[C1 i C1FL] Problem z ESP

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Problem z ESP

04 gru 2016 17:01

tematów z ESP w nazwie było 36 (z czego 20 "problem z ESP", na razie zostało 15, reszta później, ale jak ktoś jeszcze raz założy nowy temat "problem ESP" to chyba polecą checki... :evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Problem z ESP

28 lut 2017 15:14

tak jakby ktoś miał podobny problem do mojego to zamykam temat

czujnik sprzęgła pod pedałem

UWAGA!!! są dwa czujniki pod pedałem i różnią się wtyczkami, najlepiej do serwisu, nie drogi koszt naprawy

ja jeszcze nie wymieniłem ze względu na wyjazd, później okazało się, że serwis nie ten zamówił no i jadę w pon

dowiedziałem się dodatkowo a akcjach serwisowych gwarancyjnych chociaż nie mam gwarancji będę miał wymienione jakieś paski zbiornika
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Problem z ESP

28 lut 2017 15:16

Na opaski zbiornika nie jest potrzeba gwarancja.
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

AUTOR WĄTKU
JerzyR77
 

Re: Problem z ESP

29 mar 2017 11:22

Witajcie,
Wprawdzie nie mam ceed, ale i30cw silnik 1,6 benzyna 2009 r.
Ostatnio dwa razy zdarzyło się podczas jazdy, że zapaliła się kontrolka - napis ESP OFF oraz o dziwo przestał działać obrotomierz. Auto dalej jedzie, silnik nie zgasł. Wprawdzie jest jakby mułowaty, ale gazuje i jedzie. Po postoju odpalam i wszystko wraca do normy. Dzisiaj przejechałem ok 18 km i nic się nie wydarzyło. Nawet zrobiłem zdjęcie zegarów jak to wygląda, ale nie wiem jak dodać zdjęcie do postu.
Może ktoś ma pomysł?
Link do zdjęcia: https://drive.google.com/file/d/0B95Iop ... sp=sharing

AUTOR WĄTKU
mireda71
 

Re: Problem z ESP

08 maja 2017 00:39

Mnie też dopadło :( ,najpierw zapaliły się kontrolki ABS i ESP off i znikło wspomaganie,a na drugi dzień świecił także check :szok: W Aso wymieli czujnik świateł stopu oraz prawy przedni czujnik ABS-u i wszystko wróciło do normy :yah:

AUTOR WĄTKU
micz_bl
 

Re: Problem z ESP

12 maja 2017 10:01

Może ma ktoś numer OEM czujnika stop do SW z 2010? Tam są 2 czy 4 piny?

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Radek Garstka
Kierownik zmiany
 
Posty: 182
Dołączył(a): 28 maja 2014 18:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL PRO, 1.6 ON 128KM
2011, XL sport

Re: Problem z ESP

12 maja 2017 11:37

Najlepiej sprawdzić samemu ja miałem 4 piny.

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

kudlaty86
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 lut 2016 12:58
Lokalizacja: Bytom
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 HB, 1.6 Pb/LPG KM
2007

Re: Problem z ESP

04 cze 2017 11:47

mireda71 napisał(a):Mnie też dopadło :( ,najpierw zapaliły się kontrolki ABS i ESP off i znikło wspomaganie,a na drugi dzień świecił także check :szok: W Aso wymieli czujnik świateł stopu oraz prawy przedni czujnik ABS-u i wszystko wróciło do normy :yah:

Witam, wczoraj u mnie pojawiły się podobne objawy. Świecą kontrolki ABS i ESP OFF, oraz nie działa tak jak powinno wspomaganie. Dodatkowo auto delikatnie szarpie po zdjęciu nogi z gazu. Po podłączeniu w domu pod kompa pokazuje ciągły błąd P0501.
Czy problemem może być tak jak u kolegi czujnik Abs, czy może szukać gdzie indziej.
Do mechanika będę dopiero jutro dzwonił, ale dobrze byłoby coś wiedzieć przed wizytą ;)

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: Problem z ESP

04 cze 2017 20:58

Ja mam jeszcze lepszy problem.

Jakiś tam czas temu miałem problem z ESP, ale przyczyną usterki było spadek napięcia.
Tym razem jak temperatura przekracza 32 stopnie, wyskakuje kontrolka ESP OFF, i tylko przy tej temperaturze, myślałem, że to jednorazowe, ale na drugi dzień sytuacja się powtórzyła korek na DK88, bardzo ciepło temperatura na wyświetlaczu 33 stopnie i co ? ESP OFF kontrolka. Czy wiecie o co chodzi ? , bo do 32 stopni nic się nie dzieje... ; /
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

marcin_jaw
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 03 wrz 2015 18:50
Lokalizacja: Wrocław <-> Ostrów Wielkopolski
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb 109KM
2009, Optimum+

Re: Problem z ESP

05 cze 2017 21:28

Mam ten sam problem, W zeszłym roku przy wysokich temperaturach pojawiało się "ESP off". Kiedyś wracając wieczorem zauważyłem, że przy delikatnym hamowaniu tylnia lampa stop lekko przerywa. Trochę "rozruszałem" czujnik stopu i problem znikł. Ostatnio powtórka przy upałach.

A to odczytane dzisiaj błędy z modułu ESP .
Obrazek
Na początek wymienię czujnik hamulca(błąd C1513). A co do pozostałych to tylko mam nadzieję, że to przypadkowy śmietnik :swerve:

EDIT:

Po skasowaniu błędu i jego ponownym pojawieniu się na szczęście już był tylko błąd czujnik hamulca.
Czujnik wymieniony i na razie spokój z załączającą się kontrolką ESP przy upałach. :spoko:

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Problem z ESP

14 lip 2018 17:32

Powoli mam dosyć ceeda.
Jak nie problem bez klimy to sarna a teraz
Przekręcał kluczyk odpalam nie gaśnie Esp off po jakimś czasowników gaśnie. Brak reakcji na włączanie i wyłączanie Esp. Zaciągam ręczny esp off gaśnie i jest reakcja na włączanie wyłączanie. Puszczam ręczny zapala sie i brak reakcji. W skrócie na świecącej sie kontrolce od ręcznego jest Ok. Opuszczam ręczny swieci sie przez chwile i brak reakcji.
Światła stopu działają poprawnie.
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

Avatar użytkownika
ruszok
Żandarmeria
 
Posty: 4199
Dołączył(a): 17 lip 2010 06:34
Lokalizacja: Katowice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C3 SW, 1,4 TGDi Pb 140KM
2019, L + BL

Re: Problem z ESP

15 lip 2018 10:36

Może poziom płynu?
Może grubość tarcz/klockow?
......:::: BYŁA: KIA CEE'D HB 1.6 CRDi 16V 115 COMFORT+ 2010 ::::......
......:::: KIA CEED SW 1.4 TGDi L+BL 2019 ::::......

Avatar użytkownika
OskarC
Brygadzista
 
Posty: 88
Dołączył(a): 25 lut 2016 23:54
Lokalizacja: Sochaczew
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 90KM
2011, Bogate

Re: Problem z ESP

17 lip 2018 17:50

Pojezdzilem i przeszło, ale jak cofam słychać jakby hamulec nie odbił. Tył mam do roboty tarczobeben okładziny i linki do ręcznego bo rozciągnięte.
Także poproblemie z Esp off
Kia Cee'd SW 1.6crdi 90km 2011r

Jeszcze kijanka a już rechocze :)
Pozdrawiam.

Obrazek

oczko70
Dopiero co...
 
Posty: 5
Dołączył(a): 30 cze 2018 18:09
Lokalizacja: Koszalin
Grupa: Dolny Śląsk

ESP OF

10 wrz 2018 16:56

Może komuś się przyda.
Miałem problem, że wyświetlał się napis ESP OF. Po wymianie włącznika stopu, który jest umiejscowiony przy pedale hamulca problem przestał się pojawiać.
Powodzonka.

Avatar użytkownika
kryzys
Dyrektor
 
Posty: 688
Dołączył(a): 11 wrz 2016 13:37
Lokalizacja: gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1,6 Pb/LPG 126KM
2008

Re: ESP OF

04 paź 2018 21:34

Pojawiał ci się w trakcie jazdy czy zaraz po odpaleniu auta?
Don't Eat Yellow Snow!

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: ESP OF

08 paź 2018 20:43

Mam właśnie ostatnio co takiego tylko w C1Fl jest ta ikonka na liczniku z autkiem i poślizgiem i wtenczas potrafi tempomat nie działać, chodź czasem świeci a tempomat działa. Czy ktoś może mi to wytłumaczyć

Avatar użytkownika
Pitrek
Weteran
 
Posty: 1390
Dołączył(a): 27 mar 2016 15:52
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2008, Optimum

Re: ESP OF

09 paź 2018 05:50

oczko70 napisał(a):Może komuś się przyda.
Miałem problem, że wyświetlał się napis ESP OF. Po wymianie włącznika stopu, który jest umiejscowiony przy pedale hamulca problem przestał się pojawiać.
Powodzonka.



Mam to samo ale jeszcze się nie zebrałem na wymianę ;p. Ile kosztuje ten włącznik?, kupowałeś w ASO?
To nie prędkość zabija, tylko gwałtowna jej utrata...

Avatar użytkownika
Ryba1983
Kierownik
 
Posty: 513
Dołączył(a): 31 gru 2016 16:41
Lokalizacja: Kłodzko
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1600 ON 115KM
2010

Re: Problem z ESP

09 paź 2018 13:26

ja dziś zamówiłem Era za 36 zl.

milczar86
Przedszkolak
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 maja 2019 12:18
Lokalizacja: Pruszków
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 116KM
2011, M

Re: Problem z ESP

05 lip 2019 20:25

Gdyby ktoś miał ochotę jechać z tym do ASO to nie polecam. Skasowali mnie na 361 zł w Carserwis Połczyńska. Z czego 70 zł czujnik a 290 podpięcie do kompa i wymiana. W dodatku jezdzilem z tym 2 razy, bo na początku postanowili tylko skasować błędy.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

margor
Przedszkolak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 11 lip 2016 08:10
Lokalizacja: Toruń
Grupa: Kujawska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,6 ON 115KM
2011, C+

Re: Problem z ESP

29 lip 2019 00:54

Miałem już 3 razy problem z kontrolką ESP (2 razy ten sam) w moim przypadku przyczyną były dwa czujniki:

Czujnik pedału hamulca, kontrolka ESP zapalała się podczas jazdy, wyłączenie i ponowne odpalenie auta pomagało na jakiś czas. Objawy awarii tego czujnika to brak świateł stop, w moim przypadku to było tak że raz stopy były a innym razem nie (czujnik nie padł całkowicie tylko czasem działał dobrze a czasem nie :sad: ). Przeczyszczenie styków kostki pomogło krótkotrwale. Awaria wróciła na dobre po 2 tygodniach. Była sobota i byłem 300 km od domu, czujnik kupiłem oryginalny w ASO lecz serwis z racji późnej godziny nie miał czasu zamontować. Pan z ASO poradził że skoro nie chce czekać do poniedziałku to żebym sam spróbował wymienić bo to nie jest nic skomplikowanego. Czujnik wymieniłem sam i była to moja pierwsza naprawa przy samochodzie. Czujnik wytrzymał 2,5 roku i znów padł, wykręciłem go i postanowiłem zobaczyć co jest w środku - co to za diabelstwo że oryginał siada po 2,5 roku. Okazało się że ten cały czujnik to dwie blaszki i ruchomy plastikowy kołek który powoduje że te blaszki się stykają lub nie - co w takim "czujniku" może się popsuć ? poobserwowałem jak ten układ działa przygiąłem którąś blaszkę i czujnik naprawiony, od stycznia działa bez zarzutów.

Czujnik pedału sprzęgła, kontrolka paliła się cały czas od włączenia zapłonu. wyłączenie i ponowne odpalenie auta nic nie dawało. Objawy awarii to odczuwalne szarpnięcie przy zmianie biegów - nie zawsze ale często. Mając doświadczenie z czujnikiem pedału hamulca wykręciłem ten od sprzęgła zdjąłem obudowę, budowa obu czujników wręcz identyczna - dwie blaszki i ruchomy kołek, U mnie pękła sprężynka wypychająca kołek do pozycji początkowej, wymieniłem na podobną i czujnik działa.

kilka uwag praktycznych:
- czujniki są czysto mechaniczne, żadnej elektroniki, jeśli nic się nie urwało nie pękło to samemu można naprawić - przygiąć blaszkę wymienić sprężynkę.
- po wymianie (naprawie) czujnika nie trzeba kasować błędów - błędy zostaną w historii komputera ale nie będą miały na nic wpływu.
- wymiana to odkręcenie osłony pod kierownicą 4 śrubki, wypięcie kostek z przełączników znajdujących się w tej osłonie, kluczem 14 odkręcamy czujnik pod pedałem.
- na gwincie czujnika są 2 nakrętki, ta od strony czujnika robi za jakby dystans do regulacji w którym momencie ma czujnik zadziałać (światła stop po muśnięciu hamulca czy dopiero po wciśnięciu do połowy), zewnętrzną nakrętką mocujemy czujnik. Jeśli nie chcemy się bawić w regulacje to należy nie zmieniać położenia wewnętrznej nakrętki.
- poprawne działanie czujnika można zmierzyć w dowolny sposób sprawdzając czy obwód się zamyka/otwiera
Dostęp do czujnika i śruby nie jest komfortowy ale ja ze swoimi gabarytami (prawie 2 metry) dałem sobie spokojnie radę.

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl