Czy warto kupić pro ceed-a?

Czyli, co wam się podoba a co nie...

Moderator: Żandarmeria

Avatar użytkownika
witia_2005
Weteran
 
Posty: 1598
Dołączył(a): 19 sty 2008 18:54
Lokalizacja: małopolska
Grupa: Małopolska

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 09:31

cihens napisał(a):Esz, to chyba nie ma co się pchać w łuszczycę :/


W polskich realiach zgadzam się w całej rozciągłości :good
Kia Rio 1,4 97KM
Obecny model Kia cee'd SW 1,6 benzyna nr serii 0420 FL

Witia.

Obrazek

AUTOR WĄTKU
cihens
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 09:40

;) szkoda, kurde.

A co myślicie o tym?

http://moto.allegro.pl/piekna-kia-cee-d ... 85673.html

koleś podał mi VIN ale w KMP powiedzieli że jak to z zagranicy to oni nie są w stanie sprawdzić nic :/ :szok

Avatar użytkownika
Ryba4
Nadworny błazen
 
Posty: 6856
Dołączył(a): 01 gru 2010 18:15
Lokalizacja: Kraków / Wrocław
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C1FL HB, 1,4 Pb 90KM
2010, M

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

17 lip 2012 13:41

cihens napisał(a):wygląda jakby ktoś zdarł powłokę bezbarwną, po prostu jest kawałek w którym możnaby ją odrywać jak z pleców opalonej osoby


Tak właśnie złaził klar z solid red. Kropka.
Obrazek
FL 1,4 90KM HB 5K M (C+); STI WRC WRX PS3 ITP ITD TDI 8)

AUTOR WĄTKU
cihens
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

28 lip 2012 14:29

Dzięki za pomoc :)
Kupiłem inną, na szczęście :) !

AUTOR WĄTKU
bady
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

18 lis 2015 21:24

Witam

Od dłuższego czasu poszukuje auta którym będę poruszać się na co dzień, tzn do pracy na wycieczki itp. Wybór padł na Kie Pro_Ceed 1 gen z racji zadziornej stylistki i ciekawego wyposażenia w rozsądnych pieniądzach.
Znalazłem kilka opinii na temat ogólnie Kii Ceed, ale i tak mam kilka pytań.

Na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie? Wiem o łuszczącym się lakierze z początków produkcji, ale co jeszcze?
Poszukuje głównie silnika benzynowego. Silnik 1.4 na pewno odpada i dla tego zastanawiam się nad 1.6 126km bądź 2.0 143km. Który silnik lepszy, dla czego i czy obydwa znoszą instalację LPG na której mi też zależy.
Rozmyślam też o silniku wysokoprężnym ale tylko i wyłącza jak trafi się okazja.
Czy silniki benzynowe mają rozrząd na łańcuchu?
Jak z dostępnością części i ich cenami do Kii?
Czy jak większość samochodów Azji jest problem z rdzą?

hapol
Kierownik
 
Posty: 431
Dołączył(a): 06 lip 2010 21:54
Lokalizacja: małopolska

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

19 lis 2015 18:55

jak dasz dobrą cenę to mogę moją sprzedać ale w dislu ;)
pro_ceed, Comfort+, CRDi 1,6 115KM, czarny metalik, 2009 (wersja modelowa 2010)

AUTOR WĄTKU
cyrix
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

19 lis 2015 21:08

bady napisał(a):Witam

Od dłuższego czasu poszukuje auta którym będę poruszać się na co dzień, tzn do pracy na wycieczki itp. Wybór padł na Kie Pro_Ceed 1 gen z racji zadziornej stylistki i ciekawego wyposażenia w rozsądnych pieniądzach.
Znalazłem kilka opinii na temat ogólnie Kii Ceed, ale i tak mam kilka pytań.

Na co zwrócić szczególna uwagę przy zakupie? Wiem o łuszczącym się lakierze z początków produkcji, ale co jeszcze?
Poszukuje głównie silnika benzynowego. Silnik 1.4 na pewno odpada i dla tego zastanawiam się nad 1.6 126km bądź 2.0 143km. Który silnik lepszy, dla czego i czy obydwa znoszą instalację LPG na której mi też zależy.
Rozmyślam też o silniku wysokoprężnym ale tylko i wyłącza jak trafi się okazja.
Czy silniki benzynowe mają rozrząd na łańcuchu?
Jak z dostępnością części i ich cenami do Kii?
Czy jak większość samochodów Azji jest problem z rdzą?


Ja niedawno sprzedałem swojego PRO, ale bardzo dobrze go wspominam. Przez 5 lat eksploatacji wystąpił tylko 1 ważniejszy problem - odleciał kawałek (jakby uszczelka) chłodnicy klimatyzacji, co serwis zdiagnozował jako wadę fabryczną tego modelu i wymienił całą chłodnicę na gwarancji - więc zwróć na to uwagę, ewentualnie zapytaj sprzedającego czy przypadkiem tego nie naprawiał.
Padły jeszcze łączniki stabilizatora przód (również wymienione na gwarancji), ale to w zasadzie element eksploatacyjny o małej wartości, więc można pominąć.
Poza tym, absolutnie ŻADNYCH problemów przez 83 tyś. KM, więc mogę z czystym sumieniem polecić. Silniki benzynowe poza 2.0 mają bezobsługowy łańcuch.
Ostatnio edytowano 21 lis 2015 15:41 przez cyrix, łącznie edytowano 1 raz

AUTOR WĄTKU
bady
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

21 lis 2015 15:20

A jeśli chodzi o samo użytkowanie, lepiej 1.6 czy 2.0? Który silnik jest bardziej polecany?

AUTOR WĄTKU
cyrix
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

21 lis 2015 15:41

1.6 to nowsza konstrukcja, z łańcuchem, bardziej ekonomiczna. Wersję 2.0 już dawno temu wycofali z produkcji.

AUTOR WĄTKU
bady
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

21 lis 2015 19:30

Dobrze wiedzieć, bo szczerze powiedziawszy kierowałem się pojemnością i mocą, bo z reguły bywa tak, że te większe silniki palą podobnie jak te delikatnie mniejsze, z tym że większe mają w zanadrzu, gdy potrzeba więcej mocy.

Czy ktoś jeszcze mógł by się wypowiedzieć na temat kii? Np jakiś ewentualnych wad i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

21 lis 2015 20:24

Jeżeli chodzi o proceeda, obejrzyj dokładnie:
ranty drzwi pod uszczelką;
tylną klapę, zwłaszcza wokół szyby;
prowadnice foteli (korodują).

Co do mocy silnika, to zapewne jakbyś wsiadł po kolei do proceeda z silnikiem 1,4 l (109 KM) i tym 126 konnym, to miałbyś duże problemy ze wskazaniem mocy silnika auta, którym jechałeś. W "normalnych" warunkach nie czuje się praktycznie żadnej różnicy. Jak lubisz wyścigi spod świateł, to niestety pozostaje ci tylko model GT. ;)
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
bady
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

21 lis 2015 20:43

awer napisał(a):ranty drzwi pod uszczelką;
tylną klapę, zwłaszcza wokół szyby

Domyślam się że chodzi o rdze. A w schowku na okulary? Bo wątpię żeby tam rdza była :)


Nie, nie :) nie chodzi mi o łapanie się ze świateł, bo jak bym szukał takiego auta to co innego bym chciał kupić :)

Avatar użytkownika
awer
Kierownik
 
Posty: 450
Dołączył(a): 22 lut 2011 21:20
Lokalizacja: Małopolska.
Grupa: Małopolska
Model cee'd:
C2 PRO, 1,6 Pb 135KM
2014, L

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

21 lis 2015 21:57

Co do schowka, to może spaść Ci na kolana. :ha Pęka plastik wokół dwóch śrub mocujących.
pro_cee'd L+FUN+UVO_pierwsza rejestracja 01.2015
był pro_cee'd Optimum 1.4 109 KM_2008

AUTOR WĄTKU
bady
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

22 lis 2015 22:21

Trochę śmieszna dolegliwość :D. Na coś jeszcze zwrócić uwagę? Raczej nie ma problemów z łuszczacym się lakierem?

AUTOR WĄTKU
maestro
 

Re: Czy warto kupić pro ceed-a?

22 lis 2015 23:34

Przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na to aby był kupiony w Polsce i serwisowany w ASO.... masz wtedy większą pewność, że np. były wykonywane naprawy gwarancyjne i usuwane usterki, którymi mógłby się nie przejmować ktoś, kto olał serwisowanie i tylko lał paliwo i ewentualnie zmieniał olej :)
Łuszczył się wyłącznie kolor czerwony z lat 2007-2008. Chociaż wydaje mi się, że na forum nie było ani jednego proceeda z tym problemem.Tak jak ktoś napisał wcześniej musisz obejrzeć chłodnicę klimatyzacji, jej dolną cześć czy jest nie uszkodzona.. w wielu autach wymieniano chłodnice na gwarancji, a nawet po niej z uwagi na wadę fabryczną. Napewno nie we wszystkich autach zostały wymienione. W autach z początku produkcji szybko rdzewieją opaski przytrzymujące zbiornik, też nieodpłatnie były wymieniane przez ASO. Jeśli chodzi o rdzę na nadwoziu .... to auto nie rdzewieje. Problem z rdzewiejącą klapą nie występował raczej w proceedzie. Moje auto jest z 2008 i żadnej rdzy nie miał i nie ma.
Powinieneś zwrócić uwagę na stuki w układzie kierowniczym... na to też była jakaś akcja serwisowa ASO.... w wielu autach ten problem nie został rozwiązany np. w moim i na bardzo nierównej drodze co wrażliwszych denerwować może. Pękały też Uszczelki wokół lusterek. W Serwisowaniu to auto jest tanie i z częściami obecnie nie ma problemu. Co do zakładania LPG zastanowiłbym się nad tym mocno. Zawory silników 1.4 i 1.6 DOHC nie bardzo lubią gaz, ich regulacja nie jest tania.
Większej różnicy pomiędzy silnikami 1.4 i 1.6 nie ma. Konstrukcyjnie są to te same silniki. Lepszym wyborem z uwagi na moc i moment przy generalnie tym samym spalaniu jest oczywiście silnik 1.6, ale ja bym większą uwagę zwracał na ogólny stan auta niż na te kilkanaście KM więcej.

Poprzednia strona
Powrót do Wady i zalety
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi / Wyświetlone
    Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Partnerzy

Części Kia

https://pesca-sklep.pl