Płonąca Kia Ceed

Bezpieczeństwo... / Safety

Moderator: Żandarmeria

AUTOR WĄTKU
Elbing
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 07 cze 2015 12:32
Lokalizacja: Łódź Polska
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,4 Pb 100KM
2015, M

Płonąca Kia Ceed

03 gru 2016 20:10

• Do zderzenia 3 pojazdów doszło rano między węzłami Kutno Płn. a Kowal
• W jego wyniku jeden z samochodów zapalił się, jego pasażer zginął na miejscu
• Trzy osoby zostały ranne, policja kierowała samochody na objazdy

Do wypadku doszło na 233. kilometrze autostrady A1 ok. godz. 7.20. Na drodze w kierunku Gdańska między węzłami Kutno Północ a Kowal zderzyły się trzy pojazdy: laweta, Kia Cee'd i tir. Kia w wyniku wypadku zapaliła się, jej pasażer zginął na miejscu. Trzy inne osoby zostały ranne. Trasa była zablokowana przez 8 godzin. Ruch pojazdów w kierunku Gdańska wznowiono ok. godziny 15.

Dowiedz się więcej:

Jak doszło do wypadku?

Jak relacjonowała asp. Aneta Sobieraj z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wszystko zaczęło się, kiedy kierowca lawety zobaczył leżącą w rowie toyotę. Policja jeszcze nie ustaliła, jak samochód się tam znalazł. Kierowca lawety zatrzymał pojazd, żeby udzielić pasażerom pomocy, wtedy uderzyła w niego Kia Cee'd, która momentalnie stanęła w płomieniach. W skodę i toyotę, których kierowcy również zatrzymali się, by udzielić pomocy, uderzył samochód ciężarowy Volvo. Ale, jak mówi Sobieraj, te osoby nie odniosły obrażeń. Pasażer kii zginął na miejscu, ciężko ranny kierowca został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Płocku.


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... oxNewsLink

To chyba nie tak powinno być ? Nowy czynnik w klimatyzacji ?

Avatar użytkownika
butter18
Dyrektor
 
Posty: 886
Dołączył(a): 21 cze 2014 22:31
Lokalizacja: Wrocław
Grupa: Dolny Śląsk
Model cee'd:
C2 HB, 1,4 Pb/LPG 100KM
2014, M+DFA

Re: Płonąca Kia Ceed

03 gru 2016 20:38

Nie zdziwiłbym się. Chociaż są też przypadki, że zapala się ze starym czynnikiem albo i bez klimy... jest wiele czynników które się do tego przyczyniają... Jednak jesli doszło do rozszczelnienia klimy, siknęło na kolektor i wg szpecjalistów może być nieciekawie...
Hyundai i10 2015
Kia cee'd 2014
Daewoo Matiz 2000

outlander38
 

Re: Płonąca Kia Ceed

03 gru 2016 21:35

butter18 napisał(a):Nie zdziwiłbym się. Chociaż są też przypadki, że zapala się ze starym czynnikiem albo i bez klimy... jest wiele czynników które się do tego przyczyniają... Jednak jesli doszło do rozszczelnienia klimy, siknęło na kolektor i wg szpecjalistów może być nieciekawie...


Co ma do wypadku klima...nawet gdyby nie miala 134A ale nowy 1234yf to nie ma skutków takich . A ty piszesz o nie palnym 134A jeszcze . Chyba ze nie wiesz sam o czym piszesz. .
Ostatnio edytowano 04 gru 2016 10:17 przez outlander38, łącznie edytowano 1 raz

Avatar użytkownika
Geegles
Weteran
 
Posty: 1596
Dołączył(a): 02 maja 2012 23:43
Lokalizacja: Rosanów
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C3 PRO, 1.6T Pb 204KM
2020, GT

Re: Płonąca Kia Ceed

03 gru 2016 21:56

Gadasz na R4 a przeczytaj swoje ostatnie zdanie :-)
Jest: Kia Proceed 1.6 T-GDI TEC+PRE+AEB+SRF
Było: Kia Stinger 2.0 T-GDI ECS+RED+TEC+SRF
Było: Kia Sportage 1.6 T-GDI
Było: Kia Cee'd JD 2014 1.6 CRDI
Było: Kia ProCee'd 2010 1.4 Pb
Było: Kia Sportage 2014 1.7 CRDI

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Płonąca Kia Ceed

03 gru 2016 22:37

1234yf jak już, a dokładniej HFO-1234yf, i jeżeli twierdzisz, że rodzaj czynnika nie ma nic do rzeczy w kwestii skutków wypadków, czy "nie ma skutków takich" to pogratulować wiedzy...

To raz, a dwa może skupmy się najpierw na tym, czy ofiarami wypadku nie jest ktoś z nas? Niech mu ziemia lekką będzie... :cry:

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

outlander38
 

Re: Płonąca Kia Ceed

04 gru 2016 10:16

Ryba4 napisał(a):1234yf jak już, a dokładniej HFO-1234yf, i jeżeli twierdzisz, że rodzaj czynnika nie ma nic do rzeczy w kwestii skutków wypadków, czy "nie ma skutków takich" to pogratulować wiedzy...

To raz, a dwa może skupmy się najpierw na tym, czy ofiarami wypadku nie jest ktoś z nas? Niech mu ziemia lekką będzie... :cry:

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


I znów chyba google pomaga bo wiedzy zero . Jestem po szkoleniu i wiem co pisze . Pracuje codziennie przy klimatyzacji samochodowej oraz chłodniach . Szkolenie państwowe wymagane . Wiec wiem o czym pisze. A jak sie nie ma wiedzy to sie cicho siedzi i ...... jako moderator nie pisze zbytecznych postów i nie wprowadza w błąd .

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Płonąca Kia Ceed

04 gru 2016 11:49

Po pierwsze, po grzyba cytujesz cały post, skoro odpowiadasz bezpośrednio na niego i bezpośrednio pod nim??

Po drugie, pomyliłeś się w nazwie, ja to wytknąłem, a Ty posta wyedytowałeś cwaniaczku więc nie rżnij głupa,

Po trzecie w którym miejscu wprowadziłem ciebie lub kogokolwiek w błąd?

Po czwarte, rozumiem, że ty po szkoleniu z nabijania klimy jesteś mądrzejszy niż ludzie z koncernów typu Daimler i strażacy ? I czego cie tam nauczyli? Że tetrafluoropropen jest niepalny i nietoksyczny? :-D

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
Elbing
Klubowicz
 
Posty: 33
Dołączył(a): 07 cze 2015 12:32
Lokalizacja: Łódź Polska
Grupa: Łódzka
Model cee'd:
C2FL SW, 1,4 Pb 100KM
2015, M

Re: Płonąca Kia Ceed

04 gru 2016 11:53

@outlander38 a napisałbyś coś więcej odnośnie tego nowego czynnika 1234yf ? Z mojego punktu widzenia nie budzi on zachwytu. Stoi na równi z BST (bojowe środki trujące) czyli z bronią chemiczną o charakterze duszącym i faktycznie jest łatwopalny. Dusi mniej więcej tak jak gaz musztardowy - bardzo silnie drażniąc i uszkadzając drogi oddechowe. Stary czynnik stosowany klimatyzacjach jest o wiele bezpieczniejszy. Niestety nawiedzeni ekolodzy...

outlander38
 

Re: Płonąca Kia Ceed

04 gru 2016 13:25

Ryba4 napisał(a):Po pierwsze, po grzyba cytujesz cały post, skoro odpowiadasz bezpośrednio na niego i bezpośrednio pod nim??

Po drugie, pomyliłeś się w nazwie, ja to wytknąłem, a Ty posta wyedytowałeś cwaniaczku więc nie rżnij głupa,

Po trzecie w którym miejscu wprowadziłem ciebie lub kogokolwiek w błąd?

Po czwarte, rozumiem, że ty po szkoleniu z nabijania klimy jesteś mądrzejszy niż ludzie z koncernów typu Daimler i strażacy ? I czego cie tam nauczyli? Że tetrafluoropropen jest niepalny i nietoksyczny? :-D

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Cwaniaczku ....mam państwowe szkolenie dowódcy sekcji straży pożarnych. A Twoje zachowanie jest straszne .

Elbing napisał(a):@outlander38 a napisałbyś coś więcej odnośnie tego nowego czynnika 1234yf ? Z mojego punktu widzenia nie budzi on zachwytu. Stoi na równi z BST (bojowe środki trujące) czyli z bronią chemiczną o charakterze duszącym i faktycznie jest łatwopalny. Dusi mniej więcej tak jak gaz musztardowy - bardzo silnie drażniąc i uszkadzając drogi oddechowe. Stary czynnik stosowany klimatyzacjach jest o wiele bezpieczniejszy. Niestety nawiedzeni ekolodzy...

Tak masz racje z mojego punktu widzenia jest bezsensu stosowany ale to kia hyundai jako piersi go zastosowali . Ludzie w polsce napełniają i tak zamiast niego r134a tylko trzeba wypłukać układ ze starego oleju . Jeżeli chodzi o łatwopalność to strażacy są przygotowani na to tak samo ja z hybrydą .No i koszty stary napelnienie do 200 zl z olejem i barwnikiem nowy ...1400 . Ktoś poprostu dał w łapę . Nawet mercedes sie przełamał . Niestety nic nie poradzimy . A zganianie na czynnik wypadku jest bezsensu. Jak pracowałem w toyota / lexus pożar zgonili na gąbki w słupkach yarisa gdy wybuchły poduszki . Zawsze cos ....

Nie piszemy posta pod swoim postem - jest opcja edytuj! pioter :palka:
Ostatnio edytowano 04 gru 2016 16:11 przez pioter, łącznie edytowano 1 raz
Powód: REgulamin pkt 2i

Powrót do Bezpieczeństwo

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl