Przednie wycieraczki - przegląd oferty

Dodatkowe wyposażenie... / Accesories and additional equipment ...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

28 gru 2016 09:23

Reasumują ofertę wycieraczek Valeo.
Koledzy piszą o różnych modelach :palka:

czaru$90 napisał(a):Tu macie chyba najtaniej 40,70PLN do C2 650mm i 350mm VALEO z serii FIRST MULTICONNECTION.


franki31 napisał(a):Zauważyłem, że mogę zakupić w takiej samej cenie wycieraczki Valeo First Pyramid


Fancik napisał(a):Wreszcie zmieniłem wycieraczki na te Valeo First Hybrydowe


Ja natomiast zakupiłem Valeo Silencio Hybrid i te szczerze polecam pomimo wysokiej ceny. :biggrin:
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

28 gru 2016 13:29

Kupiłem 650 z Brico za całe dziesięć złotych, bede testował, taka zwykła płaska wycieraczka, zobaczę jak wyjdą testy i najwyżej bede przekładał gumki miedzy konstrukcjami i obserwował, tak z ciekawosci
A jak wyjdą test złe to sobie kupie te Denso w serwisie
Bo valeo hybrydowe u mnie totalna porażka na eskach i autostradach w dalszym ciagu
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

28 gru 2016 15:02

sensor napisał(a):Bo valeo hybrydowe u mnie totalna porażka na eskach i autostradach w dalszym ciagu

Ale które dokładnie? :cool:
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

28 gru 2016 23:57

Standard FIRST jak zamawiałem to nawet nie zzakladalem ze mogą ńie byc oki, w końcu valeo to valleo
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
Fancik
Brygadzista
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 wrz 2016 05:00
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Kia Ceed zmiana Kia XCeed

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 sty 2017 02:14

witam
Aby nie być posądzonym o pisanie głupot potwierdzam.........
Kupiłem najpierw markowe Valeo First Hybrydowe i są Ok po kilkudniowym używaniu, a jako drugą parę wycieraczki marki German , aby sprawdzić co jest warta dużo tańsza oferta.
Teraz założyłem te tańsze i powiem wam że jak na początek spełniają moje oczekiwania , też są ciche i ładnie wycierają.
Zrobiłem tak aby sobie i innym udowodnić czy warto płacić za markę.
Oczywiście pełna ocena będzie możliwa przynajmniej po kilku miesiącach używania .
Jak macie pytania to piszcie .
Na razie zostawię założone wycieraczki German , zobaczymy ile czasu wytrzymają i jak będą się sprawować. :spoko:
pozdrawiam Wojtek
Kia Ceed 1.4 100KM 2013
Kia XCeed 1.5 160 KM automat

Avatar użytkownika
vonski
Weteran
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 09 gru 2014 09:11
Lokalizacja: Gliwice
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, GT 1.6T Pb 230KM
2015

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 sty 2017 08:38

No to ja mam pytanie: czy powyżej 120-130km/h jeszcze działają, czy już się wyginają i guzik zbierają?
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 sty 2017 09:12

A ja w związku z solą na drodze zobaczyłem jeszcze po brudzie na przedniej szybie ze krótka tez nie dolega idealnie i ostatnie 2-3 cm wręcz nie dolega wcale do szyby,! Jak sa w pozycji spoczynkowej
A wyłapałem to po tym ze jak jest wytarta szyba wycieraczka po promieniu to juz na samym dole przy podszybiu, promień wytartej szyby sie zmniejsza i teraz to dobrze widac przy soli na drogach i na szybie

Ja za to kupiłem w Brico Marche jakaś najtańsza i tak jak szybko założyłem tak szybko musiałem ściągnąć , takie smugi na szybie zostawia
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 sty 2017 10:53

sensor napisał(a):Standard FIRST jak zamawiałem to nawet nie zzakladalem ze mogą ńie byc oki, w końcu valeo to valleo

Tak jakby Kia to Kia (porównanie ceed do optimy).
Kup te co ja będziesz zadowolony. :whistle2:
Sprawdzone w każdych warunkach. Żałuję, że nie wymieniłem wcześniej - taka różnica.
Obrazek

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 sty 2017 15:03

Zaraz popatrzę na necie jak wyglądają , ale racżej kupie takie jak oryginał, nie skupiałem sie wyklikane hybrydowe i czesc, tu problem polega na konstrukcji nie na samej gumie bo ta jest super
Na dzien dzisiejszy odwróciłem krótsza jakby spoilerem pod prąd powietrza , zobaczymy, a moźe ja je mam poprostu złe założone?
EDIT marceed tylko te piramid to sa zwykle płaskie! Jak zamawiałem to szukałem HYBRYDOWYCH tak jak fabryka dała , tylko ze fabryczne sa 3 x cięższe i przez to lepiej przylegają pewnie
EDIT 2 najgorzej ze te silencio obwodowa wyglada tak samo jak w tych moich ( tak mi sie wydaje bo słabe fotki sa na necie)
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Avatar użytkownika
marceed
Weteran
 
Posty: 1147
Dołączył(a): 22 gru 2010 12:52
Grupa: Wielkopolska
Model cee'd:
C2 HB, 1.6 GDi Pb 135KM
2012, L + FUN

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 sty 2017 18:09

Te moje Valeo mają bardzo podobny kształt obudowy plastikowej do fabrycznych (Denso).
Różnica jest w ilości przegubów tego plastiku ochraniającego konstrukcję ramion trzymających gumę wycieraczki.
Ramiona też są inaczej zaprojektowane.
Obrazek

AUTOR WĄTKU
czaru$90
 

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 sty 2017 19:49

Fancik napisał(a):witam
Aby nie być posądzonym o pisanie głupot potwierdzam.........
Kupiłem najpierw markowe Valeo First Hybrydowe i są Ok po kilkudniowym używaniu, a jako drugą parę wycieraczki marki German , aby sprawdzić co jest warta dużo tańsza oferta.
Teraz założyłem te tańsze i powiem wam że jak na początek spełniają moje oczekiwania , też są ciche i ładnie wycierają.
Zrobiłem tak aby sobie i innym udowodnić czy warto płacić za markę.
Oczywiście pełna ocena będzie możliwa przynajmniej po kilku miesiącach używania .
Jak macie pytania to piszcie .
Na razie zostawię założone wycieraczki German , zobaczymy ile czasu wytrzymają i jak będą się sprawować. :spoko:
pozdrawiam Wojtek

Ja też je zakupiłem- German, pierwsze wrażenia nie najlepsze ale nie przekreślam ich bo używałem w trasie przy -20C i zostawiały trochę od pasażera ale miał też na to wpływ fakt że mi płyn ledwo do szyby dolatywał :( mam nadzieję że to wina mrozów i jak zelżą to będzie psikać jak wcześniej. Sprzedają je 30km od mojej miejscowości więc czemu nie dać zarobić Swoim a jeszcze jak będą dobre to podwójne szczęście :grin: Jak dobrze pamiętam to z przesyłką (kurier 11PLN) do C1 FL czyli 600+450 wychodzi 35PLN :biggrin:

Avatar użytkownika
Fancik
Brygadzista
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 wrz 2016 05:00
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Kia Ceed zmiana Kia XCeed

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

12 sty 2017 23:04

vonski napisał(a):No to ja mam pytanie: czy powyżej 120-130km/h jeszcze działają, czy już się wyginają i guzik zbierają?


Witam
Na razie nie miałem okazji jazdy szybciej niż 100km/h , a do tej prędkości jest dobrze.
Fakt że te wszystkie wycieraczki są w stosunku do DENSO wyraźnie lżejsze.( może w tym leży problem ).
Miałem okazję w zeszłym roku jechać autostradą w Chorwacji grubo ponad dopuszczalną prędkość w dosyć dużą ulewę.
Powiem wam że te DENSO hybrydowe , dawały radę mimo że miały trzy lata ( ale mały przebieg 15 tys.km).
Jeśli na autostradzie, te GERMAN , się nie sprawdzą to trzeba będzie zmienić .
Nie wybieram się nigdzie daleko więc takich prędkosci raczej nie przewiduje , ale jak będzie okazja to nie omieszkam się podzielić wnioskami. :smile:
Zawsze pozostaje kupno DENSO tych najdroższych i podobno najlepszych .........pożyjemy zobaczymy.. :spoko:
pozdrawiam Wojtek
Kia Ceed 1.4 100KM 2013
Kia XCeed 1.5 160 KM automat

Avatar użytkownika
sensor
Nadworny Tester
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 13 sie 2007 19:29
Lokalizacja: Fabryka Samochodów Drezdenko
Grupa: Wielkopolska

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

13 sty 2017 09:33

marceed napisał(a):Te moje Valeo mają bardzo podobny kształt obudowy plastikowej do fabrycznych (Denso).
Różnica jest w ilości przegubów tego plastiku ochraniającego konstrukcję ramion trzymających gumę wycieraczki.
Ramiona też są inaczej zaprojektowane.

Masz racje poprzygladalem sie jeszcze wczoraj po zdjęciach w necie i fakt te twoje w stosunku do tych co mam ja maja wiecej przegubow
ceed SW 2015 AT 1.6 CRDI L+
Carens 2018 1.6GDI M+

Czorny
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 gru 2016 18:01
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2016, M

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

03 lut 2017 16:22

Witam.
U mnie jest lipa z wycieraczka od kierowcy, auto ma dopiero 11 tys przebiegu ale ta wycieraczka zaczela mazac.
Mam takie pytanie:
koszty sa dla mnie drugorzedne, czy kupowac Denso czy szukac czegos innego?
Powiedzcie jeszcze jedno. Przy wiekszej predkosci zostaje mi "niedoczyszczony" kawalek szyby na wysokosci zegarka, tak jakby nie docieral tam plyn. Gdy zwolnie i prysne spryskiwaczem wtedy jest ok. Czy to normalne? Jest jakas regulacja spryskiwaczy?
Pozdrawiam.

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

04 lut 2017 09:10

regulacji nie ma.

mgiełka nie dolatuje do trójkąta między wycieraczkami. ten region jest myty tym co wycieraczka zgarnie wracając.
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

Czorny
Dopiero co...
 
Posty: 6
Dołączył(a): 09 gru 2016 18:01
Lokalizacja: Kielce
Grupa: Świętokrzyska
Model cee'd:
C2FL HB, 1,4 Pb 100KM
2016, M

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

11 lut 2017 09:21

butter18 napisał(a):regulacji nie ma.

mgiełka nie dolatuje do trójkąta między wycieraczkami. ten region jest myty tym co wycieraczka zgarnie wracając.

Dzieki za odpowiedz.
A jesli chodzi o wycieraczki? Denso czy inne?

Avatar użytkownika
Fancik
Brygadzista
 
Posty: 83
Dołączył(a): 26 wrz 2016 05:00
Lokalizacja: Mazowieckie
Grupa: Mazowiecka
Marka i model samochodu: Kia Ceed zmiana Kia XCeed

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

13 lut 2017 08:00

Czorny napisał(a):A jesli chodzi o wycieraczki? Denso czy inne?


witam
Wszystko zależy od stanu kasy.
Ja kupiłem te droższe ( Valeo First Hybryd) i użytkowałem przez jakiś czas .....było ok.
Zostały polecone na forum tanie marki German , kupiłem z ciekawości i używam aktualnie bez problemów, a droższe czekają na wiosnę.
Wiadomo okres zimowy i zmiany temperatury powodują że często gumki są oblodzone i nie zawsze da się je od razu oczyścić . Wtedy nie zawsze cała szyba idealnie jest oczyszczona , ale wydaje mi się że to dotyczy tych tanich i tych droższych .
Najdroższe są DENSO i chyba najlepsze ......ale czy warte swojej ceny .
Kupiłem auto trzy letnie i miało od nowości DENSO.
Wytrzymały tyle, bo auto miało przebieg tylko 15 tys. km i w zimę podobno nie jeździło.
Niestety na jesieni w zeszłym roku przyszedł czas na wymianę.
Jak widać wybór jest duży i zależy od wielu czynników , ale jedno jest pewne że sprawne wycieraczki to podstawa. :spoko:
pozdrawiam Wojtek
Kia Ceed 1.4 100KM 2013
Kia XCeed 1.5 160 KM automat

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

23 mar 2017 17:33

Czy mógłby mi ktoś opisać czym różnią się wycieraczki w ceed I z przed lifta w porównaniu do wycieraczek przednich z wersji po liftingowej? I czy orientuje się ktoś jaki jest koszt orginalnych wycieraczek do ceed po FL w ASO??
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Avatar użytkownika
skrot
Kierownik
 
Posty: 509
Dołączył(a): 21 paź 2011 15:53
Lokalizacja: Zabrze
Grupa: GOP- Górny Śląsk
Model cee'd:
C1FL SW, 1.6 ON 115KM
2009

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

23 mar 2017 18:08

Z tego co wiem, to różnią się typem mocowania do ramienia. W modelu po FL typ mocowania to klasyczne "U".
Komplet wycieraków w ASO pewnie tani nie będzie. Ja kupuje w zestawie na Allegro Bosch Aerotwin i jestem zadowolony.
Przykładowa aukcja http://allegro.pl/wycieraczki-bosch-aerotwin-kia-ceed-09-12-i5017461663.html
skrot :thank_you:
To Protect and Serve

Obrazek

Avatar użytkownika
kissiel021
Asystent Kierownika
 
Posty: 212
Dołączył(a): 26 lip 2010 20:54
Grupa: Dolny Śląsk

Re: Przednie wycieraczki - przegląd oferty

23 mar 2017 19:48

Hmm. Ja zamówiłem przed chwilką Denso hybrydy, z tego co poczytałem to właśnie wycieraczki które były na pierwszym montażu po FL. Cena internetowa oryginałów takich jak w ASO, kosmiczna- 238 zł za komplet na przód. Te same wycieraczki bez znaczka Kia (ale ze znaczkiem Denso) 96 złotych za komplet, na allegro. Oryginały w moim aucie wytrzymały 5 lat, kolejne Bosch po roku już nadawał się do wymiany. Dlatego nie kupiłem Boscha, chodź nie powiem, przez ten cały rok bardzo dobrze pracowały. Może dobiłem je trochę podczas zimy.
CEE'D SW 1,6 CRDI 115km, OPTIMUM, 2009 FL

Poprzednia stronaNastępna strona
Powrót do Akcesoria i wyposażenie
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl