 :)

Avatar użytkownika
studzio
Asystent Kierownika
 
Posty: 235
Dołączył(a): 07 sty 2008 18:32
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

01 mar 2008 08:30

hmmm, dziwne - miałem Philips BV w poprzednim aucie. sam jeżdziłem na nich ok 3 lat. po sprzedaniu autka jeździ na nich już rok mój sąsiad. nie wymieniał jeszcze na bank... może miałeś jakieś podróbki...

Łącznie wymieniłem trzy sztuki.Jedne kupiłem w norauto drugie na allegro.Czy były orginalne głowy nie dam.Wiem jedno,że na osramach jeżdzę ponad rok i świecą nadal.

AUTOR WĄTKU
magbob
 

18 mar 2008 11:51

Witam, a co myślicie o tym :

http://www.lighting.philips.com/pl_pl/c ... ng&lang=pl

Ciekawa oferta, dająca gwarancję na 18 miesięcy na żarówki PHILIPS'a

Ubezpieczenie obejmuje żarówki halogenowe Philips w następujących typach:
- VisionPlus H1,
- VisionPlus H4
- VisionPlus H7
- BlueVision H1
- BlueVision H4
- BlueVision H7
- Power2Night GT 150 H4
- Power2Night GT 150 H7
- X-treme Power H4
- X-treme Power H7
- NightGuide DoubleLife H1
- NightGuide DoubleLife H4
- NightGuide DoubleLife H7.
Ubezpieczeniem objęte są również lampy wyładowcze D2R i D2S.

AUTOR WĄTKU
rav
 

18 mar 2008 12:08

Z gwarancją ma to chyba mało wspólnego. Bezpłatna jest tylko usługa wymiany, za żarówkę trzeba już przecież zapłacić :wink:

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

18 mar 2008 14:25

do tej pory miałem światła które mnie zadowalały-oświetleniem eraz chciałem użyć tych żarówek +...........
rozmawiałem z handlarzami częsi auti i użytkownikami i trwałość jest tragiczna
więc nie chce mi się bawić z lampami ceeda (jak by był łatwy dostęp to bym zaryzykował)

ps co do gwaranci to uznali koledze jak mu padły po 1,5 miesiąca potem też max 4 miesiące założył zwykłe Tuhgsramy (jakoś tak nazwa) i zapomniał co to przepalone żarówy
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

AUTOR WĄTKU
jacek316
 

19 mar 2008 08:51

Mi oryginalne wystarczą, a co do trwałości pierwszych żarówek - w Fabii pierszy komplet wymieniłem w ciągu pół roku, później wystarczały na ok. trzy lata.

AUTOR WĄTKU
Kubeusz
 

06 cze 2008 10:22

Czy ja dobrze wyczytalem w instrukcji obslugi?
Zarowki swiatel mijania, halogenow i drogowe mozna wymieniac tylko w ASO?!
Mam nadzieje ze zle wyczytalem...

AUTOR WĄTKU
Grzech
 

06 cze 2008 10:37

szczerze to sprawdzałem czy sie da to zrobić samemu , i chyba nie da :) do lewego światła na peno nie ma dojścia bo blokuje je zbiorniczek płynu od spryskiwaczy i chłodzącego :( a jak se je odkręci to streci sie gwarancje :)

masakra

AUTOR WĄTKU
vitaras
 

06 cze 2008 10:43

Grzech napisał(a):szczerze to sprawdzałem czy sie da to zrobić samemu , i chyba nie da :) do lewego światła na peno nie ma dojścia bo blokuje je zbiorniczek płynu od spryskiwaczy i chłodzącego :( a jak se je odkręci to streci sie gwarancje :)

masakra

Nieprawda. Spoko wymienia się żarówki samodzielnie. Było juz o tym na forum. Można odkręcić co trzeba pod maską albo zdjąć pas przedni i wyjąć całe lampy. Nie traciśz gwarancji. A jeśli się obawiasz to należy zakupić Philipsy i w razie "w" wezwać ichnią assistance.

Następna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl