[C1 i C1FL] Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

Silniki i skrzynia biegów - silniki, oleje, wszelkiego rodzaju problemy natury technicznej

Moderator: Żandarmeria

stone_face
Brygadzista
 
Posty: 104
Dołączył(a): 29 kwi 2016 22:33
Lokalizacja: Warszawa
Grupa: Mazowiecka

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

11 sie 2016 21:18

Trristan napisał(a):jednak bez włączaniu klimatyzacji samochód tez wpada w wibracje, myśle ze na 70 % poduszki albo napinacz łańcucha rozrządu, ewentulanie luzy na zaworach, ale chyba zeby stwierdzic ze to nie poduszki to bedzie je trzeba wymienic na nowe, mozliwe ze jest to tez poduszka skrzyni biegów


A jaki przebieg ma ten samochód? Poduszki silnika to raczej rzadko się wymienia. Czy serwisujesz samochód zgodnie z harmonogramem przeglądowym? Kiedy ostatnio była pełna obsługa?

Trristan
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31 lip 2016 17:20
Lokalizacja: lodz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 90KM
2011, m

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

12 sie 2016 19:32

103 tys, byłem w aso kia i powiedzieli ze to prawdopodobnie poduszki, wymiana wszystkich 4, ok. 2 tys

AUTOR WĄTKU
mariusz11g
 

Wibracje silnika Pb 1.4

11 sty 2017 11:47

Witam, mam pytanie do posiadaczy najlepiej C2 z silnikiem 1.4 Pb, a więc od jakiegoś czasu zauważyłem u siebie, że na wolnych obrotach po rozgrzaniu silnika zaczyna on wibrować, widać to najlepiej na korku od wlewu płynu chłodniczego do układu (nie mówię o zbiorniku) i czuć to też delikatnie na kierownicy. Na zimnym silniku kiedy ma on ponad 1000 obrotów silnik nie drży, natomiast gdy wchodzi już na wolne to wibruje. Obroty trzyma normalnie, przyspiesza też, słychać też trochę łańcuch rozrządu jak puszczam gaz. Pojechałem z tym do ASO gdzie stwierdzili, że sprawdzali z innym Ceedem i było tak samo, chociaż znając ich to olali temat. Dlatego chciałbym się zapytać czy u innych jest tak samo, że po rozgrzaniu silnik zaczyna delikatnie wibrować, bo moim zdaniem nie powinno tak być, może ma za niskie obroty na rozgrzanym silniku. U mnie po rozgrzaniu wskazówka obrotomierza utrzymuje się delikatnie ponad 5. Wibracje pojawiają się także podczas jazdy, gdy osiągnę równo 2500 obrotów to drży tunel środkowy przy pedale gazu, poniżej 2500 tego nie ma, a na zimnym silniku to już w ogóle, w sumie to nie wiem czy te dwa tematy są ze sobą powiązane czy to dwa różne problemy.
Może jestem przewrażliwiony i szukam dziury w całym, ale lepiej się zapytać czy ktoś u siebie ma podobnie ;-)

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

11 sty 2017 20:20

Co do drżenia- to w srodku nic nie czuje :)

jak dotkne prawą nogą do tunelu to czuje wibracje np hamując silnikiem w jakimś zakresie obrotów

Jak bede w weekend przy aucie to wiecej zobacze.

Podczas pracy i otwartej masce raczej wszytko spokojnie się 3ma :)

może nagram filmik. Ale to w weekend.

p.s. może wstaw go na 2 godziny do ogrzewanego garażu ? i zobaczysz czy będa jakies zmiany.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

11 sty 2017 22:41

butter18 napisał(a):
p.s. może wstaw go na 2 godziny do ogrzewanego garażu ? i zobaczysz czy będa jakies zmiany.



A to myślisz ze drży tak z zimna :):):)

AUTOR WĄTKU
mati939
 

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

11 sty 2017 23:18

@up
Ja ostatnio jal wracałem do domu to musiałem się przebijac przez zaspy śniegu i właśnie dostała podobnych drgań. Postawiłem do garażu śnieg odpadł i drgań nie ma.

Wysłane z mojego HUAWEI NXT-L29 przy użyciu Tapatalka

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

11 sty 2017 23:24

hmmm guma nie twardnieje ? :P albo to, albo za niskie obroty :)
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

AUTOR WĄTKU
mariusz11g
 

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

12 sty 2017 08:37

Akurat silnik jak jest zimny to nic nie drży, dopiero jak będzie miał normalną temperaturę i wejdzie na wolne obroty na wibruje. Wydaje mi się że to może być od łańcucha bo gdy jadę i puszczę gaz to słychać takie chrobotanie pod maską. A drżący tunel środkowy może być od wydechu bo wibracje są tylko co dziwne w okolicy 2500 obrotów, a na zimnym spokój.

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

12 sty 2017 09:03

Trzeba zdjąć rurę od filtra powietrza czysta szmatka i benzynka ekstrakcyjną wyczyścić przepustnicę. A potem odłączyć klemę minusową i po 5 minutach podłączyć . Wtedy obroty biegu jałowego sie zwiększa.
A co do tego ze zanim sie rozgrzeje jest ok to działa jeszcze tak zwane podtrzymanie obrotów dawniej ssanie :)

Obrazek

AUTOR WĄTKU
lookash91
 

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

20 sty 2017 18:08

Witam, mam ten sam problem, następują wibracje silnika które czuć wewnątrz na fotelu gdy się nagrzeje silnik i spadną obroty poniżej 1000 obrotów, co na to zaradzić ??

Trristan
Przedszkolak
 
Posty: 23
Dołączył(a): 31 lip 2016 17:20
Lokalizacja: lodz
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1FL SW, 1.4 Pb 90KM
2011, m

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

13 lut 2017 00:55

u mnie cały czas to samo tzn drży na wolych obrotach jak silnik sie rozgrzeje, wymieniłem przepustnice koszt 2300 zł, nic to nie dało, geniusze z aso szukali szukali i nie wiedzieli co to moze byc, także pozostaje wymiana chyba łańcucha, ale jechac gdzies do prawdziwego fachowca, jedank opinia sie potwierdza , specjalisci z ASO do niczego sie nie nadają, tyle w temacie

PiotrekLDZ
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 lut 2017 15:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 PRO, 1.4 Pb 109KM
2009, M

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

16 lut 2017 15:21

Cześć,
Od dawna śledzę Wasze forum ale jakoś nie dokonywałem rejestracji. Zmagam się właśnie z owym problemem. Póki samochód jest zimny jest spokój ale w momencie rozgrzania i spadku obrotów czuć drgania w tyłku i w zasadzie całej budy.Tylko na wolnych obrotach. Jeśli doda sie troszkę gazu obajw znika. Dotykając tylnej lampy czy silnika czuć, że drży delikatnie. Także, gdyby ktoś z Was rozwiązał problem i był na tyle pomocny, żeby podzielić się rozwiązaniem byłoby fajnie. Gwarancja dobiegła końca i w sumie to jedyna radosna rzecz nie musieć użerać się z tymi pseudo fachowcami.

PiotrekLDZ
Przedszkolak
 
Posty: 15
Dołączył(a): 16 lut 2017 15:14
Lokalizacja: Łódź
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C1 PRO, 1.4 Pb 109KM
2009, M

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

18 lut 2017 22:18

Panowie, rozmawiałem z mechanikiem sprawdzał auto przy okazji wymiany świec. I tak wibracji nie powodują poduszki silnika, ani np kolo pasowe na wale. Nie są to za niskie obroty, przepustnica czysta. Czyszczony krokowiec. Mechanik powiedział że mogą być to wtryskiwacze albo wystarczy np wgrac nowe oprogramowanie.

marcin_jaw
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 03 wrz 2015 18:50
Lokalizacja: Wrocław <-> Ostrów Wielkopolski
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb 109KM
2009, Optimum+

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

19 lut 2017 20:17

Dołączam do klubu drgających 1.4 :D U mnie to samo. Przepustnice kiedyś czyściłem, świece wymieniałem. To na pewno nie ten kierunek. Może dla naszych mających co nieco za sobą silników te 650 obrotów na biegu jałowym to za mało. Może komputer sobie z tym nie radzi. Sam jestem ciekaw opinii naprawiaczy forumowych czy źle pracujący wtrysk lub któryś z modułów zapłonowych może być temu winny.
Jeszcze jedno. Zauważyłem, że dojeżdżając do świateł(nawet minimalne toczenie się pojazdu) tych drgań nie ma i pojawiają się z 1-2 sekundy po całkowitym zatrzymaniu samochodu. Przy czym obroty nie zmieniają się a przynajmniej na obrotomierzu tego nie widać.

Trristan napisał(a):.. wymieniłem przepustnice koszt 2300 zł, nic to nie dało, geniusze z aso szukali szukali i nie wiedzieli co to moze byc, także pozostaje wymiana chyba łańcucha, ale jechac gdzies do prawdziwego fachowca, jedank opinia sie potwierdza , specjalisci z ASO do niczego sie nie nadają, tyle w temacie

Rozrzutny jesteś :) za to już może byś rozrząd wymienił. Ale kto bogatemu zabroni :)

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wibracje na niskich obrotach w benzyniaku

20 lut 2017 13:04

Ja jestem po wymianie rozrządu a telepanie i dźwięk sieczkarni jest nadal, na dniach odstawiam auto na grubszy przegląd i mam nadzieję że coś znajdą, ale już słyszałem, że TTTM :sad:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

20 lut 2017 13:47

O R4 to informuj co tam Patecki u Ciebie znalazł..
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Kubuś
Przedszkolak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 05 gru 2016 08:37
Lokalizacja: Płońsk
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 PRO, 1.6 Pb 126KM
2007

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

22 lut 2017 17:08

Witka . Właśnie dziś u mnie odkryłem i ja ową usterkę Pro cee'd benzyna , silnik 1.6 16V 93 kw 2007 r. zauważyłem leciutkie telepanie na biegu jałowym odczuwalne tylko na rozgrzanym silniku i leciutki klekot mniej więcej praca zbliżona do diesel słyszalna też z wnętrza pojazdu oczywiście podjechałem do mechanika i pierwsza diagnoza to prawdopodobnie rozregulowane zawory które reguluje się co 60.000 tyś Km lub koło zmiennych faz rozrządu które sprawdzałem w dokumentach i jest co mnie nie cieszy bo koszt 1000. zł . Pytanko , , , , , Czy może ktoś mi odpowiedzieć jak są regulowane zawory w tym konkretnym silniku , , , ???

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

22 lut 2017 18:13

Taki TBS znalazłem .....

Obrazek

Wartość 6.7-7.9 oma bo nie widać na foto :)

marcin_jaw
Klubowicz
 
Posty: 52
Dołączył(a): 03 wrz 2015 18:50
Lokalizacja: Wrocław <-> Ostrów Wielkopolski
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C1 SW, 1.4 Pb 109KM
2009, Optimum+

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

22 lut 2017 22:32

U mnie błędów brak. Poza drganiami przenoszonymi na karoserię silnik pracuje bardzo stabilnie(obroty biegu jałowego).
Nie wiem jak w nowszych ale w C1 i chyba C1FL w benzynowych 1.4 i 1.6 zmienne fazy są tylko na wałku rozrządu dolotowym. U mnie jak sprawdzałem przy okazji luzu zaworowego to nastawnik nie miał najmniejszego luzu. Właściwie pomijając ten nastawnik to ten 1.4 i 1.6 jest bardzo pospolitą konstrukcją. A tak wiele problemów potrafi przysporzyć
Ostatnio edytowano 06 mar 2017 20:51 przez marcin_jaw, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Wibracje na niskich obrotach w 1,4 benzyna

23 lut 2017 01:52

Mnie to wpierdziela o tyle, że jak stoję na światłach to potem na nagraniu z kamery cały obraz się telepie :icon_evil:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Silniki i skrzynia biegów
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl