[awaria] odcięcie gazu

Problemy z cee'd'em oraz historia eksploatacji Waszych aut (raporty) / problems, drive reports

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Porcupin
 

[awaria] odcięcie gazu

12 sty 2017 09:07

Witam serdecznie,

piszę w sprawie incydentu, który dziś mi się przytrafił, nie widzę podobnego wątku, ale może ktoś też miał taki przypadek. Chodzi o to, że w trakcie jazdy nagle odcięło mi gaz. Zasilanie było, działał hamulec, wspomaganie, światła itp., ale pedał gazu w ogóle nie reagował. Zanim gaz się odciął chwilę wcześniej też się jakby zakrztusił, chwilę gaz nie reagował, a potem wróciło do normy, no i 3 sekundy później już lipa. Zjechałem na pobocze i jak się zatrzymałem, to zapaliła się kontrolka oleju i akumulatora. Poziom oleju jest ok, auto odpala bez problemu nawet w mrozach, które były. Samochód odpaliłem jeszcze raz i problemu już nie było. Samochód już przejechał z 30 km, tak więc był rozgrzany. Mieliście może podobny przypadek?

Pozdrawiam,
Łukasz

AUTOR WĄTKU
outlander38
 

Re: [awaria] odcięcie gazu

12 sty 2017 09:13

Filtr paliwa ? Kiedy wymieniałeś ?

AUTOR WĄTKU
Porcupin
 

Re: [awaria] odcięcie gazu

12 sty 2017 18:48

Szczerze mówiąc, to bardzo dawno temu - chyba jakieś 50 tyś. kilometrów temu... No to chyba czas :) A może faktycznie pomoże. Dzięki za wskazówkę!

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: [awaria] odcięcie gazu

12 sty 2017 18:50

:th_applause: brawo, jesteśmy z Tobą... "Panie, lać wachę i jeździć!" :rolling:
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

Avatar użytkownika
Gizmo121
Grupa Trzymająca Władzę
 
Posty: 5406
Dołączył(a): 09 wrz 2008 10:20
Lokalizacja: Warszawa Bielany
Grupa: Mazowiecka
Model cee'd:
C1 SW, 1,6 ON 115KM
2008, Optimum

Re: [awaria] odcięcie gazu

13 sty 2017 21:13

Porcupin napisał(a):Mieliście może podobny przypadek?

poczytaj też tematy o baku mocy w 1,6 crdi z naciskiem na filtr w pompie paliwa :whistle2:
Pozdrawiam Wojtek ( KIA Cee'd SW 1,6 CRDI 115KM optimum 5K 09'2008 ) WRC- Warcy , Rycy , Csescy ale (dużo) nie rdzewieje :)

Powrót do Awaryjność, raporty z eksploatacji
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl